Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Dava   kiss kiss bang bang
27 czerwca 2013 07:10
Oooo widzę, że standardowo.
Bo nie mogę się już odzywać na jakikolwiek temat, zeby nie być posądzonym o hmm co właściwie? Lubienie dobrej stajni ?  🤣


To super dziewczyny, że nie przeszkadzają Wam tu reklamy właścicieli stajni, ani wpisy miliona innych zadowolonych ze swoich stajni ludzi  😜
Może warto zastanowić się dlaczego  😉 🤣
każdy chwali swoją stajnie i dla niego jest naj naj 💘 bo przecież w niej stoi. Ja osobiście konia nigdy bym nie postawiła u Szarych. Ale [b]Dave[/b] rozumiem, bo skoro jej tam dobrze i wg niej warunki są takie fantastyczne to czemu ma o Tym nie pisać. Przecież nie jest właścicielem stajni.



Uważam że zakaz chwalenia swojej stajni przez jej właściciela jest dyskryminacją tegoż  😉.
Stajnia w Facimiechu powstała bo nie miałam gdzie trzymać swoich koni a Szarych jeszcze nie było. Gdyby stajnia w Michałowicach powstała 2 lata wcześniej - nie byłoby Facimiechu a moje konie stały by w Michałowicach 😀

Dlaczego nie mogę chwalić swojej stajni jeżeli uważam że jest dobra (najlepsza na świecie  😉 ) ?
Czy jak ja chwalę swoją stajnie to jest reklama a jak ktoś inny to nie ?
Gdzie jest granica ?
Dava   kiss kiss bang bang
27 czerwca 2013 08:23
Fabapi haha no właśnie...

jeśli ja nie mogę chwalić  stajni w której stoję (a jestem pensjonariuszem, czyli nie mam z tego kompletnie żadnych korzyści) a wypowiadam się w tym wątku raz na kilka miesięcy, to dlaczego inni mogą?  😉
Jakoś nie widzę, żeby wielkie halo ktoś robił z opisywania czy zachwalania jakiekolwiek innych stajni.

Wedle regulaminu czy jakiś innych tam przyjętych zasad na forum reklama jest wtedy (😉) kiedy właściel albo osoba związana z daną rzeczą, projektem itd. go zachwala, opisuje, albo wrzuca info. Bo taka osoba ma korzyści majątkowe z tego.
Czyli wg. tego czasami pewnie łamiesz regulamin (jako właściciel stajni) 😉

Żeby było jasne, mi to powiewa kto co tu pisze, kim jest i jakie info wrzuca. Ciesze się, że jest miejsce gdzie jest jakiś przepływ informacji co się dzieję w Krk. i okolicach, bo szczerze nie wchodze codziennie na strone każdej ze stajni albo strone mzj tylko tu.
Tylko jeśli tak właśnie jest, że każdy zachwala co mu się podoba, to sorry ale czemu niby nikt od Szarych nie może ❓
To jest dopiero dyskryminacja  😉 🤣 🤣 🤣
To jeszcze ja (stacjonująca na codzień u Szarych 😉 ) dorzucę coś w temacie Facimiechu i zawodów ujeżdżeniowych.
Całość zawodów oceniam bardzo dobrze. Zawsze coś nieprzewidzianego może się wydarzyć podczas takiej imprezy i tutaj wydarzyło się opóźnienie w ogłoszeniu wyników (sama czekałam na rozprężalni, nie wiedząc długo jaki mam wynik i czy jest na co czekać  😉 ). Jednak nie przysłoniło to faktu, że atmosfera podczas zawodów była naprawdę super, "autochtoni" baaaardzo mili i życzliwi  :kwiatek: , a w stajni było gorąco (choć o niebo chłodniej niż na zewnątrz) bo panował po prostu nieludzki upał tego łikendu  😀

Szkoda by było, gdyby właściciele stajni, którzy tu piszą przestali się na ten temat wypowiadać - w końcu pensjonariusze informacje na temat tego co w stajni będzie mają właśnie od nich. Co za różnica czy taka informacja będzie z pierwszej,czy drugiej ręki, np. będziemy mieć karuzelę/zawody/taki a taki kurs itp.? Wszystko w granicy dobrego tonu i jak któraś stajnia 'wyskakuje z lodówki' nieomalże to wiadomo,że to nachalna reklama,ale nie razi mnie zupełnie, że ktoś napisze,że u mnie w stajni jest to i to, uważam, że jest fajna,w dodatku moja  😉

