Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

dzięki za info - bo dla mnie to bardzo cenne wieści są 😉
a jak to jest z tą inseminacją - czy ktoś po mojej - tzn. wschodniej części polski inseminował i gdzie ?
kto ma najlepsze wyniki w inseminacji

annacaryca, musisz sie określić co chcesz uzyskać 🙂
chciałabym nieco uspokoić elektryczność przy zachowaniu odwagi i chęci,
poprawić wykorzystywanie paszy - bo z tym jest wieczny kłopot

i postawić na wszechstronność tzn nie tylko mieć w przyszłości konia wierzchowego ale i zaprzęgowego
Louisa, chodzi mi o bazę jaką posiada PZHK
przynajmniej abym w każdej chwili mogła podejrzeć na ile punktów (i które za co)  było do tej pory oceniane potomstwo danego ogiera
jak będę przynajmniej tyle wiedziała i będę mniej więcej wiedziała po jakiej matce jest źrebak to już coś
a tą bazę można sukcesywnie uzupełniać o zdjęcia i konkretniejsze opisy
sama juz nie wiem po prostu w kwestii doboru ogiera dla mojej klaczy  czuję się jak rozbitek na środku oceanu
i w sumie się nie dziwię że ludzie zaźrebiają tym co mają tuz "za płotem"
Louisa, chodzi mi o bazę jaką posiada PZHK
przynajmniej abym w każdej chwili mogła podejrzeć na ile punktów (i które za co)  było do tej pory oceniane potomstwo danego ogiera
jak będę przynajmniej tyle wiedziała i będę mniej więcej wiedziała po jakiej matce jest źrebak to już coś
a tą bazę można sukcesywnie uzupełniać o zdjęcia i konkretniejsze opisy
sama juz nie wiem po prostu w kwestii doboru ogiera dla mojej klaczy  czuję się jak rozbitek na środku oceanu
i w sumie się nie dziwię że ludzie zaźrebiają tym co mają tuz "za płotem"



Tego po PZHK bym się nie spodziewała  😉 Prawdę mówiąc takie coś było by super. Już lepiej korzystać z bazy koni w takim wypadku, możesz wyświetlić potomstwo danego ogiera, sprawdzić matki, przy odrobinie szczęścia będą zdjęcia.
Tylko ocenić trzeba sobie samemu  😉
A co sądzicie o ogierze Romario?
Widziałam na żywo.
Fajny dość :P
widzialam, jeździłam, w stajni gdzie stoję jest po nim klacz. Sobie taki.
A dzieciaki po nim? Skoczne, grzeczne?
znam tylko 3 i wszystkie sa konmi  rekreacyjnymi i do lasu , jedna klacz jest bardzo pobudliwa
annacaryca,  a rozważałaś rona williama
Ron William- imponujący.
Nie myślałm o kryciu oldenburgiem - temat do zastanowienia się. Koszt krycia plus inne wydatki z tym związane - to poważna kwota.
Czy ma ktoś informacje o ogierze Tjungske KWPN? Wiem że jest własności Pana Dahlke i krył w Racocie. Widział ktoś jego na żywo lub jego potomstwo (google wypluło trochę koni po nim za granicą)?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje o ogierze.
Tjungske jest chyba własności  De Watermolen i w spisie ogierów WZHK 2012 już go nie było, może wrócił do Holandii?

http://www.watermolen.net/index.php?c=Hengst&l=eng&type=2&id=15&type=2
Ja bym z chęcią zobaczyła rona na żywo
gdyby nie to ze moja klacz też ma swój kaliber to pewnie bym sie nad nim mocno zastanowiła

Tak sobie poczytałam wątek i widzę ze pan Makowski jest postrzegany przez wiele osób jak jakieś guru
dlatego też pytam - czy gdybym tak po prostu do niego zadzwoniła jako obca osoba to też tak chętnie by mi doradził w wyborze ogiera 🙂

