mixy hc/oo, kn/oo i inne

w papierach ma że bułana, ale ja tam bułanego nie dostrzegam....
To ja się przypomnę z moim grubasem,  zdjęcie co prawda z listopada, bo teraz aż wstyd się pokazać z sierścią niczym szetlandzka kulka i większym zapasem tłuszczyku. Ale od przyszłego tygodnia ruszamy z treningami. : ) Buziaki dla wszystkich mixów !
Fajny 🙂
Moje mixy jak na razie fajnie się zapowiadają, muszę im zrobić jakieś fotki 😀 Zwłaszcza źrebek kn/oo/hc wydaje się mieć super charakter. Strasznie jestem ciekawa co z niego wyrośnie, teraz ma pół roku 🙂
Moje dzisiaj skończyło lat 6, ale będziemy świętować w środę : )
Witam wszystkich .Od 9 m-cy rośnie u mnie mix Lusitano x QH.Jak narazie
ogierek ma super harakter i poprawną budowę w typie QH.Maść bukskin.A co z niego wyrośnie to zobaczymy

Pozdrawiam
Witam wszystkich .Od 9 m-cy rośnie u mnie mix Lusitano x QH.Jak narazie
ogierek ma super harakter i poprawną budowę w typie QH.Maść bukskin.A co z niego wyrośnie to zobaczymy

Pozdrawiam


skąd taki zamysł hodowlany?
tj. co chciałabyś osiągnąć z tego połączenia?
Coś w tym stylu

Konie azteckie powstały na bazie ras: andaluzyjskiej, Quarter Horse i Criollo. Rasę wyhodowano w 1972 r. jako konia dla Charros, tradycyjnych Meksykańskich jeźdźców. Don Antonio Ariza, wraz z innymi hodowcami, odegrał kluczową rolę w utworzeniu rasy i oficjalnym uznaniu jej przez meksykańskie Ministerstwo Rolnictwa w dniu 4 listopada 1982 r. Antonio Ariza używał importowanych koni andaluzyjskich i krzyżował je z Quarter Horse i Criollo, a następnie zaczął hodować uzyskane w ten sposób mieszańce na swoim ranczo San Antonio w pobliżu Texcoco w Meksyku.
Początkowo pokrój rasy nie był jednolity, hodowcy dostrzegli potrzebę ujednolicenia pogłowia przez standaryzację programu hodowlanego.
Centrum Badań nad Rasą Aztecką powstało nad jeziorem Texcoco i we współpracy z hodowcami opracowano dzisiejszy fenotyp rasy. Oficjalnie, pierwszym koniem azteckim był urodzony w tym centrum ogier Casarejo (czyt. Kasareho), który był krzyżówką andaluzyjskiego ogiera imieniem Ocultado i klaczy Quarter Horse nazywającej się Americana.
Meksykański Związek Hodowców Koni Azteckich (hisz. Associación Mexicana de Criadores de Caballos de Raza Azteca), prowadzi rejestr do księgi stadnej, w której począwszy od 2005 r. zarejestrowano od 10 do 15 tys. koni, a corocznie wpisywanych jest kolejny tysiąc.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 lutego 2013 19:32
hen pokażesz zdjęcie? Ciekawy pomysł.
Postaram się w najbliższym czasie
Dawno nas tutaj nie było, więc wstawię kilka dzisiejszych zdjęć.  Chociaż za oknem nadal zima, to Whisky nadal linieje.
Czy ktoś jeździł na mixie fiorda z wlkp, albo z takowym się spotkał? 🙂
2- letni Wicher, matka Whisky, ojciec typ pogrubiony

http://www.bazakoni.pl/horse_151904.html

Na ostatnich dwóch zdjęciach porównanie Whisky z początków kwietnia i końca maja.
Zimą wykapany hucuł, na wiosnę wygląda trochę bardziej szlachetnie.
Witam, fajnie że trafiłam na ten wątek. Zastanawiam się nad pokryciem mojej klaczki ogierem oo, ale mam wątpliwości. Ona  jest  "typ kuc" ale widać w niej krew huculską. Ma ok 130 cm ale jest drobnej budowy i zastanawiam się czy arab nie będzie dla niej za duży. Dała już 3 źrebaki.  Może macie jakieś zdanie na ten temat? Czy zaźrebienie jej arabem  jest ryzykowne?
daj jakąś focię ale ja bym kryła oo raczej.
Nasza koniczka, od której jest Nugat też jest  miary trochę ponad 130 cm a wyźrebiła sie bez problemu po arabie, sporo ponad 150. Rab przecież lekki jest, taki żrebak to same nogi:-)
no chyba że klacz już wyjątkowo drobna
Mój mix kn/oo/hc czyli wszystko w jednym rośnie i ma już prawie roczek:



