buty dla koni

Epikea super nareszcie! wyglądają na idealne 🙂😉 czyli sprawdzone, teraz tylko długi teren i relacja  😅
a z zakładaniem to po jakimś czasie już będziesz wszystko wiedziała co i jak... na pewno (tak jak już wczesniej pisałam) przestrzegam przed bardzo mocnym zapinaniem, własnie tak jak pokazują to na filmikach...
ja teraz zapinam lekko, tak, że w zasadzie jest luz w gaiterach i trzymają się bez żadnych problemów i na błocie i na kałużach, grząskiej trawie itd 🙂
Epikea, zaaaarąbiste buty 😍  duży macie problem z zakładaniem? jaki macie rozmiar? też zamówiłam country (nasze pierwsze buty) i już się ich doczekać nie mogę  💘

amazonka1993, dobry pomysł z bucikami. też mam trzeszczkowca który maca na twardym bądź nierównym podłożu. fajnie że tak się troszczysz o konika odstawionego na łąki - oby inni brali przykład  :kwiatek:
Mamy rozmiar 0

stronkę wcześniej na dole pisałam o naszym zakładaniu 😉

Mam je od wczoraj więc jakaś pełniejsza relacja z użytkowania za jakiś czas.
sportpony Mój pierwszy konik, który nauczył mnie wszystkiego, moje oczko w głowie i nie wyobrażam sobie, żeby po przejściu na emeryturę miała ze mną źle. Za to jaka jest kochana należy się jej wszystko co najlepsze 🙂
Mam prośbę do was. Czy któraś mogłaby mi podać jakiś link do kupna takich butów do typowego TRZESZCZKOWCA?
Bo ja się absolutnie na tym nie znam..🙁
coś czuje że byśmy się polubiły na żywo  🙂 też mam takiego jednego ukochanego konika dla którego wszystko za serce które mi oddał...
ja zamawiałam buty z tej strony http://www.hoofgroove.ch wyszło taniej niż z USA i mieli rozmiar WIDE. wybrałam model COUNTRY, ew.dorzucę konikowi grubą podkładkę dla lepszego komfortu. podobno BOA to typowe buty dla trzeszczkowców. nie zdecydowałam się na nie tylko ze względu na trudniejsze (moim zdaniem) zakładanie. powodzonka  :kwiatek:
O matko, a w jakiej walucie się płaci przez tą stronkę. A rozmiar jak się dobiera?
sportpony, skróć link, forum się rozjeżdża
Czy ja mam opisywać jaki turbo mega crash test zupełnie niechcący ufundowalam butom? Czy wystarczy, że pokażę foty po terenie i powiem, że buty są takie:  😍
Epikea, wystarczy 😀 ja też ze swoich jestem mega zadowolona. Biegaliśmy po błocie a buty ani rusz 😉
Martolina
błoto to mało powiedziane 😉 wpakowaliśmy się po brzuch... A buty nic! Mimo, że byłam więcej jak pewna że utopione. Potem nam tylko chlupało w nich. Przeżywam mały szok a'propos tego jak niesamowicie pewnie koń w nich idzie, jak stawia nogi. Oj chyba się bardzo polubimy z butkami.

( będę dziś wrzucać w ogł Epici 4, w zasadzie nówki, użyte 2 razy na ujeżdżalni)
A powiecie mi czym się różnią te buty cavallo "sport" od "simple" bo opis jest taki sam ..;/
Amazoznka1993
a nie zapięciem? jedne na rzep, drugie na kołki?
Dokładnie tak... A ktoś może mi polecić, które są lepsze? Chyba te na rzeczy z 2 zapięciami, co nie?
co do cavallo: wczytałam się i różnice są dwie. wygląd/zapięcia, po za tym model "sport" jest delikatniejszy, więc nie nadaje się do użytku np.na podmokłym terenie...
czy ktoś z was puszcza konia w butach na padok? Czy jeśli kopyta po zejściu są zagrzane to lepiej nie zakładać?
w sensie czy mogą się zaparzyć od butów jak koń w nich jest na padoku?
Hej. Właśnie dotarły nasze butki. Wprawdzie nie wymarzone renegade (do tych skutecznie zniechęciła nas KASIK - dzięki za cenne rady 🙂  ). Wczoraj była przymiarka i dzikie harce na lonży. Lazłyśmy przez błoto, kałuże kamole i buty nie spadły. Mam pytanko: czy założenie mokrych butków tego typu grozi obtarciem? Czy rzepy mogą być zapięte luźno, tak by mieścił się palec, czy ciaśniej?
kawgga- będziesz zadowolona z glove, ja mam do wymiany już drugą linkę w renegade 😵  zerwała się dzisiaj podczas skoku. Jeżdżę w tych butach intensywniej max 2 mies....i podeszwa znika w oczach 😕 Już wiem, że zostawię ten model dla jednego z moich koni, reszta wraca do easy care (epic/glove), bo są trwalsze.
Kasik powiedz proszę czy założenie mokrych butków glove grozi obtarciem? Boję się, że jak na rajdzie czasem nie zdążą wyschnąć to będę zmuszona założyć mokre. Czy rzepy mają być zapięte luźno, tak by mieścił się palec, czy ciaśniej?
Hejka mam konia 170cm w kłębie i ma potężne kopyta jak na nią. Mierzyłam jej kopyta z podkową, więc wiadomo, że troszkę większe wyjdą i mamy 142mm lewe kopyto, a prawe, 138cm. A rozmiarówkę mamy pomiędzy, bo:
rozm.4 jest od 134-141
rozm.5 jest od 142-149

