Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

amazonka1993
Myślę że stajnia w Rogalinku była by najodpowiedniejsza, tam konie 24 h stoją na dworze
Pamirowa może więcej powiedzieć 😉
olka91 A duży ten padok masz ? Sianko na padoku też dostają? Jest tam ktoś kto będzie ich doglądał, tak uczciwie? I najważniejsze.... czy miękkie jest podłoże na tym padoku, bo ona nie może chodzić po twardym ( ze względu na to że ją rozkułam) I napisz mi na PW ile sobie życzysz... Bo ona na samym sianie, trawie i wodzie żyje.. bez owsa. aaaa i przede wszystkim skąd jesteś xD

INIA A wiesz może ile sobie za miesiąc życzą?
INIA zapewne pisze o Stajni za Rzeką. Tam biorą 450 zł za pensjonat, ale z tego co widzę, nie mają wolnych boksów. Bo owszem, praktykują trzymanie koni 24h na dworze, tylko, że nie mają żadnej wiaty. Mają stajnię z 7 boksami i konie w niej nocują zimą lub jak wiedzą wcześniej, że pogoda w nocy mocno się popsuje. Ale jak przyjdzie nagłe załamanie pogody, a właściciel śpi, to konie w burze stoją bez ochrony przed deszczem i wiatrem.
Konie mają tam dużo trawy, bo są prowadzone po łąkach po całym Rogalinku, a i zdarzało się, że i Rogalinie. Dla mnie to jednak było uciążliwe z pewnych względów. Więcej szczegółów mogę podać na pw, nie chcę tak publicznie wyrażać osobistej opinii, bo znowu się komuś może nie spodobać, że nie napisałam w samych superlatywach 😉
Pamirowa.. Napisz prosze do mnie na pw..
Ja o Benka pytałam tylko z ciekawości, bo mam w sumie od nich blisko.

Amazonka, możesz spróbować porozmawiać z właścicielami "Końskiego Raju", u nas konie stoją większość czasu na dworze. Ja poszukuję u nas w stajni kogoś chętnego do 24h do towarzystwa dla mojego konia, ale ludzie mają mieszane uczucia. Może w dwójkę udałoby się nam coś  ugrać 🙂
Chestnutstalion A masz coś na oku ? Jakie są Twoje wymagania co do warunków... Fajnie by było.. A gdzie teraz stoisz?
Ja obecnie w stoję w Końskim Raju (niedaleko Środy Wlkp.) ale chciałabym żeby mój koń był 24h na dworze, i próbuję kogoś namówić żeby postawił z mim na dworze, ale chętnych brak. Dlatego jak ktokolwiek z okolic Poznania szuka wolnowybiegówki to zawsze pytam czy nie chce do "nas" przyjść żeby mój (i ja) miał towarzysza.
Witam, jestem tu nowa, zbieram informacje 🙂 Za rok z kawałkiem przeprowadzam się do Poznania na studia, czterokopytny jedzie ze mną, w związku z tym zaczynam się rozglądać za stajnią - żeby w razie czego zarezerwować sobie boks, samemu też "popaczeć". Zależy mi na po prostu dobrej obsłudze, wiadomo, sianko, słoma, owies, czystość, hala i plac z ludzkim podłożem, miejsce na pakę, fajna atmosfera, padoczki (z tym mogę zrezygnować, niechętnie, ale mogę). Konik to niezwykle grzeczny i bezproblemowy wałaszek. Prosiłabym o opinie z ceną, umiejscowieniem i informacjami, czy na miejscu jest trener i jaki (opinia o nim też nie zaszkodzi, choć będę jeszcze swoich zaznajomionych pytać). Będę mieszkać w Gortatowie, studiować na wydziale prawa (no chyba, że się nie dostane  :icon_rolleyes🙂, więc odległość też gra role, dojeżdżać po 2 godziny nie ma sensu.
Gortatowo to blisko Swarzędza zgadza się?
HELP!
🤔 🏇
Poszukuje stajni do dzierżawy w okolicach Poznania na nim 20 koni i halą. możliwość remontu.
za odpowiedzi będę wdzięczna. 


pozdrawiam 🙂
cassandra Może Dominanta w Kicinie? jest hala, remont się przyda a miejsca dużo 😀
z tego co wiem nadal stoi pusta a cena dzierżawy była, nie wiem jak teraz.. chyba 3 tyś za miesiąc 😉
Mam nadzieję że pomogłam.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

28 maja 2013 15:18
cassandra, widziałam ogłoszenie na stronie Świata Koni, że jest stajnia gdzieś pod Gnieznem.
keirashara, w Gortatowie masz przynamniej trzy stajnie, ale bez hali, instruktorów, za to jedna z ogromnymi zielonymi terenami. Wszystkie stoją "za domem", ale może akurat uda Ci się tam wkręcić, miałabyś blisko. Żadnych namiarów nie mam, trzebaby pewnie osobiście się przejść i popytać.
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
28 maja 2013 15:30
o dziwo w Gortatowie będziesz też miała pod nosem sklep jeździecki  😎  Master Jang się tam z ul. wspólnej przeniósł jakiś czas temu 😎
Chestnutstalion, tak, blisko Swarzędza
Teli, nie interesują mnie stajnie bez hali i porządnego placu, na którym mogę pracować z koniem, poza tym mam uraz do "przydomowych" stajni, nie ufam takim. I nie chodzi mi tyle o instruktora, tylko o kogoś, kto z raz na tydzień/dwa mnie przyciśnie i skontroluje prace, więc nie jest to aż tak ważne, żeby był na miejscu, bo może przecież dojechać, mogę się z miejscowym też po prostu nie dogadywać.
Sklep, cóż, mam swoje miejsca na zakupy i wole się ich trzymać, poza tym ze swojej paki sama mogłabym sklep otworzyć  🙄 Uzbierało się nieco przez te pare lat, wszystko potrzebne...

