Stajnie w Lublinie

.
[quote author=Enii link=topic=80.msg1714768#msg1714768 date=1363222409]

Nadal jest to dla mnie mocno naciągane. Jeśli nie ma się środków do prowadzeni pensjonatu i  nie daje się rady go prowadzić (bo z tego wynika że nie miał kto) to jaki sens jest go otwierać ?  Jaka w tym logika ?  To interes jak każdy inny i trzeba twardo stąpać po ziemi otwierając podobną działalność.
" miało to być rozwiązanie czasowe /chcąc lub nie zostało zaakceptowane" -To zostało czy nie zostało przez wszystkich zaakceptowane? Jeśli ktoś wymusiłby na mnie takie praktyki w stajni, to już bym z miejsca podziękowała.   🙄



przeczytaj proszę uważnie co napisałam - pensjonat miał powstać później niż powstał, na prośbę kilku osób/w tym również na prośbę forumowej muchozol/ przyspieszono te plany pod takimi właśnie warunkami, że do czasu powrotu osoby która docelowo miała zająć się prowadzeniem pensjonatu osoby które wstawiły tam konie będą się stajnią zajmować mogły się zgodzić lub nie /przy negatywnej odpowiedzi nic by tam nie ruszyło - stajnia by powstała tak jak uprzednio planowano czyli w nieco późniejszym terminie/
a to że właściciel obiektu podniósł wysokość opłat to już inna sprawa /i nie ma się co dziwić, że dzierżawca nie chce zajmować się czymś z czego nie będzie miał zysku... - ekonomia się kłania/
[/quote]

No właśnie, czy dzierżawca nie powinien wcześniej podpisać umowy z właścicielem co do kwoty czynszu, by ten nie mógł zrobić podobnego wybryku z miesiąca na miesiąc ? W tym momencie widzę niedociągnięcie i nie dopilnowanie swojego interesu ze strony dzierżawcy-prawo się kłania. Jak właściciela nic nie powstrzymuje przed takimi praktykami to dlaczego ma nie podnosić. Przykro mi, że mimo dobrej woli mu się nie udało i stajnia nie wypaliła, ale to było z jego strony niedociągnięcie i niedopilnowanie swojego interesu.


Muchozol. Dobra poszedł wam na rękę, przed otwarciem na miesiąc. Ale pytam się co po miesiącu ? Rozumiem, że wszyscy pensjonariusze na to przystawali przez 3 mies?  Mieliście jakąś umowę ? Rozumiem Twoją sytuację, ale nie stałaś tam jedyna. Co z resztą ? A gdzie ta córka właściciela po miesiącu?
Swoją drogą gdyby został zatrudniony po tym miesiącu stajenny, opieka by była ok i atmosfera- to myślę że podniesienie pensjonatu o jakaś tam kwotę ( nie mówię tu o jakiś ogromnych ) nie wystraszyła by pensjonariusza. Wszak najważniejsze jest dobro i samopoczucie koni dla większości właścicieli  😉. Miał do tego warunki by konie się tam dobrze czuły, trzeba by było tylko się o to postarać i wszystko prowadzić na tip -top. Nic dziwnego, że wszyscy się wynieśli jak po 3 miesiącach nie widać było poprawy.
Ja chyba rzeczywiście inaczej widzę prowadzenie interesu i działalności.  😉

"Później nauczyłam się szybko znajdować stajnie i zabierać konie od razu jak coś jest nie tak. "- i tak powinno być
.
Muchozol chodzi Ci o Enklawę w Kamionce? -> http://www.stajniaenklawa.pl/ 😉
.
Słyszałam o tej stajni właśnie i miałam kiedyś zawitać, zwiedzić 😉. Jeżeli polecasz, to faktycznie trzeba będzie się kiedyś przejechać  :kwiatek:
.
Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to
"Sekcja Jeździecka Debry odwołuje planowane w dniach 23-24.03.2013 r. HZR w skokach przez przeszkody ( II edycję Pucharową ) ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

