Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

rymarz na gwieździstej (Ruczaj) bez problemu skróci tybinkę
co do zmiany wypełnienia to może to zrobić jeszcze Piotrek z Hidalgo 😉
Na Gwieździstej? Ja mam namiary (swoją droga od Piotrka, który mi wypełnia poduszki )) na rymarza na Obozowej, ale słyszałam różne opinie. Ponoć lepszy w Zabierzowie. Ale szukam opinii od kogos kto beżpośrednio z panami współpracował  :kwiatek: a nie typu "ponoć", "słyszałam" etc 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
09 stycznia 2014 11:03
GosiaG polecam rymarza z Obozowej robił mi już kilka razy z siodłami, wypychał też poduszki. Osobiście jestem bardzo zadowolona. Robi dokładnie, starannie, a przy tym jest wmiarę tani i fajnie się z nim rozmawia. Jedynie naprawy trwają dość długo, bo robi według kolejności zgłoszeń.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 stycznia 2014 11:52
Kto był już na konsultacjach z Sally Amsterdamer? Jakie opinie?
I czy ktoś wybiera się na kolejne konsultacje z nią 25-26 stycznia?
Ja będę z dwoma końmi. Na poprzednich miałam być ale niestety nie dałam rady.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 stycznia 2014 18:35
A jest na forum ktoś z Mustanga?
A jest na forum ktoś z Mustanga?


a jest 😉
Re-voltowicze. Wiem, że może nie jest to najlepsze miejsce, ale zamieszczenie tej prośby właśnie tu przyniesie najlepsze efekty.
Proszę moderatora, by nie usuwał tej wiadomości przynajmniej nie od razu. To bardzo ważne. Im więcej osób to przeczyta, tym więcej podpisze petycje.

Zachęcam do podpisania. Nic to nie kosztuje, a z pewnością pomoże !! Modrzewiowa Osada (https://www.facebook.com/modrzewiowa.osada) jest tego warta !! To miejsce niezwykłe, tak jak ludzie, którzy tam mieszkają ! Walczą z systemem, który chce zniszczyć ich dom, na który tak ciężko pracowali.

Umieszczam adres petycji w sprawie budowy zbiornika przeciwpowodziowego na terenie Modrzewiowej Osady: http://www.petycje.pl/10215
nie orientujecie się może czy ktoś w Krakowie potrzebuje luzaka? byłabym wdzięczna za jakieś info 😉
Które stadniny i których trenerów w Krakowie i okolicach byście poleciły? Chciałbym sobie zrobić coś w stylu objazdu ciekawych stadnin i zobaczyć jak różni trenerzy uczą.

Jeździłem już w Niepołomicach, Łężkowicach, Sierczy, Proszówkach, Wiatowicach, Michałowicach, a w samym Krakowie w Mustangu.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 stycznia 2014 05:44
Piotrek to ominąłeś po drodze KKJK i Swoszowice z takich lepszych, podobno w Zabierzowie też jest w miarę, ale nie sprawdziłam tego na własnej skórze. A powiedz mi jak jest w Niepołomicach, Łężkowicach i Sierczy?
Piotrek, ale pytasz o instruktorów i możliwość jazd na rekreacyjnych koniach czy szukasz trenera do prowadzenia jazd na własnym koniu? Jaka dyscyplina Cię interesuje?
BTW żaden z wymienionych przez Ciebie ośrodków nie jest stadniną, ewentualnie Sierczę pod hodowlę można podciągnąć...
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 stycznia 2014 06:40
Orzeszkowa w Sierczy już dawno hodowli nie ma z tego co się orientuję... .
-bibi22-, no to tym bardziej, taka z nich stadnina jak z koziej rzyci waltornia 😉
[quote author=-bibi22- link=topic=196.msg1977771#msg1977771 date=1389591875]
Piotrek to ominąłeś po drodze KKJ i Sfoszowice z takich lepszych, podobno w Zabierzowie też jest w miarę, ale nie sprawdziłam tego na własnej skórze. A powiedz mi jak jest w Niepołomicach, Łężkowicach i Sierczy?
[/quote]

Jest jeszcze Facimiech, ale od Ciebie Piotrek to już będzie mega daleko.

