Bryczesy

faith Mogłabyś podlinkować te hkm? :kwiatek:
A prosze, oooo takie
[img]http://galopada.pl/sobraz/36402/0[/img]
Me ga fajny material z teflonem, bardzo elastyczny, i flexy na dole.

http://galopada.pl/produkt/kategoria/118/11/-/25/NAME/DESCENDING
Czy ktoś z Was starł sobie kolana od bryczesów do krwi  🤔 🤔wirek: ? Nie wiem czy wyrzucić te bryczesy, czy jakiś super delikates ze mnie, ale pierwszy raz mi się coś takiego przydarzyło.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
04 grudnia 2013 06:52
Ja też miałam kiedyś kolana przetarte do krwi, wszystko przez źle dopasowane bryczesy, w których kiedy, no nie wiem, załóżmy, że anglezowałam, to materiał 'jeździł' mi po nich we wszystkie strony, a szew cały czas przecierał mi skórę, z resztą nie tylko w tym miejscu, za kolanem również. Ale czy wyrzucać? U mnie wystarczyło pójść do krawcowej, która tak je przerobiła w tych dwóch miejscach, że bryczesy kupiłam 5 lat temu i nadal mi służą 😉
bo bryczesy powinny być uszyte tak żeby były wyprofilowane na kolana i dobre firmy tak szyją
Livia   ...z innego świata
04 grudnia 2013 09:24
Dziewczyny, mogłybyście polecić jakieś softshelle do 200 zł?  :kwiatek: Są w ogóle takie (poza Fouganzą) czy żyję w krainie jednorożców? 🙂
Najtańsze softshell-e jakie widziałam to firmy Start za 280 zł i Pfiff za 296 zł.
Dziewczyny, mogłybyście polecić jakieś softshelle do 200 zł?  :kwiatek: Są w ogóle takie (poza Fouganzą) czy żyję w krainie jednorożców? 🙂

w zeszłym roku kupiłam HKM za 220 (przecenione z regularnej ceny 340 czy coś koło tego; są super, poza tym, że lej się minimalnie skulkował, wyglądają ciągle jak nowe, a nie oszczędzam ich). z tym, że a) w sklepie stacjonarnym, b) na wyprzedaży zimowych rzeczy, która była w styczniu... choć biorąc pod uwagę, jak długa była zima, wyprzedaż była mocno przed czasem 😉 niemniej warto polować, może w innych sklepach przeceny będą wcześniej.
no albo zostaje Ci polowanie na używane.
ja w tym roku kupiłam w promocji HKM Winner z soft shellu i szybko je odesłałam  🤔 - niby wersja z przedłużoną nogawką (80) a krótkie, materiał cienki i mało elastyczny "dzięki" temu łydki ciasno opinały a w udach były luźne, szew z leja w okolicach kolana obcierał od pierwszego kroku...a-propo's kroku -  wisiały mi spokojnie jakieś 10 cm poniżej  i nie szło podciągnąc  🙄 - dodam że przy tym w biodrach i pasie były ok... można by powiedzieć że to wina mojej budowy tylko dlaczego rozmiar 80 z pikeur'a i euro-stara leży idealnie  ❓

i wróciłam do polowania na używane ES lub Pikeury - bo cena nowych niestety stawia je poza moim zasięgiem...
Dziewczyny, mogłybyście polecić jakieś softshelle do 200 zł?  :kwiatek: Są w ogóle takie (poza Fouganzą) czy żyję w krainie jednorożców? 🙂


szczerze to nie wiem jakie dostaniesz za 200zł..chyba tylko używane
Livia   ...z innego świata
04 grudnia 2013 15:18
Dramka, dlatego pytałam czy to w ogóle możliwe - nie zakładałam, że na pewno gdzieś takie dostanę 😉

Dzięki dziewczyny, będę się rozglądać za używanymi 🙂
Proszę o jakieś opinie o bryczesach Fair Play Bruno Arctic (np: http://www.galloper.pl/pl/p/Bryczesy-Fair-Play-Bruno-Arctic/2348)

Zbyt wielu użytkowników tu nie znajdę, ale może ktoś się wypowie o materiale?

