Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Monny   bez odbioru .
12 lutego 2013 23:36
tet, takie kursy są bardzo przydatne, ja miałam pierwszą pomoc w liceum 🙂 Zarówno dorosłych jak i niemowlaków 🙂

akzzi, prześliczny maluszek !!
akzzi moje gratulacje, śliczny naleśnik🙂
akzzi gratuluje mamusku 🙂 sliczny chlopak. Dobrze wam sie udalo

Cierp1enie twoj nalesnik juz prawie na wylocie. Ale ten czas leci 🙂

Iga07 Fynn spi u mnie w koszu mojzesza. Nie wyobrazam sobie polozyc go w jego pokoju i spac w drugim. Jeszcze nie.  😉


Jeszcze raz wszystkim dziekuje za gratulacje.

W nocy mialam kryzys. Zmeczenie, bol i maluch daly sie we znaki.
Bol przy karmieniu jest straszny. to nie to co jak
maz piesci  😂
Dobrze ze mila polozna wziela maluszka do nich, jak sie okazalo
mial problem z gazami i zatkany nosek. Jak to mu ''naprawiono' to
spi do teraz  😉

Czekam z utesknieniem na sniadanie- po 40h glodowki zjem nawet i kleik.

I podziwiam kobiety zdane same na siebie! Ja sie doczekac nie
moge godzin odwiedzin by maz przybyl, sama jego obecnosc pomaga.

Opolanka ja tez sie obawialam pologu, ale nie jest zle. Troche krepuje
jak polozne podmywaja i zmieniaja podklad - nie wiem jak po sn- ale wszystko'
jest do przezycia. Pozniej to jakbys miala bardziej obfity okres.

P.s czytam Was, ale ciezko mi odp. na tel, no i jeszcze nie mam
wprawy ze wspolpraca niemowle-telefon.
Akzzi nauczysz się. Nigdy nie zapomnę min moich współlokatorek w szpitalu, jak karmiłam dziecko, na dziecku leżał talerzyk z kanapkami, a obok laptop. No 3 w jednym. I zobaczysz, jak człowiek może nauczyć się szybko jeść! Naprawdę. Jak masz w perspektywie zjeść zimne parówki 16 dzień z rzędu, to wpieprzasz z prędkością stada tuczników. I to nie jest metafora.

Aniaagre mi się tak zrobiło, jak se konie poganiałam za szybko. Ale to tylko był - u mnie przynajmniej - obrzęk okolicznych tkanek.
pokemon i przeszło? Dzisiaj położna do mnie przyjedzie i oceni co to dokładnie jest i czy jest konieczna interwencja lekarza.

Co do pierwszej pomocy to sama się zastanawiam czy nie iść na taki kurs. Maluszek mi się już ze 3 razy zakrztusił podczas jedzenia.. a stres ogromny przy tym mimo, że trwa to dosłownie sekundy..
Przeszło, ale miałam półroczny zakaz zbliżania się do koni  🙄
Akzzi nauczysz się. Nigdy nie zapomnę min moich współlokatorek w szpitalu, jak karmiłam dziecko, na dziecku leżał talerzyk z kanapkami, a obok laptop. No 3 w jednym. I zobaczysz, jak człowiek może nauczyć się szybko jeść! Naprawdę. Jak masz w perspektywie zjeść zimne parówki 16 dzień z rzędu, to wpieprzasz z prędkością stada tuczników. I to nie jest metafora.


Potwierdzam. Po pierwsze nauczylam sie tluc ziemniaki jedna reka, po drugie jem w tempie wyzej wymienionego stada tucznikow, po trzecie czas prysznica z myciem wlosow i goleniem sie jest coraz krotszy  😁 ostatnio jadlam obiad 0 1.00 w nocy  👀 wiec da rade. Multitasking rzadzi 😉
Anka nasza tez śpi jeszcze z nami w pokoju,ale ona już wyrasta z łóżeczka(ma dwa lata) i chcemy aby pomału ''poszła''do swojego pokoju.Tylko jakos dziwnie mi tak będzie bez niej 😡
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 07:44
Anka, pokemon, bo jak kobita musi, to da rade wszystko 😁 Albo usiadzie i poplacze... (a potem i tak zrobi 😉 )

akzzi, a nakladki na sutki stosujesz? Mowisz, ze uzycie chlopa do hartowania sutkow mija sie z celem? 😁

Chcialabym przyspieszyc czas i juz-juz miec malego czlowieka po tej stronie brzucha. Nawet chuda polowa juz nie moze sie doczekac i odlicza ile jeszczde zostalo. A ostatnio snilo mu sie, ze dziecia mozna z brzuszka wypuszczac zeby pohasal, a potem znowu do brzuszka 😉 Mi w tym czasie snila sie staruszka, ktora z usmiechem na twarzy miala zamiar wymordowac moja rodzine...

