Młode Konie

Sankaritarina Proszę coś z jazdy. A raczej z ustawki zdjęciowej z początku roku - dlatego niektóre zdjęcia bez kasku 😡 .



zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 października 2013 12:34
jej ale on piękny  😍
Mam zdjęcia Karego i Rudego z ok 10 jazdy 🙂








Katharina   "Be patient and trust in the process"
31 października 2013 18:23
galopada_ już się zachwycałam na fb  😜 Obydwa OBŁĘDNE !  😍 A Rudy jakie ciasteczko pod siodłem to szok  😍
Rudy już sobie pyka od niechcenia lotne po przekątnej  😁
galopada_,  a co to są za konie? jakoś się zgubiłam już 🙁 myślałam że to Justus?
Kary to Johnnie Walker (Halogen po VV / Jantra po Bajt) rocznik 2009. Już ABSOLUTNIE nie na sprzedaż. Od przyszłego roku zaczyna starty 🙂
Rudy to Drift (Jasny Poranek po Jalienny / Dropia po Cyborg xx) rocznik 2010. Świeżo zajeżdżony. Został zdjęty z ogłoszeń, ale się sprzedał spod lady  😁

edit. Justus miał początkiem pazdziernika wstrząs anafilaktyczny  😵 ale juz wszystko ok, tylko spadł z mięsni i musi sie odbudować. Jak nie urok to sraczka  🤣
galopada Rudemu niczego nie brakuje, ale z Johnym się równać nie może 😉. Kary jest idealny *.*
Anderia   Całe życie gniade
01 listopada 2013 11:03
galopada_ że Kary fajny to mnie nie dziwi, ale kurczę, Drifcik sporo zyskuje pod siodłem! To pod nowym właścicielem, tak? Oby miał z niego maksimum pociechy 🙂

Ogólnie super, że się towarzystwo tak posprzedawało. Daje to trochę nadziei. Życzę, żeby następne lata hodowli były co najmniej tak obfite w sukcesy 🙂 I żeby więcej perełek takich jak Johnnie się rodziło, to wtedy może za 15 lat sobie jedną z nich kupię 😁

Mój zgodnie z planami już galopuje na lonży i wygląda na to, że nogi mają się świetnie. Czeka nas jeszcze powtórne nastawienie miednicy (nic się nie dzieje, ale miało zostać powtórzone po 3 tygodniach, a ten czas właśnie mija) i miejmy nadzieję, że od tej pory Cyc będzie dawał zarobić wetom tylko na szczepieniach, odrobaczaniach i zębach 😉
Anderia nie, nie. To nasz znajomy który go zajezdził, bo mi się wakacje skończyły i z nadmiaru koni nie zdązyłam z Rudym  😉
Anderia   Całe życie gniade
01 listopada 2013 11:14
galopada_ aaa, mój błąd. W każdym razie - oby nowy właściciel był z niego zadowolony 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
01 listopada 2013 12:20
galopada_, po czym Justus miał ten wstrząs???
Makrejsza leci pw
galopada_ Kary już mi się kiedyś podobał na jakiś zimowych zdjęciach. Idzie do ujeżdżenia? Dla mnie i tak nr 1 jest nadal Jutlandia - piękna klacz. A jakie plany na Justusa? Nadal na sprzedaż?

Dorzuce jeszcze jednego młodego Le Duca: Babimost ( Le Duc x Wallon ) ur. 2011r.:









Z całej sesji 90% zdjęć przedstawiało jego głowę. Chyba mam obsesję  😵
faraa, ja się wcale nie dziwię, cukiereczek 💘
faraa piękny cukiereczek!

Kary do skoków 🙂 Jusio nie na sprzedaż (Kary też już na pewno nie), a Łata ma się świetnie w Finlandii i startuje w wkkw 🙂
faraa o rany, głowę ma przepiękną! Zachwycił mnie i oczarował totalnie...  💘
faraa, cóż za różowy kantarek 🙂

galopada_, super ten Drift wydoroślał, podobał mi się jako młodziak 🙂
Perlica PoSranki wyszły bardzo fajne ruchowo i skokowo. Desminowi trochę jajka przeszkadzały w życiu, bo był kandydatem do ZT, a Rudemu wyglądu brakło. Charakterowo lepsze niż ojciec, który lubił sobie odpalić wrotki na widok ciemniejszej plamy w terenie (troszeczkę się jezdziło  :hihi🙂. Desmin trochę nieufny, ale nie wypłosz, łatwo go przekonać do nowości, a Drifta to już całkiem nic nie rusza. Nie widziałam, żeby ten koń się kiedykolwiek spłoszył  😁
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 listopada 2013 14:16
galopada_, jeżeli waszym brakuje wyglądu to ja nie wiem co się na te zt dostaje... swoją drogą wiem, bo widziałam trochę tych pokrak
galopada_, jeżeli waszym brakuje wyglądu to ja nie wiem co się na te zt dostaje... swoją drogą wiem, bo widziałam trochę tych pokrak

Hola, hola po co tak nadinterpretujesz ? Przecież Desmin nawet na kwalifikacjach nie był... A wcześniej przedstawione do ZT ogiery z Żabna (Jafar, Justus w ostatnich latach) się dostawały bez problemów. 😉
Witam wszystkich  🙂
faraa
Konio przepiękny, z resztą jak każdy u was 🙂

