Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Czy w którymś warszawskim sklepie stacjonarnym będę mogła zmierzyć i kaski Casco, i Kedy? Ewentualnie coś innego przewiewnego? :kwiatek:
Dworcika   Fantasmagoria
18 marca 2014 08:53
Mamy tu posiadaczy casco passion? Jakie wrażenia? Warto kupić? Od roku przymierzam się do zmiany swojego Kavalkade i ten mi ostatnio wpadł w oko.
Może jakieś zdjęcia na sobie? Na katalogowych mało widać 🙂
Bardzo specyficzny ksztalt ma, trzeba przymierzac koniecznie.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
18 marca 2014 10:00
Już się przekonałam, że obwód głowy a kształt głowy to dwie różne rzeczy, dlatego z zakupem czegoś porządnego wstrzymam się, dopóki nie trafię do sklepu, w którym będę mogła sobie pomierzyć.
Miał ktoś może do czynienia z tym kaskiem? KLIK. Jak z wentylacją?
Wymodelowana, moja znajoma ma. Ładnie na niej leży i dobre się na niej prezentuje. Z wentylacją chyba nie najgorzej.
Piaffeczka, :kwiatek: Właśnie się nad nim zastanawiam, bo w moim aktualnym w lato jest tragedia...

Może jeszcze ktoś się wypowie? 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 marca 2014 17:38
Tragicznie leży na głowie, przynajmniej ja po przymierzeniu miałam wrażenie, że głowę to mam kwadratową 😁
Kurczę, to lipa, na zdjęciach tak nie wygląda. Ale jak będę kiedyś w okolicy Deca to chyba i tak przymierzę, a nóż widelec się trafi 😉
Więc zapowiada się nowy kask chodź pewnie nie szybko wsiade na konia  ...
faith, za twoją (czy gagi?) radą byłam w tym sklepie na drugim brzegu Odry.... ale tam nie ma w ofercie casco 🙁
wiec oblecialam wszystkie 3 sklepy w szczecinie (czy jest jeszcze jakiś? bo te ktore jeszcze znalam to juz zlikwidowane) i tylko w 1 byly casco. nawet kilka modeli, ale nie te które mnie interesowały 🙁 wyglądałam w nich jak w kapeluszu z rondem...

przyjdzie zatem do mnie mistrall i champ. i mam nadzieje, ze trafiłam w rozmiary i bedą dobrze leżeć... tzn któryś z nich.
nie moge się doczekać! (choć też ma zdrowotną przerwę w jeździectwie 🙁 )
jak nie to busse są naprawdę fajne na żywo....
czas sprzedac te 2 które leża nowe/prawie nowe i ich nie zaloze juz - bo mi głowa urosła....
co to jest dla ciebie 2gi brzeg odry? casco ma kadryl tylko w szczecinie, nie wiem gdzie cie wywialo.
2-gi to prawobrzeże.... tak zrozumiałam :P taki mały...podkowa(?)  szukalam ze 3x już, a wpadłam na niego w końcu całkiem niechcący 😉 (przy okazji poznając nazwę)
mają dużą kolekcje jabu i różnych z brązami 🙂

a mierzyłam casco w galopadzie 🙂 i przy okazji kedy... (materiały do mnie nie przemawiają - ale kolory i kształty mają super !🙂

kadryl...wlasnie wygooglowalam - no tam nie bylam. bo to tam gdzie był atos? przejezdzalam w pobliżu kilka razy ale nie pomysłam, że tam sklep moze być jeszcze jakiś.... (pewnie dlatego sądziłam, z eto o ten na prawym chodzi)  oj trzeba bedzie zajrzeć! a kurcze pytalam w tej galopadzie, czy gdzieś w szczecinie jeszcze sa to powiedzieli ze absolutnie nie... (moze głupie pytanie...ale w cavallo takich informacji udzielają to zapytalam :P)

