hucuły.

a to moja klaczka 🙂 Kalina jest pół hucułem a pół konikiem polskim 🙂
🙂🙂
marysia550 ile mają w kłębie?
Strasznie duże się wydają jak na moje laickie oko.
mam do Was jeszcze jedno pytnie. Wiem że Hc są różne ale proszę powiedzcie mi jaki rodzaj siodła używacie i jakie najlepiej się spawdzają?? chodzi mi gównie o marke rodzaj i rozsraw łeku
emptyline   Big Milk Straciatella
14 listopada 2013 21:18
Sama sobie chyba odpowiedziałaś. Hucki są dość krótkie, więc trzeba celować w jak najmniejsze, a poza tym - różnie bywa. Mój, co prawda nie czysty hc, ale budową zdecydowanie hucułowaty ma łęk gdzieś w okolicy 33.
A ja nieco odświeżę galerię tutaj i wrzucę zdjęcia mojego osła z dziś  🏇

Najpierw mi zwiał i odstawiał araba a później w "nagrodę" pobiegał na padoku  😂






Konik chyba chciał wypróbować nowe kopytka, które wczoraj były robione...
Pampera ale macie grzywe!  😀
Hucuły są krótkie?? wręcz przeciwnie mój jest długi
emptyline   Big Milk Straciatella
15 listopada 2013 10:54
turini, jaką odpowiedź chcesz uzyskać? Siodło musi pasować na twojego konia, a nikt z nas go nie ma. 🙂 Skoro jest długi, ciesz się, większość super długa jednak nie jest. Ciężko cokolwiek powiedzieć, nie wiemy nawet jak ten koń wygląda... Tyle tu hucułków na forum i nie zdziwię się jak każdy chodzi w innym sprzęcie. Na mojego przykładowo nic nie chce pasować.
Kochana ja nie zadałam pytania jakie siodło pasuje wg was na mojego konia!!! zadałam Pytanie jakie używacie a to różnica
Na mojego konia siodlo nie pasuje i musze celowac w cos z wymiennymi łękami bo inaczej nic nie dopasuje 😀 😁 Kochane Hucułki 😀
A ja własnie się zastanawian nad rimini pro tym własnie z wimiennymi lękami bo widze ze juz mierze 4 siodło i nic nie pasuje
emptyline   Big Milk Straciatella
15 listopada 2013 16:44
turini, ja miałam to siodło, leżało chyba najlepiej ze wszystkich zmierzonych. Tylko tylne poduchy są bananami i siodlo niestety lubi odstawać, a po posadzeniu tyłka, może lecieć w tył.



A własnie tego sie boje ze będzie leciało do tyłu
mnie wszystkie siodła leciały na szyje :P Strasznie jest coś dopasować na takie walce jak hucuły. Aktualnie mam ujeżdżeniówkę Top Reiter'a i jest idealna 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
15 listopada 2013 21:03
A mi w Twoim siodle też okolice tylnego łęku nie pasują, podnosi się trochę, ale wiem jak trudne jest dopasowanie siodła na hucułki, ja już rozważam kupno bezterlicówki...
Tak wiem, ale jak już się usadzi tyłek to ładnie przylega do grzbietu. Plusem jest to, że siodło te jest strasznie mięknie i coś jakby dopasowuje swój kształt zarówno do tyłka jeźdźca jak i grzbietu konia 😀
A ja kupiłam młodego
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 listopada 2013 22:35
Gratuluję! Wiedziałam, że tak to się skończy 🙂
relacja ze szkolenia polsko-ukraińskiego w Rudawce - http://peckiel.pl/huculy/rudawka-rymanowska-12-14-listopada-2013/
a w załączeniu 19-letnia kl. Platynka (Rygor - Przylaszczka po Dioryt) na dzień przed wyźrebieniem ;-)
emptyline, ja własnie się zastanawiam nad tym siodłem 😉

Wspomnienia z wakacji:



ma ktoś bezterlicowke na swojego hucka ?
Alicja_8 ma barefoota 🙂
Znajoma ma 🙂


Ja korzystałam jakiś czas z bezterlicówek na nie-swoje hucki  🙂
dea   primum non nocere
22 listopada 2013 09:31
U nas na hucku też barefoot, cheyenne.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
22 listopada 2013 10:58
Ja mam i u nas leży tak:




Ja nie stosuje żadnych podogoni. jedynie czaprak i chyba warto z niego korzystać pod podkładkę. Jestem w sumie zadowolona bo dobrze mi się siodło układa na koniu. Jakby nie by nie było to hucuł nie zawsze taki sam. W lato łapie kondycje i spada z wagi więc posiadanie terlicówki nie do końca by zdawało egzamin. A jeżdziłam na nim również w innych siodłach i chyba barefoot jest najlepszym siodłem mimo iz siedzi się trochę jak na koniu beczce. Polecam więc każdemu.
a bezterlicówki mają też wymienne łęki ?
dea   primum non nocere
22 listopada 2013 12:09
Są wymienne łęki. Nasz też pływa z wagą.
emptyline   Big Milk Straciatella
22 listopada 2013 12:33
Wszystkie hucki mają ten 'wagowy' problem chyba. 🙁
Kinia16322 znajoma miała Freemaxa.
Bez podogonia, chwaliła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się