Młode Konie

ushia, jest chuda, jeszcze żeberka widać 🙁 schudła w trakcie zajazdki, a kolka jeszcze ją "dobiła". Ale powoli się poprawia 🙂
moon, ale się fajnie prezentujecie 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
21 lipca 2013 19:09
aniaagre, dostanie więcej roboty, więcej żarcia to przytyje, nie martw się 😉 A naprawdę nie wygląda źle, lepszy koń ciut za chudy niż za gruby, moim zdaniem 😉

A ja tylko powiem, że mój koń na dwudniowych zawodach był taaaaaki: 😍

Moon, no w końcu 🙂 Niezłe ciacho z młodego! Tylko te obdrapane drągi mało reprezentacyjne 😉 Super!
galopada_   małoPolskie ;)
21 lipca 2013 19:11
i jeszcze taki 2 letni Davi 🙂😉


milusia, ja też się strasznie cieszę 🙂 Powoli się docieramy, leczymy strzałki, za niedługo pojedziemy w pierwszy teren...  🏇 Na razie, tfu, tfu, kobyła jest super!
galopada, to powodzenia! W tym roku masz chyba mniej roboty? 😉
Lov, super wygląda, gratulacje!
galopada_   małoPolskie ;)
21 lipca 2013 19:39
Maea w tym roku tylko 3, z czego na pewno zajmę się 2 a trzecim jeszcze nie wiadomo 😉) W ubiegłym roku było 5 trzylatków 😉
Lov, może i masz rację 🙂 a Twoja gadzina widzę progresuje 🙂 nad czym teraz pracujecie? jak na treningach?
amnestria, nie dziękujęmy, ale na razie ok 🙂 Kobyła zdrowa, skacze, ostatnio pod trenerem bo ja się popsułam -  drobna kolizja autkiem jako pasażer 🙁 Pilnuję nogi, sprawdzam, chłodzę, dbam i mam nadzieję że będzie ok.

Twój na fotkach widać że też zdrowiutki ( tfu,tfu!)

Za to mój wałach spisuje się nadpodziw dobrze (tfu,tfu), trener też go siada i mówi, że nie zepsułam 🙂 i że mam SUPER konia tzw. technicznego gumiaka  😂


Perlica tfu tfu! oby tak dalej! jeszcze damy czadu z naszymi koniczkami :kwiatek:
A Tobie duuużo zdrowia życzę! :kwiatek:

ushia, ale jesteś fajnie, pozytywnie zakręcona - tym bardziej nie mogę się doczekać Waszej dalszej, wspólnej pracy.
A koń widać, że był nieco utyty, ale to łąkowe, z tego co zrozumiałam, już u Was? Na tej focie podoba mi się bardzo 🙂 I jak dla mnie taki mógłby zostać 🙂
I bardzo mi miło, że Dusio się podoba!

aniaagre, dziękuję :kwiatek: Ile Havana teraz ma? Widać, że dzieciątko jeszcze 🙂 I tak jak Lov, ja wolę lekko za chude niż za grube. Zwłaszcza młodziaki.

Maea, łaaa zazdroszczę! Mój nigdy taki wyluzowany nie był. Więcej niż 2 dni przerwy i mogiła. Bez lonży przed jazdą obyć się nie mogło 😉

A Duszyński to już 6 latek. Ale dzieciuch straszny. Zajeżdżany w wieku 4 lat (zajazdka ciągnęła się z różnych przyczyn bardzo długo), potem roczna kontuzja i tak naprawdę ponowna zajazdka w lutym br. Wymagam już nieco więcej od niego niż od 3-latka, ale można by powiedzieć, że na takim poziomie aktualnie jesteśmy. Dopiero zaczynamy galopy 🙁 (uściślając koń już galopuje, ale dopiero od maja; wcześniej zagalopował pod jeźdźcem 2 razy...).
Tym bardziej mi miło, że uważasz, że wygląda na ogarniętego. To wszystko zasługa treningu, na który wyjechał właśnie w lutym. Wcześniej było... cóż.... Mało przyjemnie i bardzo niebezpiecznie 🙁

Quantanamera, aj dzięki  😡 :kwiatek:

