Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Nie wiem czy już było, ale w sklepie konik.com jest przecena Casco Spirit o 50%  😉
Livia   ...z innego świata
01 kwietnia 2014 14:55
Piaffeczka, dzięki za link 🙂

Lutien, fajnie, 50%, ale cena dalej powala 😉
Jeśli chcesz zdjęć "na żywo" - jestem do dyspozycji.  😉
Witajcie
Czym się różni toczek od kasku? 🙂
Bartekl1 toczek jest bardziej "na pokaz", nie chroni, a nawet znam przypadki gdzie wyrządził krzywdę 🤔 kask jest masywny i o 100 % bardziej pomocny 🙂
Bartekl1, zajrzyj na początek wątku. Będzie trochę.... Obecnie uznaje się, iż kaski są bezpieczniejsze, przyjmują na siebie siłę uderzenia w głowę, lecz po uderzeniu ze względu na materiały kask powinno wymienić się na nowy. Toczek zaś jest mniej bezpieczny. Przeczytaj też to: http://konnacafe.pl/index.php?id=jakiwybrackask.
Kaskotoczek zaś ma wygląd toczka, a właściwości kasku.
Szukam, szukam i szukam i znaleźć nie mogę 🙂 Czy dałby mi ktoś link do zdjęcia TOCZKA i KASKU? 🙂 Bo za grom toczka nie znajdę- a ciekawi mnie różnica w wyglądzie 🙂
Nie wiem czy już było, ale w sklepie konik.com jest przecena Casco Spirit o 50%  😉

Jak dobrze, że czarny i z nadrukiem! Jakby był granatowy ze złotymi zdobieniami, to chyba bym się zastrzeliła, że kupiłam Champa (i tak miałam ochotę się zastrzelić po zobaczeniu tego postu, na szczęście później sprawdziłam w Koniku i mi przeszło 😉).

Bartekl1:
toczek
od wewnątrz
przykładowy kask
od wewnątrz
Choć są też kaski przypominające z wyglądu toczki: klik. Tyle, że nawet na tym zdjęciu widać, że wnętrze jest inne niż w toczku (grubsze, z innego tworzywa... "za moich czasów" mówiło się, że toczek jest zrobiony w środku z tektury - i chyba trochę tak jest 😉). Poza tym kaski z reguły mają o wiele lepszą wentylację niż toczki (a w każdym razie - zwykle mają jakąkolwiek, w toczku nie ma żadnej).
O kurczę- mam toczek 🤔 No to czas zainwestować w coś lepszego 🙂 Wie ktoś jak się mierzy "łeb" i dopasowuje kask? Niestety, ale nie mam możliwości bycia w sklepie i przymierzenia go- tylko niestety muszę zakupić przez internet 🙂
Bartekl1, miarka krawecka i mierzysz obwód głowy na uszami przez czoło... tak jak toczek sięga.

sumire, one były z włókna szklanego(?), mocowane gukmą pod brodą i spadały przed nosicielem. ew się tylko zsuwały i łamały nos. chroniły tylko przed deszczem i cieniutkimi gałazkami. chociaż z tym deszczem to też bez sensu, bo głowa w środku i tak była mokra....
Hej
Potrzebuję pomocy. Mój kask zdecydowanie nie nadaje się już do jazdy i muszę znaleźć coś fajnego. Możecie mi polecić jakiś dobry, którego cena mnie nie położy na łopatki? +/- obecnie mogę wydać koło 150zł, więcej nie bardzo. Sama nie wiem już czego się chwytać, czy fouganza z decathlonu, czy cavallino, czy horze czy jeszcze inny... I to chyba nieprawda, że te z regulacjami się szybciej wysklepiają? Chciałabym znaleźć coś na dłużej
horse_art, zanim pojawiły się skorupy toczków z włókna szklanego nasączanego żywicą - naprawdę były z litej tektury 🙁 Zaledwie pokostowanej, potem już z odrobiną żywicy.
Buffalo - po taniości a sensowności (econo prize) celowałabym w fouganzę.
dzięki! trochę bałam się jakości decathlonowej
Jak dobrze, że czarny i z nadrukiem! Jakby był granatowy ze złotymi zdobieniami, to chyba bym się zastrzeliła, że kupiłam Champa (i tak miałam ochotę się zastrzelić po zobaczeniu tego postu, na szczęście później sprawdziłam w Koniku i mi przeszło wink).
Ja nie wytrzymałam i się zaopatrzyłam w Spirit skórzany czarny z konika,w przecenie  😉 (tym bardziej, że chciałam ten kask ale nie za 1400 PLN).
Ja z decathlonu mam właśnie... toczek 🙂 Ale poszukaj- na pewno coś znajdziesz 🙂 Ja obecnie jestem na szukaniu czegoś z GNL- do 200 zł 🙂 Ale kompletnie nie mam pojęcia co jest dobre 🙂 Może coś polecicie? 🙂 Byłoby mi niezmiernie miło 🙂

