Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

[quote author=wiedźma link=topic=88123.msg1521531#msg1521531 date=1347476974]
Lovely, jesli para u ciebie od dwoch dni albo jest wilgotno, polecam sprawdzenie na blogu Anwen wpisu o punkcie rosy🙂 moje gladkie teraz mega szaleja I non stop sie pusza... Takze pogoda tez wplywa!
[/quote]

a moje to nic nie reagują na to. Są takie jak zwykle, nudne takie  😁

Jest coś takiego jak Encanto tylko, że na odwrót? Że proste włosy zmieni w falowane? Już mnie znudziły te druciki.
LOVELY, a moze to jest tak, ze teraz nie są oblepione niczym, bo zrezygnowałas z silikonów i innych oblepiaczy, są po prostu zdrowe, wiec moze sie zrobiły lżejsze? Taka moja mała interpretacja, bo ja mam ze swoimi to samo 🙂
Tylko u mnie duzy wpływ ma własnie pogoda, taka jak teraz puszy mi włosy ;(
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 września 2012 20:33
Heval, zawsze możesz zrobić trwałą  😁 Np. Czarownicująca ma trwałą 🙂
Lovely, spróbuj ustalić swoją porowatość, wtedy łatwiej będzie stwierdzić jakie kosmetyki są najlepsze dla twoich włosów. Rozczesujesz je na sucho?
arivle, oj trwała to za dużo  😁 Chyba będę po prostu zaplatać warkocz czasem, bo nie chcę włosów katować prostownicą (już nawet nie dlatego, że niezdrowe, po prostu mi się nie chce  😂 ), może coś z tego wyjdzie.
Czy przeterminowany olej lniany [z maja 😡] zrobi duza krzywde? Akurat tak kurcze koncowke znalazlam w lodowce...

Na włosy możesz go spokojnie nakładać. Wewnętrznej kuracji przeterminowanym nie proponuję 🙂
do codziennego mycia używam alterry makadamia-figa, chociaż czytałam, ze może być za mocna?

dokładnie, na co dzień lepiej używać delikatniejszych szamponów. spis najpopularniejszych umieściłam kilka postów wyżej

olejki- khadi na porost włosów, kokosowy (może puszyć?), i pięknie pachnący z alterry papaja i migdały

każdy olej może teoretycznie puszyć. z tym, że kokos wysokoporowate, a np. (jak to było w moim przypadku) sojowy niskoporowate

wcierka jantar i mgiełka jantar

mgiełka jest na bazie alkoholu. może przesuszyć włosy.

czy z takimi włosami powinnam stosować CG?

JUŻ stosujesz CG pominąwszy etap stylizacji.

włosy zrobiły się niesamowicie przyjemne w dotyku, ale jeszcze nie wyglądają najpiękniej, no i zaczęły się puszyć.
po umyciu odciskam w sciereczkę z mikrofibry, nie trę, nie suszę gorącym powietrzem, nie czeszę szczotką, a mimo to się puszą, możecie coś polecić?

zamiast mikrofibry bawełnę. mi akurat mikro nie służy. włosy odsączam w T-shirt w rozmiarze XXL.
Potrzebuję jakąś maskę nie obciążającą włosy...bo szybko mi się przetłuszczają i tracą objętość.  🙄 A wszystkie,które stosowałam do tej pory nie sprawdzały się.

nakładać maskę od ucha w dół, a na górę tylko coś lekkiego np. Garnier Volume Restucture (uwaga: testowana na zwierzętach) - jest dosyć lekka
A ja chciałam jeszcze szybko zapytać o maseczkę z siemienia lnianego bo zaraz mam zamiar robić. Nakłada się ją po myciu włosów więc powinnam nakładać jeszcze jakieś odżywki czy po myciu tylko siemie a potem zmyć wodą?

mycie-odżywka-siemię. nie trzeba go spłukiwać. po wyschnięciu wystarczy odgnieść strąki-sucharki i (jeśli masz proste) rozczesać. siemienia proponuję na prostych nie nakładać przy samej skórze głowy, albo dać go w rozcieńczonej wersji.