Moon 😡 nigdy nie jeżdżę na full chillu, niestety. Jeszcze nie umiem się "bawić" jazdą. Tzn. umiem i mogę, ale wtedy wszystko mi się rozsypuje. A przy fotografie to w ogóle jestem okrutnie przejęta, żeby wszystko wyszło super 😁
Kurde fantastycznego konia masz teraz, bardzo mi się podoba 💘 A zdjęcie głupawkowe jest przefajne!
Lov   all my life is changin' every day.
21 lipca 2013 20:46
aniaagre, jeśli mogę coś doradzić, spróbuj wysłodków buraczanych- łatwo podtuczysz, a to praktycznie w ogóle energetyczne nie jest, więc dla młodziaków super rozwiązanie 😉
Gadzina progres ma z dnia na dzień, ze mną gorzej 😁 Pod trenerem na koniec sezonu śmignie Nkę, a ze mną w pakiecie pracujemy nad okserami i moim dojeżdżaniem do przeszkód bez kombinowania. Ostatnie 3 tygodnie tfu tfu są naprawdę zarąbiste i wszystko nam wychodzi, więc ostatnio poskakaliśmy trochę wyżej. I powiem Ci szczerze, że dopiero na przeszkodzie 110 wzwyż czułam komfort lotu na tym koniu- serio, jak nic nie robię, nie kombinuję, on frunie 😁 Jak teraz patrzę na zdjęciach na tą wysokość, to mam wrażenie, że po ostatnich treningach byśmy już bez problemu pyknęli P, ale jeszcze wolę na Lkach głowę upewnić 🙂

Maea, :kwiatek:

galopada, jeszcze nie wiadomo, bo na sprzedaż czy później dojrzewający się trafił jakiś gagatek? 👀
Perlica, wracaj szybko do siebie! :kwiatek: Kobyłka już lepiej skokowo czy dalej młody lepszy?
amnestria, hihi, no kobyła jest wyjątkowa 🙂 Bardzo chętna do pracy z człowiekiem, wyrozumiała... no i wzięłam ją właśnie po tych dwóch dniach przerwy od lonży 🙂
Faaaaajny jest! Wcale nie wygląda na konia, który dopiero co zaczął pracę pod siodłem - wygląda na zrównoważonego, opartego, pracującego pleckami. Jeżeli teraz już nie ma z nim numerów i jest już bezpieczny, to nie ma co się przejmować tym, co było 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
21 lipca 2013 20:50
Maea nieeeee 😉) po prostu jedna z córek właścicieli coś wspominała, że by Desmina ,,przygarnęła" 😉
To jeśli mogę teraz ja się troszkę pochwalę  😁
Moja Dziecina zaczęła na prawdę fajnie pracować, luźniutki, oparty na kontakcie, myślący, współpracujący (a tu był największy problem)  😅 Zaczynamy powoli machać łapami (na dwóch lonżach pokazał co potrafi, aż zaczyna mnie trochę przerażać, że potencjału nie wykorzystam  😁 ). Koń w końcu sam się pcha, odpowiada na delikatne pomoce i jazda to przyjemność. Kocham Darka!
Zdjęcia z ostatnich konsultacji z trenerem


Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 lipca 2013 22:18
Lov, gratulacje, fajnie wyglądacie.
Moniqa, elegancki koń  🙂

Synek z ojcem na spacerze. Widać różnicę wzrostu  😁


deborah   koń by się uśmiał...
21 lipca 2013 22:28
trochę z braku czasu zaniedbałam wątek w ostatnim czasie ..
pochwalę się tylko, że CB przewiózł mnie w sukni ślubnej bez wrażenia przez cale miasto i nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia. Mam cudownego konia..

lecę czytać to co napisałyście jak mnie nie było 🙂
U mnie bez zmian, nadal dwa pod siodlem, ale niedlugo bedzie wiecej. Bardzo jestem ciekawa, co za konie dostane 😉
Z kobyla bylam dwa razy na zawodach. Pierwszy raz (P dla mlodych koni) sploszyla sie 3-4 razy i wyladowalysmy gdzies po srodku, wczoraj jechalam konkurs "podstawowy" dla 3-4latkow (Z ocena eksterieru i odpowiedniego dla wieku treningu) i dostalysmy 7,9 (8 za step, galop, droge treningu i eksterier i 7,5 za klus), co dalo trzecie miejsce. Bardzo sie ciesze. Ona jest bardzo elektryczna i widzi wszystko. Na szczescie coraz bardziej koncentruje sie na pracy i moich pomocach, a coraz mniej na tym, co sie dzieje dookola.

