Kupno konia

Skoro zaatakowana tłumaczyła, że zapomniała powiedzieć o badaniu, to wiedziała o nim. Proste.

A ja w między czasie zaczęłam pytać ludzi, część sama się do mnie zgłosiła i zaczęłam się dowiadywać coraz to nowych rzeczy, że koń którego kupiłam jako konia do hodowli, w rzeczywistości miał robione badanie usg macicy i wykryte cysty wewnątrzmaciczne, co sprzedająca zataiła przede mną i później się tłumaczyła że ZAPOMNIAŁA mi powiedzieć o tym badaniu!
a to przepraszam. 😉
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 20:39
dzien przed sprzedaza klacz szła zawody zajeła IImiejsce skoki, wiec warunki pogodow były okej-śmiało mogła ją testować.badać też.
filmik z lutego :

pod poczatkujacymi:

skoki bez ogłowia:


nie było mowy zeby ja bic tylko stanowczo z bacikiem w ręku.
swoją drogą nie dziwie sie że na tak dymiącej sie ujeżżalni klacz dostała dychawicy :P :  https://plus.google.com/photos/101357714278334580470/albums/5731334757513938801/5897422193878622386?banner=pwa&pid=5897422193878622386&oid=101357714278334580470

na filmiku jeździcie po grudzie a u sprzedającej baliscie sie jezdzic na 30cm sniegu?
ps. przy stajni jest dużo świateł spokojnie mozna było konia wypuscic i prze lonżować ;]

a o to wypowiedzi z innych forów:
witajcie

chciałam wam opowiedzieć pewną historię
skoro panna monika zaczeła to niech inni także poznają moją wersję ;]

Kolezanka kupiła klacz oldemburską z folwarku wierzchaczewo od anny stachowiak
za 8.500 tys źrebną Carlosem DZ całkowicie zdrową i wg

kupiła ją z myślą o źrebaku ale ze sie okazało ze jednak nie jest zrebna a potem wyjechała za granice i nie miała dla niej czasu
to ją wziełam do siebie na podstawie takiej ze ja sprzedam

pojawiła sie monika sawczyszyn która chciała konia na raty, nie było mi to na reke ale obiecała ze kon bedzie miał dozywocie u niej to stwierdziłam zer klaczy sie nalezy
i sie zgodziłam...za 5tys...przy podpisywaniu umowy sama od siebie jeszcze jej 1tys obnizyłam bo wydawała sie super babka z niej.
przyjechali rozwalającą się przyczepą na miejscu jeszcze kupili odemnie derke..chcialam minimalna cene 40zł to mieli w portfelu tylo 20 wiec sprzedałam za 20 😀
nie chciała jazdy próbnej stwierdziła ze bierze w ciemno wiec nie zmuszałam...kon dzien przed sprzedaza jechał zawody i zajęła II miejsce
wiecie jak duze były raty? po 200zł miesiecznie bo kasy nie ma przeciez i w rozliczeniu siodło i ogłowie jeszcze bo biedna jest a pracuje w firmie pleszew to łatwiej jej spłacić wiec i ztym
poszłam na rękę.... w jednym miesiacu nawet 200zł nie miała posłała 100zł bo niby w szpitalu...po czym widze że w tym samym miesiacu kupili kuca, zrobili piaskowa ujezdzalnie i zapłacili
4tys za kurs instruktora :P wiec sorry
a ponadto dowiedziałam sie ze jak jej dzieci chciały sie napic soku to na nie krzyczała,pies uwiazany do kaloryfera w pampersie, brak jedzenia w domu itd
po 3miesiacach opamietała sie ze sobie z koniem nie radzi wiec ze chce zwrócic, dopisujac jakies zmyslone choroby a papieru od weta do dizs nie dostałam.
w kjazderj umoiwie jest takie cos zer jak jest cos nie tak z koniem to do 1mies mozna konia zwrócic a nie po 3...ale top juz szczegół
dodam ze na klaczy jezdziło wiele osób u mnie i nigdyt nie było problemu nawet uczyły sie na niej skakac...w obsłudze anioł...
nigdy u mnie nie kulała czy kolkowała....wszystkie problemy teraźniejsze są spowodowane tylko i wyłącznie brakiem umiejetnosci obchodzenia sie z koniem przez monike sawczyszyn