kupiłam BingoSpa shea i Albero malinową  💃
Gillian   four letter word
12 września 2012 20:41
hmm... dostałam wczoraj od kumpeli pół buteleczki olejku Alterry z pomarańczą i brzozą. Po raz pierwszy miałam takie olejek na włosach. Nałożyłam na niecałe 40 minut. Efekt -  😜 taaaaakie włosy  😍 a jak pachnie, o rany!  😍
serio podoba Ci się ten zapach? mnie strasznie drażnił. o ile w buteleczce, czy na ciele był znośny, to po nałożeniu na włosy czułam tylko zapach mokrego psa. fuj.
poza tym, puszył mi włosiska, więc i tak go już nie kupię 😁 za to limetkowa wersja pasuje mi idealnie 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 września 2012 20:50
Cavalatti, mówisz, że puszył Ci włosy? Znaczy, że trzeba kupić  🏇
To te olejki Alterry w końcu są wycofana z Rossmana, nie są...? Wrócą czy już wróciły? 🙄
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 września 2012 21:02
Wrócą w innych opakowaniach, składy chyba też mają się nieznacznie zmienić.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
12 września 2012 21:08
A ja, mimo lektury, nadal nie mogę stwierdzić porowatości. I szlag mnie trafia.  👿
A ja, mimo lektury, nadal nie mogę stwierdzić porowatości. I szlag mnie trafia.  👿


nie Ty jedna 😉 Ja też tak patrzę i w ogóle nie umiem określić...
a co Wam się nie zgadza? ja chętnie pomogę z ustaleniem porowatości :P
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 września 2012 21:14
Właśnie miałam proponować to samo :P
cavaletti a jakaś inna nie testowana na zwierzętach? a jeśli chodzi o mgiełkę z jantara to bardzo szkodzi? właśnie ową zakupiłam,nie wiedząc,że w niej jest alkohol bo składu nie czytałam 🙄
Jiska, szczerze mówiąc to nie zagłębiałam się tak mocno w temat lekkich odżywek. Mam włosy, których w żaden sposób nie da się obciążyć, więc kładę treściwe odżywki i maski jak leci. Ale obiecuję coś znaleźć :kwiatek:
Mgiełka Jantara może wysuszyć włosy, ale jeśli będzie używana wyłącznie na skórę głowy, to powinna przyspieszyć porost. Wrażliwe skalpy, jak mój, może podrażnić i przesuszyć
Włosomaniaczki, pomocy. Jestem w fazie spłukiwania tych wszystkich silikonów, czy mogę w tej faie używać szamponu Joanna Natura z miodem i cytryną?
(pytam bo ma polyquaternium-7, czy to dobrze/źle?)

I jeszcze jedno szybkie pytanie. Czasem na włosy nakładam odżywkę: jedno żółtko jajka, dwie łyżki (mniej-więcej) oleju rycynowego, pół szklanki wody z cytryny. Ile razy w tygodniu stosować taką odżywkę, żeby nie przedobrzyć?
cavaletti super dziękuje czekam na jakieś informacje :kwiatek: jesteś nie zastąpiona 💘 jeśli można wiedziec to od ilu (lat,miesięcy) interesujesz się właśnie naturalną pielęgnacją włosów,tymi wszystkimi składnikami itp.  😉?
Włosomaniaczki, pomocy. Jestem w fazie spłukiwania tych wszystkich silikonów, czy mogę w tej faie używać szamponu Joanna Natura z miodem i cytryną?
(pytam bo ma polyquaternium-7, czy to dobrze/źle?)

niezbyt dobrze, że ma pq-7. joanna z pokrzywą na pewno ma ok skład.