Duzy kasztan troche jeszcze czasu potrzebuje, bo ma 177 cm w klebie i jest srrrrrasznie silny. Staram sie kierowac ta sile i energie we wlasciwa strone.
Lov super się prezentujecie!
Moniqa ale ciasteczko!  😜
Wojenka drugie przecudne 😉 jaka między nimi jest ta różnica wzrostu?
deborah widziałam zdjęcia na fb - coś cudownego! zazdroszczę, bo zawsze po cichu marzyłam, że jak do ślubu to tylko konno  😍

Ja wracam z naszym młodym. Poprosiliśmy stajennego o pomoc, bo on ma jednak troszkę więcej siły 😉. Młody na początku walczył, próbował się wyrywać, uciekać, ale stajenny go przewalczył. Konik robi się co raz fajniejszy - przybiega do nas na wybiegu, przylepia się, łazi za nami. Stoi grzecznie przy czyszczeniu, daje nogi bez większych problemów. Może jeszcze będą z niego konie 😉. Kilka dzisiejszych fotek:





amnestria, w marcu skończyła 3 lata, pierwszy raz jeźdźca miała w maju a i tak ma sporadycznie, max 2 razy w tyg na parę minut. Skupiamy się głównie na (krótkiej) pracy na lonży 🙂

Lov, wysłodki jadła przez całą zimę i w trakcie zajazdki. Po kolce jeszcze jej nie wprowadziłam. Robię krótką przerwę Na razie troszkę jej zubożyłam dietę i powoli będę dodawać inne. Nie chcę tak wszystkiego na raz..

breakawayy, ile on ma? Pewnie było ale zapomniałam. Młodziutko wygląda. On dopiero cywilizowany czy już wstępnie ujeżdżony?

moniqa, fajne konisko  😍

wojenka, śliczności 🙂
galopada, ach! Rozumiem 🙂 Ale koniecznie też pokaż Desmina, bo ciekawa go jestem! 🙂
Moniqa, ale wy macie fajne te młode! Aż się nie mogę doczekać, kiedy moja będzie tak śmigać!
breakawayy, a co to za młode?
deborah, zazdroszczę, musiało super wyglądać! Tylko ty jechałaś, czy miałaś cały pochód? 👀
Anka, gratuluję wyniku! I życzę powodzenia w dalszej pracy! 🙂
aniaagre a gdzież zajeżdżony, to roczniak  😁

Maea przewijał się już tutaj kiedyś 😉 roczny ogierek po Arioso m, z matki po Berberys xxoo 😉
breakawayy cudny jest  😍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 lipca 2013 11:25
breakaway, 5 cm na pewno, może więcej. Muszę zmierzyć Młodego. Na moje oko ma teraz 153.
A Wasz młodziak bardzo szlachetny i urodziwy. Tylko co tak tyłem rozjechany?
kasbeg dziękujemy bardzo  :kwiatek:

Wojenka to być może kwestia zdjęcia 😉 tutaj starsze:

😡 no właśnie tak jakoś młodziusieńko wygląda 😉
a ja sie muszę pochwalić moim 4latkiem który jest bardzo grzeczny i bardzo szybko sie uczy  😀
galopada_   małoPolskie ;)
22 lipca 2013 19:41
lunqa ała, aż mnie zabolały nogi  🤣
galopada_
Muszę przyznać że bardzo fajnie sie siodła trzyma jak sie tak jeździ ;D
Serio? Ja to mam zaraz całe nogi posiniaczone + darmowa depilacja  😁
galopada_   małoPolskie ;)
23 lipca 2013 05:51
Otarcia, siniaki to swoja droga.... Wyglada to tez bardzo nieestetycznie 😉
breakawayy
siniaka mam tylko jednego  🤣

galopada_
może i tak ale nie będę się męczyć przy upale 30+ żeby dobrze wyglądać zwłaszcza że tam na wsi nikt nas nie ogląda
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się