Młode Konie

sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 maja 2013 11:23
kasztan odkąd był na wycieczce jakoś bardziej interesuje się innymi końmi niezależnie od płci  🙄 ale w stajni to zawsze on był ten grzeczny, a stojący obok niego 'gazal' ten głośny i zaczepiający. widocznie muja wpadł mu w oko  😁
czemu tatuś go spacyfikował? biedny młody  :przytul: ale naprawdę piękny jest  😜

wiem, że wątek o młodych, ale jak poszło tobie i 'staremu'? 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 maja 2013 20:06
Nie wiadomo, może się nie wyspał i miał zły humor, który musiał na kimś wyładować 😉.
Ze staruszkiem na mecie pierwsi, ale lame na bramce  😕. Dziwna sprawa, dzisiaj mu mega grude wywaliło, wczoraj w czasie rajdu rajdu rana mu się w tym miejscu zrobiła...
Wojenka, co to znaczy : lame na bramce ?
deborah   koń by się uśmiał...
12 maja 2013 20:38
Wojenka, Wyglądał zjawiskowo. Gratuluje debiutu!
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 maja 2013 20:55
Wojenka, szkoda Mihraba. mam nadzieję, że mu to w miarę szybko zejdzie 🙁
pokarało go za bęcki jakie spuścił mujy :P

masz więcej zdjęć młodego? 🙂 jakie dalszy plany na ten sezon?

Perlica, lame to kulawizna 🙁
sei, dzięki, a to jest żargon rajdowy?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 maja 2013 22:15
a tego już ci nie powiem. ja to słówko wychwyciłam na wynikach z zagranicznych zawodów rajdowych, ale nie wiem jak jest z jego 'uniwersalnością'  🤔
galopada_   małoPolskie ;)
12 maja 2013 22:16
chyba nie, bo moje znajome zza granicy używają tego dla określenia kulawizny, a nie są związane z rajdami 😉
Lameness to po angielsku kulawizna, więc to pewnie skrót jak wycof. czy coś takiego.

Jak już się tak zawodowo zrobiło - Junior też zadebiutował, wystartował w konkursie dla młodych koni (ocena ruchu). Nie uzyskał oszałamiających not ale a) docelowo ma startować w wkkw/skokach, a nie ujeżdżeniu b) był bardzo grzeczny i właścicielka bardzo go chwali  😜
Zobaczcie jak przypakował  🏇
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 maja 2013 22:29
junior jest zjawiskowy! wygląda jak prawdziwa sport maszyna  😍 jest z wiekiem co raz piękniejszy i jestem pewna (od początku byłam), że będzie z niego pociecha! duma hodowcy i właścicielki  🏇
galopada_   małoPolskie ;)
12 maja 2013 22:34
armara ale się okrąglaczek zrobił! Tylko jakiś taki sztywny w ruchu mi się wydaje  👀
Wydaje mi się, że się spiął (zobacz na ogon 😉), pierwsze zawody, koniki wkoło biegają i takie tam  😁
sei
Ty wiesz :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 maja 2013 22:50
Lame to nie skrót, "lame" po angielsku znaczy kulawy. Lameness to rzeczownik - kulawizna, lame przymiotnik - kulawy.
Aaa no widzisz, dzięki za wyjaśnienie  :kwiatek:
W miniony weekend odbyła się Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu, w której brała udział moja podopieczna FALENA ur. 2010 r.( Le Duc x Insider ). Podczas piątkowej wyceny uzyskała najlepsze oceny w swojej rasie za chody: stęp ( I ), kłus ( I ) i galop ( I ) oraz bardzo wysokie noty za typ ( II ) i pokrój ( ex aequo II ). Duże znaczenie na końcową klasyfikacje miały obowiązkowe skoki luzem ( ocena liczona x 2 ), co ostatecznie dało jej III miejsce.