pani anna stachowiak sprzedała konia z napisem do hodowli zrowego pod dzieci

ja klaczy nie badałam bo nie było problemu zadnego z nia jesli chodzi o zdrowie
a gdy monika juz kupiła lajane wtedy spanikowana anna napisała monice
ze klacz poroniła,nie donosiła ciazy,została wykluczona z jazd za dęby, miała ropnie,kulała, miała cyste i wg
dziwne ze u mnie nie było takich problemów?

mam skany takze jak ktos nie dowierza to wrzuce.

a rodzice kol byli przy kupnie lajany i anna zapewniała jaki to super kon a dopiero po fakcie jak monika kupiła przyznała sie..mam gdzies ogł lajany jak sprzedawała ja
stachowiak tytuł ,,do hodowli'' dla dzieci...
ja sprzedawałam konia jakiego ja znałam a nie jakiego sprzedała stachowiak..u mnie klacz była bez zarzutu zdrowotnie jak i pod siodłem. ani razu dęba nie stanęła nawet 11latka
uczyła sie na niej skakać.wiele osób potwierdzi to co ja mówie bo na stajni u siebie wiele osób widziało ja na jezdzie i w obsłudze i numer do weta tez dam jak ktos chce i kowala.

tutaj moje filmy:
bez ogłowia:

IImiejsce na zawodach





a tutaj u moniki: https://plus.google.com/photos/101357714278334580470/albums/5731334757513938801/5897422193878622386?banner=pwa&pid=5897422193878622386&oid=101357714278334580470


CIĄG DALSZY SPORU O KLACZ LAJANA
przedstawiam wam oto filmik lajany po 2miesiecznej zimowej przerwie, filmik nagrywany w
lutym. filmik ten jest z konca treningu na sniegu do kolan co powinno
jeszcze bardziej rzekomego dychawicznego konia przyprawic
o wieksze dyszenie.


na filmiku pokazane są przejscia do stój (monika zarzucała mi ze w filmikach ich nie było
wiec ucinałam z tego wzgledu ze pewnie mi swirowała-wiec o to prosze cie moniczko, masz oddech i masz przejscia)
monika robiła str swojej stajni w tamtym tyg piszac o lajanie jaka swietna
a gdy dziewczyna ja upomniała czemu w takim razie o niej ładnie pisze skoro taka zła to powiedziała ze to przez to iż
sugerowała sie moim opisem. rozumiem jakby strone robiła zaraz po kupnioe ale strona swiezo robiona ;p
dodatkowo badanie weterynaryjne bez pieczatki i podpisu gdzie lajana ma 10lat i rasy sp a tak naprawde lajana ma 16lat i rasy oldenburskiej.
ja poczekam na rozprawe w sądzie także za zniesławienie z jej strony.
zobaczymy czy po rozprawie tez taka cwana będzie.
tydzien temu kupiła inna klacz- a przeciez taka biedna ze nie miała mi przelac raty za konia 200zł ;]
także teraz mam nadzieje że rzuciłam trochę światła na sprawę ;]
nie chciałam publicznie roztrząsać tej sprawy ale skoro jestem atakowana to muszę go odeprzeć.
pozdrowionka!
Przykro mi. Tego nie idzie przeczytać. To jest nie po polsku i bez znaków przestankowych.  🙁 Choćbym nawet chciała poznać argumenty i zdanie strony przeciwnej, to nie jestem w stanie. Przykro mi.
Narzędzia warte 20 tys. zł + kable, których było mnóstwo, ale już nie znam poniesionych kosztów. Ktoś powie, że mógł nie zostawiać narzędzi, tylko zabrać ze sobą. Że to kuszenie losu 😉 Więc wg mnie przykład jak najbardziej pasujący.
Albo znajomym w (praktycznie zamknięty pod względem budowy) dom walnął piorun i spalił się dach, a resztę zrujnowała woda z pomp gaśniczych - byli w trakcie zakładania piorunochronu. I też "Życzliwi" stwierdzili, że oni sami się o nieszczęście prosili - powinni mieć piorunochron, bo na pewno wszyscy go mają na domach 😉 Nigdy nie zrozumiem i nie mam zamiaru zrozumieć takiej ludzkiej zawiści.

