Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

SieneK   Kasia i SieneK
23 lutego 2013 05:14
jakie jest wasze zdanie na temat toyoty rav4? Mam mozliwosc nabycia takiej z 2010r, na rope - warto?

warto poczytać:
http://www.rav4.fora.pl/archiwum,131/
Klasycznym przykładem trzeszczącego wnętrza jest Seat Ibiza. Im więcej słońca tym gorzej.

nieprawda, moja ibiza 2003roku nic nie trzeszczy mimo najechanych 200 tys 😉 to taki trochę pancerwagen
jakie jest wasze zdanie na temat toyoty rav4? Mam mozliwosc nabycia takiej z 2010r, na rope - warto?


Miałam rave, ale rocznik chyba 2005-6
Never Again
Takiego psuja w zyciu nie miałam, (a miałam aut ponad 10)
[quote author=marysia550 link=topic=5139.msg1695895#msg1695895 date=1361473452]
Klasycznym przykładem trzeszczącego wnętrza jest Seat Ibiza. Im więcej słońca tym gorzej.

nieprawda, moja ibiza 2003roku nic nie trzeszczy mimo najechanych 200 tys 😉 to taki trochę pancerwagen
[/quote]

moja też z 2003 i trzeszczy wszystko w środku a jeszcze jak na słońcu postoi to robi się to bardzo wkur...
witam. mam pytanie do posiadaczy fiesty z 1992. wczoraj przy sprzątaniu przez przypadek ruszyłam ten dzyndzel zamykający drzwi (w zamku) i on przeskoczył, oczywiśce nie da się go cofnąć. drzwi nie da się zamknąć, więc nawet nie mam jak dojechać do mechanika ani do pracy  są to drzwi od strony kierowcy. mam dostęp do 3 śrub do rozkręcania zamka, ale nie mam pojęcia co z tym zrobić.
Daj fotkę żeby pojąć.
wawrek, weź Ty mi lepiej napisz coś o tych saabach 😉 Już jedną opinię znajomego mam, ale im więcej tym lepiej 😀
jak wrócę do domu to0zrobię zdjęcie, ale generalnie chodzi o to że nie mogę zamknąć drzwi bo się zablokowały a nie mam kluczyka do drzwi
Anaa - szczerze mówiąc to nie wiem co Ci powiedzieć. Auto jak auto. Z pewnością sporo mitów krąży o awaryjności, cenach części zamiennych, serwisie... Dużym plusem jest możliwość podniesienia mocy w bezpiecznych granicach w bardzo przystępny i relatywnie tani sposób. Bo muszę Cię uprzedzić, że po jakimś czasie te 180 czy 200KM zaczyna się nudzić i zachciewa się więcej. Obecnie najmocniejszy 9-3 SS Aero lata po stolicy - 287KM/388Nm.
W Warszawie jest kilka dobrych, naprawdę dobrych niezależnych serwisów ogarniających tę markę. Ja proponowałbym Ci np podjechać na jakiś spot albo DynoDay i zobaczyć kilka aut na żywo, przejechać się. Jak będziesz czegoś szukać to najrozsądniej zalogować się na 2 fora i tam popytać o konkretny, upatrzony model lub po prostu śledzić forumową giełdę.

saabotage.pl
saabklub.pl

wawrek, dzięki! 🙂
Czy jest szansa że znajdę jakieś sprawne autko, które będzie palił tak do 6l, tak do 3000-3500zł?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
04 marca 2013 15:57
Frania pewnie ze jest.
Ja się pochwalę szybką akcją. Czwartek, dowiaduje się ze moje Punto  nadaje się raczej na złom i nie ma co naprawiać, a przegląd do 5 marca. Więc wrzucam na Gumtree na części, załamana bo kasy na inne auto nie mam 🙁 Piątek, Punto sprzedane, dostaje  zwrot z US, znajduje ogłoszenie, wieczorom mąż dzwoni, w sobotę oglądam auto i kupuje.  🙂
Kolejne moje Twingo, czarne ,  z 1996 roku, ale super utrzymane, od starszego pana. Dziś jak mechanik zobaczyć to był w szoku ze takie super auto za mniej niż 3 tys  💃
Już przerejestrowane i śmigamy!
Frania Ja jeżdżę Astrą F z 1993 roku 1,7 TD isuzu i w zasadzie same dobre rzeczy mogę powiedzieć o aucie oraz silniku 🙂 spalanie zimą maks 6,5l w mieście, latem 5,5-5,8, a na trasie udało mi się zrobić spalanie 4,2 🙂.
Jednak jak szukasz auta w takim przedziale cenowym to miej oczy szeroko otwarte, bo samochód można podpicować tak, że chwile pojeździ, a później niestety wszystko zaczyna się sypać.
SieneK   Kasia i SieneK
04 marca 2013 16:41
witam. mam pytanie do posiadaczy fiesty z 1992. wczoraj przy sprzątaniu przez przypadek ruszyłam ten dzyndzel zamykający drzwi (w zamku) i on przeskoczył, oczywiśce nie da się go cofnąć. drzwi nie da się zamknąć, więc nawet nie mam jak dojechać do mechanika ani do pracy  są to drzwi od strony kierowcy. mam dostęp do 3 śrub do rozkręcania zamka, ale nie mam pojęcia co z tym zrobić.

