Pomoc dla koni - Rada Starszych

Tak słyszałam 4,5zł-5zł/kg, to taki hucuł nawet wyrośnięty  góra 2,5tyś. Co zrobić takie jest życie.
ansc, nie widziałam 500kg hucuła 😉 Jak ktoś da 1700-1800zł to wszystkie pieniądze.
Ten z ogłoszenia ma podobno 150cm, dlatego napisałam wyrośniętego 😉 ( też jeszcze takiego nie widziałam  :hihi🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 września 2012 20:31
http://www.bazakoni.pl/horse_3322.html

Miał nawet więcej niż 150 cm  😉  🚫
Dziewczyny miejcie litość i nie wmawiajcie mi, że koń z ogłoszenia waży 500 czy więcej kg. Przeciętny hucuł to ok. 400kg. Ten nie wygląda ani na zabiedzonego ani na przesadnie spasionego. 3000zł może i jest wart jako konik do rekreacji, ale handlarze nie będą się o niego zabijać. Przecież handlarz też nie wozi koni do rzeźni dla rozrywki ale dla zarobku. Musi konia kupić, zawieźć dalej najlepiej do ubojni lub większego skupu. Koszty są. A za 50zł fatygował się nie będzie.
Wiecie co, jesli wlascicielce konia na nim nie zalezy to dlaczego nam ma zalezec? Powaznie.
Gdyby naprawde zalezalo jej na zwierzaku to oddalaby go nawet za darmo, chocby jakiejs fundacji, a nie straszyla, ze odda go do rzezni jesli nie dostanie za niego 3 tys.
Mnie takie lzawe kawalki juz nie wzruszaja. Codziennie setki koni jada do rzezni, dlaczego mamy pomagac akurat temu skoro samej zainteresowanej nie zalezy na jego zyciu? W ogole jak jej nie wstyd takie rzeczy pisac zeby tylko znalezc jakiegos naiwnego co sie nad biednym konikiem zlituje, porazka.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 września 2012 21:19
bera7 ja oczywiście nie twierdzę, że ten koń tyle waży, wręcz przeciwnie. Pokazałam tylko, że naprawdę zdarzają się hucuły tego wzrostu. Co do samego ogłoszenia, to pisałam już w wątku huculskim, że sądzę, że to kłamstwo, zagranie na uczuciach. Sądzę, że żaden handlarz nie da nawet tego 1700-1800 zł, nie za takiego konia. Ogłoszenie to jest jednym z tych najbardziej perfidnych jakie ludzie są w stanie zamieścić, ale może znajdzie się ktoś naiwny. Swoją drogą hucuły obecnie bardzo staniały i koń ten żadną okazją też nie jest.
Kurczak, zgadzam się z Tobą. Szkoda zaśmiecać wątek wstawianiem takich ogłoszeń. Nie można się dać zwariować😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 września 2012 22:15
Swoją drogą właśnie zauważyła, że groźba oddania konia na rzeź została już skasowana  👍
moze kolezanka Diana tez czytuje rv 😀
http://www.facebook.com/home.php#!/media/set/?set=a.569989066359123.134960.100000441045659&type=1 
czy ktoś nie szuka dla konia towarzystwa?
Re-voltowe konto Rady zostało dość dawno temu zablokowane z opisem "do wyjaśnienia", ale bez podania jakiejkolwiek rzeczywistej przyczyny takiego postępowania. W chwili obecnej, po kilku miesiącach nieuzasadnionego zawieszenia okazało się, że konto jest znowu aktywne. Pozostaje tylko przeprosić osoby piszące w międzyczasie do nas za brak odpowiedzi na przesyłane nam pytania i propozycje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się