Które kupic?
kwagga my stosujemy taką zasadę właściwie do każdego sprzętu podczas rajdów- lepiej założyć mokre ale czyste niż brudne i suche 😉 Ani glove ani epic mokre nie obtarły nam koni, rzep zapinamy lekko, by wsadzić pod niego palec 😉
Właśnie wskrzeszam na Smykowe zady moje emerytowane epic (mają 3lata nieco dziurawą podeszwę, brak gaitera ale daję im nowe życie) jak skończę pochwalę się efektem 😉
czy ktoś samodzielnie robił wkładki do epiców z gumy? chcę kupić gumę żeby je zrobić, bo ostatnio moje filcowe zostały wyśmiane...
co do cavallo: wczytałam się i różnice są dwie. wygląd/zapięcia, po za tym model "sport" jest delikatniejszy, więc nie nadaje się do użytku np.na podmokłym terenie...



Według mnie absolutnie tak nie jest. Sport są nieco węższe od simple. Wg mnie lepiej się zamykają i mniej sę niszczą, są łatwiejsze w pielęgnacji. Ja w swoich skakałam na zawodach klasę P, jechałam WKKW, galopowałam po wodzie, jeździłam po błocie, kałużach i zdały egzamin.
Kupiłam butki xD Czekam, aż przyjdą
amazonka1993 bardzo jestem ciekawa jak spiszą się Wasze Cavallo... na jaki model się zdecydowałaś?

my dzisiaj z wielką radością odebraliśmy paczkę z Easyboot Glove Back Country  😀 Wyglądają na mega porządne i udało się idealnie dobrać rozmiar, mimo iż są to nasze pierwsze buty. Szybciutko i bez jakichkolwiek problemów idzie zakładanie i ściąganie butów. Koń chodzi w nich jakby nic się nie zmieniło, czyli pewnie. Polecam gorąco ten wybór.
sportpony
zakładamy fanklub Back Country??  🏇
Epikea chętnie!!!  🏇 Country są wypasione  😍
Epikea  sportpony gdzie kupowałyście swoje country ?

Jakby ktoś zamawiał takie buty to dajcie znać, ja też byłabym chętna, bo zupełnie nie ogarniam zamawiania i przelewów w zagranicznych sklepach.
a ja bym zamówiła wkładki do epiców... też bym się chętnie dołączyła do zamówienia...
Zdecydowałam sie na tą podstawową wersję 🙂 Okazało się, że mój koń ma jedno kopyto inne i drugie inne, także jeden but jest dobrze dopasowany, a drugi jest lekko za ciasny, ale mam nadzieje, że to rozchodzi i się nie obetrze. Ale obydwa ładnie wskakują na kopytka
Hej! jesteśmy właśnie po pierwszym terenie w glove. Super sprawa! Mój zwykle mulasty konik, przejawiający nikłe chęci nawet do kłusa po twardym podłożu (szuter, asfalt, kamienie), jakby skrzydeł dostał. Chętna do galopu jak nigdy. No i wyszły moje błędy przy zakładaniu. Zapięłam rzepa zbyt luźno i w galopie kobył nagle zaczął baranki sadzić. Jak wynikało z relacji koleżanki, mała wpadła w panikę. Poprostu but spadł i wlokła go za sobą na neopranie. Po ponownym założeniu i nieco ciaśniejszym zapięciu, mimo szybkiego galopu, obyło się już bez przygód. Myślę, że odczekam jeszcze ze dwa tygodnie (czyli miesiąc od ostatniego werkowania przodów) i skrócę łączniki w przedniej części buta.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się