DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Ja moje ostatnie robiłam z włóczki akrylowej, wyszly naprawdę fajne. Jeśli ktoś nie potrafi robić nauszników ze stajni TROT to po prostu odpalcie linki, które wrzuciłam wcześniej z 2 niemieckich stron, gdzie wszystko jest rozpisane.
jaki materiał jest najlepszy do podszywania czapraków od spodu?  :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
14 kwietnia 2013 13:30
Jest wyszukiwarka, milion razy było pisane.
hej dziewczyny  😀 gdzie kupie fajny biały materiał na czapraki? no albo jestem ślepa albo nie wiem juz co jest nie tak...nop nigdzie nie widzę  👀 dziękuję z góry  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
i to jest właśnie największy problem. Na pierwszej stronie jest co jak zrobić na kilku stronach wstecz jest co gdzie można kupić ale po co szukać jak można po raz n-ty zapytać ktoś się znajdzie, kto poda wszystko jak na tacy, również n-ty raz
zelka2303 wez przestan sie burzyc ok. jakbym miala czas ryc po stronach to bym sobie siedziała,niestety czasu nie mam. a wchodze tu co jakis czas i nie przypominam sobie zeby ktos pisal o bialym materiale  🤔
stajenna, ale to prawdopodobnie chodziło o wypowiedź dotyczącą podszycia czapraków, a nie Twój post...
patrzac na godz wpisow i do niej i do mnie..etam. wezme miesiac urlopu z pracy i sobie przeczytam calyyyyyy watek.;/  😵 nie no tak na serio. chodzi mi tylko i wylacznie o BIALY material,nie inne kolory ,bo mam,ale BIALY-tylko BIALY... 😕
stajenna, fajny materiał i najlepszy to alacantra lub jak ko woli alcantra, co przewija się od pierwszej strony tematu. Jesli szukasz białej alcantry odpalasz allegro i wpisujesz i masz.

A poza tym owszem mój post nie tyczył się Ciebie, bo kazdy ma prawo zapytac, czy zna ktoś fajny sklep z fajnym materiałem. Ale setne pytanie a z czego a gdzie a jak dla ludzi, którzy już to napisali 50x razy wcześniej jest delikatnie denerwujące. Bo nikt nie każe szukac ci w 300 stronach czegoś ale na [b]1[/b] jest wszystko wyjaśnione...
wiem,ze sa na allegro,ale ja szukam snieznobialej bieli a nie jasnego bezu ,badz bieli takiej brudnej...i nie musi byc alcantra,moze byc inna tkanina..help  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek: ,zaraz bede szukac znowu,nawet tu u mnie w sklepach z tkaninami nie ma typowego bialego materialu..mam taki jeden fajny bialy we wzorek ale on to chyba sie nie nadaje na czaprak,przetarlby sie bardzo szybko,pozniej wkleje zdj

ps.byl edit bo literowki sie zrobily🙂
stajenna🙂, jak sie spamuje całe noce to taki efekt hahahaha
serio nie ma białego?...ale padaka... niby taki "oczywisty"
horse_art..ja tez za zombie robie..ale mniejsza z tym,,ja nie widze nigdzie,.. 😵..ps . "nie wal konia w lesie bo cie koń poniesie"- od tego mkmentu postanowilam jeszcze chwile z wami zostac hahha 🤣
epicki tekst..... dzis spamujemy jakiś kucykowy profil, tak dla tereningu, jutro bedziemy zadawac pytania u kucyków produkujących "Żeczy dla koni" 😀

sory za offf :P (choć... spam był choć w części na temat "zrób to sam" - hahahahha )
stajenna🙂, twoje pytanie o biały materiał jest bardzo, ale to bardzo zasadne.
Włókna alcantry w masie nie są białe, są szaro-beżowe i na biało barwią się źle.
Rozmowy gdzieś już tu były - białą alcantrę można dostać, ale taką... bardziej oryginalną 😉 i drogą.
Sądzę, że nie od rzeczy byłoby poszukać... sklepów/materiałów żeglarskich - żeglarze też potrzebują mocnych białych materiałów, np. białego drelichu. Można też polować po szmatexach, można dorwać np. gruby biały obrus.
Z białym ogólnie problem, bo obiciówek białych mało kto chce, ani np. białych kurtek.
halo, to moja mama chyba cała produkcje wykupuje... ma wszystko białe - od 15 par spodni (niewiadomo po co) po bluzki, marynarki, kurtki....
ja ma 1 biała marynarke i ma bród po 3 minutach od założenia... a u niej nic cały dzień...
na konia nie zdążę  dobrze wsiąść a biały czaprak już brudny... o bryczesach nie wspomnąć...
pochwalę się 🙂

agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
14 kwietnia 2013 20:13
ikarina, pani w pasmanetrii mi dała taką ... nić? sznureczek? bardzo mocny ale cienki, bo przez inne koraliki nie przechodziły. Natomiast w planach było, jesli nie znajde nic innego, nawlekać na muline (jak dla mnie to uniwersalne narzędzie "do wszystkiego" w stajni 😀). W każdym razie nie widze potrzeby niczego mega mocnego na tą koralikową cześć, bo tam nie działają aż takie siły żeby się urwało. A dodatkowo swobodnie opada pod cięzarem koralików. A jak zrobiłam "uszka" to już napisałam, oplecione sa takim woskowanym sznureczkeim grubości rzemyka.

qniarka, miszczu, no elegancka! 🙇
gniarka boskie to!
halo...dziekuje :kwiatek:. nie pomyslalam,,to wszystko wina horse_art i jej mamy..byly w szamotulach i wszystko biale wykupily,,teraz juz wiem  😀
Alicante na allegro szukaj, maja bialy.
🙂
bylam, ale w biedronce
http://gazetki.biedronka.pl/g78,kolorowe_mieszkanie.html#/Kolorowe%20mieszkanie/14

ta narzuta ma przepiękny wzór - taki jakby wytłoczony, przeszyty - w róże. ale naprawdę nie zajeżdża kiczem. bardzo ladne, wyraziste kolory (no tylko bordo jak sprany - mało intensywny).
byłby z niej świetny wierzch czapraka. bez wypełnienia jest (minimalny moze - macałam w biegu) wiec np siatka-gąbka-to
A ja z nudów stworzyłam takowe owijki 😉 tzn. na razie jedną bo już mi się szyć dzisiaj nie chciało a dwukolorowe już raz robiłam i jeśli połączy się takie kolory jak te (kontrastujące) to wygląda to naprawdę elegancko 😉
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
16 kwietnia 2013 16:59
Kamilaa, bardzo ładne. To sa polar+polar? Bo nie do końca widze na telefonie 😀

To przy okazji zapytam, kupował ktoś gdzieś taśmę elastyczną na owijki polarowo-elastyczne? Chodzi mi o jakąś sensowną cenę, bo mi pani w pasmanterii strzeliła 9 zł za metr takiej!
Dokładnie 😉 po prostu zszyłam dwa kawałki polaru.
mam pytanie do osób plotących naczółki makramą czy inną szambalą 🙂 mój rumak ma łeb jak sklep i wszystkie naczółki full są za małe, wiec mam niecny plan upleść takowy, a nigdy się nie bawiłam w plecionki i nie wiem ile potrzebuje rzemyka na naczółek ok 46-48 cm, będę wdzięczna za podpowiedź  :kwiatek:
agu_kastela strasznie dużo. Umnie są czarne i białe ,ale za 5 zł za metr. Chyba takiej wielkości jak w moich oryginalnych owijkach ,ale nie jestem pewna w 100 %.
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
18 kwietnia 2013 20:27
Mnie by się przydały bordowe albo granatowe 😀
Jak jeździłam na huckach to miały takie pompony przy ogłowiach. Jedna klaczka nawet fajnie wyglądała. Jeżeli ktoś lubi takie ozdoby to nikt nie zabrania sobie doczepić 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 kwietnia 2013 15:05
Czy do spodni dżinsowych da się przyszyć maszynowo pełny lej z bryczesów? Mam jedne spodnie, w których uwielbiałam chodzić (jeździć konno też) no i zaczęły się przecierać na tyłku. Nie chcę ich wyrzucać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się