DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

[quote author=zamowkantar link=topic=88.msg2072371#msg2072371 date=1397927325]
Nie widziałam nigdy takiej torby w deca. A zamówić przez Internet nie możesz?

Właśnie nigdzie nie jest dostępna w ofercie online.. 🙁
[/quote]

Ja widziałam taką torbę-plecak jakiś tydzień temu w decathlonie w Sosnowcu 😉

ZygZakowa no myślę ,że dla konia to i tak bedzie na raz, bądź dwa🙂 to zwierze jednak trochę waży 😉 ogólnie sobie darowałam🙂

Hmmm tu chyba kwestia tego jak sobie to pozszywasz wszystko ;p bo te prawdziwe lonze w jeździeckich w sumie też jakoś muszą łączyć z karabinczykiem i to właśnie szyja wiec jak masz kogoś kto umie albo sama umiesz to solidnie zażyć dobrą nicią wielokrotnie to wg mnie powinno wytrzymać ( moja jest baaardzo masywna)
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] post pod postem
Dittka - bardzo mi miło  :kwiatek:
Ja dalej walczę z siateczka na spodzie, ostatnio zaczęłamdawać drelich bawełniany na spód bo wydaje mi się że przy grubszych padach spis że się lepiej niż bawełniana siatka 😉 dzisiaj kupiłam jeszcze inny rodzaj materiału na spód, wydaje mi się, że to może być strzał w dziesiątkę mimo że dość drogo wychodzi 😉

Do szyjących pady, czy ktoś używał ortalionu? Ale chodzi mi o taki porządny gruby ortalion 🙂 bo mocno mnie kusi, fajna struktura i na pewno bardzo mocny ale czy nie będzie zbyt gruby jak na pad? Oglądałam też materiał typu bawega i
się zakochałam  😍
okunka,
Ta bawega faktycznie fajnie wygląda. Jakie to jest - wystarczająco grube na czaprak?
A jeśli chodzi o siatkę na spodzie, to na razie o czymś innym nie myślę. Widzę, że nieźle sobie radzi nawet w szkółkowym czapraku.
Ja osobiście znalazłam mega drobną siatkę, która wydaje mi się będzie mocniejsza, i w sumie nie drogo wychodzi😉 Czasami również stosowałam bawełnę pościelową, cenowo szału nie ma ale jako podszycie się sprawdza😉
okunka Ja chcę właśnie zainwestować troszkę grosza w bawegę, uszyć z niej coś i wypróbować jak to będzie na czapraku się sprawować 😀
Poza tym ostatnio testuje nowe pikowania oto efekt moich zabaw:
Dziewczyny, kolejny raz gorąca prośba.  :kwiatek:
Kojarzę, że forumowa horse_art ma stronę ze swoimi naczółkami na fejsie, ale nie mogę jej absolutnie znaleźć,
wiecie, pomożecie ?  👀
pirat30, dziękuję serdecznie !  :kwiatek:
dar, wystarczylo pw napisac albo kliknąć pod obrazkiem na www 😉

gdyby ktoś szukał, nie wiem czy dobre ceny, ale tu są wszystkie elementy do derek, których nei można zrobić 😉 jako posiadaczka derki tej marki i dołączanego "pakietu do naprawy" mogę powiedzieć, ze jakość b.dobra 🙂

http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Kon/Akcesoria-do-derek/
Witam wszystkich  😀 Ostatnio przeglądałam stare prenumeraty Konia Polskiego i wpadłam na fajną instrukcję : Jak zrobić popręg ? I mam OGROMNĄ prośbę ,by ktoś wytestował tą instrukcję  🏇 Zrobiłam zdjęcia instrukcji ,a znajdziecie je w moim albumie ------------>http://re-volta.pl/galeria/album/5300 Mam nadzieję ,żę połapiecie się w odczytaniu i .t.d  👍
Popręg wygląda tak :
Chodzi ci o przetestowanie popręgu podczas jazdy, czy pomysłu?
Chodzi o to by ktoś zrobił ten popręg i ogólnie czy mu wyjdzie  i wytestował  go czy się nie rozerwie i.t.d 🤣  Ja niestety nie mam takich materiałów .
Ja tylko rzuciłam pomysłem  🏇
Taki popreg kosztuje w boberze cos 20zl wiec chyba szkoda czasu 🙂