Myślę, że dobra stajnia,to taka która pasuje do naszych oczekiwań, w związku z tym idealnej dla wszystkich nie ma. A te które w tym wątku były przedstawiane jak skrzyżowanie El dorado z Atlantydą szybko zaczynają działać na nerwy, bo ludzie którzy mają długo konie, pozmieniali X stajni wiedzą, że sielankowe sytuacje to są tylko w amerykańskich familijnych filmach.  🤣
To chyba bardziej chodzi o to, że temat stajni KJK Szary Michałowice, przewija się tu mniej więcej co 2 strony i jak wchodzę na forum i znowu czytam oh! jaka to jest cudowna stajnia!, to po jakimś czasie robi się to męczące. Ja oczywiście nie bronię nikomu reklamować swojej stajni, no ale tak jest na dłuższą metę jak codziennie czyta się o stajni X czy Y.  Ciekawe, że nikt nie zachwala co stronę jakiejś innej stajni np. Targowiska, Kobylan, Swoszowic, Zabierzowa czy jakiejkolwiek innej.  😉 Ja akurat uważam, że nie ma stajni idealnej( chyba, że swoja własna 😉 ) i każda ma swoje plusy i minusy, od naszych widzimisię i zasobności portfela zależy co wybierzemy. 😉
Dziękuję fuzz za odpowiedź na poziomie 😉

Fabapi  🤔trzałka:... myślę że gdyby nie powstała stajnia w Facimiechu to wiele osób nie miało by gdzie się podziać 😉

Dava  🤔trzałka:  stajni nie ma co oceniać. Widać.. część osób woli klimat Facimiechowski, skoro stoją tam a część Szarych.  Ty zachowujesz się jak ślepy wyznawca Szarych... bez obrazy, ale myślę że część osób tak to odbiera 😉 Amen.

Najważniejsze, aby dbać o szczęścia konia, w świecie który sami mu wymyśliliśmy 😉...

Może skończmy ten temat... najlepiej jak ktoś chce niech odwiedzi oba miejsca i przekona się na własne oczy 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
27 czerwca 2013 09:48
no właśnie, tez zaczynam to tak odbierać....kurczę bardzo lubię Davę i ośrodek Szarych, jest super miło i rewelacyjna atmosfera na zawodach, cieszy mnie też ze już nie muszę jechać np do Poznania żeby zobaczyć czołówkę naszych skoczków, tylko śmig, siadam sobie wygodnie w autko i jadę do Szarych  😉
a Facimiechowi naprawdę niczego nie brakuje, po prostu niczego  😉 Szarzy też kiedyś byli w trakcie budowy w końcu  😉, Facimiech jest na bardzo dobrej drodze do świetności
ale to nie powód zebysmy głosili chwałę jakiegokolwiek osrodka jak nie przymierzając p.Oleg B "słowo"  😂, to zweryfikuje czas i życie, jak wszystko
Cariotka   płomienna pasja
27 czerwca 2013 10:00
chodziło mi bardziej o chwalenie takie jak kiedyś pani F na temat stajni na literkę B. Więc fabapi nie rozumiem Twojego oburzenie bo nigdzie nie napisałam że mi przeszkadza to że piszesz o swojej stajni i nie napisałam też że mi przeszkadzają wypowiedzi Davy. Jak mnie coś nudzi to tego nie czytam 😁
To ja może trochę odbiegając od tematu zapytam czy nie szykuje się coś ciekawego w Krakowie, na co można sobie pojechać i bezproblemowo popatrzeć. Głównie chodzi mi o ujeżdżenie. Zastanawiałam się czy pisać tu czy w zawodach, ale skoro interesuje mnie  tylko Kraków to chyba tu?

