Perfekcyjny makijaż

Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
07 kwietnia 2014 10:21
Forkate
Jeśli szukasz czegoś lekkiego (niezbyt kryjącego), dla skóry wrażliwej, to ja polecam krem BB z Avonu.
Jak już wcześniej pisałam, ciężko mi dobrać kosmetyki do twarzy, które nie zrobią mi kuku. Fajnie wyrównuje koloryt, ma leciutką konsystencję, świetnie się rozprowadza, wygładza skórę i nie pozostawia smug.
Kosmetyk wart uwagi. 
Jeśli chodzi o kremy BB to polecam też Eveline matujący (w zielonym opakowaniu) - matuje, ale nie jakoś strasznie, więc nie ma postarzającej maski na twarzy. Dla mnie wersja jasna jest idealna na lato, jak się troszkę opalę 🙂 Wypróbowałam w zeszłym roku i w tym na pewno do niego wrócę.
Scottie   Cicha obserwatorka
18 kwietnia 2014 13:48
cavaletti, dostałam zwrot podatku i kliknęłam te pędzle 😉 Mam nadzieję, że są mięciutkie (tak jak piszecie i jak jest w aukcji), bo już mam dosyć chodzenia z czerwoną szyją... Zdam relację jak dojdą 🙂
Scottie, zgiń, przepadnij!  😀iabeł: 😤 😀iabeł: Mnie wciąż kuszą a funduszy brak...
Dziewczyny, czy możecie polecić jakiś lekki podkład? Chodzi mi o wyrównanie kolorytu, lekkie lub średnie krycie i SPF. Zależy mi, żeby nie robił efektu maski i wyglądał bardzo naturalnie, prawie niewidocznie. Mam cerę mieszaną, niezbyt wrażliwą. Cena za bardzo nie gra roli, chodzi mi o coś naprawdę porządnego.  😉
wanita, ja byłam zadowolona z Bourjois Healthy Mix, ale podobno zmienił się skład... Miał właśnie bardzo fajne, lekkie krycie i obłędnie pachniał 😀
Scottie - jak przyjdą to daj znać jak flat top! Ten z bambusowej serii jak dla mnie ma za długie włosie i jest za mało zbity. Ciekawa jestem jak ten. Ja marzę o dwóch pędzlach z hakuhodo... Chyba me marzenia się nie spełnią :p
jeśli interesuje cię naturalny efekt to polecam minerały 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 kwietnia 2014 13:56
Nie wiem czy wiecie, ale w Rossmanie będą 3 tygodnie przecen -49% na kosmetyki, w każdym tygodniu inne: do twarzy, do oczu, do ust i paznokci. Zaczynają od wtorku.
Facella - nie cierpię Cię! 🙁(((
Dobra laski, co kupujecie? 😀 Szukam inspiracji, zwłaszcza, że mam -20% w kwietniu i -25% w maju na produkty z Rossa i te moje kupony podobna łączą się z bieżącymi promocjami, więc się obkupię
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 kwietnia 2014 16:21
Ja muszę kupić puder i tusz, bo mi się kończą. Poluję też na jakieś cienie, ale jeszcze nie mam sprecyzowanej wizji. No i kilka lakierów do paznokci by mi się przydało, ale w tygodniu z paznokciami będę zabiegana  😕 pewnie w weekend zostaną jakieś resztki...

whitemoon071, a ja Ciebie cierpię  😁
Moja lista:
- pomadki Wibo Eliksir (mam jedną i jest fajna na dzień)
- kredka MaxFactor Natural Glaze
- Color Tattoo 24H 40 i może 35
- korektor Maybelline Affinitone
- preparat do skórek Wibo
- Lovely Curling Pump Up
- Maybelline  Lasting Drama Gel Liner
Myślę jeszcze nad jakimś różem i puderm, ale to się zobaczy później 😉
Ja muszę wziąć jakiś podkład, ale kompletnie nie wiem w co celować, wszystko jest za ciemne ;(.
W takim razie zasadzę się na Revlon ColorStay 🙂 Potrzebuję jakiegoś dobrego podkładu na ślub, a ten wydaje się trwały. Tylko nie wiem, jaki kolor dobrać... Czas się wybrać po próbki 🙂
Ale w rossmanach nie ma chyba revlona? Czy się mylę?
Nie wiem czy wiecie, ale w Rossmanie będą 3 tygodnie przecen -49% na kosmetyki, w każdym tygodniu inne: do twarzy, do oczu, do ust i paznokci. Zaczynają od wtorku.