I jeszcze jedno szybkie pytanie. Czasem na włosy nakładam odżywkę: jedno żółtko jajka, dwie łyżki (mniej-więcej) oleju rycynowego, pół szklanki wody z cytryny. Ile razy w tygodniu stosować taką odżywkę, żeby nie przedobrzyć?

uwielbiam takie pytania 😎 to kwestia bardzo indywidualna. włosy Jiski maska mogłaby obciążyć po jednym razie, moje po tygodniu stosowania nadal nie miałyby dosyć 😉
uwaga na proteiny!
Jiska, olejowanie stosuję od listopada, na pełne CG przeszłam dokładnie w Wielkanoc. A wciągnęło mnie to dopiero w czerwcu i od tej pory intensywnie edukuję się w tym temacie 🙂
cavaletti czerwcu tego roku ? podziwiam...tak krótki czas a tyle już wiesz 👍 masz jakąś ulubioną stronę jeśli chodzi o włosowe ? 😀
Czarownicująca pisze, że włosy o niskiej porowatości, to te zdrowe, czyli raczej nie moje.
Aczkolwiek nie wiem jak określić czy są średnio- czy wysokoporowate.
Średnio szybko się moczą, nie tak długo schną.
Dalej w oparciu o inne blogi: kiedy przeciągam palcem, to "skrzypią" czasem i można na niektórych wyczuć nierówności, ale to zależy z której strony głowy wezmę. Dość łatwo podlegają farbowaniu.

Wychodzi, że mam średnioporowate, ale w sumie sama nie wiem. Tak naprawdę ciężko mi uznać, czy np moczą się szybko, no bo, to zależy co znaczy 'szybko'. Schną niezbty długoraczej. Nie puszczą się. Nie wiem, co jeszcze?
cavaletti No cóż, wychodzę z założenia, że kto pyta, nie błądzi 😀 Tak czy siak chyba zrezygnuje z tej odżywki bo moje włosy są po niej jakieś suche i niezbyt fajne w dotyku.

Jiska, to bardzo trudne pytanie. Ciężko mi tak na raz wymienić ulubione, bo zazwyczaj googlownica pomaga mi w dokształcaniu się z poszczególnych dziedzin 😉
polecam:
http://www.naturallycurly.com - zbiór informacji wszelakich
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=447103 - lista zanalizowanych kosmetyków, czyli jak się uczę analiz składów
nie przypomnę sobie więcej w tym momencie...

Heval, jak schną i jak schły zanim przeszłaś na CG? Jakie oleje Twoje włosy lubią? A proteiny? Wielko i małocząsteczkowe? Jaka jest reakcja włosów?
Nie wiem czy było to tu poruszane, ale... wyczytałam na wizażu o zbawiennym działaniu mleka na cerę. Jak myślicie jakby działało ono na włosy? Mając suche robiąc płukankę takim tłustym?
a ja chcialbym sie dopytac jesli chodzi o wypadanie wlosow. od  kwietnie bardzo duzo wlosow mi wypadalo, widac bylo na szczotce, ale mniej w myciu.
od kilku tygodniu dzieki temu watkowi i waszym radom przeszlam na naturalna pielegnacje, znaczy uzywam szamponu biovax do wlosow slabych i wypadajacych (etykietka brazowa-zielona) oraz odzywke issana z olejem babassu. nie rozczesuje tez wlosow na mokro (mam proste) i staram sie nie suszyc suszarka.  ogolnie wygladaja duzo lepiej, ale o ile na szczotce zostaje duzo mniej wlosow, to mam wrazenie ze podczas mycie wychodza na potege. czy to jest mozliwe? moze ten szampon ma odwrotny efekt od zamierzonego?
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
13 września 2012 09:35
U moich jest tak, że dosyć szybko się moczą, wysychają hm.. No w sumie też w miarę szybko. Z olejami to jest zagwozdka, bo jak pierwszy raz użyłam kokosowego, to bez szału (ale też puszenia nie było), a teraz używam i jest spoko. Używam też Alterry migdała i z pestek winogron i jest ok. A jak słyszę średnioporowate, to w ogóle szlag mnie trafia, bo ja w życiu generalnie jestem średnia i we wzroście i w wadze zawsze 'akurat'...  🙄
edit. W dodatku muszę uważać, żeby ich nie obciążyć, bo potrafię, ale tylko odżywką b/s. Nigdy się nie zdarzyło, żeby po szamponie czy maske były oklapnięte. I uwielbiają Kallosa mlecznego. 😉
Gillian   four letter word
13 września 2012 09:50
serio podoba Ci się ten zapach? mnie strasznie drażnił. o ile w buteleczce, czy na ciele był znośny, to po nałożeniu na włosy czułam tylko zapach mokrego psa. fuj.
poza tym, puszył mi włosiska, więc i tak go już nie kupię 😁 za to limetkowa wersja pasuje mi idealnie 😉


