Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

Cierp1enie, dolne będziesz usuwać? Tobie przynajmniej wyszły, moje nie miały szans 😉
pęknięty korzeń oznacza usunięcie wszystkiego
ale może niepotrzebnie cię straszę
Jedna dolna lewa i druga górna prawa 🙂

tunrida - kurcze :/
mnie właśnie boli ten ząb, no ale martwi mnie ta gulka na dziąśle, że to ropień
Masakra, wtedy czeka mnie implant za kilka tysięcy :/
dziś się budzę i ząb nie boli..  dziwne dzieje, gulka została, ale też nie boli
o co w tym chodzi?? Moja mama mówiła, że po jej koronie też bolało i też jej się gulka zrobiła, bo krew jej się zebrała i kilka razy jeszcze tak się robiło i się unormowało i ma już 15 lat.
No, ale zobaczymy co lekarz powie.
no i co lekarz powiedział?
nic, wraca dopiero w ten wtorek  😤

na szczęście jak ząb przestał boleć w dzień co napisałam wcześniejszego posta, tak nie boli wcale, więc może te kilka dni bolało po prostu, bo był naruszony czy co? Teraz jem normalnie i nic nie czuję.
.
Z tego co się orientowałam, to nic nie boli, łatwiejsze niż kanałówka 🙂
Vanilka, Jestem w stanie opowiedzieć z perspektywy uczestniczenia w takim zabiegu jako personel.
.
CuLuLa - a czy ta gulka powstała na dziąśle mogła powstać od tego, że miałam tam małą ranę (wiertłem mi przejechał kilka razy)?? Nurtuje mnie to cały czas.
Najważniejsze jest to żebyś trafiła do fachowca, który pracuje porządnym systemem. Systemów implantologicznych jest cała masa. Miejsce siekaczy jest bardzo estetyczne. Ważne jest aby implant został założony w tzw. oknie estetycznym. Idąc na konsultację poproś o przypadki pacjentów, których implantował dany lekarz, zapytaj jakim systemem pracuje, jeśli potrzeba jest odbudowy (augmentacji) wyrostka zapytaj jakim materiałem lekarz pracuje (niech ci poda konkretny rodzaj biomateriału) - czy czasem nie syntetycznym.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, nic nie boli. Najpierw następuje nacięcie dziąsła, potem odwarstwienie, następnie są max. 4 nawierty, założenie implantu, może wtedy augmentacja i zaszycie. Podczas zabiegu wykonujemy zdjęcia fotograficzne dokumentujące etapy zabiegu. Pacjent dostaje leki na receptę, zimny okład, tabletkę przeciwbólową. Schodzi z fotela. Tyle jeśli chodzi o zabieg.

Dzień po zabiegu dzwonię i pytam się jak się pacjent czuje. Po paru dniach jest kontrola. Po 2 tyg. zdjęcie szwów. Po 8 tyg. (po 12 jeśli była augmentacja) zakładamy śruby gojące tzw. sulcus former, które mają za zadanie kształtowane dziąsła żeby utworzyć tzw. profil wyłaniania. Potem po 6 tyg. pobieramy wyciski do pracy protetycznej. W odcinku estetycznym proponuję łącznik cerkonowy i koronę również (bez metalowej podbudowy)

Mam nadzieję, że pisząc nic nie pomieszałam.

W trakcie, po zabiegu nic nie boli. Jest to bardziej komfortowe nić ekstrakcja zęba, czy też szlifowanie zębów.

edit.
Cierp1enie, zdjęcie RVG podstawa. Zrób zdjęcie, może ta gulka to nic, a może pękł ci korzeń. Bez zdjęcia to jest wróżenie z fusów.
.
a gdzie w warszawie zrobię nie drogo i dobrze kilka zębów? po ciązy mam kilka do wypełnienia  😵
oj, to jest wyższy stopień ewolucji brak zawiązków zębów stałych. U nas też są pacjenci z identyczną sytuacją jak Twoja jeśli chodzi o brak "dwójek". Jeśli będziesz chciała mieć jakiś kontakt do dobrego lekarza implantologa  to mogę podpytać czy w Twoim rejonie ktoś taki jest.
Jestem po wizycie, korzeń cały, dentysta powiedział, że na "opuszku" mam lekko opuchnięte, najprawdopodobniej przez to, że dostało się tam jedzenie. Powiercił mi coś tam i powiedział, że teraz będzie ok, ale mam uważać jak jem i dobrze czyścić.

Usunięty miałam dziś ząb, 7. Mój pierwszy ząb (ósemki nie liczę) ehh.
No się załamię.
Dbam o te zęby bardzo, latam z każdą dziurką itp. A tu nagle zgorzel :/
Używał ktoś pasty elmex, sensodyne albo meridol na ból/krwawienie dziąseł?