Jak dla mnie 16-letni koń, profesor, który wygląda tak, jak klacz na zdjęciu (widziałam konie w tym wieku w lepszej kondycji), jak najbardziej może kosztować te 5 tys. zł. Na zdjęciach wygląda mi na konia sporadycznie ruszanego, który kiedyś coś tam chodził, teraz głównie używany w rekreacji, być może do hodowli - w mojej okolicy takie konie chodzą po właśnie takich cenach. Ja bym się nie zdziwiła. Zwłaszcza, że na filmiku koń chodzi zawody... LL? mini LL? Mazurkowe konie mają wyższe ceny, ale oni mogą sobie pozwolić na coś takiego - innym zależy na sprzedaży, bo wykarmienie takiego konia, często z gorszym metabolizmem, to też spore wyzwanie (często okazuje się też, że powód, dla którego koń nie je, jest całkiem kosztowny w leczeniu). Aragona, która dała Awansa (wygrał ZT, jego syn - Tanger - aktualnie zakwalifikował się na ZT, a wcześniej wygrał czempionat w skokach luzem), Aramisa (ujeżdżenie CC), Agresta (porównywany do Sandro Hita), Arada (IU: 121), Admirała (startuje CNC*) jest na sprzedaż za 5,5 tys. zł. Za podobne ceny można kupić w stadninach bdb. matki w podobnym wieku, które dały potomstwo, które się gdzieś pokazuje. Czy potomstwo Lajany dało o sobie gdziekolwiek znać?
Tym wywodem próbuję odeprzeć argument, że taka cena jest podejrzliwa - wg mnie wcale nie jest. Taki jest rynek.

Ja też niestety nie mogę przebrnąć przez wypowiedź.
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:05
zgadzam się z tobą i z kilkoma paniami powyżej..a czego nie możecie doczytać?
to po prostu filmiki oglądnijcie  😅 😅 😅 😅
A filmy są aktualne i słuchać na nich, że klacz nie sapie?
Czy to jakieś stare filmy sprzed kilku miesięcy i do tego z daleka, gdzie nic nie słychać?

Bo mnie interesuje stan zdrowia konia. A nie to, że u ciebie chodził pod siodłem bez problemów i nosił dzieci, a nowej właścicielce się buntuje. To sprawa moim zdaniem drugorzędowa. Bo można wsadzić na konia lepszego jeźdźca, na lepszym podłożu, przyuczyć na nowo itd itp i będzie ok. Ale jeśli koń prawie zdycha po przebiegnięciu kilku kółek, to raczej nic się z nim ciekawego już nie porobi.  🤔
Nawet nie zaźrebi, bo ma cystę, o której zapomniało się powiedzieć.
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:15
filmik jak na nim pisze z lutego 2013r
Czyli prawie sprzed pół roku temu
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:18
czyli pare tyg przed sprzedażą...niecałe 2
wiecie co prościej by było konia oddać na rzeź a panią Ilonę Majewską zostawić w spokoju niech dalej inny robi w ch....
no bo po co się odzywać na takim forum gdzie tylko krytykować potrafią .Najlepiej siedzieć przy komputerze i bronić osoby która oszukuje.No bo jaki jest sens walczenia o cokolwiek jak na takim forum zamiast się cieszyć że się informuje innych to tylko umieją z krytykować.
TYLKO CZY TAK POWINNO TO WYGLĄDAĆ
masz pretensje bo kupiłeś konia bez badań i okazał się felerny ?  z czyjej winy ?

