Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Jejuś jak ci się udało taką fotę zrobić - mój obiektyw by zwariował
...a ja-ja zaczynam mieć dość mojego nędznego aparaciku i przymierzam się do lustra,czyli kiedyś jeszcze "będę pseudo fotografę" 🤣
Kilka moich ostatnich&niepoprawnych twórczości:

koreczek 🙂




No i dzisiaj nareszcie przed obiektywem nie tylko zwierzę,ale również człowiek.
Na 212 stronie wklejałam zdjęcia z prośbą o pomoc ze znalezieniem problemu co jest nie tak, jako że body d80 nie ostrzyło mi z sigmą 70-200.
Dzisiaj robiłam zdjęcia nikkorem 1.8, kadry i tło niewyjściowe z racji, że to typowo robocze zdjęcia, żeby zobaczyć czy dalej będzie nie tak. No i jest.
Zdjęcia zostały tylko pomniejszone, więc ponawiam pytanie, cóż to jest? Faktycznie back focus?




abre   tulibudibu
14 marca 2013 17:35
Podlinkuj duże zdjęcie bo na takim ciężko coś dostrzec.



elle
Wszystkie zdjęcia zrobiłaś na 1.8 czy się mylę ? To szkło mydli "na pełnej dziurze", trzeba przymknąć przynajmniej do 2.8, wtedy jest super 🙂
abre   tulibudibu
14 marca 2013 18:09
elle, proponuję tak. Ustaw się przy jakimś płocie pod kątem 45 cm (jak tu ), niech płot ma wyraźny element na którym będziesz ostrzyć (wystający gwóźdź, namalowany znaczek), przymknij szkło do f/2.8, rób na najmniejszym możliwym ISO żeby szum nie przeszkadzał i poprawnie naświetl klatkę.

Na tych zdjęciach niewiele widać poza ciemnością, szumem i mydłem. Można się pokusić o stwierdzenie, że ostrość jest kilka centymetrów za oczami ale to raczej zgadywanie.

Jakbym miała coś obstawiać to niestety konieczną kalibrację. Ale ja nadal zgaduję.



Ja swój aparat odebrałam z serwisu w piątek. Trochę im krwi napsułam, nie moja wina że obiecali się wyrobić 😉 Śmiga pięknie, tryb seryjny przyspieszył, na Torwarze nie było problemów z mieleniem ogniskowaniem. Pozostaje jeszcze wypróbować go w terenie 😀
armara Tak, wszystkie na 1.8

Szczerze to po prostu wyleciałam z domu z tym obiektywem po 17 godzinie, bo myślałam, że już nie będę miała okazji podpiąć go, ale okazało się, że obiektyw zostaje, więc może jutro na spokojnie uda mi się i zrobię abre tak jak mówisz i wkleję, żeby pokazać co wyszło.

A jeżeli wysyłałabym na kalibrację, a mam zamiar używać dwóch obiektywów, to przypadkiem ni jest tak, że się kalibruje pod jeden obiektyw? Wtedy musiałabym wysłać z 70-200, bo to jest mój główny obiektyw, a ten nikkor to byłby na zasadzie - a może się uda i też będzie okej ?

edit. zmiana nicku  :kwiatek:
abre   tulibudibu
14 marca 2013 18:48
elle, jak wcześniej pisałam kalibrują do wzorca a nie pod konkretne szkło.
abre to w takim bądź razie po co im szkło ?
cavaliada
z lata, znalezione w ogrodzie.
Na razie jedno
Fog na drugim chyba widzę siebie  🤣
Roxy - jak dla mnie trochę blade kolory
iskierkowa - pierwsze ciasne, nieciekawy kadr oraz tło
drugie hmmm, ni to b&w ni to w kolorze, dziwne kolory, ostatnie prześwietlone u góry, poczytaj o b&w, sama nigdy nie umiałam dobrego zrobić 😀 👀

edit.

poranny storczyk
Time,  dziękuje faktycznie,  o to chodzi?
pozwoliłam sobie się pobawić trochę kolorami,wydaje mi się, że takie fotografie powinny być żywe kolorystycznie  🙂
to takie moje zdanie oczywiście  :kwiatek:
Time, dziękuje za pomoc, często biegam za "gadami" z aparatem i faktycznie czegoś mi brakowało a nie miałam za bardzo kogo zapytać.
m.indira   508... kucyków
17 marca 2013 16:57
ponieważ nas zasypało, więc trzeba było młodzieży porobić fotki 😉
strasznie ciężko się kadruje takie momenty bo pasowałoby oddechu, ale i też śnieg fajowo z tyłu zostaje, ech jakiś złoty środek może macie?


no i moje latające psie 😉
m.indira - ale fajne to pierwsze, lubię takie żywiołowe fotki  😀
na drugim uciekła ostrość?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 marca 2013 19:12
a ja byłam w Krakowie


i też latali 😉



problem mam z Canonem. ustawiłam proporcje na 4:3, a zdjęcia dalej zmniejszone mają 800 na jednym boku i 533 na drugim. co z tym zrobić?
slw95   żyj i pozwól trwać
19 marca 2013 19:42
W ramach protestu przeciwko zimie dokopałam się do pięknie zielonych zdjęć z Zakopanego, przyłączacie się do protestu? 😉
O tak! Z marca 2011....



Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 marca 2013 21:27
z marca  2013




juliadna   siwek czarnogrzywek <3
19 marca 2013 21:50
ode mnie : znajdź pasujący element 🙂


jakość photoblogowa niestety.
Huculska Ostoja - piękne to 4 😍
juliadna - poleciało w lewo, chyba, że tam górka była i nie pasuje mi ta wineta
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
20 marca 2013 06:24
Time górka, spora górka 🙂 winietę wrzuciłam aby koń szybciej wpadał w oko. Ale faktycznie mogła by być delikatniejsza. 
to moze i ja coś wrzuce, stare bo czekam na zdjecia i na modeli, bo nie mam komu robic 😉
a ja byłam w Krakowie

o popatrz, ja też 😉


to ostatnie zdjęcie, klimatyczna miejscówka  🙂
to może jakieś rady na temat moich zdj?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się