wysłodki buraczane

Dziękuję pięknie strzemionko  :kwiatek:
Anderia   Całe życie gniade
06 lutego 2014 17:42
sepia moim zdaniem on tłuszczowo jest w porządku; żebra ma widoczne z powodu braku mięśni. Zagonić do porządnej roboty i się schowają 🙂
on za mało pracuje grzbietem stąd ma duży brzuch i widoczne żebra do tego może też za mało żre paszy treściwej która pomoże mu zrobić mięśnie, jak zimą nie chodzi to niech sobie je te 2kg owsa ale jak koło wiosny zaczyna porządniej pracować to powinien jeść więcej bo się spala i efekt ten sam
sepia, IMO bardziej do lekkiego odrobaczenia niż tycia, wcale nie wygląda źle 🙂
on za mało pracuje grzbietem stąd ma duży brzuch i widoczne żebra do tego może też za mało żre paszy treściwej która pomoże mu zrobić mięśnie, jak zimą nie chodzi to niech sobie je te 2kg owsa ale jak koło wiosny zaczyna porządniej pracować to powinien jeść więcej bo się spala i efekt ten sam


Bardzo ciekawe i oryginalne teorie  🤣
Dotychczas byłam przekonana, że mięśnie brzucha powstają przy pracy... mięśni brzucha, nie grzbietu
Ponadto mięśnie powstają dzięki pracy, nie dzięki paszy treściwej  🤔
ale się dzieciarni wysypało-ferie  😉
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
07 lutego 2014 14:41
W wakacje chodzimy rajdowo, dlatego pomyślałam o wysłodkach, jako o tym powolnym źródle uwalnianej energii.
Koń regularnie odrobaczany. Myślę, że jak na 15 lat to i tak nie wygląda źle.
Ahh... kiedyś był młody, piękny i w ciągłym treningu...
Wiem, że go zaniedbuje zimą jeśli chodzi o jazdy, głównie to stoi i wcina. W sezonie wygląda lepiej, ale wtedy mu spadają te żeberka bardzo.
Brzuszek ma ładniejszy jak chodzi.
Pierwsze zdjęcie jak jeszcze nie był mój, miał około 6 lat.
Drugie z 2013 roku (pomimo kiecki widać zarys brzucha). I gwarantuje że żebra są na wierzchu.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 lutego 2014 16:28
jak to jest z zalewaniem wysłodków?
Jest jakaś dobra proporcja?

Dziś zalałam 5 garści (tak, że przykryły dno wiadra) i nalałam do 10 kg wiadra (nie litrów tylko kg - wiadro po serze cukierniczym).
Jak teraz je zobaczyłam... są wyschnięte, pochłonęły już całą wodę. Dolałam do prawie całości.

Jak robicie?  🙄
Nie liczę na garści to raz, tylko miarkami (2 litrowe) na 1 miarkę 5 miarek wody
Strzemionko, ja natomist nie mam pojęcia jak na ml wygląda wiadro po serze 🙂
Ale ja 3 duże garści wysłodków zalewam 1,5-2l gorącej wody. Po '1 czajniku' jeszcze by troche wypiły, ale to dodatkowe 05, litra juz im wystarcza.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 lutego 2014 16:38
zielona_stajnia ale z tego co się orientuję Ty masz więcej koni 😉

ja wprowadzam wysłodki od dzisiejszej kolacji, więc sypnęłam tak "żeby było", bo będę stopniowo mieszać z owsem.

Ale miarkę mam 2 litrową, więc rzeczywiście, będę do niej sypać trochę i zalewać miarkami wody  🙂


Zorilla  😀 - http://www.osmwloszczowa.com.pl/produkty/katering/ser-cukierniczy
to jest ser na skalę większą niż robienie sernika w domu 😉 to taki cukierniczy jest 🙂

a na ml też nie wiem...


To w końcu gorącą czy ciepłą, czy zimną?  🙄
Bo niektórzy tak, inni tak.

Ja zalewałam dzisiaj kranówą bardzo ciepłą.
ja zalewam wrzątkiem z kranu  😉
Poprawcie mnie, ale 5 garsci suchych na pierwszy raz to chyba duzo. Ile chcesz dawac docelowo?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 lutego 2014 19:54
jest napisane 1kg na dzień, więc po 0.5 kg.

Tak, masz rację. 5 garści to 3.4 wiadra 10 kg...  😲 więc mi starczy do środy chyba, bo przed chwilą byłam i dałam na oko, mało i pomieszałam z owsem.

Ale koń od razu zaczął jeść, wybredny nie jest. No i wysłodki nie są mu obce, już je jadł kiedyś.

A wydawało się tak mało w tym wiadrze, bardzo się to rozrasta, nie sądziłam, że aż tak  🙂
strzemionko tak można dawać do 1kg na dzieļ ale nie na pierwszy raz, lepiej zacząć przez pierwsze kilka dni od mniejszych porcji i stopniowo zwiększać, jeśli koń wcześniej nie miał do czynienia z wysłodkami.

