pensjonaty w okolicach trójmiasta

deborah   koń by się uśmiał...
06 stycznia 2014 17:22
Bojary to nie boroszewo.. raczej siwiałka 😉
W Boroszewie Rudziński, Kraniec Świata i była stajnia czarka Gajcy czyli Boroszewo Plus obecnie..

we wszystkich aż się roi od golonych koni hłe hłe hłe
W Boroszewie to jeszcze teraźniejsza stajnia Pana Czarka, ale tam to wszystkie sportowe, wygolone konie - na czele z młodziakiem Fokusowej  😁
deborah   koń by się uśmiał...
06 stycznia 2014 18:49
🙄 O właśnie 🙂
Przypomnialam sobie, ze w bojarach stoją na zimę dwa golone konie..
Bojary to teź ex stajnia Gajcego (Boroszewo-Bojary-Siwiałka to masakra, stajnia na stajni, łatwo pomylić jak się człowiek nie postara zapamiętać). Ponoć są tam teraz dwa "szportpferdy" okupujące halę godzinami, więc zakładam, że mogą być golone, a i opieka + kapiąca woda z dachu pasuje do obecnego "sprawowacza władzy"...

Behemotowa no ba! Mój golony, nie zauważyłaś?! On przecież dzień w dzień po kilka godzin treningu *!  🏇

* jakby ktoś nie załapał jest to żart, nie jeżdżę na niespełna 2 latku  😎
W takim razie to duże prawdopodobieństwo z tą raną, która została niezauważona, bo tam konie (a przynajmniej jak ja tam jeździłam) wbiegały wszystkie od razu i właściciel tylko zamykał boksy i to tyle. Sam właściciel stajni o opiece nad końmi ma małą wiedzę, a coś tam wie z tego co nauczył go Pan Czarek. Budynek już dawno się sypał, kiedy ja tam byłam to chyba trzy lata temu prawie na nas deska z dachu na halę spadła podczas jazdy. Stajnia nie jest zbyt bezpieczna, ale za to ma wspaniałe pastwiska (chociaż od jakiegoś roku właściciel wypuszcza konie na mniejsze pastwiska niestety) i tereny.

Co do tych godzin na hali to jest śmieszne, bo chyba tam tylko trzy osoby łącznie z nimi jeżdżą na hali. Większość koni tam na emeryturę, leczenie, odchów i jak właściciele nie mają czasu dla koni.
Czy ktoś mógłby polecić miejsce w którym sześciolatka mogłaby rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem? Najbardziej pasowałyby jakieś ogarnięte kuce.  😉 Ktoś, coś? Im bliżej Gdyni tym lepiej.  🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 stycznia 2014 21:13
Quendi, nie, żeby autoreklama, ale... http://galoopka.pl/ 😀
Quendi, w Owczarni są dwa kuce, ale 6 latki u nas jeżdżą ale głównie wiosną, bo na hali by mogły zginąć 😉
Natomiast z tego co wiem to na Hipo jest trochę kucy i ludzie sobie bardzo chwalą.


edit:

Myślałam dokładnie o tej stajni co ci Strzyga link wstawiła 😉
ja zawsze jak mam polecić jakąś szkółkę to polecam Black Horse Team 😉
Debora, czy Danuśka bronić można ludzi znając ich dobrze, bo sama masz w profilu, że cham zawsze zostanie chamem ...
Debora, czy Danuśka bronić można ludzi znając ich dobrze, bo sama masz w profilu, że cham zawsze zostanie chamem ...


equido sprecyzuj dokładnie o jaką stajnię Ci chodzi, bo skoro Deborah pisze, że w Boroszewie nie ma koni golonych to raczej nie kłamie, może wstaw jakieś zdjęcie z tej stajni, jakieś imiona koni, które tam stoją, czy coś, to pomoże jakoś rozwikłać tą sytuację 😉
deborah   koń by się uśmiał...
07 stycznia 2014 20:05
equido, daleka jestem od obrony kogokolwiek. Sama jak już pisałam mogłabym długo opowiadać o historiach z życia wziętych 😉
Ale nie lubię oczerniania ludzi na podstawie plotek. Kimkolwiek Ci ludzie sa.
Jeszcze wracając do pytania o stajnie z poprzedniej strony, to stajnie Majestic zdecydowanie polecam. Bardzo dobra opieka, w boksach bardzo czysto (co dla mnie jest sprawą wyjątkowo ważną), konie codziennie na dworze. Ubieranie derek, ochraniaczy itp. bez żadnego problemu.
No i obecnie jest wolny boks 😉

ChingisChan
Ja stałam u Mai w Mierzeszynie. Jej obecną stajnie też znam także jakbyś chciała coś wiedzieć to pytaj (na PW bo to już nie jest stajnia w trójmieście i okolicach, ani nawet na pomorzu).
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 stycznia 2014 20:59
G., pokazałabyś trochę Gucia, napisała co u niego =)
Hej, sorry że nie na temat, ale nie wiem gdzie się o to zapytać.
Kogo możecie polecić do transportu najchętniej z 2 konnym koniowozem?

Powiem Wam, że już świra dostaję z tym szukaniem - niby stajni sporo ale nic do końca nie pasi (lub nie ma miejsc) 😵
Koniowoz na 2 konie mial kiedys Jacek Krukowski.
Powiem Wam, że już świra dostaję z tym szukaniem - niby stajni sporo ale nic do końca nie pasi 😵


Cóż, tak to właśnie już u nas jest  😎
zoyabea, A skąd dokąd i kiedy?
Cóż, tak to właśnie już u nas jest  😎

[quote author=Fokusowa link=topic=87.msg1962604#msg1962604 date=1388256876]
deborah a można wiedzieć co się stało? Jakieś zgrzyty "międzyludzkie" czy opieka nie taka?


