skrzynki, pojemniki na szczotki , preparaty pielęgnacyjne

Jaką skrzynkę na podręczne szczotki możecie mi polecić ?
szukam takiej aby nie była za duża ale też nie malutka
były by tam 3 zwykłe szczotki zgrzebło iglak i szczotka do grzywy
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 kwietnia 2012 11:49
Też polecam taką z decathlonu. Mam brązową z niebieskimi zapięciami. Wchodzi mi iglak, zgrzebło gumowe, 2x włosiana, 2x do grzywy i ogona a'la oster (koleżanka swoją trzyma), kopystka, gumki do grzywy, torebeczka cukierków dla konia, nożyczki i mam zamiar jeszcze włożyć furminator bo miejsce się powinno znaleźć 😀
tylko że u mnie nie ma Decathlonu niestety
Dziękuję za wskazówkę - ja ślepa chyba jestem bo zaglądałam do ogłoszeń ale nie widziałam
Ten model jest chyba bardzo popularny, dałabym głowę, że widziałam identyczne skrzynki sygnowane nazwami przynajmniej 3 innych firm. Sama mam identyczną, a nie z decathlonu 😉
🙂 też to zauważyłam
a czy ktoś z was widział skrzyneczkę  Lux Hansbo
http://www.horsehouse.pl/Szukaj/?string=skrzynka&x=0&y=0
hejka, poszukuję takiej dziwacznej skrzynki. Widziałam na takiej końskiej imprezie u jednej dziewczyny.... Przedewszystkim ma DWIE rączki. Tak jak kozyk na zakupy. Dodatkowo ma taką półeczkę ale przymocowaną w środku, bodajże do wieczka ( nie chodzi o taką plastikową wyjmowaną). Dodaje takie moje próby zilustrowania jej....

Wie ktoś gdzie można coś takiego kupić?
mam 2 skrzynki:

1. york skrzynka średnia na szczoty - jestem z niej bardzo niezadowolona. Nie jest średnia, jest mała, pólka jest do kitu, bo nic konkretnego nie da się tam trzymać, i tylko przeszkadza, żeby dostać się do szczotek, trzeba ją ciągle wyjmować.
Największy ból to zapięcia skrzynki - ciągle wypadają!
ogólnie koszmarek, nie polecam

2. waldhausen (AWA): duża skrzynka, bardzo porządna, mam pomarańczową, ale jest kilka na prawdę ładnych kolorów, trzymam w niej wszystkie szczoty (dużo szczot - 2 włosiane, 2 z wł syntetycznym, 2 gumowe zgrzebła, 1 plastik, szczota do ogona i grzywy, masażer, do kopyt) i jeszcze jest luz); półeczka jest wysuwana i mam w na niej kopystkę i rękawiczki do czyszczenia konia, w małej przegródce (można ściankę działową ustawić w 2 pozycjach) mam szmatki, wcierkę, maść kamforową, 2 szczotki do pyska, lampkę naczołową, kolejne rękawiczki, chusteczki (taka spora paczka) bambino do wycierania końskiego nosa, cuksy dla konia... i jeszcze kilka innych rzeczy..

skrzynia na prawdę pojemna, zapięcia mocne, używam 2 lata, codziennie, stoi koło boksu. wg mnie jedna z najlepszych skrzyń na szczotki, np dużo większa od eskadrona.

gorąco polecam!
Udało mi się w Auchan kupić bardzo zgrabny kuferek za 13,99 🙂 19' curvera. Taki... owalny, nie prostokątny, bo te prostokątne skrzynki na narzędzia, to wszystko okrutne badziewie.
Dobrze, że zajrzałam dzień po dniu - bo jednego dnia nie było, a drugiego - 3 ostatnie.
Odgrzebuję temat bo nie chcę zaczynać nowego o tym samym.