-bibi22- w Łężkowicach nie ma jako takiej rekreacji. Są trenerzy, którzy raczej uczą jazdy na własnych koniach, te którymi dysponują sa już w pełni "obłożone" i ciężko się umówić na regularne jazdy. Konie pracują godzinę dziennie, więc nie są to typowe rekreanty, wg mnie fajnie zrobione zwierzaki reagujace na delikatne pomoce.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
13 stycznia 2014 08:03
[quote author=-bibi22- link=topic=196.msg1977771#msg1977771 date=1389591875]
Piotrek to ominąłeś po drodze KKJ i Sfoszowice z takich lepszych, podobno w Zabierzowie też jest w miarę, ale nie sprawdziłam tego na własnej skórze. A powiedz mi jak jest w Niepołomicach, Łężkowicach i Sierczy?
[/quote]

jak już to KKJK bo to nie Kielecki Klub Jeździecki i Swoszowice gdyby ktoś chciał znaleźć na mapie 😉

Piotrek to zależy czego oczekujesz, jakie treningi chcesz "pooglądać".
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 stycznia 2014 12:21
ktoś wie gdzie w Krk mogę kupić słonecznik? (a w sumie to łupiny po słoneczniku, najchętniej worek lub dwa)
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
13 stycznia 2014 12:28
Strucelka a może w jakimś sklepie z jedzeniem dla ptaków? my w Austrii zamawiamy do owsa dwa 15 kg worki samej łuski przeznaczonej dla ptaków.
Wiem, że to nie konkrety ale może coś znajdziesz.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
13 stycznia 2014 12:29
edit: powtórka.
strucelka poszukaj na www pod hasłem łuska słonecznika. Nie wiem jak w młp, ale na śląsku  jest parę firm , które nimi handlują.
Strucelka, słonecznik kiedyś był na Starym Kleparzu, ale jak teraz to nie wiem.
Co do łuski to napisz do użytkowniczki Oka, karmiła łuską całą stajnię.
ktoś wie gdzie w Krk mogę kupić słonecznik? (a w sumie to łupiny po słoneczniku, najchętniej worek lub dwa)

W Jaworznie w firmie jarpasz. A jak poczekasz z tydzień, to Ci odsprzedam worek lub dwa.
Może dostaniesz we młynie na Ładnej albo zadzwoń do ZSR w Czernichowie, jako szkoła rolnicza powinni mieć jakieś kontakty, a konie też u siebie mają 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 stycznia 2014 17:47
Dzięki dziewczyny, dostałam już namiary na Jarpasz w Jaworznie 🙂
[quote author=-bibi22- link=topic=196.msg1977771#msg1977771 date=1389591875]
Piotrek to ominąłeś po drodze KKJK i Swoszowice z takich lepszych, podobno w Zabierzowie też jest w miarę, ale nie sprawdziłam tego na własnej skórze.
[/quote]

Jeździłem dotąd głównie w "mojej" okolicy, czyli wschód od Krakowa. Na pewno jest jeszcze wiele innych świetnych ośrodków i trenerów, dlatego pytam.

Dla pewności, Swoszowice to http://re-volta.pl/stajnie/info/wlks_krakus a Zabierzów to http://re-volta.pl/stajnie/info/ojk_santos? Czy któryś konkretny trener (o ile jest więcej niż jeden)?


