Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

ma ktoś mercedesa A klase??
ash   Sukces jest koloru blond....
16 stycznia 2013 14:59
Maleństwo miała.
Ja jeździłam przez 2 miesiące tylko jak mój samochód był w naprawie.
i jakie wrażenia??
ash   Sukces jest koloru blond....
16 stycznia 2013 15:07
Jeździłam dieslem 1.7
Wrażenia - raczej słabe. Miałam wrażenie, że ten samochód przewróci się na zakręcie, słaba moc.
Fajny do parkowania bo mały, ale widoczność przez przednią szybę taka sobie. Nie widać w ogóle gdzie zaczyna się maska.
Nie kupiłabym.
a okej dzięki za opinie🙂
Potwierdzam wrażenie, że toto ledwie się trzyma drogi.
A klasa to badziewie.  😉 U nas na serwisie pojawiają się bardzo często  😁 Małe, plastikowe i właśnie- sprawia wrażenie jakby miało wypaść z drogi. W sumie to wypadało, Mercedes długo walczył żeby zniwelować problem przewracania się w zakrętach.

Zima więc chwilowo ciesze się, że nie jeżdżę Mercedesem  😁
Małe, plastikowe i właśnie- sprawia wrażenie jakby miało wypaść z drogi. W sumie to wypadało, Mercedes długo walczył żeby zniwelować problem przewracania się w zakrętach.


Zachowały się nagrania z testem łosia 😁


kalaarepa, mnie to on się kojarzy z matizem na wypasie 😉
a ja miałam dziś strasznego pecha.. w czasie jazdy sopel, który spadł z drzewa wybił mi tylną szybę  😵
W&P, wspolczuje..ale masz ubezpieczone szyby?
Tak, samochód już jest w serwisie, jutro rano do odbioru. Ale mimo wszystko nerwy no i że akurat na mnie padło.. ręce opadają, w życiu bym nie wpadła na to, że sopel może wybić szybę w czasie jazdy, do głowy by mi nie przyszła taka myśl...
777, Moon, o akumulatorze nie pomyślałam! fakty są takie, że mam bardzo słaby aku, nawet chwilę nie może radio zostać w panelu ani grać, jak silnik jest wyłączony, bo się rozładowuje.. :<  oprócz tego jest jakiś problem z elektryką - otwieram okna autom. to mi światła przez chwilę słabiej świecą (ciemnieją)  🤔wirek:
no to normalne akurat jak akumulator słaby , ze tak sie dzieje. Albo ładowania nie ma. Bo ja mam akumulator niby dobry ( odpala od pierwszego na mrozie po kilku dniach)  a jak włączę wycieraczki, to światła ciemnieją ( w czasie postoju) obroty spadają..
Moon   #kulistyzajebisty
16 stycznia 2013 19:43
Meise, też tak miałam z tymi światłami - ewidentnie akumulator  😉

A ja już chyba nigdy nie napiszę tu nic o hopelku! Napisałam dziś, że nie gaśnie w czasie jazdy? Wyjechałam z roboty, zrobiłam dosłownie 500m i jeb, zdechł świniak jeden, no!  👿 Mało tego, zrobił to tak, że ani prośbą ani groźbą nie chciał odpalić. Na szczęście mechanik warsztat ma niedaleko, to przyjechał i scholował go od razu do siebie.
Wiedziałam od rana, że to będzie kijowy dzień, kuźwa...  😫
no to normalne akurat jak akumulator słaby , ze tak sie dzieje. Albo ładowania nie ma. Bo ja mam akumulator niby dobry ( odpala od pierwszego na mrozie po kilku dniach)  a jak włączę wycieraczki, to światła ciemnieją ( w czasie postoju) obroty spadają..


Najprawdopodobniej regulator napięcia Ci umiera  🙁. Nie wiem co to za samochód, ale raczej bez elektromechanika się nie obejdzie.
Moon - w takich wypadkach trzeba odczekać minutę i dopiero próbować odpalić, nawet na srodku skrzyżowania. Podobno zawsze działa 🙂  A serio- próbujesz tak kręcić kluczykiem żeby nie odpalić, a tylko uruchomić pompę i dopiero po trzecim razie np odpalać?

