Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)

POMOCY!!!!
Nie znacie może jakiegoś "magika" od pakowania koni?
Mam dość duży problem, mój koń nie chce wchodzić do przyczepy. napewno nie jest to kwestia przejść bo mam go od źrebaka, kiedyś wchodził, teraz niema opcji żeby wszedł. próbowałam po dobroci stojąc z nim pół dnia przed przyczepą (marcheweczki, jabłka, musli) pròbowałam go wciągać dwoma lonżami, przy pomocy miotły to tylko człowieka zaczynał atakować. nawet na głupim jasiu miał opory że musiałam go zakręcić i włożyć szmate na głowe żeby wszedł. dodam że ewidentnie nie robi tego ze strachu tylko dlatego że poprostu niema ochoty tam wejść. miałam już podobne zatargi z wchodzeniem na myjkę, ale było o tyle łatwiej że tyłem wchodził.
Macie jakiś pomysł?
Ja bym powiedziała, że jeśli koń nie chciał wchodzić również na myjkę, to problem jest natury "ogólnej" czyli koń nie jest podporządkowany człowiekowi. Czyli krótko mówiąc robi to co chcesz wtedy kiedy ma ochotę:-)
Skąd jesteś?
Jestem z Warszawy
Hrabinka12
A próbowałaś z obcą osobą? Bez Twojej obecności ?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
31 lipca 2012 15:15
Nie wybiera się może ktoś z W-awy pod Gorzów Wlkp?  Szukam niedrogiego transportu w razie kupna konia, na którego  chciałabym się zdecydować.
Próbowałam z osobą obcą jest jeszcze gorzej, ze mna stawia przody na trapie, a z osobą postronną wogóle nie chce do przyczepy podejść. :-/
Ktoś wie ile kosztuje trailercam?  :kwiatek:
Gillian   four letter word
08 sierpnia 2012 19:10
Dramka, kup sobie kamerkę cofania - koszt ok. 300zł. Używam drugi rok w przyczepie i sprawdza się rewelacyjnie 😉
Hrabinka12, magikiem od nauki wchodzenia do przyczepy jest Kasia Jasińska 🙂
Dramka, kup sobie kamerkę cofania - koszt ok. 300zł. Używam drugi rok w przyczepie i sprawdza się rewelacyjnie 😉


ooo tak kombinowałam, możesz mi dać jakiś link?  🙇

EDIT TAKA?

http://allegro.pl/kamera-bezprzewodowa-z-monitorem-elro-cs35s-okazja-i2543644678.html
Gillian   four letter word
08 sierpnia 2012 20:48
Te wszystkie kable mnie przerażają.
Gillian   four letter word
08 sierpnia 2012 20:59
kable są całe dwa 🙂 każdy jeden chłop Ci to zmontuje.
Ale jak przeciągnąć od przyczepy do auta?  🙁
Gillian   four letter word
08 sierpnia 2012 21:17
Pisze w sprawie wywozenia konia za granice.
Dzwonilam do weterynarza powiatowego, ktory musi wystawic swiadectwo zdrowia konia.
On mi mowi, ze 2 tygodnie przed wyjazdem to za malo czasu, ze trzeba zrobic badania krwi, szczepionke na wscieklizne, a ze kon jest NN to juz w ogole wiecej badan....  😎
Jesli sa szczepienia, to on musi sprawdzic weterynarza ktory je robil, kon musi miec ksiazeczke zdrowia, gdzie ma miec tez wpisane odrobaczenia, wszystkie przebyte choroby, leczenia ....  😵
A w ogole to jakim transportem jedzie bo oni musza sprawdzic czy wiarygodny  😵
Na pismie musze napisac do niego, ze prosze o wystawienie takiego i takiego zaswiadczenia  😎
Prosze z tym wszystkim przyjechac do lecznicy....
Aha.... on musi wszystkie konie w stajni przebadac czy nie sa chore  😎  😵
👿
Ja juz umarlam i jestem w piekle? Czy to tak ma wygladac?
Szkoda, ze koni wywozonych do Włoch na rzeź tak nie przeswietlaja. Paranoja jakas. Wspolczuje.
Fantazja ale w jakim sensie ten wywóz za granice (na stałe, czy tylko na chwile) ? Ja z moim praktycznie "co chwile" jeżdże Polska-Niemcy, Niemcy-Polska i biore tylko paszport konia
Gillian

Bezprzewodowa a wszędzie widzę kable  😵

Znalazłam taką, co myślisz?

http://allegro.pl/kamera-bezprzewodowa-z-monitorem-elro-cs35s-okazja-i2543644678.html
rybka   Różowe okulary..
09 sierpnia 2012 12:27
Hrabinka 12, ja mam to samo z moim koniem, żaden magik też go nie jest wstanie wsadzić, próbowałam. Jedna osoba nawet kasę mi zwróciła za brak postępów w nauce. Jednocześnie dała radę abym szukała rozwiązania sama bo ja najlepiej znam konia. Tak tez sie stało, obecnie wypracowałam metodę, że koń wchodzi na 2 lonżach, przy pomocy 3 osób. Trwa to zwykle od 5 do 30 minut. Długo pracowałam nad moja metodą, ale myślę, że jest najskuteczniejsza. Jeśli jesteś zainteresowana to więcej Ci mogę na PW napisać.
Kupiłam kamerkę z monitorem 💃

Gillian
  :kwiatek:
Gillian   four letter word
09 sierpnia 2012 20:07
Dramka, no kable są, ponieważ - musisz podpiąć monitorek do gniazda zapalniczki oraz kamerkę do przewodów w przyczepce (jeśli masz światło to jest banalne) 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
09 sierpnia 2012 23:02
Hrabinka12  a masz dostęp do przyczepy na codzień?? 🙂 mam kilka pomysłów, ale dużo zalezy od dostępności "gadżetów"  😉
stillgrey, no wlasnie
anne*, na stale, ale to nie ma nic do rzeczy

a w ogole to jak to ten kon nie ma czipa?!  😎  😵
czipa nie ma (a wprowadzili już taki nakaz, bo niedawno czytalam jeszcze, że sprawdzaja czy czipowanie w 100% nie zagraża zdrowiu konia). Zapomniałam zaznaczyć, że koń ma niemiecki paszport, ale to chyba nie jest istotne. Wg mnie wazne jest zeby mieć po prostu jakis dokument, który świadczy o tym, że jest Twoją własnoscią. A tak poza tym to jeszcze nigdy kon nie miał "kontroli granicznej" (wydaje mi sie, ze na granicy moga ich bardziej interesowac papiery przyczepy niż wgl sam kon).  😉
anne*, w stajni, do ktorej jedzie, kon bedzie czipowany (bo musi), bedzie szczepiony przeciwko jakiejs chorobie i dostanie zaswiadczenie ze to jest kon uzytkowy, a nie na mieso.
A jak mi przewoznik mowil to wlasnie o konia sie nie czepiaja, bardziej o przyczepe i badania.
Fantazja jak masz już "z góry" zapowiedziane to chyba nie masz innego wyboru, jednym słowem- współczuję..
Mam pytanie czy ktoś z Was ubezpieczał konia na czas transportu? Gdzie za ile ?
Dramka, no kable są, ponieważ - musisz podpiąć monitorek do gniazda zapalniczki oraz kamerkę do przewodów w przyczepce (jeśli masz światło to jest banalne) 🙂


Żałuje że nie kupiłam ten kamery z twojego linka ponieważ moja jest na 230V i jest problem  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się