buty dla koni

Szejen, wstaw foty 🙂
zulu   późne rokokoko
26 lipca 2013 09:30
Old Mac'sy g2 są rewelacyjne 🙂 Mi przydały się do rehabilitacji trzeszczkowego konia po rozkuciu. Największa zaleta to system zapięć, w efekcie buty nie spadają.
zulu, zależy dla kogo. Ja i Bader jeździmy rajdy, a w opisie butów jest wyraźnie napisane, że nie można ich stosować dłużej niż ileś tam godzin.
zulu   późne rokokoko
26 lipca 2013 09:56
To musisz jezdzic szybko 😉 🙂
Hah, ciekawa jestem wobec tego jakim tempem trzeba by było przejechać 160 km, gdzie do tego dochodzą jeszcze przerwy między pętlami 😉
z rajdami jest chyba najtrudniej, bo nie dość, że buty muszą być doskonale dopasowane i niespadające to muszą mieć minimalistyczną formę: niską wagę, muszą być niepodatne na działanie błota i wody, szybko wysychać i nie mogą sięgać za koronkę, i nic nie może do nich wpaść i muszą być mega wytrzymałe 😵. Na razie w tych sprawach wygrywa firma easy care. Renegade są cudowne ale nie tak trwałe.
Kupiłam używane cavallo w bardzo dobrym stanie i po moich 2terenach nie wyglądają tak fajnie a jeszcze testu w błocie nie przeszły 🙁 Znajoma jeździ w te same tereny co ja w old mac's i buty po jednym sezonie lądują u szewca, bo cholewa cała się pruje i strzępi. Ja Epic używam 3sezon na huckach- mają co prawda dziury na pazurze(łatam co jakiś czas klejem do butów) ale działają 🤣 Nie wspomnę już o tym, że turf kingi nawet jednego mojego rajdu nie przetrwały- podeszwa pękła na pół 😤
Martolina, Bader- a jak zużycie butów?? Bardzo wytarłyście podeszwy?? Bo pewnie po wszystkim równo lecicie (my w sumie też ale ciekawa jestem, bo wszyscy piszą jak to długo im buty służą a nasz arab swoje w sezon morduje, huckom to więcej zajmuje ale 5-6 lat to abstrakcja:wysmiewa🙂
kasik, moje wyglądają póki co cały czas jak nówki sztuki 🙂 zobaczymy co będzie pod koniec sezonu, zdam relację 😉 według mnie glove'y do rajdów są bezkonkurencyjne
Martolina jak dzisiaj bede w stajni to porobie zdjecia🙂
kasik podeszwa troche zjechana ale nie jest tak zle, niestety przez niedbalstwo Benka na jednym przodzie lekko but sie przetarl ale tata ma nam tam dorobic blaszke wiec mam nadzieje ze jeszcze dlugo nam posluza 🙂 no i w 100% zgadzam sie z Martolina co do glove 🙂
Czy dobra a zorientowana duszyczka mogłaby pokusić się o krótkie zestawienie? Wypisać typy butów i krótko ich cechy, wady, wątpliwości, najlepsze zastosowanie? Taką tabelkę bez tabelki?
A jeszcze jakby sznurka wkleiła w pierwszym poście...
Coś w stylu:
renegade: barwne, mało trwałe, muszą być dokładnie dopasowane, sprawdzają się na różnych podłożach, na kopyta (jakie? - kształt), zapięcie - linka(?)
Zdjęcia chyba niepotrzebne, mając konkretny typ buta (nie tylko firmę) każdy sobie wygugla.
Bardzo ładnie proszę  :kwiatek:
A ja mam taka nietypową prożbę , jeżeli ktoś ma w domu jakieś zniszczone buty, np dziura w podeszwie , urwany gaiter czy zepsute zapięcie to zapraszam na pw , bardzo ważne  :kwiatek:
zastanawiałam się nad butami dla arabki, bo w górskim siedlisku podłoże takie, a nie inne , tu dziękuję za bardzo szczegółowe informacje na PW :kwiatek: i... nasz specjalista od kopyt mi odradził, bo kopyta arabki są mocne i dadzą radę, bo  ...jeżeli nie muszę jak na zawodach jechać konkretną trasą, to  mogę wybrać optymalną i on nie widzi w naszym przypadku  zastosowania butów. A w błocie lepiej na bosaka. W galopie i cwale też mogą się nie sprawdzić.