Ja dzis po poprawkach przetestowalam bryczesy ktore szylam okolo rok temu i nie pekly w kroczu  😁 tak jak stalo sie to poprzednio 😀. W sobote jada na zawody ale jestem zachwycona  😍.
Zorilla, żeby tylko nie pękły na zawodach :P dla pewności - białe gacie z tego samego materiału :PPPP

a ...mam ten popręg z bobera dla spaślaka. fajna rzecz. tylko jest mało rozmiarów, no i z syntetycznej linki są. lata w takich jeździłam (także rajdy - do kulbak takei są). ale naturalnych - tego sztukasa dłużej niż godzine nie testowałam ..
Ja tak skromnie z kopystką terenową wykonaną przez mojego chłopa  😉 on oczywiście niezadowolony z efektu końcowego, już planuje poprawki.
Dziewczyny ile metrów materiału na poprowiec na siodło 🙂 ?
sandi, mam taką "sklepową" - rzecz fantastyczna. najbardziej dla mnei niesamowite, że po rozłożeniu to sie blokuje i samo nie składa 😀 ale w waszym wydaniu - jako brelok (dopiąć do szlufki, siodła - to już mega hicior użytkowy!  😍

a ja takie cóś zmajstrowałam. koniki w ulubionych kolorach (heh, czasem jak się zapomina o czyiś urodzinach trzeba działać szybko 😉 ) też tu moge? żeby pod sprzet podciagnąć trzeba się na główkować... ale ....może służyć  jako sprzet do nauki części ciała np  😜
jak dopisze pogoda (światło) pokaże jaki księżniczkowy naczólek wykombinowałam dla siebie... zaszalałam :P
Zorilla, mogę zmierzyć, bo mam w domu 🙂


edit. u mnie to jest ok 1,5x0.8 😉
horse_art - nie pokazuj tych naczółków bo zaleje się łzami, że takiego nie posiadam 😜 😍
Coś się tak cicho tutaj zrobiło, w takim razie wrzucam parę moich nowości ;p
-kantar podszyty futrem z groszkami 🙂
- czaprak bawełna niebieskie groszki
-komplet: czaprak satynowy + owijki polarowe
- komplet: pad mikrofaza + owijki polarowe 😀
CeraŁ   dużo dużo zmian..
20 maja 2014 17:08
czy ktoś podjąłby się zrobienia takiej podkładki na kłąb ?  :kwiatek:  moje zdolności manualne nawet tego nie ogarną  😁

[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnhGfDovqEx2VL1ACtpu3BnwDhdaxYSf28ldFMcdAQtTYqDudX[/img]

[img]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJ9rtz-XJSVH5hq8bglJ-roqfNAeXifxwfor6rXuJgYbWWwB3I2g[/img]
horse_art,
Konik super 🙂 Mam podobne na choinkę, ale Twoje fajniejsze.
A o naczółku to już nawet nie wspomnę  😍 - popieram Time

sandi,,
Świetny patent 🙂

To ja się też pochwalę:
Time, ja motywuje :P

asicaa239, dittka, pięknie! i takie...inne!

a to mój auto-prezent urodzinowy 🙂
mam takie pytanie jak dl laika. Jako, ze przymierzam sie powoli do stworzenia czapraka co lepiej sie pikuje: owate, czy gabke?  O ile z szyciem mniej lub gorzej sobie poradze, to z pikowaniem niewiele mialam wspolnego, dlatego wolalabym sie zabrac za pikowanie tego, co jest latwiejsze i nie zrazi mnie do "kolejnego tworzenia" 🙂
Czy taki sprzęt może być ? : Ciach - niebezpieczny link
Czy taki sprzęt może być ? : Ciach - niebezpieczny link


NIE KLIKAĆ, SPAMUJE
Witam wszystkich🙂
Mam nadzieję, że znajdę kogoś, kto mi pomoże w tym wątku. Poszukuję kogoś, kto wykonuje wedzidla bezoglowiowe w przystępnej cenie. Widziałam ogłoszenie na allegro, ale cena mnie trochę zaskoczyła. Wydaję mi się, że jest dosyć wygorowana za kawałek skóry(wiem, że nie jest to zwykła skóra, ale wciąż). Liczę na to, że jest tu jakaś dobra dusza, która byłaby w stanie takie wykonać na zamówienie za przystępną cenę.
Dodam tylko, że chcę przerzucić konia na takie kielzno, ponieważ wyskoczył mu na głowie sarkoid w dosyć niefortunnym miejscu-akurat tam, gdzie leży pasek  policzkowy i jazda w oglowiu oznaczalaby ciągłe podrażnienia. Nie chcę jednak całkiem odstawić go od jazd.
Proszę o kontakt na PW lub maila:iza.skiba94@gmail.com
Pozdrawiam!
Ja mam również pytanko. Z czego można by było zrobić wygodne, nieobcierające podogonie? Macie jakieś pomysły? 🙂
Żeby nie obcierało - futerko lub aksamitka.
Haffek, gruba linka żeglarska. ew. + futerko/polar
zelka2303,
Na początek najłatwiej pójdzie Ci z cienką gąbką, taką 1-1,5 cm, ewentualnie 2 cm. Ovata już daje puszystość, która trochę przeszkadza.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się