A jeśli chodzi o stajnie, każda ma plusy i minusy, ideałów nie ma, wymieniać opinie chyba też można, ale kłócić się jest bez sensu, każdy ma swoje zdanie 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
27 czerwca 2013 10:07
Ea hhahaha to w jaki sposób wiele osób odbiera to co piszę to ich problem. Widocznie mają inną perspektywę.
Chcesz taki super argument jaki użyłaś usłyszeć pod własnym adresem?  😀iabeł:
Chciałam tu poświęcić się i podliczyć ile razy ja pisałam o stajni sama a ile razy ktoś o nią zapytał i dostał odpowiedz i co ile stron wątku przewija się ta stajnia, a co ile kilka innych (z matematyki byłam średnia ale wychodzi na to, że równie często) ale szkoda mi czasu.

Jak dla mnie macie zwyczajnie alergię na stajnie w której stoję i wielkiego focha. Wasza sprawa. Szkoda tylko, że odpisuje na wiele wiadomości i maili od ludzi, którzy mają jakieś pytania ale boją się napisać w wątku (BO ZOSTANĄ ZJEDZENI PRZEZ WAS).
Może warto popatrzeć na to też od tej strony co?

Duunia a wiesz jak ja to zaczynam odbierać? właśnie tak jak napisałam wyżej. Wiele razy piszę o innych stajniach czy wydarzeniach w innych stajniach, bo mnie to interesuje. Ale wystarczy, że 1 na 10 wpisów napiszę coś o mojej stajni odpowiadając przeważnie na czyjeś pytanie
I ZAWSZE odzywa się  larum  😀iabeł:

Często dostaje wiele wiadomości trochę dla mnie smutnych, w stylu: 'zgadzam się z Tobą i super, że tak napisałaś albo mam to samo zdanie ale piszę to tylko w pw bo boję się na forum'
Smutnych w tym sensie, że beznadziejnie jest jeśli ludzie siedzący naście lat przy koniach i będący w nastu stajniach (a ja 'gówniarz' tylko w2 mając swojego 1konia  😀iabeł🙂 nie mogą odezwać się normalnie (już nie mówie na żywo) nawet na forum bo się boją/nie chcą mieć kłopotów itd.
I nie chodzi tu o jakieś chamskie pisanie czy naskakiwanie na kogoś. LUDZIE SIE BOJA WYRAZIC SWOJE ZDANIE chocby sie skladalo z kilku słów 'zgadzam sie'.

Serio tak wygląda to jeździectwo? Brak normalnej dyskusji tylko przytyki personalne? 🤔

edit> Buffalo Dyplomatycznie powiem, sprawdz kalendarz MZJ  😉 🤣 🤣 🤣


duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
27 czerwca 2013 10:09
wiesz, mnie się wydaje ze to pokłosie afery z F, którą wszyscy świetnie pamiętamy, ludzie są po niej bardzo przewrażliwieni na tym punkcie i chyba nieprędko sie to zmieni  🙄
to tylko mnie się MZJ nie otwiera? skoro tak, to się już się nie odzywam 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
27 czerwca 2013 10:15
Duunia masz rację, może o to chodzi.

I tak wszystko weryfikują klienci.
Są stajnie gdzie zawsze kolejka i nie ma miejsca, a sa takie co wiecznie świecą pustkami.
I nic tego nie zmieni, ani to co ja będę pisać ani to co inni  🙂

Cariotka   płomienna pasja
27 czerwca 2013 10:17
ja słyszałam o konsultacjach z panią Morsztyn w Hamerni🙂
Cariotka super! 🙂 wiadomo coś więcej?
No niestety tak było, jest i będzie, że większość osób słysząc komplement się cieszy i go raczej nie podważa  🤣, a jak usłyszy krytykę to już nie jest taka zadowolona 😉.
Moim zdaniem problem pojawia się wtedy gdy krytyka przestaje być konstruktywna a zaczyna być złośliwa  😤 i gdy osoba, której dotyczyła zaczyna się oburzać zamiast zastanowić się czy aby nie była słuszna I nie wykorzystać jej na swoją korzyść w przyszłości  :kwiatek:

I dotyczy to wszystkich  😂
Stajnia Bodzanów przymierza się do warsztatów z Panią Małgorzatą Morsztyn. Prawdopodobnie odbędą się one tej jesieni, konkretny termin jest w sferze ustaleń. Część osób uczestniczących będzie od nas ze stajni, a część zapraszamy z zewnątrz. Info pojawi się na naszej stronie www. Na dziś zapraszamy na kurs ABC Woltyżerki z Panem Adamem Susłowskim na koniec września. Miejsca dla czynnych uczestników już nie ma, ale wolnych słuchaczy może być dowolna ilość. Warto, bo mamy obiecane, że Pan Adam oprócz żywych zwierzaków przywiezie 2 sztuczne konie, czyli wolni słuchacze również będą mogli ćwiczyć do woli. Zajęcia mają pomóc w poprawie dosiadu i pewności siebie.  😉
Ja przestałam pisać o stajni, w której stoimy, bo chwaląc wywoływałam właśnie falę niechęci.
Do tego podejrzenia, że pewnie mam z tego jakieś korzyści. Ośrodek broni się sam .Tylko obcokrajowców więcej niż Polaków.
Tak już widać musi być. A do Facimiechu muszę się wybrać, bo Treser mnie męczy, że chce małopolskie wkkw zobaczyć.
Dobrze kojarzę? Tam jest wkkw?
chodziło mi bardziej o chwalenie takie jak kiedyś pani F na temat stajni na literkę B. Więc fabapi nie rozumiem Twojego oburzenie bo nigdzie nie napisałam że mi przeszkadza to że piszesz o swojej stajni i nie napisałam też że mi przeszkadzają wypowiedzi Davy. Jak mnie coś nudzi to tego nie czytam 😁


To miał być żart a nie oburzenie.
Generalnie piszę na forum to co myślę zarówno o swojej stajni jak i o innych mi znanych i nigdy nikt nie miał do mnie o to żadnych pretensji !!!! Zresztą nie tylko ja piszę, kilku innych właścicieli stajni również. Dziwi mnie opinia że ktoś się boi pisać na forum  😲 Osobiście nie spotkałam się z takim przypadkiem

Jak chodzi o imprezy to będzie u nas dr.Gerd Heuschmann 1-2 lipca. Szczegółowe info:
https://www.facebook.com/events/539366929435421/

Pytanie o imprezy jak najbardziej słuszne bo na MZJ są tylko zawody
Dava, ale ja nic nie pisałam, nikogo o nic nie oskarżałam  🤔 czytaj ze zrozumieniem, a nie odbieraj wszystkiego jakbym pisała do Ciebie (sama to przytaczałaś)... Rozmowa toczyła się ogólnikowo na temat wentylacji i czym jest wentylacja ... nic do nikogo nie mówiłam, a tym bardziej nie pisałam nic o wyższości Facimiecha nad Szarymi i vice versa. Widzę że nie możesz sobie dać siana, tylko dalej ślepo brniesz w swoje... 
Wręcz przeciwnie... KJK Szary to bardzo ładna i dobra stajnia 🙂 i nic nie pisałam o wyższosci niczego nad niczym... więc nie wiem kto tu jest przewrażliwiony. Może skończmy? bo to już nudne... a Ty pewnie znów naplumkasz swoje  <ziewa>
Właśnie właśnie - gdyby ktoś wiedział o szykującej się odznace w Santosie albo Michałowicach, to dajcie znać. Zależy mi na czymś bliżej niż Bolęcin 🙂
ushia   It's a kind o'magic
27 czerwca 2013 22:04
help!
potrzebujemy z przyjaciółką stajni po PÓŁNOCNEJ stronie, najlepiej nawet północno-wschodniej

wiem gdzie na pewno i za nic w swiecie konia nie postawimy:
-Szarzy
-Kocmyrzów
-Wiktorowice
-Hamernia

ROzwazamy:
-Węgrzce - p. Waśko
-Węgrzce - Ula (nic więcej nie wiem 😉 - a nie już wiem, naturalsi tam mieszkają, odpada
-Zabierzów
-Botoja
-Kobylany u Marcina

