M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 lutego 2014 19:36
no a ja szczesliwa bo przyszla zamowiona w grudniu szafa 🏇 mam dwie szafy w sypialni, razem 4,5 metra.  😅  wreszcie sie miescimy  😵
Gienia, tak z ciekawosci, ile mniej wiecej kosztuja mieszkania w waszej okolicy? Chodzi mi o kupno oczywiscie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2014 20:06
Dziewczyny ile mniej więcej wychodzi ogrzewanie gazowe w mieszkaniu dwupokojowym. Tak średnio miesiecznie.

ok 100zł
Dzięki Jara. Czyli koszta niewielkie.
[quote author=Chatonne link=topic=7003.msg2002623#msg2002623 date=1391539012]
Dziewczyny ile mniej więcej wychodzi ogrzewanie gazowe w mieszkaniu dwupokojowym. Tak średnio miesiecznie.

ok 100zł
[/quote]

metraż i kubatura jest ważna oraz to czy budynek dobrze docieplony  🙂
Ascaia,  dzięki za pamięć. Szczerze to już nie mam pomysłu co mogę zrobić, żeby wyegzekwować swoje nie idąc na drogę sądową.
Poniżej zdjęcia "poprawionych" elementów szafy. Cycki zaraz mi na stopach spoczną...


edit: znalazłam szafkę do łazienki o jakiej marzę... tylko nie mam aktualnie na nią funduszy... 😕
http://tablica.pl/oferta/szafka-lazienkowa-mahon-i-marmur-z-umywalka-CID628-ID3M71x.html
bera7 - w pierwszym rzucie UOKiK? to jakiś żart jest przecież...
PonPon, z RPK rozmawiałam. Ona może napisać pismo o wyjaśnienie sytuacji, nie może ukarać.

UOKiK w poprzedniej mojej sprawie, dużo "grubszej" że tak powiem, bo wiąże się z stałą praktyką banku, który kradnie moją kasę z konta i nazywa to karami z niedostarczenie dokumentów, które zostały dostarczone na co mam dowody nawet nie raczył mi odpisać.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lutego 2014 07:38
A Damarina Ci nic nie poradzi? Masz prawi zwrócić i reklamować uszkodzony towar.
zawsze można z grubej rury do mediów - może nic ogólnopolskiego się tym nie zajmie, ale jakaś lokalna telewizja?
JARA, ale ja go reklamuję już 2 raz. A oni sobie bimbają... 14 dni na odpowiedź, 30 dni na poprawienie i dalej mi chłam oddają. Przepraszam... połowę naprawili. Za pierwszym razem tylko 2 z 11 elementów nadawały się do przyjęcia, 3 pary drzwi i nóżki wcale nie dojechały. Za drugim razem reklamuję JUŻ TYLKO 4 elementy.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lutego 2014 07:58
bera7, ja rozumiem, ale może czas na pismo nie od Ciebie, a od prawnika chociażby? Albo pismo w bardzo oficjalnym tonie, które może da im trochę do myślenia?
JARA, jasne. Tylko za pismo od prawnika trzeba zapłacić. Ok 150zł w moim mieście. Albo wyegzekwuję to co mu się należy albo idę do sądu z pełnymi konsekwencjami. Na straszaki mnie nie stać.
emptyline   Big Milk Straciatella
05 lutego 2014 08:14
bera7, no to jeszcze ze dwa razy i będziesz miała swoją wymarzoną szafę! Farsa, współczuję Ci strasznie. 🙁
PonPon, ludzie wokół umierają a TV ma się szafą zajmować ? 😉 Może Averis da news u siebie 😉

emptyline, ta szafa od 1,5 m-ca spędza mi sen z powiek. Na dodatek laska z działu handlowego jest bezczelna. Podaje mi nr kierownika, który pewnie nie istnieje, bo telefonów nie odbiera. Do właściciela / dyrektora nie chce mi podać kontaktu.
Nie jestem z nich w stanie wyegzekwować żadnego terminu... ciągle słyszę "skontaktujemy się z panią" tylko nigdy tego nie robią. Na maile nie odpisuje, jak zadzwonię to proszę aby potwierdziła mailowo nasze ustalenia telefoniczne... w dupie to ma. A ja przez telefon to sobie mogę bajki opowiadać. Chcę mieć ustalenia na piśmie i już.

edit:
"W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej jak i powyższego maila.
Informujemy że półka zostanie wymieniona.
Odnośnie żywicy to na miejscu zostanie ona usunięta a ewentualne ubytki zostaną uzupełnione wypełniaczem do drewna w kolorze drewno podobnym.
Sęki które przedstawiła Pani na zdjęciu są wewnątrz mebla i nie podlegają one reklamacji, gdyż nie przeszkadzają w użytkowaniu mebla ani nie wpływają na konstrukcję mebla.

Jeszcze nie jesteśmy w stanie podać dokładnego terminu montażu szafy, ale całkiem możliwe że będziemy w ciągu 2-3 tygodni. "

Sęki na łączeniu mebli nie podlegają reklamacji... no zabije kogoś, jak matkę kocham, zabiję...

