SIODŁA

No właśnie to które mnie interesuje niestety swoje kosztuje. Na nowe w tej chwili mnie nie stać, a używanych nigdzie nie ma, niestety. Poza tym, nawet używanego za te 2 tys. na pewno nie znajdę. Chyba, że koncepcja mi się zmieni. Jeszcze i tak muszę się mocno zastanowić co zrobić.
Co myślicie o tym siodle? KLIK!
Godne polecenia?

A tak z innej beczki, ile cm ma standardowe siedzisko w rozmiarze 16 cali?

Z góry dziękuję :kwiatek:
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
04 października 2012 21:13
[img]http://i.ebayimg.com/t/YESRD-Quality-Synthetic-English-Treeless-Horse-Saddle-Many-Colors-/00/s/Mjc5WDI4MA==/$(KGrHqR,!hQF!bF7I4VTBQMz0Kqhmw~~60_35.JPG[/img]

syntetyk  - za 70$. myślicie, że warto? przykładowy kolor
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 października 2012 21:47
Fajne to siodło, tylko ciekawe, jak z jakością...
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
04 października 2012 22:07
To jest to siodło co u nas za ok . 1200zł na allegro... ;/

http://allegro.pl/super-siodlo-bezterlicowe-rajdy-rekreacja-i2674050093.html
cataleya Nie warto jeśli to są te bezterlicówki 'no name'. Nie włożyłabym tego na grzbiet swojego konia.
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
05 października 2012 15:55
pytałam to są podobne FREEMAX....
cataleya, ale podobno Freemax czy podobne do Freemaxa?
bo freemax to to nie jest na pewno. lepiej porozglądać się za jakąś porządną bezterlicówką jeśli koniecznie chce się mieć takie siodło.
Witam,

poszukuje siodła dla klaczy z bardzo wrażliwym grzbietem. Jest w tej chwili leczona, ale już wkrótce można będzie wsiadać. Muszę w tym celu zakupić siodło, nie stać mnie na siodło na miare. Pomyślałam o lekkim wintecu, spodobał mi się model 2000 z systemem cair. Co o tym myślicie, a może inne byłoby lepsze.
Mam jeszcze pytanie do posiadaczy tego siodła... jaką długość mają tybinki w 17? Jestem wysoka 174, a pupa mała..., w 17,5 latam....
Orientuje się ktoś, jak wygląda kwestia serwisu siodeł Bates a dokładnie mówiąc kwestia dopychaniu paneli z systemem cair?
Czy ktoś w Pl się tym zajmuje?
Nie da się dopchać paneli cair. Można siodło rozbebeszyć, wyciągnąć poduszki powietrzne i wypchać wełną.
U mnie w stajni jest taki wintec przerobiony przez Bogdana.
Dorcysia, ale to bez sensu... to po jaki grzyb wypuścili taki system? nie chce mi się wierzyć w taką głupotę by się nigdzie nie dało tego zrobić...  😵
Paneli lateksowych też sie nie są dopchać.
Czyli de facto siodła "jednorazówki"... nie wiedziałam
Orientuje się ktoś, jak wygląda kwestia serwisu siodeł Bates a dokładnie mówiąc kwestia dopychaniu paneli z systemem cair?
Czy ktoś w Pl się tym zajmuje?



http://pasi-konik.pl/pl,category,216681,akcesoria,do,siodel,wintec.html
sa wkładki w panele
Na jakiej zasadzie to działa? wyjmuje się zawartość paneli i wkłada te wkładki? czym ma się to różnić od klasycznego wyjęcia zawartości i wsadzenia wypełnienia przez rymarza?
Epikea, dziękuję zaraz zgłębię temat  :kwiatek:
Oglądnęłam filmiki i w Batesie nie ma np. żadnej śruby w miejscu gdzie są te koluszka - ich nie da się odkręcić. Jest jedynie śruba do zmiany łęku - może ją trzeba ruszyć by dobrać się do paneli...

Nie bardzo też wiem którą grubość wkładek powinnam ewentualniewybrać?
i czy w przypadku odkształceń w środkowej części paneli, gdzie są ubite, wystarczą mi wkładki jedynie na środek, czy muszę zakupić też i na przód czy tył?

Czy ktoś zmagał się może z tym tematem w praktyce?
Cobrinha system w batesach jest identyczny z systemem w wintecu. Z tego co pamiętam takie operacje z użyciem wkładek opisywała Tunrida - poszukaj w wątku lub napisz do niej🙂
A żeby dobrać się do paneli musisz odkręcić śruby jak przy wymianie łęku i od tej strony działać.
Przy wymianie łęku oddzielasz od terlicy cały spód ( mam nadzieję że dobrze to opisałam🙂 i dalej też możesz "rozbroić" siodło, żeby się dostać do paneli.
Na filmikach gdzieś to jest dokładnie pokazane.
chilli2, wielkie dzięki, zaraz poszukam.
Czy ktoś mógłby mi polecić siodło wszechstronne dobrze "trzymające". Potrzebuję takie które właśnie będzie dobrze trzymało  😉. Oczywiście w rozmiarze 16, a że temat siodeł wszechstronnych jest dla mnie mało rozpoznany, tak więc liczę na Wasze podpowiedzi. Na pewno mnie dobrze ukierunkują. 🙂
Cobrinha, z tego co pamiętam tunrida swego czasu miała porządną przeprawę z korekcją w systemie Cair,  jeśli ktoś ma Ci udzielić wyczerpujących info to tylko Ona 🙂


nie doczytałam, ze chill już to napisała 🙂
jak zabezpieczacie swoje siodła przed kradzieżą trzymając je w siodlarni?
777 daw mag hubert    😉
czy ktos zna siodla tekny?
czy warte jest zainteresowania ?
Czy może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć czym się różnią siodła Bates od Winteców??  :kwiatek: 
Do dziś myślałam że chce kupić Winteca Wide, ale właśnie usłyszałam opinię że  jest bardzo niewygodne dla jeźdźca, że Bates jest wygodniejszy.
A żeby było trudniej to nie znalazłam sklepu w PL żeby można było wziąć Winteca wide na przymiarkę...
Plisss pomocy, jestem załamana 🤔
materiałem z którego są wykonane? bates to jakby skórzany odpowiednik winteca
Poza tym mam winteca wide i nie powiedziała bym żeby było niewygodne - moze też zależy od konia na jakim jest użytkowane, ale na moim wałaszku zimnokrwistym przynajmniej daje mi szansę na właściwe ułożenie nogi /niewielkie mam prawdę mówiąc porównanie bo moje wcześniejsze siodło to islandzkie siodło z pfiff'a, ale w nim za chiny nie potrafiłam dobrze usiąść bo było ono dla mnie za płaskie i łącząc to z szerokim koniem i brakiem poduszek które by pokazały jak noga leżeć powinna wpoiło mi dosiad fotelowy z którym teraz jakoś powoli sobie staram poradzić/
Dzięki za odp any :kwiatek:
Znalazłam wątek o syntetykach i zmykam tam.
Mam pytanie, czy siodło może zgnić lub mieć pleśń wewnątrz skóry? Kupiłam właśnie skokowkę starego szycia,genialna skóra itp. Ale ma strasznie dziwny zapach,wręcz śmierdzi 😉 dodatkowo odkryłam dziurkę na górze tybinki w której wnętrzu znajduje się dziwna maź.. Nie mam pojęcia czy to klej,ponieważ nie znam się  na takiego typu sprawach.  🙄
Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂
może, jak najbardziej. Trzeba źródło smrodu znaleźć, dobrze wyczyścić, wysuszyć i zabezpieczyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się