Co sądzicie o tym kasku? 🙂 I czy faktycznie to kask :P
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/kaski-cylindry-i-dodatki/kaski-i-cylindry/kask-horze-halorider.html
To jest kask, na żywo ładny. A zależy Ci na tym, żeby był z GNL?
Nie, nie zależy 🙂
Bartekl1, ma być regulowany czy nie?

EDIT: Może tu wypatrzysz coś dla siebie? http://www.sprzetjezdziecki.com/kaski-cylindry-kapelusze-c-43_107.html?page=1&sort=4a  😉
Bartekl1, Halo Rider na żywo jest całkiem ładny, ale pamiętaj, że te kaski nie mają regulacji, więc wysyłkowo może być różnie...
Druga sprawa, że tego typu kask ma bardzo słabą wentylację - latem może być mocno nieciekawie.

Ja sugerowałabym szukać czego z regulacją. Te kaski są zwykle lżejsze, zdecydowanie bardziej przewiewne, wszystkie mają wypinaną wyściółkę, którą można wyprać. No i dużo łatwiej dopasować je do głowy, zwykle mają wyłamywane daszki...
Może być trochę drożej, ale w okolicach 250zł jest już spory wybór.
Wybrałam się dzisiaj i znalazłam coś takiego: http://www.decathlon.pl/kask-jedziecki-safety-jump-id_8218036.html
Co sądzicie?
Dzisiaj dostałam w końcu Lamicell Ventex chameleon i powiem tak: na zdjęciu jest kolor granatowy natomiast w realu jest czarny i mieni się na granatowo - ładny nawet bardzo. Jak ktoś chce to mogę obfocić🙂
kasia&figa - no pewnie 🙂 . Dawaj foty 🙂 . Wkoncu po to ten watek jest 🙂.
Lutien - zazdraszczam  😍. Daj foty na żywo  :kwiatek:
Buffalo, o tym kasku już pisaliśmy, poszukaj w archiwum.
Dzięki, rzeczywiście znalazłam i już taka pewna nie jestem :/
Znalazłam jeszcze taki http://www.hidalgo.pl/kask-regulowany-horze-pacific-defenze-p-1808.html w środku wydaje się lepsiejszy. Zastanawia mnie jeszcze czy regulacja nie jest za duża
Buffalo, jak to "za duża"?
Mierzyłam ten kask, jest porządny.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 kwietnia 2014 06:59
Ja kupiłam kask Helo Rider i jest całkiem ok, zobaczymy latem 😉
Mój Casco Spirit dotarł. Musze przyznać, że jest świetny  😉 Ładnie leży, nie mam w nim "wodogłowia", jest lekki, skórzane pokrycie wygląda bardzo ładnie.
Ja mam halo Rider, latem jest masakra. Na cieplejsze dni sie nie nadaje... 
Ktoś wie, czy w Trójmieście oprócz oksera można przymierzyć kilka modeli casco?
Livia   ...z innego świata
04 kwietnia 2014 09:58
Lutien, możesz wrzucić jakieś poglądowe zdjęcia? 🙂
Jasne, dziś zrobię i wstawię.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się