Jeździć nie potrafisz, konie zepsułeś i masz problem ?  Zacznij od nauki jazdy konnej. Kto dał Ci instrktora ?  Wstyd byłoby mi się przyznać, na miejscy amazonkibb, że osoba która siedzi na koniu jest instruktorem
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:23
o tej waszej jakże miłosiernej dobroci i ,,czystych'' zamiarach to sąd zdecyduje...tak to prawda jest na razie po środku..
nie róbcie z siebie matki teresy bo wasze zamiary były tu inne więc jak działacie to nie udajcie że robicie to dla dobra ogółu....
masz pretensje bo kupiłeś konia bez badań i okazał się felerny ?  z czyjej winy ?

Jeździć nie potrafisz, konie zepsułeś i masz problem ?  Zacznij od nauki jazdy konnej. Kto dał Ci instrktora ?  Wstyd byłoby mi się przyznać, na miejscy amazonkibb, że osoba która siedzi na koniu jest instruktorem


Moja żona kmiotku jeździ więcej lat niż pewnie ty masz.Więc się nie wypowiadaj a doświadczenie z końmi ma takie że ty możesz tylko o tym śnić
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:25
ciekawe czemu ów pani monika na konia nie siada....czyżby jej 20 letnie doświadczenie zawiodło?
a propos to słyszałem o pewnym koniu którego wady pani zataiła i o przekrętach w sklepie jeździeckim i próbie wyłudzenia ze sklepu pieniędzy ;]
masz pretensje bo kupiłeś konia bez badań i okazał się felerny ?  z czyjej winy ?

Jeździć nie potrafisz, konie zepsułeś i masz problem ?  Zacznij od nauki jazdy konnej. Kto dał Ci instrktora ?  Wstyd byłoby mi się przyznać, na miejscy amazonkibb, że osoba która siedzi na koniu jest instruktorem


Moja żona kmiotku jeździ więcej lat niż pewnie ty masz.Więc się nie wypowiadaj a doświadczenie z końmi ma takie że ty możesz tylko o tym śnić
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:27
hahhaha korys ty zapewne masz same dychawiczne konie bo mniej jeździsz a przecież taka ważna osobistosc jak p.monika to sie celowo pomyliła...
takie jej doświadczenie to w  🤬  wsadzić.... widać że mniemanie o sobie wielkie a umiejętności zero    🙇 🤔wirek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 lipca 2013 21:29
skoro ten koń taki dobry i zdrowy to co za problem go przyjąć z powrotem oddać kasę i po sprawie.
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:30
a co najlepsze to śmieszy mnie wypowiedź ów pani moniki kiedy na mówiła że jak na swojej stronce wstawi kiepski opis lajany i wtedy ilona juz nikomu nie sprzeda...hahahah to ta wasza rekreacyjna stronka to ma jakąś świetną renomę?wielką publikę?uznanie wśród jeźdźców ,,ze jak to na waszej stronie przeczytają to nigdy nie sprzeda?'' hahaha  litości bo sikam
a może ktoś nie ma ochoty brać chorego zniszczonego juz teraz konia , i może kasy nie ma?

a jak mniemam to pani oskarżała o kulawizne? właściciel jutro zadzwoni, chyba chodzi o kasztana 6lat? także wł się zbulwersował ;]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow
ciekawe czemu ów pani monika na konia nie siada....czyżby jej 20 letnie doświadczenie zawiodło?
a propos to słyszałem o pewnym koniu którego wady pani zataiła i o przekrętach w sklepie jeździeckim i próbie wyłudzenia ze sklepu pieniędzy ;]