Czy dobra a zorientowana duszyczka mogłaby pokusić się o krótkie zestawienie? Wypisać typy butów i krótko ich cechy, wady, wątpliwości, najlepsze zastosowanie? Taką tabelkę bez tabelki?
A jeszcze jakby sznurka wkleiła w pierwszym poście...
Coś w stylu:
renegade: barwne, mało trwałe, muszą być dokładnie dopasowane, sprawdzają się na różnych podłożach, na kopyta (jakie? - kształt), zapięcie - linka(?)
Zdjęcia chyba niepotrzebne, mając konkretny typ buta (nie tylko firmę) każdy sobie wygugla.
Bardzo ładnie proszę  :kwiatek:


halo : kasik na blogu ma opis butów http://w-zgodzie-z-natura-konia.blog.pl/buty-dla-koni/

Ja zaliczyłam już 3 tereny w old mac's co prawda są to używki i maja już swoje uszkodzenia, ale dają rade. Kamienie twarde grudy ,koń śmiga aż miło 😉
halo- jeśli brakuje Ci jakiś informacji na blogu to daj znać, mogę uzupełnić jeśli tylko moje doświadczenia tam sięgają 😉
kasik, wiesz, ja to czytałam (choć dziękuję za link, bo "się" uzupełniło. Rzecz w tym, że mi się myli  😡 (tylko renegade nie  🙂😉 I gdy czytam opis jak sobie coś tam radzi - to nie kojarzę, a tak - rzut oka i już wiedziałabym "a, to te". I crosów(?) country(?)  😁 chyba brakuje. Jeśli nikt się nie podejmie, tak skrótowo, to za jakiś czas ja popełnię, na podstawie info od was a wy poprawicie. Jakoś wyobrażam sobie osobę, która dopiero zaczyna interesować się butami - przecież hieroglifami  😉 piszecie, skrótami.
trudno mi się wypowiedzieć na temat modelu trail czy backcountry, bo ich nawet w rękach nie miałam. Mogę przypuszczać, że wytrzymałość podeszwy będzie ok, bo wszystkie easy care mają taki sam materiał. Traile zapewne będą wiele niedoskonałości kopyt wybaczać, backcountry to takie połączenie glove (wnętrze buta) z kaloszkiem 360- czyli łatwiej utrzymać na nodze niż glove. Ale jak się sprawują trudno mi pisać 🙁 Może kiedyś "zaliczę" 😁
Zakupiłam traile easy care, boję się, że z rozmiarami nie trafiłam, ale może nie będzie źle, są już na miejscu, a w swoje ręce i kopyta dostanę w sierpniu, także zdam realcję 😉
Jakie butki polecacie na okrągłe kopyta ?
Ma ktos moze zdjecie w samych skarpetach? Tych cavallo najlepiej  🙂
Ze smutkiem stwierdzam- cavallo sport nie nadają się na dłuższe tereny 🙁 Smyczyński obtarty do krwi z tyłu na pęcinie 😤 Pewnie sporo zależy od budowy i sposobu poruszania się konia ale....ja butom za koronkę nie ufam- na krótkie jazdy ok, ale żeby 2h terenu tak konia
załatwiły ❓ wrrr
edit:777 moje wszystkie konie mają okrągłe kopyta (Mgiełka nawet szersze niż dłuższe) i używam modeli rajdowych (epic, glove, renegade), niestety 1cm luzu na pazurze jest i możliwe, że gdyby go nie było konie nie ścierałyby tak szybko przodu buta....jak dopiero jak zakupimy model wide, to będę miała porównanie
Kasik , a zakładałaś do tych butów zalecane skarpety ?
Oglądałam ostatnio cavallo uzytkowane wcale nieoszczędnie przez około 3 lata , były w bardzo dobrym stanie , ale ja raczej nie założyłabym bez tych skarpet - tam w srodku są takie ostre przeszycia skóry - i to może obcierac . Ale ze skarpetami powinno być OK .