"Zgodnie z informacją na naszej stronie pod każdym produktem z serii góralskiej widnieje informacja:

"Fronty mebli wykonane są z bezsęcznego drewna sosnowego, natomiast boki i wieńce z selekcjonowanego drewna sęcznego."
więc nie rozumiemy po co te konsultacje z prawnikiem, rzecznika itp.
Tak jak informowaliśmy wcześniej sęki z czasem nie wypadną (tylko chore sęki wypadają) ani nie osłabią konstrukcji szafy. "

Wzmianka o konsultacjach ich działania z prawnikiem i RPK jak widać podziałała. W odpowiedzi olałam ich pytanie o to. Nie wiedzą po co jest prawnik i RPK 🤔
Obawiam się, że żywicy też się łatwo nie pozbędziesz. Tzn. że nadal będzie puszczać 🙁
abre, wg koleżanki, która studiuje prawo mam 6 miesięcy na odstąpienie od umowy z ich winy, skoro przedmiot był od początku wadliwy. Zobaczę jak oni to usuną, no przecież nie puszczę tego płazem.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lutego 2014 14:13
JARA, jasne. Tylko za pismo od prawnika trzeba zapłacić. Ok 150zł w moim mieście. Albo wyegzekwuję to co mu się należy albo idę do sądu z pełnymi konsekwencjami. Na straszaki mnie nie stać.

Może ktoś od nas z forum Ci pomoże 🙂
JARA, jak dobrze pójdzie jutro będzie finał. Kilkanaście minut temu dostałam telefon, że mają być jutro o 10. Czyli już nie za 2-3 tyg 😉.
Czekam jeszcze na info co z częścią z sękiem. Powiedziałam, że albo wymieniają albo żądam pisemnej gwarancji na to miejsce. Wysłałam im link do artykułów o sękach, żeby się doszkolili czym się różni zdrowy sęk od zgniłego.
Rozmawiałyście o łazienkach przy kuchni. Tu łazienka jest między kuchnią a salonem. Toaleta chyba tuż obok.

http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,94387,15402254.html

Mieszkanie mnie nie zachwyca (OK, półki z litego drewna mnie urzekają), ale nudne nie jest...
Ugh, zupełnie nie mój styl to mieszkanie, jakiś totalnie drugi biegun. Nie lubię w ogóle tak jasnych mieszkań, nie moja kolorystyka. Wrażenie bałaganu i przypadkowości. 63 metry i łóżko za zasłoną jak w kawalerce 20-metrowej (gdzie ma to swój urok). Pomieszanie z poplątaniem.

Mówiłam już, że nienawidzę gościa od sprzedaży mieszkań w kamienicy? Mówiłam. Najpierw nie chciał się dwa tygodnie z nami umówić, teraz miał dać znać do wtorku co z tymi pionami. Jest środa wieczorem. Zadzwoniłam do niego a on: pani Karolino, bardzo proszę zadzwonić później, usiadłem właśnie do ODPISYWANIA NA MAILE i muszę się tym w końcu zająć... GRRR!! Nie dałam się spławić, no ale gość mnie załamuje. 
Dzionka, tej sprzedawca dokładnie jak moja laska od szafy. No dosłownie. Mówi ...już odpisuję i mija 2 tyg.
bera7, no też tak sobie pomyslałam, nawet nie czytam dokładnie twojego opisu sprawy z szafą, bo mnie już totalnie jakaś ku***ca weźmie na ludzi i ich podejście do klienta. Nienawidzę takiego traktowania, ech.
Ugh, zupełnie nie mój styl to mieszkanie, jakiś totalnie drugi biegun. Nie lubię w ogóle tak jasnych mieszkań, nie moja kolorystyka. Wrażenie bałaganu i przypadkowości. 63 metry i łóżko za zasłoną jak w kawalerce 20-metrowej (gdzie ma to swój urok). Pomieszanie z poplątaniem. Jasność mi nie przeszkadza. Za to siedzenie nosem do ściany od toalety wydaje mi się dość absurdalnym rozwiązaniem. Duże okna dla mnie OK, ale nie chciałabym spać z głową tuż przy nich. Taka osobista fengszuja.
kujka   new better life mode: on
05 lutego 2014 18:37
mieszkanie dla singla - 63 m  😂 😂
to ja mieszkam w mieszkaniu dla 1/3 singla

BTW mi tez sie mieszkanie totalnie nie podoba. lubie bardzo eklektyczne wnetrza, ale to sie wydaje takie... bez sensu. nie ma stylu, nie ma pomyslu. ktos wzial bylejakie meble i je poustawial. nie lofciam 😉
Ogolnie mieszkanie rzeczywiscie kawalerskie (pomijam metraz i jego wykorzystanie), ale kurde, ta lazienka jest tam calkiem niezle wkomponowana!

Bera, masakra... moze faktycznie mamy jakiegos prawnika ktory moglby chociaz list odpowiedni wystosowac.. albo ta kolezanke popros?

Dzionka, facetowi pewnie wisi, bo i tak wie ze mieszkanie sprzeda z pocalowaniem reki... Niestety Polacy jeszcze sie kultury w sprzedazy nie nauczyli  🙄
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 lutego 2014 19:02
mieszkanie dla singla - 63 m  😂 😂
to ja mieszkam w mieszkaniu dla 1/3 singla


Kolega szuka mieszkania dla dwóch osób i jego marzeniem jest 40 metrów  😵

Ostatnio chcieli mu wcisnąć "pomieszczenie mieszkalne na poddaszu" jeden pokój- 15m2 z aneksem kuchennym i małą łazienkę, a ponad połowa to skosy  🤔wirek:
mozna szukac wlasnie blokow ktore chca zaadaptowac strychy - nade mna beda sprzedawac za smieszne pieniadze - tyle ze trzeba sobie okna wstawic i calosc zaadaptowac.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 lutego 2014 20:41
nerechta, widziałam też taki kwiatek, jak lokal mieszkalny 1 pomieszczenie (oczywiście na poddaszu) do wynajęcia- kuchnia i wc na klatce schodowej, ale czynsz (cena wywoławcza) 6 zł/m2
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się