Potrzebuję czegoś cieplejszego na zimę...
ChingisChan   Always a step ahead! :)
05 grudnia 2013 19:03
Ktoś ma, macał? 🙂 klik
One mają jakiś zameczek wszyty na wysokości uda?
Ten zameczek to tak pasuje  😁
ChingisChan   Always a step ahead! :)
05 grudnia 2013 20:20
Dramka głowię się co to takiego.  😁
kieszonka na smarki  😉
potrzebuje pomocy. kupiłam bryczesy są dobre w pasie i łydce, ale luźne w leju w miejscu udo/pupa. warto je wymienić biorąc pod uwagę że mogę się nie zmieścić w pasie i że na pewno się jeszcze rozciągną? ten luz może mi przeszkadzać w jeździe??
👀
Bryczesy mają przylegać do ciała. Skoro są luźne w udzie i na tyłku, oraz dobre w pasie - trzeba zmienić model, nie rozmiar, ewentualnie jedno i drugie.
Livia   ...z innego świata
07 grudnia 2013 08:31
Tak wracając do mojego pytania o tanie zimowe bryczesy - udało mi się znaleźć Horze Frost za 209 zł, ktoś miał/ma i może się podzielić opinią? 🙂
ChingisChan   Always a step ahead! :)
07 grudnia 2013 15:11
Nie doczytałam, że te Country Life są zimowe 🙁. Pozostaje mi wybierać między HKM Majestic, HKM Zurich i Horze Grand Prix. Które są lepiej wykonane i mają lepszy lej?
ChingisChan, moim zdaniem najlepsze będą któreś z HKMów, bo znajoma ma Horze i nie jest jakoś specjalnie zadowolona. Mówi, że są sztywne straszliwie :/

Mam takie pytanie, czy któraś posiadaczka ESów mogłaby zmierzyć ich obwód w pasie? Chodzi mi konkretnie o rozm. S. Wiem, że w każdym modelu to inaczej wypada, ale tak średnio ile wychodzi? 👀
Ja mam Horze i absolutnie nie są sztywne. Rozciągliwe, elastyczny lej, bardzo je lubię.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
07 grudnia 2013 17:36
A jak z lejem się trzymają? 🙂
Do siodła się fajnie "kleją", użytkowane są bardzo  często i intensywnie od dwóch lat i lej się w niektórych miejscach skulkował. Mi to akurat nie przeszkadza, przejeżdżam golarką i są jak nowe. Poza tym nie traci swoich właściwości.
ChingisChan, moim zdaniem najlepsze będą któreś z HKMów, bo znajoma ma Horze i nie jest jakoś specjalnie zadowolona. Mówi, że są sztywne straszliwie :/

Zależy od modelu pewnie  😀
Może... Albo jakąś pechową parę dostała 🙄
Też możliwe w sumie  🙄
Udało mi sie kupić te Vertigo w flagami - Jeansowe 🙂
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
08 grudnia 2013 12:04
Dodofon, pochwal się jak wyglądają i co to dokładnie za model. 😉

Dziewczyny! Czy któraś z Was miała może styczność z bryczesami Mountain Horse? Widziałam, że w czerwcu niektóre z Was się na nie zdecydowały. 🙂 Jak z ich trwałością i wygodą w porównaniu do Euro-Starów czy Pikeurów? Kuszą mnie jeszcze Vertigo.

Dokładnie interesuje mnie ten model: (sklep akurat nie najszczęśliwszy)
http://okser.pl/p/75/6606/mountain-horse-bryczesy-jessie-leje-pelne-damskie-bryczesy-dla-jezdzca.html
Monoc, MH są ładne i wygodne, ale jesli chodzi o trwałość to nie umywają się do chociażby Pikeur.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się