Jestem w ciąży najpierw krwawiły mi dziąsła sporadycznie, teraz coraz bardziej plus są spuchnięte i obolałe. Myję zęby miękką szczoteczką. Do dentysty mam wizytę 9go stycznia. Byłam dzisiaj w aptece i Pani poleciła mi żel ziołowy Baikadent. Jak na razie po jednym zastosowaniu jest minimalnie lepiej. Zmiana pasty powinna pomóc? Możecie coś polecić?
Powiedzcie mi, bo nie wiem czy się bać. Mam do usunięcia 7kę. Niestety chirurgicznie, ponieważ korzeń jest "pokręcony" i kończy się 2mm od zatoki. Jakie jest prawdopodobieństwo że zatoka się otworzy? CO w takiej sytuacji? Miał ktoś podobnie? Boję się jak diabli...

edit:literówka
ChemiK, nic takiego - pieroński ból. Gdy zatoka oberwie - to nogi się pod tobą załamują 🤣 Osłonę antybiotykową pewnie dostaniesz. Trzeba mieć szybko działający i mocny przeciwbólowy w zapasie. A! I w żadnym razie nie jechać na wyrwanie samochodem jako kierowca 😁
halo ściemniasz mam nadzieje? nie zapominajmy że Sylwester jutro!
Blue_angel,  to normalne w ciąży, że dziąsła puchną. Jest to fizjologia w tym okresie. Szczotkuj tak jak zwykle (Elmex, Meridol to najlepsze pasty).

ChemiK, jeśli dojdzie do takiej sytuacji to powinno się zrobić tzw. połączenie ustno-zatokowe.
ChemiK, 🤣 🤣 - tak się załatwiłam Właśnie w Sylwestra! 🤣 A mieliśmy w domu gości z daleka 🤣
ChemiK wyrywałam ósemkę na górze. Zatoka się otworzyła, została zaszyta, gdy działał jeszcze zastrzyk znieczulający. Dostałam receptę na jakieś prochy jakbym sobie nie radziła, ale absolutnie nie musiałam nic kupować. Cała noc i kolejny dzień przebiegły w miarę normalnie. Na 3 dzień jadłam już pizzę i robiłam zdjęcie do dyplomu. Ile osób tyle przypadków. Trzymam kciuki, żeby obyło się bez bólu i komplikacji.

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]p.s. umieraaam, okres... cała noc nieprzespana [/size][/size][/size]
Dla mnie wyrywanie zęba to nic w porównaniu do tego co zaczęło się po wyrwaniu. 2 tygodnie masakry, tydzień na przeciwbólowym z zegarkiem w ręku co 3 godz nowa tabletka łykana.
A w czwartek będę rejestrować się na wyrwanie górnej 8, mam ochotę wysłać się w kosmos...
Cierp1enie, czyżby suchy zębodół? trzeba wtedy jechać do stoma i pakuje się wtedy lek do zębodołu, przepłukuje (w odwrotnej kolejności) i naświetla laserem.
CuLuLa, kupiłam pastę plus jeszcze inną szczoteczkę ultrasensitive. Jest lepiej, przynajmniej już krew mi tak nie leci przy szczotkowaniu. Rozumiem, że to są zmiany hormonalne, ale żeby aż tak?
u jednych kobiet mocniej, u innych słabiej. Jeśli jesteś pod stałą kontrolą stomatologa i nie masz armagedonu (czyt. zaniedbanie) w buzi to nic złego się nie dzieje 🙂
to znowu ja🙁 yłam na usunięciu tego zęba... Gazik trzymałam tyle co powiedzieli (15 minut) jednak krew saczyła się gdzieś do 15 (wyrwanie o 10) do teraz nic nie piłam, nie jadlam. Przed chwilą odchuchowo przejechałam językiem po tym miejscu. i jest OSTRE. W lustrze za wiele nie widać więc (wiem że nie powinnam) ale wstadziłam palec. idealnie z dziąsłem jest cos ostrego i się kiwa, dodatkowo od strony policzka dziąsło tak jakby nie trzyma się ostatniego zęba (8ki). Poprostu dziąsło luźno lata. Co z tym robić? czekać do czwartku czy gnać na całodobówkę? Zwykły dentysta coś z tym zrobi? Po wyrwaniu chirurg tylko spojrzała na zęba (nie zagłądnęła do dziury czy cos tam jest, nie zrobiła zdjęcia...) Cholerka nie wiem co robić 😵
No, to jako nieposiadacz plomb, ubytków, mając równe holiłódzkie zęby, doczekałam się odsłoniętej zębiny.. Idę jutro na fotel, nie wiem czego się spodziewać, mają obejrzeć, czy wypełniać kryształkami, czy plombować, czy nie wiem co.. Łapie mnie stres 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się