kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Gniadata   my own true love
16 sierpnia 2012 22:48
mils, ciesze się, że mogłam pomóc 🙂
Czy owies po zbiorach można podać koniom czy musi on jakiś czas poleżeć?  😡
Przeleżeć.
jak długo?
Co najmniej 5/6 tygodni.
Czy jeśli odrobaczę konia, a on będzie miał dostęp do robaczywych jabłek, to znów dostanie robaków?
aniella - ale te robaki w koniu to są inne robaki niż te w jabłkach 🙂😉))
no chyba ze jaja tych końskich będą na jabłkach 😉
deborah   koń by się uśmiał...
19 sierpnia 2012 21:05
Daniella_283, a jak sama zjesz robaczywe jabłko będziesz miała robaki? 😉
Co powiecie o sprayu do dezynfekcji scian w boksie, szczotek i sprzetu firmy leovet?
oraz o "proszku" rokale sypanym na ściółkę? :kwiatek:
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, czy warto kupić taką podkładkę:

http://allegro.pl/podklad-podkladka-pod-siodlo-futro-medyczne-okazja-i2575516855.html

Potrzebne mi jest ,,coś" pod siodło (byle nie żel, bo już mam :p). Coś co dość dobrze amortyzuje, najlepiej z futerkiem...Myślałam nad podkładką z Amigo, ale futerko jest sztuczne i nie wiem, czy nie odparzy mi konia (klacz rajdowa, więc podkładka musi wytrzymywać 5-6 godzin !). Coś godnego polecenia ? I taniego ?  :kwiatek:
Ja ją mam i bardzo dobrze się sprawuje.
Tylko ona jest baaardzo gruba, więc najpierw sprawdź ile masz jeszcze miejsca żeby siodło nie było za ciasne.
Sonkowa-Mówisz o tej z Amigo czy tej z futra med ?
Może ktoś mi pomoże.  😉
Jak czyta się "Pikeur " i "COPD" ?
Pikeur jak w niemieckim Pikojr ?
przepraszam, ale muszę, bo mnie to drażni...
*pomoże.  🙄
W polskim raczej przyjęło się "piker". A to drugie normalnie - ceopede
kasztanowate z futra.
powiedzcie mi od której klasy w ujezdzeniu jest wymóg jazdy pełnym siadem w kłusie.
Czy w ogole jest taki wymóg, czy tak się poprostu przyjeło, bo łatwiej koniem powodowac w pełnym siadzie?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 sierpnia 2012 20:48
whisperer13, tylko klasę L można jechać w anglezowanym. W niektórych programach klasy P dodania w kłusie oraz żucie z ręki są też w anglezownym, ale wtedy masz wyraźnie zaznaczone w programie, że się anglezuje. Poza tym siedzimy.
Koniczka dziękuję bardzo !  :kwiatek:
Elbus dzięki wielkie  :kwiatek:

infantil Jejku jaki wielki błąd przepraszam  😡
czy łańcuszek od MUNSZTUKA będzie pasował do pelhama ? 😡
Naciau, tak, to ten sam lancuszek.
dzięki  :kwiatek:
Jak się podpina popręg w siodłach z 4 przystułami? (czwarta do przytrzymania tybinki). Do popręgu z 3 klamrami? Ma ktoś zdjęcie?
halo, ja mam 4 przystuly, ale ta dodatkowa nie przytrzymuje tybinki, tylko raczej przedni lek. zapinam na pierwsza i ostatnia.
katija, nie wiem - "normalne" trzy przystuły są mocno przymocowane, ta czwarta jest taka bardziej "dekoracyjna", raczej do przytrzymania płata skóry, nie - konstrukcji. Tak było w Vedze, tak było kiedyś w IW Batesa. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że są do tego popręgi, że ten system się jakoś nazywa. Później? w ujeżdżeniówkach weszła litera Y + pasek od tybinki.
Zawsze zapinałam jak najbardziej pasowało/było potrzebne, ale ostatnio ktoś gdzieś napisał o popręgu 3-klamrowym i tak mi się przypomniało, że zawsze chciałam o to zapytać 🙂
Anderia   Całe życie gniade
21 sierpnia 2012 17:26
Co oznaczają ziarna owsa w końskim kale? Mam się niepokoić, że zwierzak wydala paszę?
Znaczy ze zeby sa do zrobienia.
niekoniecznie zęby do zrobienia. poprostu nie rozgryza=się nie trawi - moze za dużo dostaje (wiec nei stara się gryźć tylko połyka duzo), może za szybko je (wtedy jakiś system utrudniający - zwalniający jedzenie trzeba zrobić/kupic). ale nawet jak jest ok, to zawsze cześć zostanie połknieta bez przegryzienia i znajdzie się w kupie. u nas zęby mają ok, nei jedzą łapczywie, ale i tak z kup potrafi kiełkować (w dobrych dla tego warunkach).
Popieram, że niekoniecznie to muszą być zęby. Moja miała robione zęby i tak czy inaczej, wydalała paszę. Po prostu za łakomie jadła, część rozgryzała, a część połykała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się