przeskoczył dwa razy czy raz?
jak raz to popchnij go aby przeskoczył drugi raz
jak przeskoczył dwa razy to naciśnij na klamkę tak jakbyś chciała otworzyć drzwi
Ja chyba też zwrócę się z zapytaniem  😉
Rozważam zakup czegoś dla siebie, do śmigania wokół przysłowiowego komina. Cena do +/- 10 tys zł.  Samochód głównie dla jednej osoby i psa, trasy dzienne ok 100 km.  Na co warto zwrócić uwagę w tym przedziale cenowym?
olek to zależy kto co lubi,my z mężem jesteśmy wierni VW i jesteśmy bardzo zadowoleni
Tusia, mam tez auto na sprzedaż, może na Gumtree wrzuce to się szybko sprzeda🙂

od kilku dni smigam malutką Mazdą 121. Swoje lata ma, ale utrzymana jest super. A jak spalanie to sprawdze, mam nadzieje ze jest oszczedna.
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
05 marca 2013 08:39
Złota, ja wrzuciłam za śmieszną cenę, bo  na części, i pewnie dlatego chłop nie mógł się opędzić od chętnych.
A "nowy" Twinguś jak narazie sprawuje sie super i spalanie tez jak narazie nie zabójcze, przejadę 100 km to zatankuje i zobaczymy. Poprzednie było na gaz, teraz benzynka, wiec może po kieszeni pociągnąć troszkę :/
Mazda 121, to tez fajne malutkie zwinne autko, lubie takie 🙂
mam i jeżdżę Volvo 240 D Combi  😉, polecam. Wygodne, ładowne, spać też można, bezpieczne i to co mnie zachwyca mimo, że jest długi jak smok - wjadę i zaparkuję wszędzie  😀
Ostatnio znalazłam za wycieraczką Corsy karteczkę z napisem 'Jestem zainteresowana zakupem' i numer telefonu. Wiedziałam, że mam fajny samochodzik, no ale żeby aż tak? 🤣
Ty się tak nie ciesz bo to chyba żaden wyznacznik. Ja za wycieraczką swojego golfa też znalazłam taka karteczkę kiedyś  🤣
Przecież wiem, zwłaszcza, że karteczka była laminowana. :P
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 marca 2013 12:46
flygirl, a jak do nich zadzwonisz, zaproponują Ci 500 zł. Wyrzucić i zapomnieć 😉
Mój tata się śmiał, że zadzwoni i jeśli będą mieli przygotowane 5000 euro to sprzeda od razu. 😁
Czy znacie może jakieś niemieckie strony, na których najlepiej szukać używanego auta?

Wysyłam męża za granicę po samochód, a w związku z tym, że miałam i użytkowałam Mercedesa 124, z 3 litrowym silnikiem diesla, w którym byłam i jestem zakochana, ma mi bez takiego nie wracać do domu  😀iabeł:
kosteczka mój Ł.bardzo dużo samochodów kupuje właśnie z tej strony.Można na prawdę coś fajnego wyszukać.Polecam!!!
Upss 😡 nie wkleił mi się 😡 http://www.mobile.de/
iga07, dzięki za info, ale przydał by się link do tej strony  😉
A ja śmigam laguną 2 tzw. "królową lawet" od dwóch lat i wiecie co... ani razu mnie nie zawiodła, nic nie nawala, nie sypie się i nic nie stuka i puka  😎 Znajomy mechanik powiedzial że kupiłam cud egzemplarz 🤣
A wygodna jak cholera 🙂

Podoba mi się mietek c klasa coupe ( 2002r ) i mam chrapkę na niego, ale jakoś żal sprzedawać mi ten  moj cud samochód (cykam się że nie trafię tak cudnego technicznie jak ten)...
Moja ciotka kiedyś pod wycieraczką znalazła kartkę "Skupuję auta na złom" i nr tel. To jest dopiero fajne🙂

Ja za mojego złomka przepłaciłam ( UNO 899cm3, 2000r. 3 tys) ale mam nadzieję, że dzięki temu pojeżdżę dłużej. Na gazie za 64 złote zrobię 340 km. Paliwa starcza mi na tydzień codziennej jazdy, a busem za siebie i córkę wydałabym 13 zł+ jeszcze autobus po mieście.

Ale mam pytanie: butla straciła ważność w maju zeszłego roku. Mam przegląd w kwietniu. Muszę robić legalizację? Zwracaja na to uwagę przy przeglądzie?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
06 marca 2013 21:11
marysia550, niestety zwracają, koszt homologacji to chyba ok 300 zł, w Punciaku mi się kończyła butla i się mąż orientował co ile będzie kosztować.
Ja teraz cierpię bo moje Punto, które poszło na części,było na gaz a nowe jest na benzynke. Na szczęście nie jeżdżę jakoś dużo a i Twingo jakoś wiele nie pali, ale różnica pewnie i tak będzie 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się