Kupiłam cavallo używane w niezłym stanie i już po pierwszym terenie nie wyglądały tak dobrze, chyba zależy jak i po czym ktoś jeździ 😉 Ile osób na forum cieszy się butami easy care długie lata?? Nasz arab ściera podeszwę w ciągu sezony 😵 (od wiosny do jesieni)
Skarpet nie zakładałam, konia obtarła gładka skóra, nie ma w tym miejscu przeszycia 🙁
kasik a może te obtarcie to nie wina butów a po prostu upałów, mój koń jak go jeżdżę 4 lata nigdy nie obtarł się od popręgu a tydzień temu tak mi się załatwił że mało nie zemdlałam jak go po jeździe rozbierałam... Przez to że jest twardo i sucho ja również wróciłam do butów i używam na zmianę OM G2 i właśnie cavallo sport i jak nigdy nie miałam żadnych opasek, geiterów tak teraz asekuracyjnie podprowadziłam mężowi skarpetki i wciągam na kopytka  😂
hmmm, pewnie, że możliwe, że upały się do tego przyczyniły jednak jadąc na rajd nie mogę pozwolić sobie na obtarcia czy odparzenia i dlatego od lat kupuję ten sam model popręgu (awaryjnie mamy futro na popręg ze sobą) i używam butów rajdowych, z którymi nic się nie dzieje 😉 Z resztą ten sam teren delikatniejsza Mgiełka miała założone glove i jej nic nie jest.....po prostu piszę co może spotkać użytkownika danego modelu butów 😉 Butów doskonałych nie ma....tak samo jak nie ma idealnych rozwiązań 😂
Turf kingi mają z tyłu obszycie neoprenowe, mają milion wad (więcej niż cavallo) ale nigdy mi konia nie obtarły a zdarzało się, że Scarlett szła w nich 8-10h w upale 😉 Ciało Smyka słabo toleruje skórę (popręg go obcierał) i niestety będę musiała coś wymyślić 🙁 Na plus dla cavallo napiszę, że mokre wcale nie ważą więcej (różnica minimalna)
... (Mgiełka nawet szersze niż dłuższe) i używam modeli rajdowych (epic, glove, renegade)

dzięki za info
u mojej klaczy po dokładnych pomiarach też wyszło, że kopyta są szersze niż dłuższe - już się obawiałam że jesteśmy wyjątkiem
niestety kopyta po szerokości mają 14 cm a na długość 13,5
czy glove wide w rozmiarze 3 powinny być ok ?!
powinny być ok.... ale nie jestem pewna czy nie pokusiłabym się o rozm 2,5 (glove się rozdeptują) 😉 Mierzyłaś zaraz po struganiu? Kto struga Ci konia i co ile?
Tak mierzyłam po robocie, a kopyta robię sama. Niestety nie mam żadnego kowala godnego zaufania.
Ten który robi konie w stajni wyhodował koniom niezłe platformy 😉 co ciekawe w takim kopycie nawet nie wiem gdzie jest podeszwa a gdzie kąt wyporowy. Muszę zrobić fotki i wam pokazać
umknęło mi, a miałam wcześniej podlinkować  😡 [[a]]http://www.endurance.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=669%3Ako-w-butach&catid=43%3Aogolne&Itemid=50[[a]]
kasik poczytałam Twoje opisy na blogu. Z tego co wyczytałam tych nad koronkę nie polecacie bo obcierają przy dłuższych terenach. Mój może nie pracuje tak intensywnie (teraz w ogóle) choć do terenów właśnie miał służyć. 2 godzinne tereny w przyszłości jak już go podleczę będą wchodziły w grę a może i jednodniowe rajdy dwa razy do roku - taki plan, co z tego wyjdzie się zobaczy.
Które z tych rajdowych butów dobre będą również na trzeszczkowca? Czy to nie ma znaczenia i wszystkie jak lecą? Kiedy mierzyć kopyto pod buty licząc że dopiero koń rozkuty więc i kopyto będzie się zmieniać teraz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się