Misiek69- niech umiera to na złom pojedzie. Ja w niego inwestować nie będę.
marysia550 Co to za samochód? Jeśli jakiś starszy, to koszt regulatora waha się w granicach 100zł a wymiana 15min. Jeśli auto poza tym dobre, to szkoda go od razu na żyletki przeznaczać  😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 stycznia 2013 19:57
ma ktoś mercedesa A klase??


Ja miałam pół roku i NIGDY WIĘCEJ!
Ma się poczucie kompletnego braku stabilności, zimą jedzie się jak taczką. Jest śliczny i ma różne bajery, ale to koniec zalet. Wszystko podłączone do komputera i co chwilę coś siada, części kosztują jakby były ze złota, ciężko dostać zamienniki, a mechanicy jak widzą z czym się przyjechało, to się krzywią i marudzą.
Masakra.
Moon   #kulistyzajebisty
16 stycznia 2013 20:04
marysia550, no to akurat było zaraz po rondzie.  😉  Na szczęście ulica mało uczęszczana. Ale próbowałam chyba wszystkich możliwych sposobów, zanim mechanik dojechał, po minucie, dwóch, pięciu, piętnastu. Potem sam próbował też ni huhu. Prawdopodobnie filtr paliwa, albo przewody paliwowe zapowietrzone, ale na 100% będę wiedzieć jutro. A grrrr, mam ochotę przerobić świniaka na żyletki!
marysia550 Co to za samochód? Jeśli jakiś starszy, to koszt regulatora waha się w granicach 100zł a wymiana 15min. Jeśli auto poza tym dobre, to szkoda go od razu na żyletki przeznaczać  😀


Ma szanse zostać domem dla kota jeszcze.

To jest UNO 899cm3 rocznik 2000 :P Mąż mnie opier... jak OC na cały rok zapłaciłam. A toto hula pół roku już.

Moon- mi jak tak zgasł ostatnio na środku skrzyżowania to jedynie przeraziło mnie to że zaraz koleżanka z pracy będzie za mną jechała i zobaczy moją klęskę.
No to z pięć dych zapłacisz. Ale na domek dla kota też się nada. Fajne siedzenia do drapania  😉
A jezdzi ktoś VW T5.2.5tdi?Coś się uparłam na ten samochód.Sharan mi jakoś nie pasuje 🤔
No to z pięć dych zapłacisz. Ale na domek dla kota też się nada. Fajne siedzenia do drapania  😉


u mojego męża w seacie raczej służą do sikania :P ( dla kotów naturalnie)
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
16 stycznia 2013 22:56
a ja dziś skasowałam moją ukochaną Lagunkę 🙁 zaliczyłyśmy poślizg i rów...
teraz przyszedł czas na Saaba chyba... nie ma żadnej Laguny w Polsce, która by odpowiadała moim kryteriom kupna 🙁
[quote author=marysia550 link=topic=5139.msg1652859#msg1652859 date=1358363912]
no to normalne akurat jak akumulator słaby , ze tak sie dzieje. Albo ładowania nie ma. Bo ja mam akumulator niby dobry ( odpala od pierwszego na mrozie po kilku dniach)  a jak włączę wycieraczki, to światła ciemnieją ( w czasie postoju) obroty spadają..


Najprawdopodobniej regulator napięcia Ci umiera  🙁. Nie wiem co to za samochód, ale raczej bez elektromechanika się nie obejdzie.
[/quote] Który to znajduje się w alternatorze. Najpierw trzeba sprawdzić ładowanie na altku żeby wiedzieć czy to jego wina, ale objawy raczej na to właśnie wskazują 😉 No i niekoniecznie regulator /może diody, może uzwojenie, może łożysko/. Jeśli ładuje za mało to wykręcić i oddać specowi do przejrzenia.
Moon, też tak miałam w duże mrozy
ruszałam z 1 ki i jak wrzucał mi na 2-kę to od razu obroty spadały i się turlał bo dawanie gazu nic nie skutkowało
wymieniłam wszystkie filtry + aku i nic sie nie dzieje
uprzednio tez niby mialam filtry wymienione ale mechanik kase wziął ale filtrów nie wymienił - oszust jeden

no i niebawem jade na wymianę jakiegoś łożyska w alternatorze lub jakiejś rolki gdzieś tam bo coś mi rzęzi
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 stycznia 2013 12:32
ktoś jeździ Audi A6?
Który rocznik?
a BMW 3? 🙂

Diakon'ka, moj tata mial, ale wybral Volvo
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 stycznia 2013 12:43
Który rocznik?


2009, diesel🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się