Muffinka Lacze sie w pelni w zdychaniu...

Czy cos na zatoki mozna brac w ciazy?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 lutego 2013 08:36
Ja dziś miałam chyba jedną z najgorszych nocy od dłuższego czasu... mała zasnęła o 22😲0, ja  poszłam spać o 23😲0(weź się uwolnij od nienagadanej mamy...), pierwsza pobudka o 2😲0, a kolejna o 3😲0... nakarmiłam, położyłam- źle. Wzięłam, znów przystawiłam, odłożyłam- źle. Klepię- źle. Bujam- źle. Na rękach ok, ale ja się tak nie bawię. I tak do 4:30... a o 7😲0 pobudka 😎 Normalnie bym to zniosła, ale nie dość, że mam okres i krzyż mi odpada, to jeszcze bolała mnie głowa, zęby i mięśnie(cudne pchanie wózka kilka razy dziennie pod górę o kącie 45 stopni...). Byłam bliska załamania...
I pobyt tu z wypoczęciem nie ma nic wspólnego... siostra ciągnie mnie do siebie, a tam: 4 dzieci w przedziale 9-3 lata, wszystkie się drą, pchają na kolana, do wózka, biegają za psem, siostra się drze na nie i na "męża", "mąż" na nią, pies szczeka, telewizor huczy... dżizas. Teraz i tak od 9 do 14 w szkole siedzą, ale w przyszłym tygodniu zaczynają im się ferie... 😵
Ale Konrad mnie od rana pocieszył 😁 http://www.flickr.com/photos/duk3/49968964/

Za to mała rozpieszczona za wszystkie czasy. A siostrę po prostu kocha, cieszy się w głos jak ją widzi.

Na MiniMini leci właśnie bajka "Rastamysz" 🤔
akzzi, jaki śliczniasty jest!!!!

Cierp1enie, boże jak czas leci! cudny pokoik!!!

dziewczyny spodnie zamawiałam tu [[a]]http://www.chusty.info/forum/showthread.php/83345-Odjechane-PORTKI-sp%C3%B3dniczki-czapki-post-1-MISIOWE-WDZIANKO-str.3-jest-sesja-na-modelce-te%C5%BC-str.3-[[a]])-zapraszam-)?p=2217999#post2217999
są naprawdę super i niedrogie
Można je w każdym rozmiarze zamówić - dla dwulatka też!
P.S. powołajcie sie na mnie jak będziecie zamawiać, moze jakąś znizkę nazbieram na następny raz!

Muffinka łączę się w bólu, LEw mnie zaraził;/
Matko  😵 próbuję wybrać chustę, ale tyle tego jest, że ja już kompletnie straciłam głowę.

Co sądzicie o tej? http://tablica.pl/oferta/chusta-tkana-wiazana-babylonia-5-6m-nowa-zielona-ID1ncfn.html#ba4cd15b49;r:;s:


Sznurka -dziękuję za link  :kwiatek:,spodnie są super, zapisałam sobie i kupię na wakacje dla małego 🙂


Zdrówka dla chorowitych  :kwiatek:

Czarownica - nie lubię tej bajki i moja Jula też nie

Anka - no leci, leci
wczoraj myślałam że się zaczyna, bo skurcze były bolesne i pojawiały się tak co 20min.. ale przeszło koło 1😲0 w nocy 🙂
szafirowa, cicho;] zapomniałam o tej koszulce na amen, a mam ją od początku;]
Julie,  sliczna mamuska jestes! dawaj wiecej fot!

cieszę się ze zdjecia LEwka się podobają!
Cierp1enie, kup nati, nie kombinuj, babylonie na początku z tego co wiem nie są łatwe do wiązania
Sznurka - dziękuję  :kwiatek:

taką znalazłam, fajne ma kolory, idealne na lato 🙂
http://tablica.pl/oferta/chusta-nati-baby-nowa-ID1bNB9.html#ba4cd15b49;r:;s:
a my wymieniamy fotelik  🙄 strasznie mi wpada do środka w  tym foteliku x landera mimo wkładki,chyba dlatego że jest taki drobny 🙂
więc będę miała na zbyciu fotelik i adaptery x landera 🙂

znalazłam recaro z adapterami kupione w marcu 2012,za 270zł z przesyłką.kupować?

