KAWA i wszystko z nią związane

Lena, dzięki!
sznurka od poniedzialku beda w Lidlu tabletki do czyszczenia m.in ekspresow do kawy wlasnie 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
15 marca 2014 23:15
Tą orzechową kiedyś przyniosła babeczka do nas do kawiarni żeby jej zmielić. Faktycznie zapach był obłędny, ale na 100% nie naturalny 😉
Zu, myślę, że naturalnie, to żadna nie jest aromatyzowana 😀 Zwyczajnie nie osiągnie się takiego efektu, jaki chciałby poczuć konsument  😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 marca 2014 08:33
Carmen zdziwiłabyś się 😉 Metodą obróbki oraz uprawą w odpowiednich regionach można osiągnąć super aromaty, do złudzenia przypominające owoce, kwiaty, orzechy 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 marca 2014 08:56
Zu to zdradz jaka firma takie kawy oferuje 🙂
A propos Lidla - wczoraj kupiłam na promocji mieloną 500g Organic, fairtrade, 100% Arabica za 15 zł o ile się nie pomyliłam.
Właśnie ją piję - bez szału, moim zdaniem ciut za kwaśna, ale jako awaryjna daje radę - no i cena  😍
Zu, no proszę 😉 a tego nie wiedziałam. Również chętnie poznam firmę.

Wreszcie znalazłam kawę, która w 100% mi odpowiada - Tchibo Espresso Sicilia Style  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 marca 2014 13:39
w Lidlu jest też Melitta, tania, a dobra 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 sierpnia 2014 13:35
odświeżam 🙂
czy kierować się jakimiś kryteriami przy wyborze młynka do kawy, czy to nie ma większego znaczenia i spokojnie mogę wybrać wedle ceny? 😉
Jakby się któraś czaiła na ekspres do kawy to polecam te aukcje: http://allegro.pl/luksusowy-delonghi-super-ekspres-cisnieniowy-i4468689246.html
Codziennie gościu wystawia ekspresy, licytacja od 1 zł, ale szybko cena leci w górę. Najpierw kupił ekspres nasz zaprzyjaźniony ksiądz. Potem mama. Stan prawie idealny (lekko zarysowana metalowa podstawka pod filiżanki), działa świetnie. Większość rzeczy można samodzielnie regulować. Mamie się udało wylicytować za 407 zł, księdzu za 380.
Minusem jest długi czas oczekiwania na przesyłkę, bo to chyba były 2 tygodnie.
No ale jak ktoś chce upolować fajny ekspres za niewielkie pieniądze, to serdecznie polecam 🙂
w Lidlu jest też Melitta, tania, a dobra 😉
kawą z Lidla rozwaliłam młynek  😤 i nigdy więcej kawy tam nie kupię. Jakby się któraś czaiła na ekspres do kawy to polecam te aukcje: http://allegro.pl/luksusowy-delonghi-super-ekspres-cisnieniowy-i4468689246.html
u mnie w rodzinie były dwa ekspresy delongi i oba po roku do naprawy a właściwie do wyrzucenia. Wyglądają swietnie i przez rok byłam pewna że to cudo. Niestety nie mogę polecić tej firmy.
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
06 sierpnia 2014 09:55
Dziewczyny a jak parzycie zieloną kawę? 😉 mam całe ziarna
Cariotka   płomienna pasja
07 sierpnia 2014 16:12
mam rozwalony młynek więc miksuje w thermomixsie.
Było coś o Kopi Luwak? - nie śledziłam tego wątku.
Otóż dowiedziałam się, że oczywiście już jest przemysłowa produkcja tej kawy.  😵
Nieszczęsne cywety są na farmach, gdzie się pozyskuje kawę. Nie pijcie! Bo ten napój jest okupiony cierpieniem zwierzaków.
Było coś o Kopi Luwak? - nie śledziłam tego wątku.
Otóż dowiedziałam się, że oczywiście już jest przemysłowa produkcja tej kawy.  😵
Nieszczęsne cywety są na farmach, gdzie się pozyskuje kawę. Nie pijcie! Bo ten napój jest okupiony cierpieniem zwierzaków.

