Kuce - wszystko o

emptyline   Big Milk Straciatella
09 czerwca 2014 11:07
miika, karola2500, kilka firm, np. HORZE ma dostępne rzeczy dla szetlandów, mam nawet coś na wieszaku "u siebie".

miika, smarujcie kremem z mocnym filtrem.
maska ufałka ta z gałami zachodzi daleko na chrapy 🙂
karola2500, Powiedz czego dokładnie szukasz to może powiem Ci, gdzie kupić - mam trzy poniaki i wiem, jak ciężko coś dla nich znaleźć.
A co do drugiej części Twojego posta to sio do ogłoszeń 😉

miika, my siwkom smarujemy kremem do opalania dla dzieci, a na już podrażnione dobry jest alantan.
Miika - też mam izabela, maska z ochroną na chrapy i pomaga.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 czerwca 2014 17:10
miika, to ja, nie, nie jeżdżę, ma jakieś 125 cm =)
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
09 czerwca 2014 22:09
miika pierwszy extreme trail w komarnie 😉
dziewczyny dziękuję za odp 🙂
teraz pilnie  szukam ogłowia i sioła ( będziemy zajeżdżać małego , jeszcze nie wiem jak to zrobić , ale takie są plany ;D )
W planach jest tez, żeby kucor chodził w bryczce także również sprzęt do tego potrzebny.
Dziewczyny, orientujecie się gdzie w Mazowieckim dostanę jakiegoś fajnego młodego kuca 130-135 cm w kłębie z potencjałem do skoków? Przeszukałam już wszystko i naprawdę NIC 🙁
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
11 czerwca 2014 22:36
Nas tu juz bardzo dawno nie było ,studia dużo czasu zajmuja ,młoda arabka Dimer również :-)

Dzis byłyśmy w terenie i oto rezultat :-)

A to Dimer  póltoraroczna arabka i Misia obecnie 7 letnia kucka DRP :-)

gajara18 urocza stajnia. 😉

Hmm, nie przedstawiałam się z moim dwuletnim ogierem tutaj jeszcze, a mam ochotę. 😉
Alfie, jeleni kuc feliński.
Nie mam niestety zdjęć w całej okazałości, bo nie mam aparatu. Zdjęcia mam tylko jak ktoś się nawinie. 🙁 Generalnie powiem tak. Na początku było trudno, bo przecież ogier, kucyk do tego. Lecz teraz, po prawie roku pracy nad szacunkiem chyba nie może być lepiej. Wybrałam właściwą drogę- PNH. No i tak sobie idziemy programem siedmiu gier, który bardzo mi pomógł. Jeśli chodzi o jego zachowanie w stadzie to jest źlee, bo mamy 2 inne ogiery no i klacz... A kastracja w takim skwarze i przy muchach nie jest dobrym pomysłem, więc muszę czekać do września/listopada. Niestety... młody jest cały poharatany. A sam się zaczyna, zostaje skopany, a później ja mam problem. Eh, te ogiery. xD
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 czerwca 2014 09:40
Rogalosz puszczacie trzy ogiery i klacz na jeden padok? Nie boicie się, że się okaleczą albo pokryją klacz?

O to mnie ciekawi czy w PNH, zwłaszcza w 7 grach mogą uczestniczyć ogiery?
lusia722 klacz jest duża (wlkp) a mój to kuc. Chodzą razem jak nie ma rui. A jak ma ruję, to zostaje w stajni albo idzie sam. Ale co to dla niego bramka od boksu? Albo przeskoczy albo rozwali całą- muszę go wiązać. Jeden ogier stoi w stajni, a drugi trochę dalej w ogródku sąsiada. Staranował płot. Łatwo nie jest.
Mogą, czemu miałyby nie móc?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 czerwca 2014 09:56
Rogalosz to, że klacz duża a ogier kuc niczemu nie przeszkadza 😁
Jakoś nie spotkałam się nigdy z ogierami prowadzonymi tymi metodami. Wydaje mi się, że wyklucza to skłonność do dominacji. Dlatego pytam z ciekawości 😀

