Kto chce zobaczyć swojego konia w książce? Poszukiwanie fotek do atlasu ras koni

abre   tulibudibu
13 marca 2013 08:54
Psy nie są objęte ochroną wizerunku, znajdowały się w miejscu publicznym... Możesz pogadać z prawnikiem ale ja ze swej strony powiem: tak, ktoś może im zrobić zdjęcia i opublikować.
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 marca 2013 09:27
Też mi sie tak wydaje, czesto publikowane sa zdjecia z naszej stajni ( za nasza zgoda), ale z nie naszymi konmi w tle, i tez pytalam wydawce, mowi tak samo jak abre.
abre   tulibudibu
13 marca 2013 09:36
Abstrahując od ustaw wszelakich uważam, że w dobrym tonie jest poinformowanie właściciela psa/konia/kota/samochodu itp. o publikacji jeśli to tylko jest możliwe. A w tym wypadku na pewno było.
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 marca 2013 09:50
No, to jest jasne 🙂. W naszym przypadku egzemplarze gazety sa przechowywane jak relikwie, ale rozumiem dobrze Anetew.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
25 marca 2013 08:43
http://wydawnictwo-dragon.pl/product/447
czy to okładka "naszej" książki ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 marca 2013 09:13
Huculska Ostoja, raczej tak, bo autorem książki wpisanym jest Basznia 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 marca 2013 09:52
Tak 🙂
Hmm, nie wiedzialam, ze juz jest, chyba ze jeszcze nia ma.
Napisze do nich 😉

Zaczynamj dostawac bezdechu z histerii...
Mamy zanę na jakisrabat, czy kupować jak leci?  🤔
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 marca 2013 09:57
Nie kupowac samemu 🙂 Zamowienie przeze mnie bedzie TANSZE !! 😉

PW prosze 🙂 Z tematem "zakup ksiazki" 🙂.

Kochani, czekam do swiat na zamowienia, i w poswiateczny wtorek zamawiam 🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
27 marca 2013 15:47
a ja nie wytrzymałam i książkę dziś zakupiłam 🙂
całość wygląda super  😅

dziękuje jeszcze raz Ci Kasiu za możliwość pokazania Soliny w albumie  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 marca 2013 18:22
Solina, hahaha, szybka jestes 🙂

Ciesze sie, i dziekuje 🙂.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
29 marca 2013 22:10
Ja też już zamówiłam i mam w domu Słoneczko moje na ostatniej stronie ale wygląda cudownie .
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 marca 2013 12:38
Pismo mowi, ze ostatni beda pierwszymi ;-) . Ciesze sie, ze sie podoba :-) .
ekuss   Töltem przez życie
30 marca 2013 16:06
Ja swoją kupię jak będę w lipcu w Polsce 😀 Nie mogę się doczekać. Nie mógłby może mi ktoś zeskanować,albo chociaż cyknąć fotkę strony z islanderem?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
30 marca 2013 22:06
Moja Misia i Ja :-) Jestem zachwycona efektem :-)



Oraz dla ekuss   twój islander :-)
ekuss   Töltem przez życie
30 marca 2013 22:11
Kurcze-nie mogę się doczekać tej książki 😀
przekartkowałam na szybko ww. pozycję, dowiedziałam się z niej, że konie zimnokrwiste mają "suche" kończyny, poza tym np. u zimnokrwistych brakuje rasy sztumskiej, sokólskiej a jest jakas, o której nie słyszałam szlezwicka (??? - to akurat na plus).
Dowiedziałam się także, że rasa PKSP jest najbardziej rozpowszechnioną rasą w Polsce, ale tak w ogóle, to nie jest rasą (nie pamiętam, jak to dokładnie brzmiało, ale w tym stylu)
Poza tym, zdjęcia są na 2-ch stronicach, przez co są zniekształcone (krótkie, nienaturalne kłody) dopiero trzeba prawie książkę przerwać na złączeniu, aby koń wyglądał poprawnie.
Poza tym wydaje mi się, że np. opisy zadów nie są zgodne, z niektórymi bym się nie zgodziła (tzn. konkretny obrazek i opis do niego, co nie wyklucza, ze np. rasa ma tendencję np. do zadów ściętych czy prostych, a fotka ewidentnie pokazuje inny typ zadu)
Rozumiem, że to książka dla laików, ale takich pozycji na rynku jest już kilka, - spodziewałam się czegoś bardziej konkretnego, czegoś co nie powiela błędów poprzedników. Na stronie PZHK są dostępne informacje na temat rodzimych ras, które można zawsze zweryfikować a nie pisać głupoty.
Jak będę miała chwilkę, to dokładniej poczytam opisy i coś jeszcze przytoczę 😉 dodam, że jestem laikiem ale chciałabym widzieć lepsze pozycje na rynku 😉
nie ma sokólskiej, sztumskiej?....bu...nie dopatrzyłam, ze brakuje - u nas je hodują...
a opisy koni to narzucone moze baszni były? bo niby jest rasa opisana, ale "mój" jest raczej niespotykany w pl, żeby mogła z doświadczenia własnego, a nie prosiła o opis (w sensie użytkowości itd..bo wzorzec rasy to raczej jest "oficjalny"...