A my z Blakim http://www.bazakoni.pl/blanco-talent-balsa chyba wykończyliśmy zapasy pecha z tego roku i w końcu zaliczyliśmy pierwsze wsiadanie. Jestem z niego bardzo dumna bo nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia, tym samym utwierdził mnie w przekonaniu że jest dla mnie idealnym koniem (dla mnie i dla moich pleców)  💘. Mam nadzieję że teraz częściej będę miała powody żeby tu pisać 🙂

Pozdrawiam Kącik  :kwiatek:
aleqsandra nie każdy koń powinien być ogierem, nawet jeśli użytkowo i eksterierowo jest ok. Jeśli chodzi o Drifta to tak, brakuje mu urody. Nie jest brzydki, ale nie jest to materiał na ogiera. Desmina mi trochę szkoda, no ale cóż. Łatwiej sprzedać spokojnego, skocznego, bardzo dobrze ruszającego się wałacha niż ogiera, który na widok kobył traci mózg  😁

Nie oszukujmy się, nie ma stajni, w której rodzą się same perełki  🤣
Naszemu też nabiał przeszkadzał, tego kwiatu to wiadomo ile 😉
ja mam nadzieję, że (tfu, tfu) mały Dionizos okaże się wystarczająco dobry na ogiera, bo zapowiada się bardzo dobrze. A rusza się skubany jak małpa  😜
Aposta śliczny, ma 'to coś' w oczach 😉

galopada_ kary jest przepiękny  😜 i pokazuj tego małego Dionizosa! 😉

faraa nie ma co się dziwić, że większość zdjęć to głowa - przepiękna jest  😍

Blaki super, że pierwsze wsiadanie bez problemów 😉. Ale też nie daj się zwieść, bo często jest tak, że dopiero po jakimś czasie młodziaki pokazują 'rogi' pod siodłem. Oczywiście życzę bezproblemowej zajazdki, ale jednak młodziak to jest młodziak 😉.

Ja przyszłam zameldować, że mój młody ma kolejne pomysły na życie. Trzy dni temu wparował na mnie z kopytami, łapiąc mnie przy okazji za rękę. Dobrze, że puścił... Generalnie moja skrzynka poszła w drobny mak, a z koniem rozmówiłam się w dość dosadny sposób, tym razem przesadził. Po dość długiej 'rozmowie' troszkę mu się w główce poukładało, zaczął myśleć i przestał nawet próbować mnie podskubywać. Chodził grzecznie w ręku, ustępował od nacisku, stał jak go poprosiłam. Na drugi dzień był bardzo grzeczny. Miał jeden dzień przerwy, dziś przyszłam dobrać mu się do tyłka i wpadł na kolejny pomysł. Tym razem postanowił wskoczyć mi na plecy :3. Zdążyłam odskoczyć, z koniem znów rozmówiłam się w niezbyt miły dla niego sposób, po czym znów zrobił się maskotką do rany przyłóż. Gdyby ktoś mu poświęcił trochę uwagi codziennie, to byłby całkiem fajnym, towarzyskim koniem. Niestety nie mam komu powierzyć takiego zadania... Chłopak potrzebuje zdecydowanie mocnej ręki, która nie da sobie wejść na głowę i będzie się pilnować na każdym kroku. Wystarczy chwilka nieuwagi i konik fruwa z kopytami nad głową.

Wrzucę dwie poglądowe fotki, bo troszkę mu się podrosło 😉. Niestety jakoś jest jaka jest, ale zdjęcia telefonowe 😉



asiowe   after a hurricane comes a rainbow
02 listopada 2013 19:21
galopada_ Johnny Walker to stanowczo mój typ  😍 nie raz oglądałam jego ogłoszenie sprzedaży z wielkim zainteresowaniem
faraa młodziak stanowczo łapie za oko .. i to spojrzenie  💘

to i ja nieśmiało wstawię się z moim rudym młodziakiem


tutaj jeszcze jako dzieciak


jakość filmowa




cały wątek pozdrawiamy  :kwiatek:
breakawayy próbowałam robić mu zdjęcia w czwartek, ale się chował za matką  😵 poczekam, za miesiąc będzie odsadzony to może wtedy się uda 😉 na razie to co mi się udało upolować. Swoją drogą ma na głowie odmianę w kształcie: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSq45zcg8aex9tpgqHcKK8PDyi2aHV_9UIgXak5RxaRr9kyu_hefQ  😁

a na imie powinien mieć DaF**k  😁







i ostatnie Jaśka





breakawayy
Oj tak masz rację, nie raz takie przypadki widziałam, ale co do niego to raczej jestem optymistycznie nastawiona 🙂

Fajnego macie tego młodego, mam nadzieję że szybko zrozumie że lepiej być w zgodzie z opiekunami 😉 u mnie w stajni obecnie mamy kobyłę z podobnym zachowaniem, z tym że ona to już dorosła baba ciężko doświadczona przez życie... na początku też trzeba było "mocno" z nią pogadać, bo dziewucha czuła się Panią każdej sytuacji. Obecnie mamy rozejm i mam nadzieję że tak już zostanie 🙂 Pomogły padok i systematyczna praca ( mam nadzieję że uda Ci się znaleźć odpowiednią osobę) 🙂

galopada_
JW zachwyca i jak rewelacyjnie wygląda w brązowym sprzęcie  🙂
Też mam przypadek kobyłki doświadczonej przez życie, z resztą jego matki. W stosunku do mnie jest aniołem, ale obcym mężczyznom nie radzę się do niej zbliżać  😁

Trzymam kciuki za postępy w Waszej pracy i zdawaj tutaj raporty na bieżąco!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się