Konie zimnokrwiste i pogrubiane

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 stycznia 2014 09:24
Nie wcześniej niż po skończeniu 2 miesiąca życia. I tylko owies gnieciony na początek, a lepiej zamiast owsa wprowadzić otręby na mokro.
a kiedy takiego zrebaka można przestawiać tylko na wodę i siano i jak długo karmić go mlekiem?
ja swoejemu malcowi co miesiąc zmniejszałam dawki mlekozastępczego preparatu i jak miał 6 miesięcy skończyłam takie karmienie.
Od 2 miesiąca życia jadł specjalną paszę dla żrebaków (pavo podo start ale po pól roku zmieniłam na tańszą polska sukces dla zrebaków za 48 zł worek 20kg i na tej paszy był do 12 miesiąca życia), no i oczywiscie dobre sianko i pozniej trawę.
sianko jest ;-) a trawka będzie na wiosnę he mały jutro 3tyg kończy
no to pomalutku daj dzieciakowi paszę dla zrebaków , tylko pomalutku ! I na początek polecam jednak Pavo.
A ja dziś musiałam domówić siana dla moich żarłoków bo już widzę, że mi braknie. Tak więc w sobotę przyjedzie 100 kostek i umówię się pewnie na kolejne 100.
A pomyśleć, że zamówiłam 5440kg, konie jedzą pełno-porcjowo siano w zasadzie od 26 listopada... wcześniej jedynie po pół kostki przez 23 dni 😉
Jak liczyłam ile dziennie na łebka jedzą to wychodzi więcej niż zakładałam heheh
No nie jest tak pięknie jak każdemu zwykłemu pensjonariuszowi to sie wydaje 😉
Jest pięknie, jest heheh tyle że w pensjonatach dawki często są mocno ograniczone i konie na tym cierpią, nie mówiąc już o regularnych posiłkach 🙂
Takie przynajmniej ja mam doświadczenie...
lussi
Smiesznie  🤣
Moj pies robil podobnie- wc mial za domem, nigdzie indziej na podworku nie robil...
.
kasztankaija   Love you more and more and more.
31 stycznia 2014 01:20
glanek chętnie bym się częściej pokazała, ale cierpimy na deficyt zdjęć :P

nas uziemiło :/ czekamy na lepszą pogodę do terenowania, a zaraz idę walczyć z zaspą śniegu przed bramą :/ wczoraj wracając z miasta zakopałam się w bramie wjeżdżając na podwórko... :/ (tak to już jest jak odśnieża się aby tylko bramę dało się otworzyć :P - z racji że śnieżek sypki to szło się samochodem przebić przez niewielką zaspę :P )
było by całkiem znośnie gdyby nie ten wiatr... :/









any, ile śniegu...
ja się cieszę, że tyle u mnie nie napadało, jutro ma przyjechać do mnie 100 kostek siana a i tak będę musiała domówić, bo łącznie powinno starczyć na prawie 4 mc...
byle do wiosny 🙂
Wspaniałe te wasze grubasy!
PauliL Hejp ma cudowną maść  😍
kasztankaija przepiękna kluseczka 🙂 urocza jest
Emi dziekujemy bardzo 😉
any, ile śniegu...
ja się cieszę, że tyle u mnie nie napadało, jutro ma przyjechać do mnie 100 kostek siana a i tak będę musiała domówić, bo łącznie powinno starczyć na prawie 4 mc...
byle do wiosny 🙂


aktualnie jeszcze więcej... i już zdążyłam go znienawidzić mimo iż zza okna wygląda przepięknie  😁
dwa razy odkopywałam bramę i wyjazd na drogę asfaltową zanim w ogóle wyjechałam... najpierw ponad 2h machania szuflą, jak już przejazd wyglądał względnie ok to poszłam do domu się nieco ogarnąć - jak wróciłam na dwór zastałam nowe zaspy śniegu... a próbując się wydostać samochodem ugrzęzłam dwa razy xD no, ale misiek wprawiony w trudnym terenie poradził sobie wyśmienicie :P nawet nie musiałam specjalnie się trudzić :P ehh aby na asfalt się wydostać 😉
swoja drogą test bojowy dziś przeszły paliki z włókna szklanego /może mało miarodajne bo jak na razie tylko dwa mam na stałe ustawione i oba znalazły się w grupie rażenia/ jak na całej ścianie było w sumie 5 słupków to plastiki poszły w drzazgi, a te z włókna stoją :P z jednego mi tylko izolatory ściągnęło i kapturek - w pierwszej chwili myślałam, że izolatory pewnie uszkodzone i nie nadają się do użytku, a tu niespodzianka 🙂 sprawne i nic im nie dolega 🙂
a tu Hejpik 🙂
PauliL, woooooooooooooooow to jest zdjęcie na plakat!!!!
omg, on jest cudowny  😵 😍 😍
PauliL zdjęcie jest przepiękne ale zmniejsz rozdzielczość
RatiNa dzieki za uwage 😉
.
Moja gwiazda 🙂
.
ukradnę Piorka! 😍
piękny zwierz, naprawdę.
.
kasztankaija   Love you more and more and more.
04 lutego 2014 19:32
Burza sprzedaj mi przepis na formę twojego kona!  😀
E, do Hejpika nie dorasta, przy nim by wyglądał jak kucyk 🙂 w tym wątku co drugi oczy wyrywa z zachwytu 🙂

kasztankaija, siano i jeździć 😉 chociaż aktualnie pauzujemy bo nie ma hali.

glanek, jaka biała grzywa! :O
kasztankaija   Love you more and more and more.
04 lutego 2014 20:13
Burza on na samym sianie jest?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się