Termin zawodów finałowych w rywalizacji o Puchar Rancha Debry bez zmian."
wiemy, wiemy 😉
Witam serdecznie nie wiem czy to dobry wątek na takie zapytanie, ale poszukiwana jest osoba chętna do pomocy przy koniach (czyszczenie, lonżowanie itp.) w zamian za jazdę. Stajnia mała, prywatna w okolicach Lubartowa. Wszystkie szczegóły chętnie podam na priv.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
19 marca 2013 22:26
Czy tylko mi nie działa strona związku?
Mnie również nie.
Dziś już działa:P Wiecie jaki będzie program w Pólku na mistrzostwach ❓
Wiecie. Znaczy poszly maile do wszystkich sekcji. Nie wiem, czy moge juz wstawic?
Wstawiaj, bo ja się wybieram, a nic nie wiem 🙂.
[center]Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w dyscyplinie Ujeżdżenia „A” Pólko k / Lublina, dnia 06 - 07 kwietnia 2013 r.
[/center]
1. Organizator zawodów : Lubelski Związek Jeździecki Lublin
WKJ SJ „Fidelius” Pólko 27, 21-003 Ciecierzyn
2. Miejsce zawodów : Kryta ujeżdżalnia WKJ SJ „Fidelius” w Pólko 27
3. Termin zawodów : dnia 06 i 07 kwietnia 2013 r.
4. Termin zgłoszeń : do dnia 01 kwietnia br.
5. Zgłoszenia imienne tel. 0 604 196 274, rezerwacja boksów bez możliwości noclegu, e-mail:
PIETRZAKS@interia.pl
6. Uczestnicy : Kluby i Sekcje zrzeszone w LZJ Lublin
7. Komisja Sędziowska : Sędzia Główny : Sławomir Pietrzak
Sędzia : Jarosław Wierzchowski
Obsługa techniczna : Amadeusz Pietrzak
8. Sprawy organizacyjne :
a) Zawodników i konie obowiązuje dokumentacja zgodna z przepisami PZJ.
b) Opłata organizacyjna 100,00 zł od konia (za całe zawody).
c) Opłata : boks – 50,00 zł, stanowisko nie zadaszone – bezpłatnie (za całe zawody)
d) Organizator zapewnia puchary, medale, flot’s, zastrzegając prawo zmian w przypadku małej liczby koni.
Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności w razie wypadków, zachorowań
zawodników, członków ekip i koni, jak również w przypadku kradzieży, zniszczeń, pożarów
i innych zdarzeń.

PROGRAM ZAWODÓW :

Sobota 06 kwietnia br.

godz. 11.00
Konkurs nr 1 – L 1 – I półfinał młodzików + konkurs otwarty
Konkurs nr 2 – L 2 – II półfinał młodzików + konkurs otwarty
Konkurs nr 3 – L 2 – I półfinał juniorów młodszych + konkurs otwarty
Konkurs nr 4 – P 1 – II półfinał juniorów młodszych + konkurs otwarty
Konkurs nr 5 – P 2 – I półfinał juniorów + konkurs otwarty
Konkurs nr 6 – P 3 – II półfinał juniorów + konkurs otwarty
Konkurs nr 7 – N 6 – I półfinał młodych jeźdźców + konkurs otwarty
Konkurs nr 8 – N 9 – II półfinał młodych jeźdźców + konkurs otwarty
Konkurs nr 9 – N 1 – I półfinał seniorów + konkurs otwarty
Konkurs nr 10 – N 2 – II półfinał seniorów + konkurs otwarty

Niedziela 07 kwietnia br.

godz. 11.00
Konkurs nr 11 – L 3 – Finał młodzików + konkurs otwarty
Konkurs nr 12 – P 2 – Finał juniorów młodszych + konkurs otwarty
Konkurs nr 13 – N 6 – Finał juniorów + konkurs otwarty
Konkurs nr 14 – N 2 – Finał młodych jeźdźców + konkurs otwarty
Konkurs nr 15 – C 3 – Finał seniorów + konkurs otwarty

Uwaga !!!
W przypadku małej liczby zgłoszeń zawody zostaną rozegrane tylko w sobotę (II półfinał + finał).

Propozycje zatwierdzone przez Lubelski Związek Jeździecki
Lublin, dnia 16.03.2013 r.

Prezes LZJ Ryszard Leman

[center]Halowe Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w dyscyplinie Ujeżdżenia „A” Pólko k / Lublina dnia 07 kwietnia 2013 r.[/center]
1. Organizator zawodów : Sekcja Jeździecka AZS UP Lublin
WKJ SJ „Fidelius” Pólko 27, 21-003 Ciecierzyn
2. Miejsce zawodów : Kryta ujeżdżalnia WKJ SJ „Fidelius” w Pólko 27
3. Termin zawodów : dnia 07 kwietnia 2013 r.
4. Termin zgłoszeń : do dnia 01 kwietnia br.
5. Zgłoszenia imienne tel. 0 604 196 274, rezerwacja boksów bez możliwości noclegu, e-mail:
PIETRZAKS@interia.pl
6. Uczestnicy : studenci, doktoranci, pracownicy uczelni województwa lubelskiego
7. Komisja Sędziowska : Sędzia Główny : Sławomir Pietrzak
Sędzia : Jarosław Wierzchowski
Obsługa techniczna : Amadeusz Pietrzak
8. Sprawy organizacyjne :
a) Zawodnicy (obowiązuje aktualna legitymacja studencka lub pracownicza oraz aktualne badania lek. sport.), konie obowiązuje dokumentacja zgodna z przepisami PZJ.
b) Opłata organizacyjna 50,00 zł od konia (za całe zawody).
c) Opłata : boks – 50,00 zł, stanowisko nie zadaszone – bezpłatnie (za całe zawody)
d) Organizator zapewnia puchary, medale, flot’s, zastrzegając prawo zmian w przypadku małej liczby koni.
Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności w razie wypadków, zachorowań
zawodników, członków ekip i koni, jak również w przypadku kradzieży, zniszczeń, pożarów
i innych zdarzeń.