Sama już treść mówi, że chodzi o brak dobrej opieki. Szczegóły są bardziej dramatyczne, bo nawet ściągnęli konia z padoku skopanego przez innego i z rozerwanym dużym płatem skóry do szycia z przodu na piersi, a nie zauważyli tego.  Dopiero jeden z właścicieli konia, kiedy przyjechał, zobaczył w jakim stanie zakrwawiony koń stoi w boksie i zadzwonił po weterynarza. Dobrze, że nie wdała się infekcja w ranę. Wszyscy wiedzą o tym, chociaż oni oczywiście inaczej mówią. Ostatnio też została kompletnie zalana stajnia, a woda lała się z dachy na m.in. golone konie przez ponad dwa tygodnie, bo dach w zimie dopiero zaczęli sobie robić... Ale, ceny wciąż podnoszą. Teraz jest tam oprócz grzyba jeszcze straszna wilgoć w stajni. Wszystko fajnie, jak coś nie dzieje się i koń nie musi też sam w stajni stać dłużej  ...
[/quote]

equido - czy możesz doprecyzować w której stajni stał się taki wypadek? Bo się już pogubiłam. Czy Ty piszesz o stajni zlokalizowanej pod adresem Boroszewo 25a czyli stajni zwanej Stajnią Bojary? Tam gdzie są dwie stajnie, jedna stajnia połączona jest z pomieszczeniami mieszkalnymi ( i z siodlarnią ) oraz z ujeżdżalnią, która jest "na końcu" tego pierwszego budynku stajennego?
Wiem że nie na temat ale w wątku o kowalach mało kto zagląda kogo polecacie w naszym regionie. Nasz kowal na jakiś czas wycofuje się i musimy kogoś znaleźć.
jakieś opinie np o Macieju Szewczyku?
Proszę o info na PW bo nie chcę zaśmiecać wątku
zoyabea w Czeczewie mają bardzo fajny i nowoczesny koniowóz na 2 konie. Jakby co to mogę Ci dać namiary na PW.
Strzyga
Gucio ma się super. Zdjęć aktualnych brak. Ostatnie jakie mam to z zeszłego roku z wiosny, także muszę w końcu aparat do stajni zabrać i coś cyknąć.

Re-voltowicze. Wiem, że może nie jest to najlepsze miejsce, ale zamieszczenie tej prośby właśnie tu przyniesie najlepsze efekty.
Proszę moderatora, by nie usuwał tej wiadomości przynajmniej nie od razu. To bardzo ważne. Im więcej osób to przeczyta, tym więcej podpisze petycje.

Zachęcam do podpisania. Nic to nie kosztuje, a z pewnością pomoże !! Modrzewiowa Osada (https://www.facebook.com/modrzewiowa.osada) jest tego warta !! To miejsce niezwykłe, tak jak ludzie, którzy tam mieszkają ! Walczą z systemem, który chce zniszczyć ich dom, na który tak ciężko pracowali.

Umieszczam adres petycji w sprawie budowy zbiornika przeciwpowodziowego na terenie Modrzewiowej Osady: http://www.petycje.pl/10215
Pomorzanie, potrzebuję pomocy 🙂
Planuję przeprowadzkę do Trójmiasta w okolicach lipca/sierpnia i robię wstępne rozeznanie.
Przejrzałam z grubsza wątek, katalog stajni i ogłoszenia, interesują mnie opinie o stajniach w Kielnie i Chwaszczynie.  :kwiatek:

Szukam pensjonatu za normalne pieniądze (najlepiej w granicach 500zł-na studencką kieszeń  🤣 ),
zależy mi przede wszystkim na dobrych warunkach dla konia, właściwie takie podstawy typu czysty boks, brak problemów z karmieniem, duże padoki/latem pastwiska, dobra opieka.
za kawałek placu do jazdy z paroma przeszkodami też bym się nie obraziła. Nie zależy mi zupełnie na hali, myjkach itp itd.
Generalnie szukam miejsca, w którym będę mogła zostawić konia i nie będę musiała się o niego martwić, jeśli parę dni nie będzie mnie w stajni.

Aha, no i dojazd - punkt startowy Sopot Brodwino. Zakładając, że jestem zmotoryzowana, ale nie chcę poświęcać na dojazdy niewiadomo ile czasu.
Istnieje jakieś miejsce, które sprosta takim wymaganiom?  👀
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki  :kwiatek:
ae, Kielno jest świetne, tylko chyba jest tam drożej. A w Chwaszczynie o którą stajnię Ci chodzi?
Czy ktoś mógłby polecić miejsce w którym sześciolatka mogłaby rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem? Najbardziej pasowałyby jakieś ogarnięte kuce.  😉 Ktoś, coś? Im bliżej Gdyni tym lepiej.  🙂


Polecam stajnię Pegaz w Redzie. Mają kilka kucyków i świetne podejście do dzieci.
http://www.stajniapegaz.pl

Pozdrawiam
anai mogłabyś napisać coś więcej o Kielnie? Ewentualnie jakieś namiary, mają stronę? :kwiatek: A co do Chwaszczyna, to tam jest więcej stajni? Coś kiedyś słyszałam, bo to trochę moje rodzinne strony, dlatego pytam akurat o te okolice.
No i z Brodwina dojazd wydaje się być całkiem ok.  🙂
ae - w Chwaszczynie jest Akademia Jezdziecka. Jakies 3 lata temu pensjonat kosztowal 600 zl (a moze 650?nie pamietam), nie wiem jak jest teraz, ale w 500 sie nie zmiesci i tak. No i z pastwiskami tam to raczej slabo. A Lezyce? Tam maja pastwiska, ale chyba tez drozej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się