strzyżenie / golenie koni

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 października 2012 10:32
no dla animuszu większego 😉
[quote author=horse_art link=topic=36.msg1555132#msg1555132 date=1350382684]
ash,  - to dlaczego tak się goli? jaki to ma cel w takim razie? tylko mu zimno, w ogolone miejsca a i tak się poci ;/

[/quote]

Rok temu mój był ogolony w wersji minimum, ale z szyją. Ofutrzona powierzchnia przez całą zimę spociła się może ze dwa razy. Natomiast wcześniej całość jak mokra ściera. Do tego paskudnie, bo sierść jak u niedźwiedzia 😉
dzieki wrzos 🙂 to jak kamizelką... cieplej, nie upocisz się jak w kurtce ? 😉

dziś u nas było w dzień 22 stopnie ciepła. zarośnięte pociły się pewnie od samego stania 😉))
Ostatnio wyciągnęłam futrzaka mokrego z karuzeli, tylko po stępowaniu. Zresztą po terenie we wtorek nie dosuszył się nawet po półgodzinnej karuzeli. Więc mocno przymierzam się do golenia 🙂.

A z poceniem się nieogolonych części chyba jest różnie z różnymi egzemplarzami.
no..mam sie stara kucka (mamucik, a szlachetne jakby w ogóle nie zmieniły jeszcze...) poci tylko... na łokciach 🙂  (po stępowaniu na halce)
deborah   koń by się uśmiał...
19 października 2012 10:10
czy wiochą będzie jeśli wygolę koniowi na zadzie logo firmy?
będzie mega  😜
deborah   koń by się uśmiał...
19 października 2012 10:49
nie będę musiała czapraków haftować 😉. tylko jak ja to wygolę. hmmm chyba nożyczkami do paznokci wytnę 😉
Ja widziałam w sklepie (niestety nie pamiętam jakim) takie malutkie maszynki do robienia wzorków. Ostrze było szerokie na ok 2cm. Takim czymś byłoby chyba całkiem wygodnie, a w necie powinnaś bez problemu znaleźć 🙂
domcia - w wiekszosci sklepow konskich sa takie male maszynki 😉 Np. Lister Pico za 60-70zl 🙂 Tez sie przymierzam do takiej :P

edit. Z wielka niecierpliwoscia czekam na derke, bo przy dzisiejszej pogodzie mialam konia mokrego nawet na uszach i zadzie  😵
UP! Bo potrzebuje szybkiej rady i pomocy.
Wlasnie jestem w trakcie golenia psa. Maszynka popracowala moze z 10 minut i potwornie sie nagrzala :/ Wylaczylam, stygnie juz tez z 10 min i dalej strasznie rozgrzana. Co to moze byc? I co z tym zrobic??  🙇 🤔
wyczyść może porządnie. ma taka krateczke jakby od silniczka? może tam sie kłakami zatkało
Zdjelam ostrza, wyczyscilam, ale nie bylo tam duzo klakow 🙁 Krateczka od silniczka jest, zaraz zdejme i sprawdze. Jeszcze jakies inne pomysly?  🤔

edit.
przy silniczku czysto bylo. I wydaje dzwiek, jakiego nie powinna normalnie wydawac ;/
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 października 2012 19:27
Czasami się nagrzewają, powinno się mieć taki środek i przepsikać ostrze co jakiś czas:
http://www.stockforpets.com/store-products-AN12-ANDIS-COOL-CARE-PLUS-DOG-CLIPPER-BLADE-LUBRICANT-COOLER_1097894260.html
Wojenka - czy gdzies w polskim sklepie mozna dostac ten srodek? Problem w tym, ze ona sie grzeje bardzo szybko, bardzo mocno. Ostrza juz zdazyly dawno wystygnac, a cala maszynka dalej goraca ;/
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 października 2012 19:34
Można, można, dałam link pierwszy jaki wyszedł. W germapolu np. http://germapol.istore.pl/pl,category,183817,konserwacja,ostrzy.html

Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
19 października 2012 19:48
http://allegro.pl/golarka-elektryczna-nozyce-do-strzyzenia-zwierzat-i2644849964.html
a co myślicie o tej? byłaby ok na 1 konia rocznie?
zastanawiam się tylko czy nie będzie zbyt krótko cięła?
przy goleniu pomogłaby mi koleżanka
http://allegro.pl/golarka-elektryczna-nozyce-do-strzyzenia-zwierzat-i2644849964.html
a co myślicie o tej? byłaby ok na 1 konia rocznie?
zastanawiam się tylko czy nie będzie zbyt krótko cięła?
przy goleniu pomogłaby mi koleżanka


Za krotko na pewno nie. 1mm to standard. Mam taka sama maszynke tylko innej firmy.
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
19 października 2012 20:12
no to dobrze 🙂 jestem zielona dlatego pytam
to byłaby ok? mówie- ja bede goliła tylko mojego konia to pewnie 2 razy w roku by było więc powinna tyle wytrzymać .jak myslicie?  😁
Powinna dac rade, chociaz ja tez gole w zasadzie tylko swojego konia (no i psa), a moja maszynka (jak widac...) cos ostatnio szwankuje ;/


Ktora lepsza? Oster Clipmaster czy Heiniger Progress??
Zdecydowanie Heiniger, Oster waży 2,5 kg można się zajechać
Siwa953, jeżeli ona naprawdę waży 2,9kg to ja bym nie chciała nią golić  🤔 moja waży połowę mniej
O kurcze, faktycznie, jaka ciezka ! Nie zauwazylam nawet.

A mi sie wczesniej wydawalo, ze moja 1,2 kg to ciezka ;p Cholera, Heiniger 300 zl drozszy od Ostera 🙁
Ja właśnie też jestem na etapie poszukiwań i postawie chyba właśnie na Heinigera Handy przewertowałam mnóstwo stron z maszynkami i myślę że jest najlepsza w tym przedziale cenowym. Marzy mi się cordless bezprzewodowy ale tu już cena bliska 2 tys i chyba jednak aż tyle nie wydam
somebody - wlasnie ta Brofa, ktora mam jest praktycznie identyczna parametrami do Heinigera Handy. Myslalam, ze bedzie na tyle dobra, ze wytrzyma golenie jednego konia 2-3 razy w roku (i ewentualnie psa). A tu jednak doopa 🙁
ten środek z linka jest do chłodzenia przegrzanych ostrzy a nie przegrzanej maszynki 😉 moja maszynka dzielnie goli trzy lata konie psy i inne dzien w dzien i nie do zajechania, waży jakiś niecały kilogram i kosztuje niecałe 700 😉
escada - a jaka masz maszynke? ;p

edit. Juz znalazlam  :kwiatek:
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
20 października 2012 18:12
to jaką polecacie do 1000zł?
niestety na droższą nie mam pieniążków ani w okolicy nikt nie ma duo pożyczenia ani nikt nie goli 🙁 najbliżej 80km ode mnie golą konie - a tu już dość spory wydatek na transport więc wolę kupić jakąś golarkę dla mojego jednego potworka  👀
Siwa - a skad jestes ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 października 2012 18:46
Escada a co masz za maszynke zdradzisz? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się