Dziwną formę przybrała w tym roku Polagra - nie było w ogóle oceny za kondycję i pielęgnację oraz za przygotowanie do wystawy. W sumie można było przyjechać z brudnym, zaniedbanym koniem, ale jak skakał to plasował się wysoko 😉 Nie było też pokazywania kłusa w ręku, tylko komisja oglądała go w ruchu luzem między skokami. Dla mnie to trochę dziwne, ponieważ ta taka lekka dyskryminacja ujeżdżeniowców, a przecież to wystawa, a nie pokaz w wolnych skokach. Ciekawa jak będzie za rok... Dodam jeszcze, że była tam klacz z Racotu - Rodezja po og. Cantanis z matki po Landos, która podobno fenomenalnie skakała ( oceny 9,5-10-10-10 ). Niestety nie mogłam jej obejrzeć 🙁



Falenka miała wielu fanów 😉


Ale laleczka, piękna  😜
katharina, spóźniona odpowiedź ale rzeczywiście bardzo podobne
młody za niedługo będzie kastrowany i lipiec/ sierpień do roboty powoli


no ale chciałam się pochwalić długonogim maleństwem

mała mi
a ile młody ma wiosenek? czy z kastrowaniem nie lepiej poczekać do jesieni, żeby robactwa nie było?  Też muszę młodego wykastrować - ma teraz 1,5 roku ale wet. polecil abym dała zastrzyki na tężec i czekam do jesieni
galopada_   małoPolskie ;)
14 maja 2013 10:24
Jula





i Rudy dla sei




AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
14 maja 2013 11:13
A Jetta i Joliene (czy jak jej tam)? Jully wygląda fajniej na tych zdjęciach  🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
14 maja 2013 12:17
a my pojechaliśmy z radzymina nad zegrze 🙂 co prawda wątpiłam, że niuniek da radę kondycyjnie, ale trawa i woda momentalnie naładowały go na drogę powrotną 🙂 pierwszy raz też siedziałam na nim na oklep, zdziwił się bardzo, ale pierwsze koty za płoty 🙂 a woda jest taaaaaaaaka fajna(też pierwszy raz), ciągle wciągał mnie głębiej, śmiesznie pluskał i parskał pyskiem... ten wypad naładował mnie endorfinami na cały tydzień 🙂

dodam też, że wbrew pozorom Buniek jest genialny w tereny na rzuconej wodzy 🙂 mogę sobie na pełnym luzie, w każdym chodzie, nieśmiało stwierdzając i cwały i ściganie się po łąkach... fakt, że absy słabe, ale nie ma weny na ponoszenie czy szaleństwa z własnej inicjatywy





no i trawa do góry nogami jest najsmaczniejsza 🙂

sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 maja 2013 13:26
galopada_, piękny rudy!  😍 bardzo podoba mi się jego sylwetka na zdjęciu w galopie 🙂 daj więcej.
galopada_   małoPolskie ;)
14 maja 2013 13:37
sei on bardzo fajny ruchowo u skoczny. Duper garnie ziemie w galopie ( w sumie xx blisko). Dzisiaj/jutro bede miala zootechniczne, bo w czwartek mamy dzien odjajczania 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
14 maja 2013 13:40
galopada_, a czemu odjajczanie?
galopada_   małoPolskie ;)
14 maja 2013 13:42
Mamy do kastracji czterolatka, dwulatka i dwa trzylatki 😉
galopada_ które dokładnie masz na myśli? mam nadzieję że nie Desmina?  😲
galopada_   małoPolskie ;)
14 maja 2013 13:51
Jaś, Drift, Davanti i Desmin, bo mu jajka ciaza. Jakby je szanowal, to by je zachowal 😉
galopada_ kurczę szkoda go 🙁 a co takiego wyrabia? 👀
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 maja 2013 13:55
czekam na zootechniczne 🙂
nadal szkoda mi jego jajek, ponieważ tak 'na oko' to bardzo fajny posranek 😉

natomiast zgadzam się, że jak komu jajka przeszkadzają to mu trzeba ulżyć  😁 ogier musi mieć dobry charakter.
faraa
Gratuluję 🙂 Wasza podopieczna wyglądała pięknie  :kwiatek:
A z tą oceną to pewnie jest tak, że pewnie konie ujeżdżeniowe będą oceniane w ruchu, a skokowe w skokach, a póki co jest misz-masz. Tak sobie to tłumaczę, nie wiem czy właściwie.
A tak z ciekawości co złego jest w ocenie ruchu luzem ? Na Korungach też ruch ocenia się luzem,  a w ręku właściwie tylko na twardej nawierzchni.
aleqsandra
Ale pozytywne foty, super  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się