PROGRAM ZAWODÓW :

Niedziela 07 kwietnia br.

godz. 12.00
Konkurs nr 1 – P 1 – Półfinał
Konkurs nr 2 – P 2 – Finał

Uwaga !!!
Legitymacje studenckie i pracownicze zostaną zweryfikowane przez przedstawiciela AZS Lublin o godz. 10:45.

Propozycje zatwierdzone przez Lubelski Związek Jeździecki
Lublin, dnia 16. 03.2013 r.
Prezes LZJ Ryszard Leman


No i teraz tak. Jak ktoś chce pojechać i te MW i te, to sorry Winnetou, musisz mieć drugiego konia. Sprawdzona informacja.

Dlatego ja z racji iż nie startowałam z Jasnym dokładnie rok, jadę AMW w niedzielę i regionalne w sobotę (pewnie P3 i N6)  🙄
No i nie zdążyłam zrobić srebra 🙁. Nara, mistrzostwa!
No ja sie wybiore na sama sobote (i tak pewnie zawody  beda jednodniowe). Musze pojechac dwie Ptki do licencji. 
ankers, ale jedziesz jako MW czy otwarte? Można jechać same półfinały i być później sklasyfikowanym w mistrzostwach?
Otwarte.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
21 marca 2013 19:36
A ja cisnę mistrzostwa juniorów🙂
A ja sie powaznie bije z myslami, czy tez pocisnac mistrzostwa, jakby byly jednodniowe. W sobote MW, a w niedziele AMW. Kuszace, ale czy damy rade, ehhh :/
Ja będę prawie napewno jako widz 😉 Może nawet uda mi się aparat jakiś ludzki wyrwać z domu to pofocę trochę 🙂
Jasnowata ciśnij ciśnij! Dacie radę! 🙂
odbiegając od tematu zawodów, czy spis stajni na 1 stronie jest w miarę aktualny? na chwilę obecną szczególnie interesuje mnie aktualność informacji dotyczących Felina - bardzo proszę pensjonariuszy lub osoby zorientowane o odpowiedź  :kwiatek:  😉
Myślicie, że na HMW-B jako otwarty rozegrają konkurs licencyjny? Przydałoby się gdzieś pojechać, żeby w następnych móc już startować w swojej kategorii wiekowej. W ogóle gdzieś mogę liczyć na konkurs licencyjny tej wiosny? Do maja najlepiej.
.
Vanilka, do Glinika bardzo chetnie, ale dopiero w wakacje na dluzej 🙂. 300 km na zawody to troche za duzo. Chyba zostaje mi warka.
Czy zna ktoś porządnego weta w naszym rejonie?  Poleca ktoś coś? Piiillneee 😉
Czy zna ktoś porządnego weta w naszym rejonie?  Poleca ktoś coś? Piiillneee 😉

Jarosław Karcz


UWAGA Lublin i okolice: czy ma ktoś z was pożyczyć szerokie (rozstaw łęku ok 33cm) siodło ujeżdżeniowe? Pytanie może głupie, bo wiem że obcemu pożyczać takiej rzeczy nikt nie zechcę, ale zostałam trochę na lodzie, a i czasu do zawodów nie wiele (nie uśmiecha mi się za bardzo jechać w skokowym...). W zamian siodło wyczyszczę, postawię piwko a nawet nie jedno 😉 jeśli ktoś by się bał że siodła nie oddam bądź coś mu się stanie to w zastaw mogę zostawić Kieffera Norberta, Daw-maga Huberta (brzmi jakbym facetów w zastaw dawała ;P) lub Prestige Venezia. Gdyby ktoś się nade mną zlitował i siodło zechciał pożyczyć to proszę o PW  :kwiatek:
Gdzie trzeba się zjawić-ktoś wie jak tam dojechać ❓ Z jakimi dokumentami by wyrobić licencje, legitymacje PZJ ❓ Ile to mniej więcej trwa(aż się ją dostanie) i jakie są tego koszty ❓
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się