jakie polecacie foteliki?
im więcej czytam tym bardziej jestem pewna, że nie chce karmić, nie chce rodzić i nie chce "być w połogu". nic nie chcę generalnie. już niech mnie kopie, ale nie wychodzi :P

Cierp1enie,  ja postawiłam na Lenny Lamb, a i tak jeszce dodatkowo natka do nas poleci jak trafię okazję, ważne to polować. np ja kupiłam LL praktycznie nówkę 5,2 m za 100 zł... i na bawełniaki nati patrzę tylko poniżej 130, bo spokojnie można przebierać, jeśli się nie pali. ale to może ja tak mam, bo na pewno na jednej sztuce nie skonczę, więc nie szukam tej jednej wymarzonej, tylko czuję napływ szmatoholicznych zapędów...

zwłaszcza ze są zamówienia na nową belę girasoli rainbow z czarnym wątkiem  😍... limitka 50 szt... a girasole mają najpiękniejsze tęcze jakie widziałam, z resztą po macanku też mi się podobają... za to facet zrobił minę jak usłyszał, że chcę chustę tkaną w Gwatemali przez indian  😂

http://chusty.info/forum/showthread.php/93628-Niebieska-Nati?highlight= sama nad nią myślałam, ale chcę dłuższą  😀

akzzi, a nakladki na sutki stosujesz? Mowisz, ze uzycie chlopa do hartowania sutkow mija sie z celem? 😁


Taa... Poproś, żeby założył taki bokserski ochraniacz na zęby i Ci gryzł suty z całej siły!  :wysmiewacz22:

A my byliśmy wczoraj na konsultacjach laktacyjnych. Mamy opracowany plan działania na najbliższe dni. Gabrysiowi się on bardzo nie podoba. My tez mamy trochę mniej wesołe miny, bo musimy ignorować jego protesty, z wrzaskami włącznie i zmuszać do bardzo aktywnego ssania i ograniczania ilości enfamilu z butli. Do tego muszę ściągać laktatorem po każdym karmieniu, minimum 8 x na dobę  🙄
Nie jest letko, ale musimy dać radę!

akzzi, Stwierdziliśmy, że Kubuś jest podobny do Gabrysia, tylko noski mają inne.
Isabelle - dzięki  :kwiatek: czytam was cały czas jak piszecie o chustach, ale jestem zielona w tym temacie. Dla Julki 3 lata temu mieliśmy jedną- elastyczną i na początku wystarczała, potem już się rozciągała i zrezygnowaliśmy. Teraz będę potrzebować pilnie, bo np Julkę do przedszkola zaprowadzić ktoś musi, a wózkami nie ma jak wjechać, dziecka na rękach też nie będę niosła, więc pozostaje chusta.
Fajnie, że mi powiedziałaś o cenach, więc jednak 179zł to dużo wychodzi, jak można upolować taniej, a też chciałabym z 3 sztuki na pewno.
Spodobała mi się też za 140 kolor safarii 🙂 może tą wezmę, a tamtą odpuszczę, choć kolory mi się strasznie podobają na lato 🙂
No i rozmiarowo to L-kę brać?? Jestem z tych większych kobiet 🙂
Cierp1enie,  ja też jestem kompletnie zielona, ale jak mam nieużyteczny fizycznie dzień to czytam wszystko co mi wpadnie w lapy i się edukuję, byłam też pomiziać kilka sztuk w sklepie, ale jeszcze nigdy się nie motałam 😉

ja jestem z większych i poniżej 5,2 nie szukam absolutnie, bo się boję, a wiszące ogony mi się podobają. L w nati to 5,2. na Twoim miejscu bym się poruszała w rozmiarach 4,6-4,8-5,2 ; bo te powyżej 5 mogą się okazać za długie jednak 😉

ja tam poluję narazie na różne firmy i różne bawełniaki, pózniej pomyślę o domieszkach, nie warto też na początek inwestować krocia, bo przecież może się nie spodobać 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 11:02
[quote author=szafirowa link=topic=74.msg1686657#msg1686657 date=1360741449]
akzzi, a nakladki na sutki stosujesz? Mowisz, ze uzycie chlopa do hartowania sutkow mija sie z celem? 😁

Taa... Poproś, żeby założył taki bokserski ochraniacz na zęby i Ci gryzł suty z całej siły!  :wysmiewacz22:
[/quote]

Taki ochraniacz lezy sobie u nas w widocznym miejscu 😁 Niemniej jednak po dluzszym zastanowieniu odpuszcze 😁