chcę go jednak sprzedać bo nie mam czasu wychowywać źrebaka 🙁
asia540 Wicher bardzo mi się podoba 😀 Ile ma chłopak w kłębie? 😉
Wrzucam parę nowszych zdjęć Nugata, z początku maja i jedno z czerwca. Kuc 137cm, matka rudy kn ojciec mieszanka  🙂
Fajny konik, taki fiordek 🙂
Moja Malaga, całkiem zmiksowana- nie ma pochodzenia więc nie wiem nawet po jakich jest koniach. W kłębie 128-130 ale szczypior.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5bf606e6a5f1cee2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed7302aaf33afc5d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef88eb825e283941.html
Daniella_283 nie mierzyłam go, ale na oko ma 140-145 cm. Chłopak jest fajny, tylko czasami humorzasty i pokazuje charakterek, tak jak czasami mamusia.
I jeszcze jedno zdjęcie.
Moja Malaga, całkiem zmiksowana- nie ma pochodzenia więc nie wiem nawet po jakich jest koniach. W kłębie 128-130 ale szczypior.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5bf606e6a5f1cee2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed7302aaf33afc5d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef88eb825e283941.html


mam wątpliwości czy arab nie jest dla niej za duży, tyle że właściwie wzrost jest mniej istotny- chodzi o budowę. Wet. powiedział, że dopuszczalna jest różnica wagi ok 200 kg.
esef, młody prezentuje się znakomicie. Jaki jest z charakteru?
A to nasz najmłodszy mix:

Sherry Lady po Wilczek hc od Sahara m




🙂
jaki śmieszny maluch 🙂
Mój z charakteru jest fajny - grzeczny i odważny
emptyline   Big Milk Straciatella
29 lipca 2013 10:41
Daniela, ale super wyglądacie z Nugatem! Bardzo pozytywne zdjęcia.
esef, orzeszkowa, fajna młodzież.
asia540, jestem w szoku jak Wicher zmężniał. Ładny z niego koń wyrósł.

Ja wczoraj wsiadłam na mojego potworka, po prawie 3 m-cach przerwy. Koń oddany w trening, zmienił się nie do poznania. Wsiadasz i cholera jedziesz, bez spiny, bez problemów. W tym momencie śmiało mówię, że uwielbiam mojego kuca. Ale powiem wam, że strasznie się zestresowałam, cała się trzęsłam.  😲 Aż uwierzyć nie mogłam, ale całe mięśnie mi się trzęsły, nie wiem dlaczego. Chyba się bałam, że mimo czasu, który poświęca mu trenerka i całej włożonej pracy, dalej będzie do D. Na szczęście jest totalnie na odwrót! 🙂 Jeszcze teraz ja się ogarnę i możemy porzeźbić coś dalej. 🙂


emptyline mocną budowę i wygląd ma po ojcu, ale charakterek ma identyczny jak Whisky
annai   Moje ulubione wszystko...
29 lipca 2013 19:29
Witam wszystkich zmiksowanych, chciałam przedstawić Wam ' zaadoptowanego' mixa; Dropsa, mamusia Darnina fd/oo i tatuś Nando drp.
maść jak najbardziej babcina, talent skokowy zdecydowanie po tatusiu. Konik wzrostu ok 150cm, grzeczny, przyjacielski zarówno do koni jak i ludzi, fantastyczny rzemieślnik z bardzo wydatnymi chodami- duże konie mogą mu nadmuchać 🤣, nieustraszony w terenie, wytrzymały i bardzo elektryczny. jedym słowem ideał 🤣

i w skoku

pozdrawiamy!!!!
piękny koń- urok fiorda połączony z wdziękiem i gracją araba. Takiego bym chciała .... 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
05 sierpnia 2013 13:13
annai, bardzo fajny zwierzak, dawaj więcej!

Całusek wczorajszy:
annai czyżby ten Nando  ? Jego wybitny synek to teraz własność mojej znajomej, pod jej córką chodzi czynnie na parkurach a druga znajoma ma wałaszka co w OM udział brał do klasy P, również w wkkw. Wasz pół brat  😉

Znowu zrobiło się cicho w wątku, więc wrzucam kilka aktualnych zdjęć Whisky.
emptyline Całus wygląda wspaniale
annai  widać, że ma chłopak serce do skoków
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się