Cieszą mnie twoje kolejne kłamstwa ,twoja wypowiedź została skopiowana usłyszysz ją w sądzie.
Proponowaliśmy pani I.M. odebranie konia żeby nie psuł się biedny dalej ale chyba woli żeby się psuł dalej bo nie chciała na to pójść.
Ludzie,przenieście swoje waśnie na forum prywatne lub sądowe,bo tu się Moda na Sukces robi...
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:44
łoooo zastraszanie? hahhha
chłopie nie każdy ma kase ;]
ja z tąd wybywam....nie mam zamiaru czytać tych bredni...już dość się uśmiałem....
powiem tak, uważajcie bo sie to na was odbije ;]
myslicie ze tylko Ilonę będą kojarzyć/? waszą wiejską ,,profesjonalną'' szkółkę z małpami też będą kojarzyć...także sami szkodzicie swojemu biznesowi ;]
i piękny obrazek także dajecie nie wiadomo z jakiego powodu pisząc na forach..tak sie nie zajmują dojrzałe osoby pod 40 lat.
trzeba nauczyć się ponosić kare za swoje błędy i nie dopatrzenia..czasami podkulić ogon i przyjąć to jako lekcje na przyszłość ;]
pozdrawiam wszystkich!
reszta konwersacji moim zdaniem to wieeeeeeeeeeeeeeelki  🚫 🚫 🚫 🚫 🚫 🚫 🚫 🚫 🚫 🚫 🚫
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:45
Ludzie,przenieście swoje waśnie na forum prywatne lub sądowe,bo tu się Moda na Sukces robi...



ja właśnie popcorn wcinam bo tak mnie to smieszy...jakaś telenowela
dressage, chcesz trochę/? 😀  😁

ps. mądrze gadasz ;]
po tej pasjonującej wymianie zdań uważam, że obie strony sporu są siebie warte  😎
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:49
azzawa , normalnie m jak miłość to przy tym wymięka nie? :P    🤔wirek: 🤔wirek: 🤔wirek: 🤔wirek:
trzeba nauczyć się ponosić kare za swoje błędy i nie dopatrzenia..czasami podkulić ogon i przyjąć to jako lekcje na przyszłość ;]


To nie są słowa osoby święcie przekonanej, że sprzedała zdrowego i dobrego konia. Wręcz przeciwnie.
[quote author=acocieto link=topic=1647.msg1823827#msg1823827 date=1373489059]
trzeba nauczyć się ponosić kare za swoje błędy i nie dopatrzenia..czasami podkulić ogon i przyjąć to jako lekcje na przyszłość ;]


To nie są słowa osoby święcie przekonanej, że sprzedała zdrowego i dobrego konia. Wręcz przeciwnie.

[/quote]


Tak by Ilonce najbardziej pasowało A tu Lipa sprawa się rozniosła ...
acocieto   perfekcja-w jeździectwie jej nie ma
10 lipca 2013 21:55
to są moje słowa nie ilony ;]
Poniżej 2 linki z Re-Volty:
Inni ludzie na Re-Volcie ujawniają oszustwa Ilony Majewskiej! Jak np. można sprzedać konia, którego się dostało w trening bez wiedzy i zgody właściciela?! Uśmiech
Oraz cudowne metody treningu Ilony Majewskiej – też z Re-Volty. Koń, którego dostała do treningu kupę czasu musiał być naprawiany przez inną osobę.
I kto tu konie psuje? Może i Lajana była świetnym koniem jak trafiła w ręce Ilony ale zaczęła się buntować i Ilona postanowiła się jej pozbyć? Uśmiech
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,348.msg1198310.html#msg1198310
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,190.msg1596632.html#msg1596632

Tu natomiast są linki do opinii osób, które kupiły konie od Moniki Sawczyszyn:
1 – wałach Akcent ( kliknąć na lupkę na zdjęciu, żeby je powiększyć )

2 – wałach Marco Polo
to są moje słowa nie ilony ;]



Ja rozumie że nie masz równo pod sufitem!!! Ale nie mierz wszystkich swoja miarą! Ilonko
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się