DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

to zależy jakiej jakości masz polar
Jeszcze nie kupiłam ale zamierzem kupić 600g bo ten mi sie sprawdził , czy przy dobrej jakości polarze nie ma znaczenia ciecie tej lamówki?
grube na ogół są mało rozciągliwe. Możesz śmiało wyciąć na szerokość
A ja mam pytanko odnośnie ... nici 😉
Czy używacie zwykłych czy jakichś mocniejszych do szycia końskich "ciuszków"? 👀
Ja szyję na 120. Bo grubsze mi nie przechodzą przez pokrętło (jest zepsute)
zrobiłam świetny patent do lonżowania, na wzór tego niemieckiego 🙂

przepraszam, że brudny, kobyła tak pracowała, że przepociła go troszkę.
szlachta, a możesz go pokazać jak on ogólnie wygląda, bo trudno z tego zdjęcia zobaczyć rzeczywisty kształt 😉
Ja też nie rozumiem 😀

A co to za lina?
dziewczyny w wątku o młodych koniach jest o masterhorse takim patencie 😉 jak dwa związane uwiązy na kłębie prawie 🙂
Zorilla, byłas ostatnio w siodlarni może?

a ten patent jest super. (o to od kantara -miedzy nogami - do kłębu gdzie są np związane opie części ?)
ja używam 2 wiązy grube lub linke i czaprak (bo linke tylko cienką mam, kładę czaprak żeby się nie wrzynało).

hym... może powinnam zrobić jakoś porządniej.... ile tej linki potrzeba? (nie mam jak jechać zmierzyć a na weekend by się przydało, kupiłabym po drodze... tak mniej -więcej (tzn lepiej więcej niż mniej 😉 )
i... to czarne - co to jest?

a... w temacie mikrofibry - wysłałam prośbę o próbki materiału. ciekawe czy dostane...


tak to wygląda

to czarne to sznurki, ich długość można regulować.
lina jest gruba, ma ponad 1cm, bawełniana i mięciutka.

Horse art wiesz co nie wyswietla mi ise twoj post.... 🤣 🤣 🙄

Chodzilo mi raczje o jej nazwe bo wlasnie nie wiem jak szukac 🙂😉)
a...regulacja...super!
a możesz zdradzić ile metrów sznurków potrzeba (duży koń?) i co to /jak się nazywa ta blaszka która regulowanie umożliwia? (to takie coś jak przy sznurkach w namiocie?)

zorilla - kurcze i chyba mnie zablokowałaś, albo ja ciebie - bo coś nie przychodzi do mnie oczekiwany pw od ciebie, albo coś się zepsuło...kurcze no...ciekawe co to może być ?  👀  😉
Zorilla, linę kupiłam w sklepie z linami, a nazywała się po prostu lina bawełniana ( w środku nie ma rdzenia i przez to jest miękka)

na ten patent potrzeba ok 2m liny + po 1m sznurków oraz karabińczyki na full konia


edit.

u mnie to takie S znalezione w garażu 🙂 ale może być to coś co przy namiotach
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
06 lutego 2013 16:47
szlachta jak gruba jest ta linka?
dzięki wielkie 🙂
ale, jesteś pewna że tylko 2 metry tej grubej?

cranberry - napisała, że ponad 1 cm grubości 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 lutego 2013 16:56
szlachta jak zamocowałaś gruby sznurek do cienkiego?
ale jaja, zmierzyłam i wyszło 2,9m, a kupowałam na pewno 2,5m( na pewno zapłaciłam za 2,5m, albo sprzedawca się pomylił albo się rozciągnęła) z tym ,że na koniu jest o ok 50cm za długa i muszę to skrócić ( dlatego napisałam że potrzeba 2m, ale wychodzi na to, że na ful konia potrzeba 2,5m)

lina kończy się po przełożeniu przez końskie nogi, a potem zaczynają się sznurki

grubość ok 13mm
Patent jest świetny, z koleżanką zrobiłyśmy taki na szybcika z dwóch miękkich uwiązów, ale rzeczywiście taki bardziej profesjonalny jest lepszy 🙂
Proszę o pomoc  :kwiatek:

Mam zamiar zrobić czaprak z alkantary, wkład z watoliny, od wewnątrz chciałam siatkę bawełnianą, ale po 2h szycia i prucia zrezygnowałam, bo się tak marszczyła strasznie i żaden sposób nie działał na to 🙁
Czy jeśli mam przód z alkantary to mogę od wewnątrz wrzucić polar? Nie będzie za gruby-ciepły ten czaprak? 🙁 Polar jest mocno zbity ale cienki.
okunka widocznie masz złą siatkę. Taka jak w podbiciach plecaka nie ma prawa się marszczyć



Jak kleicie cyrkonie do naczółków? próbowałam już dwoma klejami i nic :<
Też robiłam taki patent  w wakacje tylko z jednego kawałka liny. Teraz widzę, że ten jest lepszy. Mój ma dodatkowo zapinane rzepem futro na kłębie. Coś czuje że, zostanie przerobiony na taki jak zrobiła szlachta ta bawełniana lina bardziej do mnie przemawia.
Dziewczyny jaki materiał najlepiej nada się na lej do bryczesów?
To ja się pochwalę moim najnowszym dziełem robionym na zamówienie. Nie jest jeszcze do końca skończony, bo zabrakło mi taśmy na paski do przystuł i popręgu.

Różowy czaprak z hello kitty  😀
Sio   nowe wcielenie marchewki
07 lutego 2013 19:55
kosteczka jaki on słodki  😍
Sio, dziękuję.  :kwiatek: J

utro wstawię jeszcze zdjęcie z efektem końcowym.
Aż mi szkoda się go pozbywać.
kosteczka - brawo !!!
Mam pytanie. Czy ktoś z Was macał taki materiał?:
http://allegro.pl/tkanina-minky-polar-na-kocyk-80x100cm-i3012506580.html

Czy nadawał by się on na derkę? Gdzieś doczytałam, że jest to cieńsze od polaru, ale nikt nie wspominał o właściwościach osuszających. Materiał głównie stosowany do porduktów dziecięcych i dość drogi. Przy ściagnięciu z Chin (oczywiście nie ma gwarancji, ze to oryginał) cena taka sama jak lepszego polaru zakupionego u nas.
Czy ktoś szył derkę osuszającą z frotte - gramatura 500g/m? Chyba powinna lepiej osuszać niz polar?
zielona_stajnia, też się własnie nad tym zastanawiam....
może jakiś test w postaci położenia na mokrego konia ręcznika kąpielowego, a obok polaru? (np ręcznik na szuje/łopatki a dalej derka) - i zobaczyć gdzie szybciej wysycha?
spróbuje przetestować w weekend...

a sklep z polaro-microfibra mi nie odpisał w sprawie właściwości i możliwości wysłania próbek 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się