pensjonaty w okolicach trójmiasta

Dzięki bardzo dziewczyny :kwiatek: Szczerze przyznam, że na cenach hoteli dla koni zupełnie się nie znam, gdyż konie trzymam na swoim i w zasadzie napisałam tak "zirka about". Do braku hali jestem więc przyzwyczajona, ale skoro mam już płacić niemałe pieniądze za utrzymanie konia, to moje małe marzenie o hali mogłoby się spełnić 😉.
Jest z czego wybierać. Moon wygląd stajni mnie nie porazi, ważne żeby koniom było dobrze i dobre warunki do jazdy.
40km to już trochę za daleko. A z którego z trzech miast i około jak daleko jest do stajni La Scalla i "Nad Jeziorem" ? Bo Owczarnia wyczytałam, że ma dobry dojazd, tylko z którego miasta najbliżej ?
Dobrze jest zbierać opinie, żeby wiedzieć z czym się ma do czynienia. Dziękuje :kwiatek:

vermouthowa, Owczarnia jest w Gdańsku. Z tym, że z Gdyni i Sopotu też ma dobry dojazd, bo znajduje sie tuż przy Obwodnicy Trójmiasta. Stajnia Nad Jeziorem znajduje sie trochę dalej, z 10 km ?? Natomiast LA Scalla jest już dość daleko, 30 km na pewno.
La Scalla zimą podchodzi pod mission impossible. Bywa tak, że i w 2h się nie dojedzie. No i tam chyba jest 1000zł nie?

vermouthowa dziewczyny już wszystko napisały. Dąbrówka Poni ma bardzo dobre opinie, ale dla mnie to był koniec świata jeśli chodzi o dojazdy. Przywidz zawsze mnie kusił, ale od większości osób które się stamtąd wyniosły słyszałam naprawdę niezbyt przyjemne opinie. No i droga zimą tez bywa różna.

Koło Przywidza jest też stajnia Wilskich? w Czarnej Hucie? Czy coś mi się pomyliło?

Łapino jak dla mnie to koszmar absolutny, ale teraz wiele osób zaczęlo chwalić. Jest tam w końcu większa sportowa ekipa, i może właściciel się trochę ogarnie. Mają naprawdę piękną halę, co prawda podłoże póki co średnio dobre, mocno wymaga pracy. Padoki z tego co widziałam dopiero grodzone. Są wielkie 2(?) pastwiska, ale tam konie wychodzą w stadzie (z bezpieczeństwem bywa różnie). Plac o normalnej wielkości "jest w budowie" więc kiedy to nastąpi jest wielką niewiadomą.

Owczarnie polecam bardzo, bo dla mnie to najlepsza stajnia. Ale głównie pod względem atmosfery, ludzi i dojazdu. Padoki też są całkiem niezłe, super plac do jazdy i hala też daje radę 😉 Stajnia niestety jest wybitnie nie wyględna i to się na pewno nie zmieni.

Nad Jeziorem jest dosłownie obok owczarni, tam tylko mają chyba małe padoki i plac? Tak słyszałam, ale nigdy tam nie byłam.
Super. Chyba pierwszym celem będzie Owczarnia🙂 Na zdjęciach nie wygląda wcale źle, a pastwiska wręcz super. Ale co mi tam po zdjęciach, przyjadę to sama zobaczę. Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
W stajni "nad jeziorem" byłam zobaczyć co i jak, kiedy szukałam jakiejś stajni po przeprowadzce z Dajaka. Padok jest jeden, wszystkie konie chodzą tam zdaje się hurtem. Place były dwa mikroskopijne, teraz połączone w jeden, ale za to podłoże to piaskownica. Za to hala super, bo murowana 😉 Zdaje się, że przeszkód trochę brak 😉 I właściciele ciut dziwni, ale to  moja opinia, bo kilku rozmowach i telefonach.
Moon - tylko do Poni i La Scalla jest jeszcze jedno "ale" oprocz odleglosci - cena 😉 700zl a 850 czy nawet 1000 to (jak dla mnie przynajmniej) zdecydowana roznica 😉

A ktos wie, co sie dzieje z Kolibkami od czasu, kiedy wladze znowu przejelo miasto a nie "animalsi" ?
Moon   #kulistyzajebisty
18 marca 2013 18:09
Angeel, cen nie porównywałam bo nawet nie jestem na bieżąco w tym akurat temacie ;-)
A co do Kolibek to wszystkie znajomki z powrotem się wyniosły na hipo, więc chyba jest nieciekawie, albo postanowiono nie przyjmować pensjonatowych koni. Hipoterapia się odbywa normalnie.
Ronin.   Każdy orze jak może.
18 marca 2013 20:25
vermouthowa Ja mam ze szkoły (Oliwa) do Lascalli ok 20 km ( może z haczykiem) jakieś 30-40 minut samochodem ,z Wrzeszcza chyba też podobnie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 marca 2013 20:32
Z Oliwy tak samo 45 minut do Poni.
Co nie zmienia faktu że ani La Scalla, ani Ponia nie mają pensjonatu do 700zł. Plus 45minut to tak przy w miarę płynnym ruchu, a i tak daje to łącznie półtorej godziny w samochodzie.