Nie wiem gdzie byl Atos, nie znam tez zadnego sklepu na prawobrzezu, a Gaga_ to juz na bank prawobrzeza nie doradzala, wiec nie wiem skad ci sie to wzielo.
Faktycznie, w Galo sa casco ale niewiele, Kadryl ma na bank Mistrala i Choica.
Kadryl jest miedzy gumiencami a kaliny, na osiedlu domkow w jednym z nich na dole, cos w stylu cavallo.
Dworcika   Fantasmagoria
18 marca 2014 18:41
faith, mierzyłam. Wizualnie na pierwszy rzut oka mi się podobał, tylko był za duży akurat.
Pytam o opinie, bo nie wiem czy zamawiać.
Przepraszam  że się wcinam ale mam pytanie co myślicie o tych kamizelkach
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/105799
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/103940
faith, dzięki wielkie 🙂 pewnie pokrecilam właśnie przez dociekanie odwieczne, gdzie jest ten na prawym brzegu 😉
postaram się znaleźć 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
18 marca 2014 20:01
pirat30, kamizelki HKM nie znam, ale ta z FP na żywo jest bardzo fajna. To taki segmentowy typ, więc nie ma wrażenia takiego sztywnego pancerzu. Ale segmenty są osłonięte i nie widać ich tak, jak np. w kamizelce START.

Z drugiej strony... w tej cenie można kupić nową kamizelkę Kieffer Jumper Classic.
Masz namyśli tą kamizelkę wygląda ciekawie, pytanie jak wrażenia  😉.
http://konik.com.pl/kiefferkamizelkajumperclassic
Ale z jednej strony BUSSE też nie wygląda na pancerz
http://www.sklep-skoczek.pl/busse-kamizelka-ochronna-protect-dla-doroslych-i-dla-dzieci.html
Dworcika   Fantasmagoria
19 marca 2014 15:18
Tak, o tej pisalam 🙂 Macalam, znam. Jakosc wykonania duzo lepsza. Za te cene jak najbardziej warto! Fajniejsza niz 2 razy drozsze  Pikeury 😁
Ok,dzięki chyba ja wezmę  😉
Dworcika   Fantasmagoria
19 marca 2014 16:37
Myślę, że się nie zawiedziesz 🙂 Dużo fajniejsza niż pozostałe z tej półki cenowej. No i wspomniane Pikeury, które fajne, ale cięższe od Kieffera.
mils   ig: milen.ju
19 marca 2014 16:54
[s]Dzisiaj w stacjonarnym mignął mi jakiś kask Pikeura, którego nigdy wcześniej nie widziałam. Ktoś wie, jakie to kaski Pikeur wypuścił?[/s]

edit.
Już znalazłam. Ciekawe w sumie. Kusi mnie dość ten granatowy, gdyby nie ten okrągły wywietrznik na górze.
Dworcika   Fantasmagoria
19 marca 2014 17:21
mils, na żywo ładne. Mnie też ten wywietrznik nieco nie pasuje, ale na głowie ten kask wygląda całkiem nieźle 🙂 Osobiście mogłabym w takim jeździć.
mils   ig: milen.ju
19 marca 2014 17:24
Dworcika no właśnie, wszystko przez ten wywietrznik. Jak w sklepie tak na szybko oglądałam, a wisiał koło GPA Speed Air, to wyglądał jakby miał nieco cieńsze wypełnienie, co na moją wąską głowę pewnie byłoby dość dobre.
carmelka   Extremly photogenic... potato
20 marca 2014 14:13
Mi się teraz marzy Charles Owen albo Samshield. A na cavaliadzie wpadł mi w oko lustrzany Kep <3 Podobno niedługo mają być dostępne.
Muszę pojechać poprzymierzać
[quote author=Goździk link=topic=153.msg2042697#msg2042697 date=1395091630]
Czy w którymś warszawskim sklepie stacjonarnym będę mogła zmierzyć i kaski Casco, i Kedy? Ewentualnie coś innego przewiewnego? :kwiatek:
[/quote]
W Mustangu jest dużo, (nawet te droższe modele, 900zł +) tylko kedów nie ma. Za to warto pomierzyć USG - dla mnie super. Ogółem kedów nie widziałam nigdzie.
[quote author=Goździk link=topic=153.msg2042697#msg2042697 date=1395091630]
Czy w którymś warszawskim sklepie stacjonarnym będę mogła zmierzyć i kaski Casco, i Kedy? Ewentualnie coś innego przewiewnego? :kwiatek:

W Mustangu jest dużo, (nawet te droższe modele, 900zł +) tylko kedów nie ma. Za to warto pomierzyć USG - dla mnie super. Ogółem kedów nie widziałam nigdzie.
[/quote]

A USG też mają dobrą wentylację?
Na mojej łepetynie miałam tylko comfort training - bardzo dobra. - Zastrzegam sobie prawo do tego, iż to moja długowłosa głowa i tylko moja 😉
Mam ten kask dopiero 2 miesiące, więc nie odbył testu latem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się