Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

JustKaro, moja teściowa szukając w mniej więcej tych samych kryteriach skończyła z Nissanem Note. Spojrzałabym też w kierunku Astry H z silnikiem 1.6
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
05 lipca 2023 09:05
JustKaro, Subaru g3x. Małe autko, napęd 4x4 i wyżej zawieszony. Moja mama kupiła niedawno sobie i bardzo zadowolona. Wjeżdża nawet na mega zadupie do jej siostry 😉 jedyne co to silnik chyba tylko 1.4 ale podobno żwawy jest.

Dodatkowy plus to to że to stary japoniec - ja mam 20 letnia celice od 4 lat i (tfu tfu) tylko serwisuje 😉
Astra H ma niezniszczalny silnik, nie rdzewieje, nie wygląda najgorzej 😅 mam droższą w eksploatacji wersję GTC 150KM 1,9 cDTi, ale to trzydrzwiówka. Daje radę po wymianie skrzyni przy 180k km. Lekkie, zrywne toto, bryknie na trasie bez większego wysiłku. Jeśli wersja standard jest podobnej klasy, to bym brała😀
Czy ktoś jeździ może:
- VW Taigo
- VW T-Cross
- Kia Ceed/XCeed
wszystko w silnikach 1,5 z automatem?
Jakieś wrażenia, problemy, wpadki?
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2024 07:36
Fokusowa, jeździłam testowo dwoma pierwszymi, zanim kupiłam Kamiqa, Kia XCeed odpadła w przedbiegach, bo jak się okazało, na tamten czas w xceedach nie montowali automatów w ogóle O.o

Taigo bardzo fajne zrywne autko z pazurem, podobało mi się bryłą i ergonomią. Trochę ciasnawo jeśli chodzi o bagażnik i miejsce z tyłu, gdy odsunąć fotel z przodu na maxa (mój mąż 2m wzrostu pozdrawia :P - jak wsiadał to z tyłu za nim nikt by się już nie zmieścił)

T-Cross - w porównaniu do Taigo - plastik fantastik i... dziadkowóz :P (jak go określali w salonie i coś w tym było kurdę xD) co mnie w nim denerwowało, że miał wręcz za mocno wspomaganie, no ledwo dotknęłam kierownicy a on już skręcał.

Nie pytałaś, ale Ci powiem :P - iż po teście dwóch ww. totalnie zakochałam się w Kamiqu (też mam 1.5 i automat) <3
Jakość plastików i w ogóle wnętrza - moim zdaniem nie do porównania z VW (acz ja mam akurat wersję MC, więc może jest więcej bajeru?) no i - mimo że i Kamiq i TCross i Taigo są robione na jednej płycie podłogowej - o wiele więcej miejsca! Jestem w stanie wsiąść i w miarę wygodnie jechać, gdy Mój P. prowadzi a ja muszę usiąść za nim. Bagażnik też całkiem spoko (nie pamiętam już, ale tu chyba wielkością wygrywał TCross)
Jeśli chodzi o silnik, to jako że to wszystko są odpowiedniki, to w moim odczuciu były porównywalne - Taigo mooooże trochę bardziej zrywne było (jako że nie jest to typowy crossover, nie jest podniesiony aż tak jak Kamiq i TCross). Ale z perspektywy czasu, Skodzi stuknął rok w październiku - moc, zrywność, skrzynia biegów - na moje potrzeby jest ideolo, tam gdzie mogę depnąć, tam deptam, mieszczę się na parkingach, nie dostałam żadnego mandatu, haha 😀
Moon, właśnie ja to wcale nie szukam crossovera 😂 chciałam Golfa (przesiadam się z Golfa 6), ale nie da się go zamówić z interesującym mnie silnikiem, bo za kilka tygodni wchodzi nowy Golf i wstrzymali zamówienia. Jutro mam jazdy testowe w VW to spróbuję się dowiedzieć jak ten nowy Golf wypada cenowo.
Taigo i T-Cross mi się generalnie nie podobają, ale chce się przejechać tym silnikiem, więc umówiłam jazdę próbną.
Ceed też chyba bardziej mi leży niż XCeed, jazdę próbną będę miała XCeedem.
Podobał mi się też Peugeot 308, ale jest chyba robiony dla karłów, bo nie ma opcji, żebym mieściła nogi pod kierownicą i widziała zegary jednocześnie 😂😂😂
Peugeot, Toyota, Renault, Mazda i Mitsubishi odpadają, nie znalazłam nic dla siebie.
Najbardziej mnie interesuje Ceed i potencjalnie Golf, jeśli nie odjadą z ceną w kosmos.
Kamiq w konfiguracji jaką chce faktycznie łapie się w limit cenowy, podjadę jutro do salonu zobaczyć go na żywo.
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2024 18:19
Fokusowa, no Kamiq to też crossover, ale ja generalnie też nie szukałam nic podniesionego… miało być małe autko do miasta (Kia Rio była moim ideałem na tamten czas, także ten xD) i… wyszłam z crossoverem, hahaha 🤣

To coś w stylu „nigdy siwej kobyły”… po czym, w stajni masz co? Siwą kobyłę xD
Moon, hahaha, jutro obejrzę Kamiqa, dzięki za podpowiedź 😁
Jeździłam dzisiaj XCeedem i mimo fajnego wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego to silnik i skrzynia to porażka.
Szarpie, wyje, mocy z tego wycia prawie nie ma.. odstrzeliła się sama.
T-Cross - zawróciłam na pierwszych światłach do salonu, nie moje gabaryty i proporcje samochodu, ale żwawy fajnie.
Taigo - całkiem spoko, ale wygłuszony kiepsko, przy 120 już było naprawdę głośno w środku.

Nowy Golf ma być za parę dni w konfiguratorze.

Tymczasem pan z VW dał mi taki rabat na T-Roca w R-line, że mnie zainteresował. Przejechaliśmy się testówką i mimo, że to taki sam silnik i skrzynia co w Taigo i T-Crossie, to T-Roc je zostawia w tyle, fajnie się prowadzi, żwawy, wygodny. Do Skody nie dojechałam dzisiaj.
Używa ktoś kamery 360° do rejestrowania na postoju? Może ktoś coś poleca albo niepoleca?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się