Tak naprawdę to poniżej 700zł to od strony Gdańska to tylko Łapino, na stajniach za Gdynią w ogóle się nie znam, ale tam też pewnie coś do tej kwoty by się znalazło.
Moon   #kulistyzajebisty
18 marca 2013 20:37
No i w tej kwocie to nie będą to stajnie z tzw. "zapleczem do treningów" w stylu wielkich hal, myjek, solariów i kwarcowych placów.*

* Ofc wyolbrzymienie, tak w przenośni to było  😉
W stronę Wejherowa do 700 zł to Pegaz i Sławutówko, u Jackiewiczów 750 chyba. Poza tym w godzinach szczytu to z Gdyni do Redy jedzie się spokojnie 45 min, a co dopiero z Gdańska do Poni.
Ronin.   Każdy orze jak może.
18 marca 2013 20:44
W wielu stajniach chyba jest tak ,że dajmy na to 700 zł to cena podstawowa a za rzeczy "dodatkowe" trzeba płacić ,tak mi się wydaje ,może się mylę.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 marca 2013 20:48
Zonk - tylko z Gdańska do Poni nie jedziesz przez centrum miasta, tylko śmigasz za obwodnicę i wiochami =)
Na obwodnicy też chyba korki🙁 a którędy dokładnie jeździsz? Obwodnica kończy się w Chyloni i jak dalej, bo wydawało mi się, że normalnie się jedzie jak do Wejherowa  👀
zonk, Sławutówko już chyba ponad 700 zł.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 marca 2013 21:21
zonk - nie wjeżdżam na obwodnicę =)
Jadę dokładnie tak: http://goo.gl/maps/nM7dM
aaa, przeczytałam, że wyjeżdżasz na obwodnicę, nie za  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 marca 2013 21:34
Droga nie jest zła, Ponia studiuje dziennie w Gdańsku i daje radę dojeżdżać =)
http://konie-pomorzanka.cba.pl/ Stajnia godna polecenia 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
19 marca 2013 06:44
Też fajnie wygląda, fajna hala, szkoda, że tak mało fot poglądowych samej stajni i infrastruktury, skoro prowadzą pensjonat.
Tyle, że to, jak dla mnie też koniec świata  😉
Trochę zdjęć z okresu przebudowy jest na fb Blanki:
klik
Droga nie jest zła, Ponia studiuje dziennie w Gdańsku i daje radę dojeżdżać =)


Nikt nie mówi że się nie da, ale nie jest fajne spędzać półtorej godzinny dziennie w samochodzie. Dodając koszty benzyny wyjdzie taniej wstawić konia do droższego pensjonatu ale gdzieś bliżej.

Sama szukałam kiedyś stajni o lepszych warunkach, niestety wszystko co mnie interesowało było właśnie przynajmniej 40 min drogi przy w miarę płynnym ruchu. Pomijam już zimę. Sama mieszkam za Gdańskiem i niestety z dojazdem bywa różnie.
Alexa:P, A jaka teraz cena? Aga mi chyba mówiła, że była (albo wkrótce będzie?) mała podwyżka.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 marca 2013 08:48
to ja dopisze jeszcze stajnię w Mierzeszynie - nowa włascicielka od kwietnia oficjalnie już przejmuje rządy w obiekcie. odległość to 20 km od obwodnicy od miejsca rozjazdu- Szadółki/Otomin.
w chwili obecnej 22 boksy, w tym 3 albo 4 angielskie. padoki są, podłoże na manezu bedzie poprawiane w pierwszej kolejności,choć do tej pory było wystarczające.
w ciągu lata stanie hala namiotowa (jest juz zakupiona,nie zdazyła stanąć ze względu na zimę), a docelowo stanie hala murowana - planowana jest większa niż duży czworobok. będzie też karuzela w ciągu najbliższych 2 miesięcy.
Instruktor sportu i instruktor rekreacji na miejscu.
dopóki nie stanie hala murowana cena nie przekroczy na pewno700 zł.
my przeprowadzamy się w maju 🙂
Ktoś, brzmi bardzo fajnie. Powodzenia dla nowej właścicielki! I zdawaj relacje, jak będzie się Wam tam żyło 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 marca 2013 08:53
nam się już żyje,bo przesiadujemy tam już w weekendy,fajna ekipa tam nam się zrobiła,ale jesteśmy otwarci na nowych 🙂

fajnie,bo większośc drogi jedzie się obwodnicą - i sa dwie opcje,albo do końca obwodnicy i do góry,albo można odbić już w Straszynie...jeszcze ani razu droga nie zajęła nam więcej niż 25 minut,a jeździliśmy w różnych warunkach 😉
Mają jakąś stronkę?
(Chętnie bym Cię odwiedziła kiedyś 🙂 )
Julie Cena za miesiąc to 750 zł . Jak na te warunki które są uważam ,że to rozsądna cena. Blanka co chwile coś zmienia na lepsze i co chwile ma nowe, fajne pomysły. Stajenni super, padoków jest kilka także jest możliwość rozmieszczenia koni.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 marca 2013 10:02
Julie, Kasia kończy pisac swoją magisterkę,chwilowo nie ma do tego głowy,ale jest chwilowo facebookowa stronka 😉
[url=http://www.facebook.com/#!/StajniaMierzeszyn?fref=ts]http://www.facebook.com/#!/StajniaMierzeszyn?fref=ts[/url]
i zapraszam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się