DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

W ramach intensywnej pracy nad magisterką xD nowe dzieło, jutro przetestuję pod siodłem  😅
Niestety mega słaba jakość zdjęcia, materiał mikrofaza, od spodu siatka kaletnicza, w środku gąbka 🙂

karla158 dokładnie chodzi mi o te plastiki, a fakt konia mam nie do zdarci  😁 tylko nawet nie wiem gdzie tego szukać bo się naszukałam w necie kilka dni i nie znalazłam  😕
okunka, powiedz mi jak Ty przyszyłaś ten sznurek na końcach czapraka? Na maszynie czy jak? Bo nie mogę wykombinować jak to przyszyć 😀
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
02 lipca 2013 12:21
Naczółki 😉
filoniasta - na maszynie, bez problemu 🙂 tylko pamiętaj, żeby porządnie zakończyć, parę razy przód tył co by się dobrze trzymało 😉
filoniasta - na maszynie, bez problemu 🙂 tylko pamiętaj, żeby porządnie zakończyć, parę razy przód tył co by się dobrze trzymało 😉


okunka - ale jakoś od góry przyszywasz ten sznurek, czy od boku? Jakoś specjalnie go trzymasz, czy po prostu "jedziesz maszyną po nim"? :P Nie mogę sobie wyobrazić jak go trzymać, żeby fajnie i ładnie się przyszył.
Jak będziesz robić następny czaprak, mogłabyś dodać zdjęcia "making of"? :P Byłabym ogromnie wdzięczna 🙂
MaJoa a to nie jest przypadkiem taśma syntetyczna ?
chodzi ci o coś takiego ?  http://shop.bober.com.pl/product_info.php?products_id=9581 to jest tworzywo sztuczne inaczej nazywane taśmą syntetyczną czy jakoś tak 🙂
http://www.sklep-skoczek.pl/busse-oglowie-rajdowe-easy.html    tu masz też i jest z systetyku z poliesterową wkładką  ale na metry  nie moge jakoś tego znaleźć ,
Sznurek jest pod stopką, podkładam tak jak materiał, maszyna przeszywa sama, ja zaczynam od grzbietu, kończę przy pasku na popręg i jadę dalej. Akurat sznurek to sama przyjemność 😉 najgorzej lamówka hehe 😀 może uda mi się coś pstryknąć w trakcie następnego czapraka. Ten niestety wyszedł trochę mały pod tradycyjne siodło, dlatego będzie dla kucyka, także wersja pony.
sliczne czapraczki, ja bym chciała umieć takie robić🙁
Były pytania do mnie, które przegapiłam. Niebieskie jest ze skóry, takiej samej jak to brązowe, tylko malowane na niebiesko 🙂 parciane też robie, obecnie mam jedno, lekko fioletowe - prawie róż, ale pony
Oj powiem Ci okunka ostro mnie zainteresowałaś tym swoim czapraczkiem 🙂 Imponujące dzieło, jutro idę po materiały i próbuję szyć! 🙂
karla158 kurcze nie wiem czemu mi ten 2 link nie wchodzi, znaczy nie ma takiego odnośnika. A ogłowie dokładnie to takie jak w rajdach mają a to białe też ciekawe. Dzięki za podpowiedź, poszukam jako ta taśma.
MaJoa sprubuj teraz drugi link 🙂 bo mi się literki polmyliły ,
mi się wydaje że to ta taśma , a o fachową jej nazwę dowiesz się w jakimś sklepie  z materiałami, wydrukuj to ogłowie albo weź kawałek taśmy jak masz takie coś w domu , i w sklepie popytaj 🙂
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
03 lipca 2013 12:07
kolejne frędzelki i naczółki.

nieśmiało spróbuję się tu wcisnąć z moim "stworkiem"

Mam nadzieję ze zdjęcia nie rozjadą forum
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
03 lipca 2013 14:59
Sayu, świetny! 😀
Oj powiem Ci okunka ostro mnie zainteresowałaś tym swoim czapraczkiem 🙂 Imponujące dzieło, jutro idę po materiały i próbuję szyć! 🙂


Dziękuję bardzo 😀 żałuję tylko, że się tak zmniejszył, że wyszedł bardziej Pony niż VS 😉 także polecam robić duży zapas na cały czaprak, gdzieś z 4-5cm.
Ja sobie na lato postawiłam wyzwanie i ambitnie codziennie szyję po jednym czapraczku, tak na początek. Już w hurtowni upatrzyłam sobie ładny liliowy materiał, idealny na ochraniacze kontaktowe  😜 nic tylko jechać, kupić i szyć!
Na zdjęciu padzik DL, zielone VSD i fioletowe VSS jeszcze tylko do fioletu doszyć jakiś sznurek i będzie pięknie, jakoś nie mam czasu jechać i kupić.
dairoxroxi - musisz bardziej materiał naciągać, żeby wychodziło bardziej gładko 🙂 a czaprak ma genialny kolor, w końcu miętowy jest teraz modny 😀 co to za materiał w ogóle?
nie mam pojęcia, prosiłam o jakiś tani materiał bo chciałam spróbować więc na jakości mi nie zależało :P ale fajny się wydaje
Zrób jakieś foto z dużym zbliżeniem jak możesz 😀 zobaczymy co to, a jest może takie "antypoślizgowe"? 😉
Sayu, świetny! 😀


Dziękuję bardzo 🙂
są duże zdjęcia stronę albo dwie wcześniej 😉 tak, tak dość chropowate
ChingisChan   Always a step ahead! :)
04 lipca 2013 16:10
Odziedziczyłam stary łucznik po babci. Pomyślałam,  że mogłabym uszyć sobie podkładki pod owijki. Myślicie, że mogłabym je wypełnić owatą czy to zły pomysł?
Nie wiem czy dobrze myślę , ale jak je upierzesz, to ta wata zbije się i owijki staną się jednorazowe.
Hehe sorry,  przeczytałam watą 😵, jestem przemęczona.
Dobry pomysl 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
04 lipca 2013 22:25
Dziękuję za rady 😀, dopiero wyczuwam maszynę- ściegi wyglądają jakbym była pijana 😂. 
Z jakiego materiału najlepiej je zrobić? Myślałam już nad frotte ale skłaniam się bardziej ku bawełnie. Nie wiem też jakiej wielkości najlepiej uszyć- w końcu mają być to podkładki użytkowe a nie stajenne. Mój koń nosi Veredusy M (nie jestem pewna, ten średni rozmiar). Liczę na więcej porad! :kwiatek:
Ok. Obiecałam i wstawiam. DIY nauszniki. Wstawię na razie cz. I, bo używałam rozmiar za dużego szydelka i mi koniec końców "powiększyło" nauszniki, więc muszę rozpruć ok. połowy, a na to na razie nie mam ochoty :P
ok więc wrzucam:

OK. to tyle. Na ostatnim zdjęciu w miejscach zaznaczonych robimy "daszek" i koniec. Ja osobiście wolę swój własny sposób ale ten też nie jest najgorszy. Mam nadzieję, że to się chociaż trochę komuś przyda. jeśli tak super i czekam na fotki waszych nauszników 🙂

Przyda sie przyda, ja już jedne zrobiłam tylko uszu brak i trochę się tak krępuje je pokazać  😡
Nirvette   just close your eyes
05 lipca 2013 11:36
Niesmialo wcisne sie tutaj z hendmejdowymi czapraczkami, ktore tworzy mama mojej kolezanki ze stajni.  👀

czarwony w kratke
blekit z naszywka
blekit pod siodlem
pokaż, pokaż co zrobiłaś 🙂 Początki są zawsze trudne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się