a sp to jaka to niby rasa... wszystko co ma udokumentowane pochodzenie dostaje sp.... każda rasa która do nas przyjeżdza a jej księgi nie ma, kazdy który jest zmiksowany z ras tak, że nie można wpisać którejś z nich.... zróżnicowanie pokrojowe i użytkowe w tej niby rasie jak prawie w całym gatunku ;]
horse_art, jak się pisze o rasie, to się w jednym zdaniu nie pisze, że to rasa a jednocześnie nie 😉
Poza tym na stronie PZHK jest program hodowli konia SP a w nim cele i zasady hodowli tej rasy. Można było jakieś sensowniejsze zdania ułożyć na podstawie tego programu.
Jak wspomnialam, przekartkowałam i wydaje mi się, że był tam PKZ jako ogół zimnokrwistych, ale jak się wyodrębnia już jakąś szlezwicką rasę, to można wspomnieć o tych, które są dość powszechne 🙂
To, że coś mogło być narzucone baszni to rozumiem, mogla nie mieć większego wpływu na to, co napiszą, chodzi mi w ogóle o książkę, że nie wybija się niczym szczególnym a na dodatek zawiera błędy.
Można było zrobić coś bardziej profesjonalnego po prostu
tylko z drugiej strony..typowy dzieciowy albumik, niskonakładowy finansowo (domniemam po wysokości opłaty za zdjęcia), ale fakt - szkoda, że obojętnie co, to powinno być rzeczowo. moze nawet bardzo ogólnie ale bez błedów.

a sp to dla mnie paranoja tak ogólnie nie zarzut do baszni oczywiście 😉ja jeszcze nie mam ksiązki, wiec co do szczegółow się nie wypowiem 😉

kasy za zdjęcie też jeszcze nie mam :P
horse_art, jaką rasę reprezentujesz??
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 kwietnia 2013 13:21
horse_art, ale Ty wysłałaś w końcu tą umowę? Bez niej i żadnego rachunku, to chyba Ci nie zapłacą.
u zimnokrwistych brakuje rasy sztumskiej, sokólskiej a jest jakas, o której nie słyszałam szlezwicka (??? - to akurat na plus).

Bo nie ma rasy sztumskiej czy sokólskiej
Jest PKZ w typie sztuma czy w typie sokólskim - dokładnie jest to odmiana genealogiczna rasy PKZ i należa do nich m.in konie: sokólskie, sztumskie, lidzbarskie, łowickie, radomskie...

edit: literówka  😡
Gaga, faktycznie... jakoś zmyliła mnie ta rasa szlezwicka
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 kwietnia 2013 14:37
Dokladnie, polski kon zimnokrwisty i typy🤔okolski, sztumski itp.

Megane, jesli spojrzysz w bibliografie, to staralam sie opierac na programach hodowlanych pzhk i zwiazkow w innych krajach. a bledy na pewno beda, bo bledow nie robi kto nic nie robi 😉. 

A jesli jest napisane"polski kon szlachetnej polkrwi jest to bardzo popularna obecnie w polsce rasa, nie do konca rasa bedaca. " i dalej wyjasnia sie o co chodzi w tym zagmatwaniu, to chyba dobrze, czy co?