Potrzebuję porady. Szukam torby na szczotki. Do tej pory korzystałam z małej torebki decathlona ale zaczyna mnie denerwować że muszę układać tetris żeby ją zamknąć. Poszukuję czegoś większego ale za jakąś rozsądną cenę. Koniecznie musi być zamykana (bo widziałam już torby na zasadzie reklamówki w które się wszystko wrzuca i tak zostaje nie zamknięte).
Mogłoby być coś w stylu yorka ale obawiam się że tez będzie malutka. Podpowiedzcie coś...  :kwiatek:
joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
16 maja 2014 12:28
indianwolf
ja ostatnio kupiłam tę torbę Yorka właśnie http://dobry-kon.pl/opis/2553339/torba-na-akcesoria-zamykana.html
Myślałam, że będzie tylko na szczotki, ale zmieścił się w niej, oprócz 2 szczotek Magic Brush, kopystki, zwykłego plastikowego iglaka, zwykłej miękkiej szczotki, szczotki słuchawki do grzywy i ogona, także komplet na 4 nogi ochraniaczy full (i jest jeszcze trochę luzu, wczoraj dopchałam tam też odżywkę do grzywy i ogona  😀 ). Poza tym ma fajne kieszonki dookoła i tam wystawiam sobie jedną MB i kopystkę by mieć je pod ręką. Plusem jest, że jest dookoła biegnie gumeczka, która przytrzymuje szczotki w tych kieszeniach. Zamyka się z tym wszystkim bez problemu, ma dwa uchwyty krótkie i jedno dłuższe do zawieszenia np. na ramieniu. Ja polecam. Zastanawiam się tylko jak z wytrzymałością, ale nie wygląda na "papierową" 🙂
indianwolf Może trochę kosztuje, ale polecam torby Eskadrona. W porównaniu z Yorkiem, to niebo a ziemia. Duża, kieszonki na zamek dwie, fajnie zamykana. No przede wszystkim to to, że jest naprawdę ogromna i mieści się wszystko.
Ja również polecam torbę Eskadrona. Ostatnio zamówiłam ii jak przyszła to mocno sie zdziwiłam. Jest naprawdę duża i wygląda na dobrze zrobioną🙂 Polecam! PS. W świecie koni teraz promocja na torbę, widziałam  😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 maja 2014 08:31
Udało mi się w Auchan kupić bardzo zgrabny kuferek za 13,99 🙂 19' curvera. Taki... owalny, nie prostokątny, bo te prostokątne skrzynki na narzędzia, to wszystko okrutne badziewie.
Dobrze, że zajrzałam dzień po dniu - bo jednego dnia nie było, a drugiego - 3 ostatnie.


Ja też mam skrzynkę curver od ok 10 lat, ładna, trwała. Miała być na moje kosmetyki ale dużo lepiej spisuje się w stajni. Jak nie zapomnę to zrobię fotę bo nie widzę już takich w sprzedaży.
Już wystosowałam zapytanie do końskiego świata. Dzięki za info  :kwiatek: Jak duża ona jest? Może jakaś dobra duszyczka mi ją obmierzyć? Ja generalnie potrzebuję miejsce na takie rzeczy jak:
duża szczota z długim włosiem (tzw. miotła),
zwykła szczotka,
iglak,
2x magic brush,
kopystka,
rękawica do nabłyszczania,
zgrzebło gumowe,
ew jakaś butla z psikaczem
więc suuuper mega miejsca nie potrzebuję ale mam już dość upychania w malutkiej torbie. Chciałabym kupić coś takiego akurat: żebym nie zastanawiała się jak to upchnąć w środku ale też żebym nie chodziła z wielką walizką. A niestety na zdjęciach w sklepach ciężko jest określić rozmiar.
[quote author=joanna_kwiat89 link=topic=137.msg2095540#msg2095540 date=1400239724]
indianwolf
ja ostatnio kupiłam tę torbę Yorka właśnie http://dobry-kon.pl/opis/2553339/torba-na-akcesoria-zamykana.html
Myślałam, że będzie tylko na szczotki, ale zmieścił się w niej, oprócz 2 szczotek Magic Brush, kopystki, zwykłego plastikowego iglaka, zwykłej miękkiej szczotki, szczotki słuchawki do grzywy i ogona, także komplet na 4 nogi ochraniaczy full (i jest jeszcze trochę luzu, wczoraj dopchałam tam też odżywkę do grzywy i ogona  😀 ). Poza tym ma fajne kieszonki dookoła i tam wystawiam sobie jedną MB i kopystkę by mieć je pod ręką. Plusem jest, że jest dookoła biegnie gumeczka, która przytrzymuje szczotki w tych kieszeniach. Zamyka się z tym wszystkim bez problemu, ma dwa uchwyty krótkie i jedno dłuższe do zawieszenia np. na ramieniu. Ja polecam. Zastanawiam się tylko jak z wytrzymałością, ale nie wygląda na "papierową" 🙂
[/quote]

Ja też jestem z tej torby bardzo zadowolona, może poza wytrzymałością właśnie 😉
Materiał od środka jest podklejony warstwą hmm czegoś takiego, co czasami plecaki mają w środku. I to coś dość szybko zaczyna się wykruszać (prawdopodobnie pranie trochę pogorszyło sytuację), co pewnie finalnie doprowadzi do tego, że materiał torby zacznie się przecierać. Ale spróbuję temu przeciwdziałać, bo lubię tę torbę, ma bardzo dobry system zamykania i wszystko mi się w niej mieści.
indianwolf jak przyszła to sprawdziłam co się w niej mieści  😉 A więc były tam szczotki, ochraniacze, kask, czapsy i moja lustrzanka i się zamknęła  😀 Także polecam! Bardzo pakowna a przy tym nie wygląda na bardzo wypchaną, udany zakup  💘
Ja mam torbę Horze, Eskadrona dla mnie zawsze była za wielka na szczotki, Horze jest w sam raz.
Burza, przybij pionę, tak samo sądzę 🙂 Mam dla Skwara Eskadrona, na wyjazdy by była super, ale na podręczną torbę na akcesoria codziennego użytku jest za duża, zbiera się w niej śmietnik i tysiąc niepotrzebnych szczotek, z których wykorzystuję - nie licząc kopystki - może dwie, albo w porywach trzy. Z toreb uwielbiam tą:

