buty dla koni

Jeśli mierzyłaś 0,5 i były dobre, to myślę że nic się w tej kwestii nie zmieniło. Na wszelki wypadek sprawdź czy nie wejdą 0 na przód, 1odradzam- będą spadać. kilka mm luzu na dlugość przejdzie(my tak mamy, bo wszystkie kopyta okrągłe a glove 'standardowe'.) ale na szerokość moim zdaniem nie bardzo.
kasik, tak zrobię. dziękuję  :kwiatek:
Epikea gratuluję zakupu i zazdroszczę, że masz już to z głowy. Na pewno będą pasować! (muszą!  :hihi🙂
teraz będę w napięciu czekać aż przyjdą, miesiąc  😵
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 kwietnia 2013 09:38
Glovy sa tez na okrągłe kopyto ale trzeba sprowadzać z USA

Euforia_80, ja i tak nie będę kupować w Polsce 😉 Tylko, że te rozmiary są z kolei za duże....
Hej. Glovy i inne butki niedostępne w Polsce lepiej zamówić w niemieckim sklepie, bo są. Przy ściąganiu z USA doliczą do ceny towaru z wysyłką jeszcze 23% vat i 3,5% cła. Ten haracz pobiera poczta przy dostarczeniu przesyłki, więc się można nieźle zdziwić 🙂
kwagga, ja będę zamawiała z Czech.
Epikea, tak jak pisałam, połówki już mu mierzyłam i wydawały się być dobre. Przymierzę jeszcze te zerowki i zobaczymy 🙂
Martolina a jakie tam w Czechach  mają ceny? Ja niedługo planuję kupić butki, ale narazie rozmiar nam się klaruje. Jeśli możesz do daj mi proszę namiar na sklep. 
epikea- mam renegade rozm 0  dla kopyt 11,5x 11,5 i nie wyobrażam sobie w nich kopyt o wymiarach jakie podała Martolina- kąty wsporowe będą poza podeszwą. Glove są elastyczne, jeśli się je tylko wciśnie na kopyto to się "rozchodzą". Renegade takie "fajne" nie są...jeśli się kupi buty "na styk" a kopyto poszerzy się o 2mm (lub zrobi się flara), to już robi się problem. Mam 3pary renegade i już 2zmieniły właścicieli- ale u mnie to w "rodzinie" zostaje, bo mam 4konie z kopytami, różniącymi się o kilka mm 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 kwietnia 2013 20:40
Z USA też się opłaca ale  ktos z rodziny lub znajomy musi kupić buty i wyśle paczką przez agencję ale nie same buty, coś tam jeszcze trzeba wrzucić .
wystarczy jak wyśle buty bez rachunku i opakowania... zawsze można wytłumaczyć, że to niewielka wartość i używane 🤣
To nie jest niestety takie proste. Celnicy są wredni i zaglądają tam gdzie nie powinni. Ja sciągałam stare, oczywiście używane siodło, o małej wartości, bez opakowania, od osoby prywatnej  i się zdziwiłam, że mam dopłacić dodatkowo 1/3 ceny przy odbiorze. Więcej nic nie zamawiam w USA.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 kwietnia 2013 21:11
Heh to ją ściągnęłam z 15 siodeł roznej wartości nawet nowe billy cooka i z każdym się udało, chyba miałam dużo szczęścia, przewoziłam nawet billy cooka w  walizce  😁
kwagga, wychodzi za jednego buta GLOVE jakieś 260 zł. babeczka mówi, że wysyłka 10 euro i oczywiście bez żadnego cła 😉
http://www.boty-pro-kone.cz/
ooo, bardzo "przyjemna" cena... Jak zamawialiśmy w Pl (sklep horses) to też tyle wychodziło. Inna cena (wyższa) była podana na stronie a płaciło się mniej 😀 Ktoś w ogóle kontaktował się ostatnio z P. Martą?? Sklep już od zeszłego roku nie działa ale kontakt na f-b był....(choć jak zawsze "trudny" :zemdlal🙂
kasik, ja dzwoniłam do Pani Marty kilka dni temu. Sklepu już nie prowadzą, została im na magazynie ostatnia para w rozmiarze 00,5 😉
Euforia_80 Ty to jesteś fuksiara 🙂!  Ja ściągnęłam jednego mcclellana. Dodatkowa opłata bolała, ale i tak się cieszę, że doszedł, bo przedmiot , który ma ponad 100 lat, zwłaszcza o wartości dla nich historycznej (wojna secesyjna) mógł spokojnie nie zostać wypuszczony poza granice kraju.
Martolina Dziękuję za linka. To bardzo przyzwoita cena. W porównaniu do naszego wwr 378zł/szt to spora różnica. Ja w tym niemieckim sklepie mam glove po 67,5 euro (278 zł/szt), a z 4 kolcami po 80 euro (329 zł/szt). Uczywiście do tego dochodzą koszty wysyłki.
Dziewczyny jak by ktoś zamawiał jeszcze z tego czeskiego sklepu to ja bym się z chęcią doczepiła, zawsze to koszty wysyłki się troszkę rozłożą  :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 kwietnia 2013 09:25
jakie wkręcacie śruby zamiast Haceli, moze macie cos lepszego niż te co ja stosuje?
Malina_M, ja teraz zamawiam.
Martolina poszło PW
witam