A ja dostałam w prezencie 1,5 kucyka 😉


Hmm, mi tam właśnie 7 gier pomogło ustalić dominację.  😉
Rogalosz, Serio? Nie boisz się, że się uszkodzi na tyle skutecznie, że trzeba będzie szyć? Że zakuleje, bo dostanie jakiegoś niefortunnego kopa w nogę? Albo w głowę?
Skoro to nie są ogiery rozpłodowe ani "wysoko sportowe", po co je trzymać tymi ogierami...
Sankaritarina
Boję się. Bardzo się boję. Robię co mogę, żeby do tego nie doszło (nie wychodzą razem). No ale kurcze, trudno, wpadka. Muszę zaczekać z kastracją do listopada, bo jak na razie jest za ciepło no i muchy... a komplikacji nie chcę.
No, jeśli działasz w tym temacie to dobrze :kwiatek: Brzmiało to trochę, jakby Ci odpowiadała sytuacja. Pewnie, że koń się może uszkodzić nawet w mega-bezpiecznym boksie, ale grunt to działać z głową. Jeśli masz możliwość, żeby jakoś sam wychodził albo ewentualnie z towarzyszem, z którym się nie tłuką, to byłoby dobrze.... Stan boksu można byłoby sprawdzić, skoro mówisz, że koń potrafi rozwalić.
Trzymam kciuki za bezpieczeństwo ogra i żeby Ci się udało zabezpieczyć boks odpowiednio,bo np. moja siwa (a dodam tylko,że to klacz  😜 ) ma boks  wzmacniany w każdym możliwym miejscu i wykonany w jakiś 80% z mocnego metalu-a jak się postara,to i z takiego boksu wyjdzie/rozwali. Zawsze mnie to zastanawia jakim cudem 🙂
No i dzisiejsze my-rozgrzewkowe.Iskierka na początku sztywna strasznie i kombinowała do koni,plus nie byłyśmy u siebie-ale odpuściła i poskakałyśmy. Jestem dumna,bo dla Siwej nawet w domu wszystko jest bardzo rozpraszające. Jednak udało nam się,trening bardzo na plusie no i mała zamiana-oddałam ją na chwile w ręce koleżanki i wsiadłam na większego konia..
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 czerwca 2014 20:29
Z moim drugim maluchem:
emptyline   Big Milk Straciatella
16 czerwca 2014 21:25
Strzyga, o panie dzieju, jakie cudo! Masz więcej zdjęć?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 czerwca 2014 21:40
Mam masę, dziś robiłam.

Chłopak potrzebuje jeszcze czasu, ale i tak zrobił spore postępy. Nie rzuca się już na kraty, nie atakuje ludzi przy każdym ruchu, potrafi nawet jeść jak go oklepuję. Zimowe futro jeszcze wychodzi, ale jest o wiele lepiej.

Dla przypomnienia jak wyglądał 3 tygodnie temu:



Dziś:
emptyline   Big Milk Straciatella
16 czerwca 2014 21:51
Jeszcze jeszcze jeszcze! Jest cudowny! Ile ma w kłębie?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 czerwca 2014 22:27
Będą, będą, bo sama nie mogę się napatrzyć jaki on jest fotogeniczny 😀
Przedstawiam kuckę, na którą sporadycznie sobie wsiadam 🙂
Pięknooka Westa, bodajże C grupowa  💘

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 czerwca 2014 18:35
Żeby on jeszcze był tak milutki, jak wygląda na zdjęciach *___*

Strzyga, świetny 🙂.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 czerwca 2014 18:52
Pialotta, nie wiem czy nadal szukasz, ale jeszcze niedawno Poland Park miał na sprzedaż fajnego kuca - Jalaberta.
Kucyk kochany, ale zdecydowanie dla zaawansowanego jeźdźca. http://www.bazakoni.pl/fjordglimtsjalabert
emptyline   Big Milk Straciatella
18 czerwca 2014 00:05
Strzyga, no nie, on zostanie moim ulubieńcem.  Jak się nazywa?
revoltowiczka., fajna dziewczyna. 🙂

A ja muszę się pochwalić, że mój koń jest ze mną już 3 lata, a co za tym idzie, właśnie miał 7 urodziny. I jest cudowny, absolutnie cudowny.




Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 czerwca 2014 14:49
emptyline, Ochrzciliśmy do Bentley, ale mówię na niego Bernardo, bo u nas wszystkie konie mają ludzkie ksywy.
Sisisa, strasznie mi się podoba, na żywo trochę jeszcze bida. I dzikusek przerażony. Na przykład niezbyt umie się paść.
Strzyga Jak kucyś zaginie to nie szukaj go u mnie  😁 😜
emptyline Sto lat ! dla Was  :kwiatek:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się