zapach jest bombowy, siedzę i wdycham 😀 nie wąchałam innych co prawda, ale bardzo mi się podoba 🙂
cały dzień nosiłam kudły rozpuszczone, wychodziłam na wiatr - dalej były niespuszone, fajnie dociążone i super się ułożyły, tak jak cięcie sugeruje a to wieeelka nowość 😉 minus za szybkie przetłuszczenie, ale mogło być tak, że dałam za dużo olejku na raz.
Dziewczyny a jak to jest z sodium coceth sulfate- czy jest na tyle łagodny, że nie zaszkodzi przy częstym stosowaniu? Przyjrzałam się dziś składowi mojego szamponu Yes to carrots- od pewnego czasu odstawiłam go na rzecz facelle i używam sporadycznie. Mogłybyście zerknąć?  :kwiatek:
water
sodium coceth sulfate
magnesium chloride
dead sea water
sweet almond oil
olea europaea (olive) oil
jojoba oil
propanediol
aloe barbadensis leaf extract
daucus carota seed oil
pumpkin juice
sweet potato extract
melon extract
orange fruit extract
honey extract
fragrance
algae extracts (rhodella, dunaliella, spirulina)
silt (maris limus)
niacinamide
vitamin E
ginkgo biloba leaf extract
benzyl alcohol
dehydroacetic acid
pomegranate peel extract

Uffff.... dużo tego. Na pierwszy rzut oka- mnóstwo ekstraktów i generalnie skład bardzo bogaty. (tylko na ile taki bogaty skład ma sens przy szamponie- kiedyś któraś z Was pisała, że szampon generalnie za krótko ma kontakt z włosami, żeby te wszystkie składniki miały zadziałać  :???🙂. No i wracając do moich wątpliwości- doradźcie dziewczyny, kiedy go stosować :kwiatek: zamiennie z facelle i bd?

Wrzucę jeszcze skład odżywki z tej samej serii-
Water (Aqua)
Dead Sea Water (Maris Aqua)
Silt (Maris Limus)
Magnesium Chloride
Chamomila Recutita (Chamomile) Extract
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil
Olea Europaea (Olive) Oil
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil
Calendula Officinalis Oil
Daucus Carota (Carrot) Seed Oil
Daucus Carota (Carrot) Juice
Cucurbita Pepo (Pumpkin) Juice
Ipomoera Batatas (Sweet Potato) Extract
Cucumis Melo (Melon) Extract
Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract
Honey (Mel) Extract
Fragrance (Parfum)
Dimethicone
Triticum Vulgare (Wheat Germ) Oil
Imidazolidinyl Urea
Cetrimonium Chloride
Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.

Chyba będzie ok jako drugie O? 🤔 Ale tasiemiec mi wyszedł.. przepraszam za zaśmiecanie 😡
Czy do OMO jakie drugie O nada się  któraś z tych odżywek:
-Syoss różowa
-pantene pro-v gęste i mocne włosy
-timotei ekstrakt z pestek guarany i ekstrakt z różowego grejpfruta (wymarzona objętość)
Czy po prostu zastosować isane z babasu?
Jestem taka dumna z mojego mężczyzna  😍 Właśnie wrócił z tesco z migdałową oliwką hipp i odżywką alberto balsam borówkowo-żeńszeńowym aż żałuję, że już dziś umyłam włosy  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się