Odznaki PZJ

Tak, można jechać z batem. Na ujeżdżenie do 110 cm, na skoki do 70 cm.
Na początku masz ujeżdżenie, koń wchodzi goły na nogach, bez owijek ochraniaczy. Później masz przerwę aż inni zaliczą przejazd. W tym czasie masz wolną chwilę na rozprężalni, zmieniasz siodło( jeśli masz potrzebę zamiany ujeżdżeniowego na skokówkę), nakładasz ochraniacze. To wszystko nie dzieje się tak szybko, że o nie mam na nic czasu. W skokach owszem jest szybka rotacja, ale na ujeżdżeniu trwa to chwilę.
Na próbie ujeżdżenia na odznakę koń może mieć przecież ochraniacze lub owijki. To nie zawody i koń nie jest oceniany, a jedynie postawa i działanie jeźdźca.
Na stronie szj  podany jest program ujeżdżeniowy srebra i nie ma tam koła w kłusie. Oglądam filmiki na yt i wszędzie robią koło 🤔 więc jak to  jest?
A program ujeżdżenia na srebro nie zmienił się jakiś czas temu? Coś mi tak świta, ale nie jestem pewna...
Jak to nie ma? Jest - z żuciem z ręki.
[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/Zasady%20Szkolenia%20w%20PZJ-2013-07-01.pdf[[a]]
Tak z żuciem jest. Nie sprecyzowałam. Chodzi o koło ze po którym następuje zmiana kierunku , na samym początku. Czyli  nie ma się czym martwić i ufać szj?
To nie są koła, tylko wolty jak już. Tak czy inaczej ich już w programie na srebro nie ma, były w P i S przed i po zmianie kierunku.
Gdzie w okolicach Poznania najlepiej zdawać egzamin na srebro? Chciałabym mieć możliwość podszkolenia się wcześniej na tamtejszych koniach. Co polecacie?
Na próbie ujeżdżenia na odznakę koń może mieć przecież ochraniacze lub owijki. To nie zawody i koń nie jest oceniany, a jedynie postawa i działanie jeźdźca.

Na stronie pzj jest adnotacja że na ujeżdżeniu koń musi mieć gołe nogi.
[quote author=Umberia link=topic=62.msg1925800#msg1925800 date=1384599559]
Na próbie ujeżdżenia na odznakę koń może mieć przecież ochraniacze lub owijki. To nie zawody i koń nie jest oceniany, a jedynie postawa i działanie jeźdźca.

Na stronie pzj jest adnotacja że na ujeżdżeniu koń musi mieć gołe nogi.
[/quote]
Co jeśli koń musi mieć te ochraniacze? Dla mnie bez sensu jest ten przepis.
Ja jechałam w ochraniaczach, z reszta jak wiekszosc osob. 😉 a no i zdalam! 😁
Atea ja zdawałam brąz i srebro w Gruszczynie i polecam 😉
Na ZAWODACH ujeżdżeniowych owszem, ale nie na egzaminie na odznakę.
Dziewczyny...
Bo ja mam jakiś stary plik, nie wiem który jest aktualny...
Wstawicie mi tu program ujeżdżeniowy na srebro?
Bo ja mam jeszcze z tymi woltami w P i S... Który jest najnowszy w końcu?
:kwiatek:
TUTAJ są najnowsze zasady i wszystko dotyczące pdznak, łącznie z programami i parkurami🙂
Magdzior   :kwiatek:
Jeszcze jedno - kuc 135 cm jaką ma wysokość na srebro na skoki?
Hellgirl Tam jest 80 cm to 70 cm 🙂
pepehorse, Myślałam o tym, sprawdzę, dziękuje :kwiatek:
Kto z Was zdawał brąz w Wolicy na obozie? 🙂
Na jednej z grup na facebook'u wyczytałam,że w 2013 zmieniły się pytania na brązową odznakę. Czy ktoś może orientuje się jak bardzo to się pozmieniało,bo swoje drukowałam w 2011 i nie bardzo wiem czy drukować od nowa czy zostawić... Wie ktoś?
Kto z Was zdawał brąz w Wolicy na obozie? 🙂


koleżanka jedzie na taki obóz w ferie, w tym roku, ty też jedziesz na któryś z turnusów ?
montana ja planuję jechać na obóz wakacyjny i wtedy zdać brąz 🙂
to za miesiąc dam znać, jak poszło na turnusie zimowym
Ja zdawałam brąz na żywioł, po roku przerwy od skoków.  😀 W dodatku na klaczy na której siedziałam drugi raz (skoki) i wałachu arabskim, na którym siedziałam pierwszy raz. I zdałam Oo Bo tak naprawdę wystarczy, że mniej więcej to przejedziesz, nie spadniesz i koń Ci nie wybiegnie z czworoboku (zdarzały się takie sprytne, bo to było wydzielone 20tocentymetrowym płotkiem z większej hali 😀). Więc na tle innych nie wypadłam aż tak źle. Teorii się wykułam, a zdała nawet laska która nie znała kolejności stawiania nóg w galopie.  🤬 Więc ogólnie poziom jest jaki jest. :P
Ale to pewnie też zależy na jakich sędziów traficie. Chociaż z tego co słyszałam to większość z nich ma nastawienie "zapłacili, to ich przepchniemy."  😤
Jak ktoś jeździ w miare systematycznie, to chyba brąz nie będzie problemem 🙂 Srebro też takie ciężkie nie jest, chociaż rok temu to dla mnie czarna magia była jak zobaczyłam program 🙂
FryziOl, ja zdawałam. Zarówno brąz jak i srebro.
Mam pytanie:
Otóż zdałam BOJ dwa lata temu i startowałam w zawodach. Niestety zgubiłam tą plakietkę i nie wiem co mam zrobić. Proszę o szybką pomoc  🙁
Luna1228, jestes zarejestrowana w rejestrze. W razie potrzeby mozesz zrobić screena i wydrukować, możesz zadzwonić/napisac maila do pzj/ośrodka, w którym zdawałaś 😉
Dziękuje bardzo bo jestem tym trochę wystraszona  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się