Mieszczą się dwie szczotki, grzebień czy tam inne czesadło do grzywy, butelka shina Absorbiny, mokre chusteczki dla niemowlaków i jakaś podręczna maść na zadrapania czy otarcia. Ciekawe, czy są podobne torby bez szczotek, bo ta w zestawie wypada dość drogo. Naprawdę wygodnie się z niej korzysta - wszystko jest w przegródkach w pionie, gotowe do wyciągnięcia.
Szukam torby na szczotki w kolorze zielonym - najchętniej ciemnym zielonym, ktoś coś 🤔
rox   ogony trzy
18 maja 2014 09:31
Ja miałam tą torbę z Yorka, bardzo mało używana rozwaliła się w mgnieniu oka 😉
quanta, fajnie by było, jakby te torby były też sprzedawane luzem (z przegródkami znalazłam tylko taką... na wino, ale raczej trochę za wysoka :/), bo sam zestaw szczotek mi niepotrzebny, a torba super. 😉 No, byłaby idealna, gdyby miała zamknięcie i jakąś boczną kieszonkę na małe drobiazgi, żeby grzebyk do przerywania czy degażówki mi się nie walały luzem. Bo to mnie najbardziej irytuje w posiadaniu skrzynki, że jak chcę znaleźć coś małego, to muszę połowę rzeczy przewalić i zawsze jest bałagan, ciężko poukładać tam wszystko w jakimś ładzie i trzeba by to robić po każdym czyszczeniu (włącznie z układaniem rzeczy, których nie zawsze używam), zamiast po prostu włożyć do przegródek. Poza tym w skrzynce nie mogę postawić pionowo sheena, a niektóre spryskiwacze mają niezbyt szczelne zamknięcia i się potrafią powoli wylewać. 👿
Z innych rozwiązań przychodzi mi jeszcze do głowy jakaś torba na aparat foto i obiektywy...

Burza, cyknęłabyś może jakieś foty tej swojej torby? Te katalogowe pokazują ją tylko z jednej strony, a ja jestem ciekawa, jak ona wygląda np. od góry... Ona jest jakoś zamykana? Muszę poszukać czegoś nowego na szczotki, bo w obecnej skrzynce urwał mi się jeden zawias (w zasadzie to koń urwał...) i co chwila pokrywa odpada przy otwieraniu (zresztą od początku się ją dość ciężko zamykało). I nie mogę się zdecydować. 😉
Przy okazji szukania zielonej torby w Amigo znalazłam skrzynkę, o którą chyb achodzi kirikum http://amigo-konie.pl/90-busse-skrzynka-na-sprzet-cologne-ii.html
Czy torby Stallion są tak samo duże jak Eskadrony? Na foto wyglądają podobnie.
Przy okazji szukania zielonej torby w Amigo znalazłam skrzynkę, o którą chyb achodzi kirikum http://amigo-konie.pl/90-busse-skrzynka-na-sprzet-cologne-ii.html
Czy torby Stallion są tak samo duże jak Eskadrony? Na foto wyglądają podobnie.


u mnie w stajni jest właśnie ta zielona torba ze Stalliona. nie mam porównania z Eskadronem ale IMO jest średniej wielkości - dla mnie chyba trochę za mała 😉
quantanamera, wymieniłaś zawartość mojej 😁

Tak jak napisałaś- iglak, coś na połysk, kopystka, chusteczki, maść jedna czy dwie- i finisz.

sumire, nie, nie jest zamykana, ma dużo małych kieszonek i jedną otwartą dużą 🙂 cyknę.
Eee, to jak nie ma zamknięcia, to lipa. 🙁 Akurat tam, gdzie trzymam moją aktualną skrzynkę (nie chce mi się jej nosić z paki), dość mocno się kurzy i wolałabym coś z zamknięciem... Skrzynkę to jeszcze można umyć pod ciśnieniem, częste pranie torby ze zbierającego się w niej syfu już jest mniej poręczne...
CeraŁ   dużo dużo zmian..
03 czerwca 2014 16:08
ostatnio w realu były promocje na takie pojemniki :




za 20 zł 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się