I wskaz, prosze, "glupoty", ktore napisalam o SP. POza zdaniem o rasie-nie rasie.
Dla zainteresowanych glupoty moje i link do programu hodowlanego 🙂>.
http://pzhk.pl/wp-content/uploads/pr_hodow_sp.pdf

Polski koń szlachetny półkrwi

Historia rasy

Polski koń szlachetny półkrwi to w tej chwili bardzo popularna w Polsce rasa, nie do końca rasą będąca. Powstała w wyniku zapotrzebowania na wszechstronne konie sportowe, o potencjalnych możliwościach sportowych zwiększonych przez dolew krwi uznanych ras światowych, opbecnych w sporcie jeździeckim wysokiego poziomu. Posiada utworzoną w roku 1977 własną księgę stadną, jednak ani genetycznie, ani fenotypowo nie jest to populacja jednolita. Rasa ta powstawała poprzez krzyżowanie klaczy ras małopolskiej, wielkopolskiej, tzw gryfów pomorskich-czyli klaczy z dużym udziałem krwi hanowerskiej ze stadniny koni Nowielice i klaczy pochodzenia zagranicznego z ogierami ras zrzeszonych w Światowej Federacji Koni Sportowych. Obecna praca hodowlana ma na celu wyrównanie typu i puli genetycznej koni tej rasy poprzez kojarzenie wewnątrzrasowe, a nie tylko poprzez dolew krwi innych ras.

Pokrój
Konie rasy polski koń szlachetny półkrwi nie są wyrównane eksterierowo. W tej chwili wyodrębnia się trzy typy tych koni-konie skokowe, ujeżdżeniowe i do WKKW, których wygląd różni się nieco od siebie. Wysokość w kłębie wynosi 160-170 cm, w typie skokowym nawet 175 cm.

Głowa z reguły średnia lub duża, o prostym profilu.

Oczy duże, szeroko osadzone, inteligentne.

Szyja długa, umięśniona, prawidłowo osadzona.

Kłoda zwarta, mocna, łopatka skośna i długa, kłąb wydatny.

Zad ścięty, mocno umięśniony.

Kończyny mocne, zwłaszcza zadnie mocno umięśnione.

Umaszczenie
Występuję wszystkie rodzaje maści.


Użytkowanie
Jest to wszechstronny koń sportowy, zarówno do sportu wyczynowego, jak i amatorskiego, na niższym poziomie. Konie w typie ujeżdżeniowym cechują się harmonijną budową ciała, wyrazistymi i wydajnymi chodami, są pojętne, chętnie się uczą, nie są płochliwe i mają zrównoważony charakter. Konie w typie skokowym są duże, mocno umięśnione, z długą i silną partią lędźwiową, długim i szczególnie mocnym zadem. Powinien je cechować żywy charakter, bez złośliwości i płochliwości. Konie typu WKKW są harmonijnie zbudowane, cechuje je odwaga i chęć współpracy z człowiekiem, wytrzymałość i wydajne chody. W prowadzonej obecnie pracy hodowlanej kładzie się duży nacisk na  selekcję koni szlachetnych półkrwi pod względem użyteczności, co daje nadzieję na uzyskanie doskonałych efektów hodowlanych.
Basznia, nie czytalam tekstu pod  rasa sp po tym pierwszym zdaniu.  powyzej  odnioslam sie tylko do  wzmianki "o rasie, nie rasie". Wg mnie to malo trafna informacja w albumie o rasach. 
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 kwietnia 2013 15:04
horse_art, jak się pisze o rasie, to się w jednym zdaniu nie pisze, że to rasa a jednocześnie nie 😉
Poza tym na stronie PZHK jest program hodowli konia SP a w nim cele i zasady hodowli tej rasy. Można było jakieś sensowniejsze zdania ułożyć na podstawie tego programu.

Czyli nie chodzi Ci o zdaniA, tylko o to jedno zdanie, tak? Oki, to wyjasnione.

A te głupoty, skoro nie czytałaś tylko kartkowalas to? Te zady, tak?

A co do konczyn koni zimnokrwistych, to jaki niby maja byc jak nie suche? Zapraszam do poczytania chocby programow hodowlanych PKZ i ardena polskiego, w obu przypadkach stawy maja byc suche, a sciegna zarysowane. Limfatycznosc KONCZYN nie jest pozadana u koni w ogole, niezaleznie od rasy.
BASZNIA
Mają być suche, ale suche jak na konia pkz. Konie zimnokrwiste są z zasady LIMFATYCZNE. Bardziej chodzi, aby nogi były pozbawione opojów, pipaków, nakostniaków itp.
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 kwietnia 2013 16:21
armara, dokladnie tak, dodalabym, ze nogi te maja miec wyraznie zarysowane stawy i sciagna, nie "oblane" czyli suche 🙂. Suche maja byc zawsze nogi konia, co nie oznacza, ze cienkie, bo u PKZ wiadomo, ze potezne. Co nie zmienia faktu, ze kolezanka pisze, ze wypisuje "glupoty", bo napisalam, ze konie zimnokrwiste maja suche konczyny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się