i tez sie zastanawiam czy nie można by zorganizować jakiegoś szkolenia jeszcze np w lutym z udziałem tego Pana tudzież innych osób które by tak po prostu podzieliły się swymi spostrzeżeniami ......
nakreśliły takim laikom co i jak
fajnie aby takie szkolenia były organizowane pare razy przed sezonem stanówkowym
Uderzaj do Pana Makowskiego 🙂 bardzo polecam. Ja odwiedziłam Go, aby zobaczyć ogiery (miałam już wybranego osobnika) ale przy okazji omówiliśmy wady i zalety mojej klaczy, rodowód, potomstwo itp. Oczywiście poopowiadał o swoich ogierach, o ich rodzinach, o potomstwie i na jakie klacze pasują. Bardzo fajnie spędzony czas 🙂
Ja kiedyś zawoziłam klacz mojej znajomej do pana Makowskiego. I mimo, ze dziewczyna sobie wybrała ogiera dla klaczy, to pan Makowski tak zupełnie w naturalny sposób, bez przemądrzania itp. doradził jakiego by ogiera widział dla tej klaczy, pokazał całą stawkę, o każdym coś opowiedział. Bardzo na plus kontakt z nim oceniam i polecam.
czy ktoś z was już inseminował  og. De Niro ?
kurde strasznie drogi ale tak mi pasuje do mojej O. jak mało który - tylko karych nie lubię .....
Condina ma trzylatkę po De Niro, uderzaj do niej.
Avatar będzie krył w Niemczech:
http://www.bazakoni.pl/article,id-448.html
A ja wpadam znów po poradę, konsultacje :kwiatek:

Szukam ogiera na Frazeskę - zależy mi na ogierze skokowym w nowoczesnym typie, z dobrą głową i ponadprzeciętnym ruchu.
Ogier musi charakteryzować się elastycznością, zgrabną głową, dobrą - długą szyją oraz dobrym, mocnym spodem (nie może to być ogier być na "cienkiej" nodze).
No i dobrze by było, żeby ogier odznaczał się również dobrą/b. dobrą jezdnością.
Najchętniej z zachodnim rodowodem.

Czy możecie po raz kolejny coś podpowiedzieć? Może doradzicie jakiegoś kawalera, na którego osobiście nie zwróciłam uwagi...

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
ancyk0991, oj koleżanko ..ja też coś takiego szukam i dodałabym oprócz pięknej głowy jeszcze duże oko i gęstą grzywę i ogon ...hihi
ale czy coś takiego istnieje ....
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
02 lutego 2013 16:03
ancyk0991,
fajny ruchowo (nie wiem jak kłus ale galopuje extra) jest na pewno Kilian,
kariera skokowa też niczego sobie.
My w zeszłym roku intensywnie zastanawialiśmy się nad kryciem nim
ale w efekcie postanowiliśmy przez pewien czas nie kryć naszych ropuch 🙁

Gdybym miała sporo kasy to pokryłabym Emeraldem, ten koń jest jak gumka od majtek 😀
(na tubie można znaleźć filmiki)
Tjungske jest chyba własności  De Watermolen i w spisie ogierów WZHK 2012 już go nie było, może wrócił do Holandii?

http://www.watermolen.net/index.php?c=Hengst&l=eng&type=2&id=15&type=2


ogurek  :kwiatek: Ja to zawsze mam taki zapłon  🙄  😁 jak coś mi się spodoba to albo sprzedane za granice albo wykastrowane  😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
02 lutego 2013 17:50
777-przybij ,,pionę"  😉 ja podobnie jak Ty- czuję się  jak ten rozbitek...a czasu co raz mniej

A orientujecie się może czy Star Turn p. Katarzyny Milczarek kryje? Bardzo wpadł mi w oko ten koń.
I jeszcze poproszę o opinie o ogierze  Campari M i jego potomstwie ? :kwiatek:
Louisa, zawsze możesz zamówic z Holandii 😉
Tia, oni tam w ojro chcą żeby im płacić a ja zarabiam w pln'ach  😕
I tak z niemiec będę ściągała nasienie dla jednej panny więc reszta musi być niskobudżetowa  😉
777,
no ba 😉 Musi istnieć! ... gdzieś na pewno 😁 damy radę😀

ms_konik,
idę "analizować" obu (obydwu?) panów 🙂
[quote author=ogurek link=topic=5087.msg1672247#msg1672247 date=1359619664]
Tjungske jest chyba własności  De Watermolen i w spisie ogierów WZHK 2012 już go nie było, może wrócił do Holandii?

http://www.watermolen.net/index.php?c=Hengst&l=eng&type=2&id=15&type=2


ogurek   :kwiatek: Ja to zawsze mam taki zapłon  🙄  😁 jak coś mi się spodoba to albo sprzedane za granice albo wykastrowane  😉
[/quote]

Albo zeszło z tego padołu  😕
titina a tak też miałam jak Rubin mi się spodobał  🙁
Pamiętam, dlatego to napisałam  😉
Hehe toż to lata temu było  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się