coraz intensywniej rozważam zakup butów dla mojej kopytnej sierotki, kopyta ma idealnie okrągłe dlatego rozważam takie modele:

http://www.kraemer-pferdesport.de/Hufschuhe-Turf-King.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=5737&ci=247519

http://www.kraemer-pferdesport.de/EasyCare-Boa-Boot.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=431026&ci=247519

http://www.kraemer-pferdesport.de/Cavallo-Hufschuh-Simple-Boot-.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=5744&ci=247519

możecie mi doradzić, które z nich wybrać  :kwiatek: przejrzałam pobieżnie wątek i widzę że Turf King są polecane, Boa też ale nic nie znalazłam o Cavallo?



edit:

poczytałam wątek i wybierać będę między TK a Cavallo  🏇
tengusia ja OM używalam prawie przez 2 lata i dziś trzymam je tylko z sentymentu, właśnie jestem w trakcie nabywania nowych cavallo. W OM wkurzało mnie te zapięcie z tyłu na taką klamerkę. Jak jeździłam po mokrym to później było ciężko ją odpiąc, zimąpotrafiła mi się tam zrobi bryłka lodu i trzeba było poczeka w boksie aż odtajeje, dlatego wolę cavallo są dużo lżejsze i łatwiejsze w zakładaniu
dzisiaj trening odbyliśmy w butkach, więc wrzucam obiecane fotki 🙂
sprawują się (odpukać!!) naprawdę super!! 😀
pierwsze zdjęcie przed, następne 2 po treningu 🙂
pozwalam sobie wstawić foty KASIK


Zdecydowalam sie na buty Cavallo ale mam prosbe o pomoc w doborze rozmiaru. Rozmiar kopyt mlodej to 12,5cm na 12,5cm czyli wynikaloby ze buty 2 ale to jest gorna granica i czy czasem miedzy kolejnymi struganiami jak kopyto bedzie rosnac nie okaza sie one male 🙁 dodam ze klacz mloda, 4 letnia wiec kopyto jeszcze pewnie urosnie. Przepraszam za glupie pytania ale jestem laikiem w tej sprawie a buty zamawiac bede z Anglii i nie chcialabym zeby okazaly sie nie trafione z rozmiarem 😉





Przepraszam ze bez polskich znakow ale pisze z telefonu 😉
kasik, pięknie się prezentujecie 😀
Ja dzisiaj złożyłam zamówienie na Glove, i okazało się że Pani nie ma ich na magazynie....moje oczekiwanie się wydłuży i zawody stoją pod znakiem zapytania 🙁
To i my się zaprezentujemy. Maja w troszkę przerobionych przez nas epicach. Teraz są cudowne. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się