I w sumie pomysły mi się kończą - kojarzy ktoś coś więcej? Na razie nie musi być wypasionej infrastruktury, bo konio młode i ma czas na zabawy w siodle, potrzebuję w miarę blisko i dobrą opiekę
I fajnie by było, gdyby to była stajnia, gdzie się jeździ konno i można ubrać wędzidło bez strachu przed pomarańczowym bacikiem 😉

edit: poprawka "geograficzna" 😉
ushia, żadna z wymienionych przez Ciebie stajni nie znajduje się po południowej stronie Krakowa. Nie chodziło Ci o północną stronę?
ushia   It's a kind o'magic
27 czerwca 2013 22:18
rany, oczywiscie ze o polnocna - czwarty tydzien pracy po 12h sie odzywa  😵
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 czerwca 2013 22:38
A w Tomaszowicach nic nie ma? A w Skale u wet. Polakiewicza? Mustang? Tabun?
Rzucam hasła, bo znam nazwy stajni, ale jakie tam są warunki to nie mam pojęcia.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
27 czerwca 2013 22:57
Tabun nie prowadzi pensionatu 🙂
Mustang jest dość drogi, dosyć blisko ale nie całkiem na północ 😉
u Pana Marka nie wiem jak teraz, kiedyś była całkiem dobra opieka, padoki i wszystko 🙂 potem chyba się pokićkało bo też parę osób wyniosło się do Botoi, przez różne "spięcia", tak słyszałam.
Botoja.. teraz różne rzeczy się tam dzieją, może po tych powodziach właścicel się ogarnie i konie wyprowadzane będą normalnie, mozesz popytać Aimee lub CychoR o sytuację teraźniejszą. Dużo rekreacji, stosunek wykorzystania infrastruktury ośrodka do ceny, moim zdaniem masakra.
słyszałam, ze w Tomaszowicach jest ok, ale nie za taką cenę, trzeba pojeździć i popatrzeć.
w Skale byłam półtora roku temu, co dało się zauważyć to super prowadzący stajnię, fajna opieka, ale to tylko objazdowo, nie wiem jak teraz.
Kobylany ponoć też zeszły na psy, nie wiem ile koni stoi tam teraz ale dużo z nich wyniosło się do Botoi, ponoć przestano tak bardzo się nimi zajmować.
o Zabierzów pytanie do Strucelki 😉

Zwracam uwagę na dość przestarzałe informacje i możliwe, że subiektywne, najlepiej popytać kogoś kto stoi w tych stajniach aktualnie albo samemu pojechać i zobaczyć, co jednak nie daje 100 procentowej gwarancji dobrego wyboru. Na pierwszy rzut oka może być super a potem różne rzeczy się dzieją...😉

No i możesz się liczyć z tym, że w dużej ilości stajni brakuje miejsc..
ushia   It's a kind o'magic
27 czerwca 2013 23:11
wynalazłam jeszcze takie:  stajnia na gościńcu, obydwie w kobylanach, wegrzce u Waśko, nowakówka i ponoć coś w jakichś Pisarach

chyba czas już postawić swoja stajnie, bo w kazdej cos mi sie nie podoba :/
jednak "manie konia" nie jest takie fajne jak sie wydawalo 😉
W pisarach to juz chyba stajni dawno nie ma ?
Cariotka   płomienna pasja
28 czerwca 2013 07:14
w Pisarach już stajni nie ma.
Z dobrą infrastrukturą to Szarzy. I nie rozumiem oburzenia co do ludzi machających pomarańczowym bacikiem. co to za różnica kto jakim batem macha 🤔 i zdarzają się klasyczni popaprańcy i ,,naturalni''. Z Tego co słyszałam od koleżanki było nawet dwóch ,,naturalsów'' w Santosie 😁 nie wiem czy nadal są.
W Tomaszowicach konia bym nie postawiła, zresztą dużo osób jak tam byłam było naturalnych, naturalsowych czy pomarańczo bacikowych. Ale nie opalali się toples 😁
W Botoi stoi Carunia można się jej popytać co i jak. Warunki trochę lepsze w Santosie a cena podobna. Ale gdzie lepsza opieka Tego to nie wiem. W Botoi z Tego co słyszałam konie dłużej stoją na pastwiskach, tzn jest taka możliwość.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się