A ja robię na oko;d  1 kg suchych zalewam w wiadrze 16l i jest ok, nie zalewam do pełna tak 3/4 zależy też od wysłodków.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 lutego 2014 20:05
ja wprowadzam wysłodki od dzisiejszej kolacji, więc sypnęłam tak "żeby było", bo będę stopniowo mieszać z owsem.



Magdzior to właśnie pisałam w poprzednim poście  🙂

Spoko, nie znam się na niczym, ale zasadzę stopniowego wprowadzania paszy znam  🙄
[quote author=strzemionko link=topic=64.msg2005804#msg2005804 date=1391791090]
ja wprowadzam wysłodki od dzisiejszej kolacji, więc sypnęłam tak "żeby było", bo będę stopniowo mieszać z owsem.



[/quote]

Radziłabym, wszystkie "nowości" wprowadzać rano.
Na wypadek właśnie zakolkowania po pierwszej porcji, zobaczy sie dopiero rano...
Tak tylko doradzam... 🙄

Tak, masz rację. 5 garści to 3.4 wiadra 10 kg...  😲 więc mi starczy do środy chyba,

wszystkiego się już mogę spodziewać więc nie wiem,czy żartujesz ale  niewykorzystaną resztę wyrzuć,na bank Ci skiśnie i zaszkodzi koniowi.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
08 lutego 2014 04:34
tak właśnie mam zamiar zrobić...
Potrafię rozróżnić zepsute jedzenie 😉 chodziło mi o to że jest tego tak dużo.
Gaga wobec tego dotychczas byłaś w błędzie bo to wszystko się ze sobą łączy, nie ma takiej fizycznej możliwości żeby mieć mocne mięśnie brzucha bez mocnych mięśni grzbietu i odwrotnie, poza tym mięśnie muszą z czegoś powstać, czyli należy dostarczyć do organizmu budulec dzięki któremu będą mogły się rozwijać. Proponuje trochę anatomii się pouczyć
Szanowna margaryno, pasze treściwe nie są budulcem mięśni. Jest to wymysł człowieka jako źródło szybko uwalnianej energii potrzebnej właśnie do pracy dla człowieka. Na poniższym zdjęciu masz konia, który owsa dostaje max 1 kg dziennie. Jakieś tam mięśnie jak widać ma.
Pomimo moich wielkich braków w znajomości anatomii (jak rozumiem końskiej) zdecydowanie wolę pracować nad wycofaniem ciężaru konia do tyłu - uruchamiając zad jako siłę pchającą mocno angażuję mięśnie brzucha i ten się "wciąga". Mięśnie grzbietu natomiast wolę rozciągać...  😀
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/t1/163194_173254929372910_4620042_n.jpg?lvh=1[/img]
jasne.. Ty wiesz swoje a ja wiem swoje, nie będę z Tobą dyskutować ponieważ zauważyłam już nie raz że uważasz się za alfę i omegę i rozmawiać z Tobą można tylko wtedy kiedy przyznaje Ci się racje..  🙄

poza tym dobrze wiedzieć że tylko owies jest paszą treściwą - z tego co wiem to ten Twój koń dostaje również wysłodki i pasze eggerssmana a to też jest pasza treściwa a co za tym idzie pasza pozwalająca mięśniom się BUDOWAĆ

dobrze - kończę tę jałową dyskusję
akurat wysłodki to pasza objętościowa 😉
margaryna dostaje Kombi pellets w ilości ok 0,5 kg dziennie. W sumie wychodzi niecałe 1,5 kg paszy treściwej dziennie. Poza tym objętościowa: w tym wysłodki oraz siano do oporu + trening... Można ze mną dyskutować pod warunkiem rozsądnych argumentów...
A ja zalewam wysłodki wg tego co tu http://lubimyczytac.pl/ksiazka/13917/zywienie-koni wyczytałam
czyli 1 do 4 objętościowo (1 część wysłodków i 4 części wody). Absolutnie nie ma znaczenia czy zimna czy gorąca. Piszą żeby na godzinę przed podaniem. Uważam to za czas po ktorym to co ma spęcznieć, spęcznieje. Faktycznie są wtedy takie, że jak rękę zanurzyć, nic a nic twardego nie ma tam.

A napiszcie jakie dawki dla konia co nic nie robi zimą. Tak sobie na oko ustaliłam, jedno mniejsze je 150 g dziennie, a drugie wieksze 200g (to waga suchych oczywiscie). To mniejsze nie chudnie na tym już od grudnia. Wieksze dopiero 2 tyg tak jedzie. Pozatym dosypuje pół do kubka otrąb, no i siano do woli. To podstawa paszowa.
A jak na oko robicie proporcje wysłodki/otręby?
🙂
Gaga niestety rozsądniejszego argumentu niż książka do anatomii to ja dla Ciebie nie mam  💃
margaryna polecisz coś kontentego?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
10 lutego 2014 11:34
i dostaje 1 miarkę (1 liter) suchych wysłodków z 1 miarką otrąb plus pol miarki jęczmienia (jak jest mróz pol miarki jęczmienia dodatkowo)


czyli wysłodki można łączyć normalnie z otrębami, jęczmieniem, mieszankami paszowymi, witaminami?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się