żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Potrzebowałam na szybko podkładki futerkowej (w gre wchodzilo tylko futro medyczne)i jestem bardzo zadowolona z tej wystawionej na Allegro od producenta (parforce) Używam jej ok 2 tyg dopiero ale jak na taką niską cenę-160zł, naprawdę warto... 🙂
effqa do pierwszego prania będziesz zadowolona  😁
Chyba trzeci raz piszę - zależy od konkretnej podkładki. Moja nadal po 2 latach mi się podoba, i po kilku praniach. Mimo pewnego ryzyka, że się trafi na słabe futro, to najlepszy stosunek jakości do ceny.
Ja mam również tą z par force, z allegro. Bardzo, naprawdę bardzo fajna podkładka. Szukałam długo czegoś taniego i dobrego, a ta podkładka spełnia moje wymogi.
Jeszcze jej nie prałam, ale z tego co wiem to najlepiej tego nie robić, gdyż często z podkładki robi się naleśnik. I tutaj zaczynają się schody,  bo w sumie właśnie to jest jednym z wyznaczników dobrej podkładki... Nie wiem jak z tą, ale dopóki nie będę zmuszona, nie będę jej prała 😉
Jak ktoś będzie chciał ją zobaczyć pod siodłem, niech da znać, a wstawię jakieś zdjęcie 😉
Nie wyobrażam sobie nie prać podkładki :/ Ja mam jednego mojego mattesa już hmm 3 rok? I po praniu i czesaniu wygląda jak nówka.
Naprawdę lepiej odłożyć trochę kasy i kupić coś dobrego. I jeśli chodzi o Mattesa to najlepiej u forumowej Dorcysi się dowiadywać 😉
Wszyscy chwalą Mattesa, więc pewnie coś w tym jest 🙂
Mi parforce jak na razie całkowicie wystarcza, może z czasem coś lepszego dokupię.
Ja podkładkę mam od tych wakacji, w sumie nadal jak nowa wygląda, ale w sumie co to jest pół roku.
Skoro masz swoją już 3 lata to się nie dziwię, że zdążyłaś uprać 😀
Glut z Horze po kilku myciach już nie klei się tak super mocno hiper. To normalne? Myję ciepłą wodą i mydłem.
ahawa, bez mydla. sama woda.
Podobno glut lepi się mocniej po namoczeniu w wodzie.
do wcześniejszego pytania mojego a jaki glut jest najlepszy żeby się nie lepił, kleił i nie brudził ?
Czy wie ktoś może coś na temat podkładki mattes VS czy pasuje pod siodło uj ? 🙄
a czemu miałaby nie pasować? Będzie widać trochę podkładki z przodu i tyle.


Mattes DL pod skokówką:


Mattes VS pod ujeżdżeniówką:
Do mnie wlasnie doszedl mattes od Dorcysi bez przedniego obszycia... super!
crazy pokaz!
Wow,fajnie wyglada.
Dalabys rade zrobic fotke pod siodlem 😉?
crazy a czemu chciałaś bez przodu? 🙂
Też się zastanawiałam..
Bo nie lubie, zawsze sie tam najbardziej brudzi, tylko rece sie tam wklada i mi przeszkadza...lubie byc z koniem blisko, hahaha🙂 Jakkolwiek to brzmi.
Z przodu mi nie potrzebne , a naprawde zauwazylam ze tylko sie tam mega brudzi, od rak rekawiczek i nie nie lubie tam miec, wezme i postaram sie zrobic pod siodlem 🙂

Edit.
Dokladam zdj pod siodle, siodlo narazie sterczy nas futrem i jest bez popregu:


crezy podkładka świetna🙂 już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć ją na żywo 🙂🙂
Czy L-ka jest dużo większa od M-ki Mattesa?
o rozmiar  😉
Mam siodło 17" to wychodzi M-ka, ale słyszałam, że lepiej kupić o rozmiar większą czyli wychodziłaby L-ka. Czy to prawda? 🤔
U mnie na foto jest siodło teoretycznie 18 cali, ale małe i krótkie - wypada jak 17,5, oraz Mattes Correction System L, przed jakimkolwiek praniem.

Właśnie chcę zamówić Mattesa korekcyjnego, ale teraz mam dylemat z rozmiarem.  🤔
moje siodla 17,5-18 a mattes M
Właśnie chcę zamówić Mattesa korekcyjnego, ale teraz mam dylemat z rozmiarem.  🤔


Ja mam Lki. Pod 17,175 i pod 18. I leży idealnie. Mka z obszyciem tyłu jak dla mnie wypada naprawdę mała. Jeśli weźmiesz opcje bez obszycia tyłuto bierz M. Jeśli chcesz typową z futrem i z przodu i z tyłu to jak dla mnie L.

Lka pod 17,5:


Lka bez obszycia pod 17,5 (widać że za duża)


Lka pod 17:


To jednak wezmę L-ke, bo biorę z obszyciem z tyłu i przodu. Dziękuję bardzo za pomoc!  🙂


edit

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie mogę zamówić Mattesa, oprócz ihaha? Ponieważ na razie jest tylko możliwość zapłaty kartą  🤔
napisz do forumowiczki Dorcysia  😉
A kto ma podkładkę od Dorcysi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się