A z tym karmieniem niby logicznie to brzmi, ale troche strasznie tez...
Znawcy chust i nosideł.
Może mi ktoś odpowie, jak temat powrócił co myślicie o takim nosidle? Mała nie chce już jeździć w wózku, a za długich tras nie pokona na nóżkach, a nosić na rękach plus do tego zakupy jest ciężko. I myślę o nosidle, bo szybciej założyć. znalazłam takie coś http://tablica.pl/oferta/nosidelko-nosidlo-mei-tai-ergonomiczne-regulacja-IDsnmW.html#96c4d38fb2;r:;s: czy lepiej np na mei tai używany polować? np takie http://tablica.pl/oferta/mei-tai-nosidlo-ergonomiczne-swinka-ID2aPX5.html#96c4d38fb2;r:;s:

Sznurka
dzięki. Wy też się trzymajcie. Ja mam dziś ciężki dzień....
galopku - ja tam się nie znam, ale to drugie bardziej mi się widzi, jakieś takie porządniejsze. Niech się jednak wypowiedzą dziewczyny doświadczone w tych kwestiach 🙂
Buziaki dla was na ciężki dzień.
Ja w tym samym temacie- większość nosideł ma zdjęcia w użytkowaniu z przodu. Jak z tymi ergonomicznymi na plecach?
Szukam wygodnego nosidła na plecy, żebym mogła z powiedzmy 15kg Em pracować normalnie...
Dziękuję Cierpiku  :kwiatek:

Znalazłam jeszcze takie coś http://allegro.pl/nosidlo-mei-tai-dwustronne-w-paski-amazonas-i2903254355.html
i to http://tablica.pl/oferta/nosidlo-mei-tai-ID2gWxT.html#a481627955;r:;s:
To które najlepsze z tych 4rech??

esit: poprawka 🙂 dzięki Horciakowa 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 lutego 2013 13:16
Dziewczyny a podpowiedzcie - kiedy po porodzie można wsiąść na konia? Ja rozumiem, że wiele zależy od porodu i dochodzenia do siebie, ale kiedy to jest mniej więcej możliwe?
Ja po SN wsiadłam po 4 tyg, wcześniej już mogłam, ale nie miałam jak dojechać do stajni.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 lutego 2013 13:25
dzięki Cierp1enie,, ja już się doczekac nie mogę 😉
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
13 lutego 2013 13:30
akzzi, tak jak pokemon napisała - jeszcze zdobędziesz sporo umiejętności, mniej lub bardziej "przydatnych". Ja np. nauczyłam się pisać na klawiaturze lewą ręką i to z użyciem polskich znaków

RaDag, Mei Tai możesz też nosić na plecach, mi było całkiem wygodnie 🙂 Nie wiem jak inne nosidła egronomiczne, bo nie mam.

galop, wstawiłaś dwa razy ten sam link 🙂

opolanka, ja dopiero gdzieś tak po 6-8, ale te też na brak możliwości wcześniejszej wizyty w stajni 🙂 Wszystko zależy od Twojego samopoczucia i chyba głównie od tego czy będą Cię nacinać i szyć czy nie. Nie wyobrażam sobie wsiadania przed zagojeniem się nacięcia.

Wy to o wybieraniu chust i nosideł, a ja muszę wybrać jakiś nowy fotelik dla Adama. Masakra  😵
Jedziemy dzisiaj do sklepu przymierzyć kilka. Moje typy to:
- Concord Transformer T/XT lub X-box
- CybeX Solution X2
- Maxi-Cosi RodiFix (Isofix) lub
- Roemer KidFix (ISOFIX).
gwash, Wy chyba macie tego Transformera, tak? Dobrze kojarzę? Już Cię kiedyś o niego pytałam, jak wrażenia z użytkowania po dłuższym czasie?

Ma ktoś jeszcze któryś z wymienionych?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 13:38
Ratunku! Czym moge sie poratowac na zatoki? Zdycham konkretnie, katar nie przestaje leciec, a zatoki mam wrazenie, ze eksploduja zaraz. Probowalam inhalacji (woda z sola), ale gucio na dluzsza mete to pomaga :/ 

ps. powiedzcie, ze to calkiem normalne, ze nienarodzony Jas ma juz 25 czapeczek na wszystkie pory roku? 😁 Troche kupilam, ale duza czesc to gratisy z zakupow na allegro - o ktorych sie dowiaduje rozpakowjac paczke 😉
W ogole to strasznie mile- polowa paczek z uzywanymi ubrankami, ktore do mnie przyszly zawierala cos 'ekstra', a kupuje naprawde taniutkie rzeczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się