[quote author=-bibi22- link=topic=196.msg1977771#msg1977771 date=1389591875]
A powiedz mi jak jest w Niepołomicach, Łężkowicach i Sierczy?
[/quote]

Hm nie wiem czy powinienem oceniać ośrodki i trenerów, nie chciałbym wywołać kłótni czy kogoś urazić. W skrócie napiszę tylko, że moim zdaniem Niepołomice są nastawione bardziej na rekreację, Łężkowice mają fajny ośrodek ale ciężko się do nich dopchać na jazdę, w Sierczy minusem (w zimie) jest mała hala ale p. Basię Guniewicz uważam za świetną trenerkę (opinia po jednej jeździe, pomijam jej specyficzny charakter).


Piotrek, ale pytasz o instruktorów i możliwość jazd na rekreacyjnych koniach czy szukasz trenera do prowadzenia jazd na własnym koniu? Jaka dyscyplina Cię interesuje?


To pierwsze; ujeżdżenie.


BTW żaden z wymienionych przez Ciebie ośrodków nie jest stadniną, ewentualnie Sierczę pod hodowlę można podciągnąć...


To jak powinienem napisać? "Stajnie" też chyba źle? "Ośrodki jazdy"?



Jest jeszcze Facimiech, ale od Ciebie Piotrek to już będzie mega daleko.


Zostawię sobie na koniec 🙂


-bibi22- w Łężkowicach nie ma jako takiej rekreacji. Są trenerzy, którzy raczej uczą jazdy na własnych koniach, te którymi dysponują sa już w pełni "obłożone" i ciężko się umówić na regularne jazdy. Konie pracują godzinę dziennie, więc nie są to typowe rekreanty, wg mnie fajnie zrobione zwierzaki reagujace na delikatne pomoce.


Myślałem, że Agnieszka ma oficjalną szkółkę, tylko że jak piszesz konie nie są tak obciążane jak w przeciętnej rekreacji. W każdym razie jak pytałem o możliwość jazd to zawsze mnie do niej kierowali jako do "oficjalnej" trenerki, no ale może źle rozumiałem.

Piotrek, o Łężkowicach nie możesz myśleć jako o stajni z rekreacją, to głównie pensjonat dla koni i przy okazji jest tam możliwoąć nauki jazdy na kilku koniach, które są jeżdżone też przez właścicieli i przy okazji trenerów, by je popoprawiać kiedy coś jest nie tak. Dlatego też nie są tak ekspoatowane jak konie w szkółkach. I dlatego jets ograniczona ilość jazd w tygodniu na nich: 5-6 w sumie. A chętnych dużo....


[quote author=Orzeszkowa link=topic=196.msg1977784#msg1977784 date=1389594458]
BTW żaden z wymienionych przez Ciebie ośrodków nie jest stadniną, ewentualnie Sierczę pod hodowlę można podciągnąć...


To jak powinienem napisać? "Stajnie" też chyba źle? "Ośrodki jazdy"?


[/quote]

Dokładnie tak, stajnia albo ośrodek jeździecki to odpowiednia nazwa. Stadnina = hodowla, np. Żabno 😉 Co do stajni rekreacyjnych Ci nie pomogę, na Twoim miejscu celowałabym w dzierżawę plus trenera 😉
W najbliższy poniedziałek/wtorek 20-21.01 w KJK Szary będzie Paweł Dąbrowski ( treningi ujeżdżeniowe ) - przyjeżdżający do nas regularnie raz na 1 - 1,5 miesiąca. Mamy sporą grupę osób bardzo zadowolonych ze współpracy. Jeśli ktoś byłby zainteresowany dołączeniem zapraszam na PW.
Najbliższy termin na odznakę Brązową i Srebrną odbędzie się w Pcimiu 24 stycznia 2014 (piątek).
Zgłoszenia: basia.z@vp.pl
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 stycznia 2014 23:35
Czy ktoś się orientuje czy jakiś ośrodek w Krakowie/pod Krakowem planuje zrobić kurs licencyjny na sędziego ujeżdżenia? Lub jeśli u kogoś w stajni przewinąłby się taki temat to też proszę o info, może udałoby się uzbierać chętnych 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się