O niee  😜
Dlaczego akurat zaoszczędziłam kasę  😁
Facella -  :kwiatek: :P

Ja koniecznie puder sypki transparentny, pomadki jakieś (bo do tej pory uważałam że nic mi nie pasuje i chcę sprawdzić czy faktycznie tak jest), puder w kamieniu i jakiś róż 😉

U mnie jest jeden (o tym jednym wiem) w którym jest szafa revlona 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 kwietnia 2014 19:04
U mnie w trzech nie ma Revlona.

whitemoon071, ja mam piękną, ciemnoczerwoną szminkę i jej nie używam, bo wydaje mi się, że wyglądam w niej jak 7-letnia dziewczynka, która ukradła kosmetyki mamie... A koleżanki normalnie takich kolorów używają, nawet do szkoły i wyglądają ok. Mam też bardzo jasną, jaśniejszą niż naturalny kolor - miała być na co dzień, użyłam jej może 2 razy... Może my jesteśmy jakieś inne i szminki to nie dla nas  😁
robakt   Liczy się jutro.
20 kwietnia 2014 19:08
Właśnie, jakie podkłady polecacie z rossmanna?
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 kwietnia 2014 19:11
Ja mam taki:

Tani, ok. 20zł, w porównaniu z MissSporty, Garnierem i Lovely - świetny. Droższych nie testowałam, ten mi wystarcza.
No właśnie ja mam wrażenie, że w każdej wyglądam po prostu źle. Albo nie umiem sobie dobrać koloru, albo po prostu źle to robię. Może moje usta też nie sprzyjają jakoś super wyglądowi w kolorze. Mam usta jak serduszko, tylko, że są dość wąskie. Górna warga jest wąziutka. Mój naturalny pigment jest lekko czerwony, więc może powinnam w tę stronę pójść? W róże, czerwienie? (zazwyczaj próbowałam wszelkich brązów)
Teraz jak będzie ta promocja to nakupuję jakichś tańszych pomadek i popróbuję.

Co do podkładów - zzawsze, ale to zawsze wracam do revlona. Czego bym nie używała to właśnie colorstay jest moim number 1 😉 A mam w komodzie z 7 innych podkładów. Jeśli mam dzień bez wyprysków czy innych obcych na twarzy to używam rimmela wake me up. Czasem użyję jakiegoś z Lirene (city matt chyba..), czasem ireny eris...
Moim problemem jest to, że raczej te drogeryjne podkłady nie mają pasujących odcieni do mojej skóry. Zazwyczaj te najjaśniejsze są dla mnie i tak za ciemne. Revlona używam 150 BUFF aktualnie.

A no i jeszcze muszę sobie kupić jakiś zestaw do brwi i rozświetlacz 😉


whitemoon071, jakiś konkretny rozświetlacz? 🙂 bo akurat za czymś się rozglądam, chciałam z the balm, ale nie stać mnie na to wszystko już  😁

U mnie revlona nie ma :/ A po ile jest colorstay w rossmanie?

madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 kwietnia 2014 19:35
jej, jaki to dziwny moment mojego życia, gdy nie mam żadnych kosmetyków do kupienia.  😁
przejdę się po lakier Wibo
[img]http://snobka.article.sds.o2.pl/af5b956129a5e8658e18497318e5d156df501604[/img]
nr 13, bardzo ładny, intensywny, kobiecy. przejechany utrwalaczem Eveline fajnie się trzyma i jest tani
Heval - nic fajnego w sumie nie widziałam. Porozglaadam się dopiero. Też chciałam mary lou ale na ta chwile nie mam tyle kasy, zeby i the Balm i inne rzeczy kupić. Na ta chwile muszę kupić puder i chce pomadki. Zobaczymy ile mnie to wyniesie.
Nie zwracałam uwagi ile revlon bo ja kupuje albo na cocolita PL za 38 zł z przesyłka albo w Hebe za 35 ostatnio kupiłam 😉 w superpharm na pewno 70 kosztuje 😉
robakt, ten Stay Matte, który wkleiła Facella jest fajny, ma fajną konsystencję musu, ale dla mnie za ciemny. ;(.

Jedyny pasujący do mnie kolor to Miss Sporty 01. Ale znowu jakość tego podkładu jest słaba.
Ja kupiłam ostatnio Lirene City Matt, jest całkiem ok. 🙂

Polecicie coś na świecącą skórę? Od kilku tygodni mam problem z tłustą skórą, szczególnie w sferze T. Jak na złość - od pewnego czasu nie mam żadnych niespodzianek na twarzy (szok), a pojawił się inny problem... Może jest jakiś domowy sposób, aby zminimalizować wydzielanie sebum? Do twarzy używam jedynie płynu micelarnego Eveline i żelu na trądzik Glamid i to już dłuższy czas, ostatnio w mojej pielęgnacji nic się nie zmieniło.

Powinnam może zapytać w innym wątku, ale tu zagląda więcej użytkowników.
whitemoon071, w superpharmie to wiem, załamka normalnie. Choć teraz jest promocja i za niecałe 40zł można tam kupić.

Sisisa, to i tak dobrze masz, dla mnie miss sporty dużo za ciemny :/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 kwietnia 2014 20:14
Sisisa, jasny jest Manhattan Natural Matt w odcieniu vanillia (o ile się nie mylę, 70 ), tylko nie wiem czy nie będzie za ciemny dla Ciebie, bo nie wiem jaki ten Miss Sporty 😉 podkład jest rzadki, lekki, nie zapycha, kryje średnio, ale ja więcej nie potrzebuję (chyba że jest pryszcz day), bardzo go lubię 🙂

nope, dla mnie najlepsza na przetłuszczanie jest pielęgnacja olejami 😉 ostatnio nie używam nawet pudru transparentnego, tylko sam podkład i o dziwo jest ok 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się