Generalnie jest duża szansa, że będę miała swoje 4 kółka (lub będę podkradać tacie 😀), więc nie musi to być zaraz koło mnie, mogę dojechać, tylko w granicy rozsądku.
🏇 ja szukam stajni nie dalej niż 20 - 25 km od poznania. Hala jest potrzebna bo mam zamiar dawać kurs przez zagranicznych i tutejszy trenerów . proponowałam w jednej ,tutaj dość szeroko opisanej stajni, ale właściciel ma coś przeciwko, zęby zainwestować choć stajnia i cały ośrodek potrzebują kapitalnego remontu. 👿 Dlatego szukam dalej i potrzebuje waszej pomocy
😅 🏇
Keirashara spróbuj w Atrium w Swarzędzu- hala jest, trenerka swego czasu też była, ale pewnie musiałabyś zadzwonić i zapytać.
keirashara jeszcze Podkowa Gruszczyn jest niedaleko, oni mają dwie hale http://www.podkowagruszczyn.pl/
Moja znajoma miała tam konia i baardzo sobie chwaliła.
Chyba właśnie o Atrium wspominali mi kowale, ale nie jestem pewna, o Podkowie też już słyszałam, ale dobrze wiedzieć jak najwięcej od ludzi, bo internetowe strony nie zawsze oddają stan faktyczny i nie raz dowiedzieć się coś z nich to wyczyn.
A jak to się przedstawia z sekcją AZS wie ktoś może ? Bo wiem, że np. we Wrocławiu na Partynicach studenci płacą 500zł - bajka.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
28 maja 2013 21:10
Ja co prawda nigdy osobiście w Podkowie Gruszczyn nie byłam ale od znajomych słyszałam raczej negatywne opinie..I to od kilku osób.Szczególnie narzekano na syf w boksach,na małe boksy i problemy z wypuszczaniem.Z tym,że to było jakieś 3-4 lata temu więc nawet jeśli faktycznie coś było nie tak to mogło się zmienić,jak mówiłam ja tam nie byłam nigdy,nie weryfikowałam tych informacji tylko przekazuję co słyszałam,czasem warto się dobrze przyjrzeć :kwiatek:
Miałam konia w Gruszczynie, ogólnie raz dziennie wychodziła sama albo z koniem znajomej. Ogólnie jako obiekt sportowy polecam bo teren spory dużo miejsca do jazdy. Jedzenie było dobre, w boksach różnie bywało, ale nie jest najgorzej. Trzeba się liczyć z tym, że dużo dzieci w końcu szkółka tam jest, trochę przepychu ale szanują prywatne konie. Ogólnie polecam jeśli zależy Ci na porządnym miejscu do jazdy 😉
Ja byłam w odwiedziny w Podkowie i bardzo mi sie podobało to, że mimo położenia na osiedlu, jest tam całkiem spokojnie (może ja tak trafiłam?). Było bardzo czysto i na pierwszy rzut oka porządnie. 2 lata temu nie było problemów z dorzucaniem do paszy suplementów, podłoże było przyjemne, komplet przeszkód w bardzo dobrym stanie do dyspozycji. Z tego co wiem, to chyba sie to nie zmieniło. Boksy - jak kto woli, ale nie powiedziałabym, że są ciasne 🙂. Co do sprzątania - nie dajmy się zwariować, stajnie o średnim standardzie rzadko oferują sprzątanie codziennie... Częściej się to spotyka w stajniach za grubą kasę lub w tych mniejszych stajenkach (nie mówię, że to reguła 🙂 ). Z treningami można sie dogadać, bo S. Stołowski trenuje WKKW.
Byłam kiedyś na bieżąco z newsami z tej stajni i nie słyszałam negatywnych rzeczy, ale musiałabyś się przejechać i popytać 🙂
Ok, to w podkowie już wiem na co popatrzeć, a inne stajnie ? Bo nieco mnie te dzieciaki przerażają 🙄
AZS u nas jeśli się dobrze orientuję nie angażują się w takie rzeczy, przynajmniej nie nasz UAM, rozmawiałam kiedyś z opiekunem sekcji jeździeckiej i powiedział że zawodnicy pokrywają większość kosztów zarówno jeśli chodzi o zawody jak i utrzymanie koni.
hej znacie może jakieś stajnie w okolicach naramowic gdzie przyjeliby konia w hotel w miarę rozsądnej cenie? ewentualnie w okolicach piątkowa? Z góry mówię że morasko i Lotus odpadają...
Sprawdź Suszka 😉
Tylko pytanie co znaczy "rozsądna cena".... U Suszka nie ma 800 zł?  😉 I przede wszystkim jakie wymagania? Dojazd?
No u Suchara nawet więcej chyba, a poza tym ma komplet..
większość pensjonatów w Poznaniu ma cenę 600-800 zł więc jest to cena rozsądna ani zawyżona, ani niska, taka standardowa.
Ja mam takie zdanie, że wolę przeznaczyć godzinę na dojazd, a żeby koń miał luksus, a nie mieć go w stajni przy chacie i gnieździł się w jakimś syfie bez łąk i wolnej przestrzeni.
Ecik Mogę Ci polecić dużo fajnych stajni w około Pń
amazonka1993, dokładnie.  👍 Koło Poznania (w obrębie 10 km od centrum)  trudno o stajnię z dobrymi warunkami (chociaż każdy ma inne wymagania) i w "rozsądnej cenie". Takie stajnie są raczej dalej, 30-40 km od Poznania i lepiej się przemęczyć w pksie/pociągu, ale wiedzieć, że koń stoi w najlepszych warunkach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się