O matko aż mnie zatkało i pogooglałam sobie trochę....
To może coś przeciwnego?
Kraków - Coffee Cargo - cudowne miejsce, a kawa.... mrrrrr..... poprostu niezwykła.
Graba.   je ne sais pas
08 stycznia 2015 09:10
odświeżam trochę temat. Czym się kierować przy wyborze ekspresu? Polecicie jakieś tanie marki/modele? (przeczytałam cały wątek, ale jak były jakieś informacje to stare). Do codziennego używania(1 kawa dziennie, więc aspekt finansowy odgrywa dużą rolę).
Wpadnij sobie do tego Coffee Cargo jak będziesz w okolicy. Tam wyjaśnią Ci na pewno czym się kierować przy zakupie ekspresu i pokażą jak parzą na inne sposoby. Bez ekspresu a cudowne.
Graba, ja jestem maniaczką kawy, piję jej bardzo dużo i do tej pory ubolewałam nad faktem, że mi ekspres zajmuje sporą część bagażnika - często wyjeżdżam na dłużej poza Warszawę nad morze i cierpię, bo ekspresu w końcu nie zabierałam ze sobą. Za to kupiłam na miejscu taki sprzęt:

http://kuchenny-swiat.pl/Kawa-i-herbata/Kawiarki/Kawiarka-MUSA-4.html

Chyba nawet ten model, na pewno ta firma. Wzięłam największą. Parzy kawę bardzo dobrze! Kupuję dobrą kawę mieloną w sklepach z kawą albo Lavazzę w sklepie i w końcu mam pyszną, mocną kawę na urlopie. Gdybym nie miała ekspresu, to ta kawiarka byłaby u mnie na bank.
Graba ja mam ten. Mega prosty w użytkowaniu, nic się z nim nie dzieje, czasami tylko trzeba go przeczyścić. Polecam. 😉

A mój tata na święta kupił do domu to. Na początku wydawało się skomplikowane, ale okazało się banalnie proste, szybko robi kawę i jest wyśmienita. 😍
Czy zielona kawa jest smaczna?
Dla mnie to takie siano zalane wodą.
[quote author=madmaddie link=topic=16259.msg2040914#msg2040914 date=1394977141]
w Lidlu jest też Melitta, tania, a dobra 😉
kawą z Lidla rozwaliłam młynek  😤 i nigdy więcej kawy tam nie kupię. Jakby się któraś czaiła na ekspres do kawy to polecam te aukcje: http://allegro.pl/luksusowy-delonghi-super-ekspres-cisnieniowy-i4468689246.html
u mnie w rodzinie były dwa ekspresy delongi i oba po roku do naprawy a właściwie do wyrzucenia. Wyglądają swietnie i przez rok byłam pewna że to cudo. Niestety nie mogę polecić tej firmy.
[/quote]

Ja mam delonghi jakieś 2,5 roku i zupełnie nic się z nim nie dzieje, działa świetnie i robi pyszną kawę.
MAm dokładnie taki:

Nie jest jakiś problematyczny w czyszczeniu i odkamienianiu, nie zajmuje dużo miejsca i jestem bardzo zadowolona.
Bez porównania z Krupsem, którego kiedyś miałam i był beznadziejny.
i pokażą jak parzą na inne sposoby. Bez ekspresu a cudowne.


To znaczy jak ?  😀
Ludzie siedzący w temacie kaw, mówili mi, ze najlepsza kawa jest z ekspresu kolbowego.
Najlepiej kupić młynek- koniecznie zarnowy i ekspres kolbowy, to daje szanse na super aromat.
Polecali mi ekspres marki Jura, niestety nie było mnie wówczas na niego stać. Ma ktoś?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 stycznia 2015 14:58
Czy zielona kawa jest smaczna?

dziwnie pachnie. dla mnie jest smaczniejsza niż np. zielona herbata. palonej nie przypomina wcale, generalnie nie ma szczególnego smaku. można kupić małą paczkę i spróbować.
Co teraz pijecie?
Zostałam maniaczką sklepu http://www.coffeedesk.pl/.
Wypróbowałam już kawę Pellini, bez szału.
Kimbo Extra cream
Kimbo, jest bardzo smaczna, ale jest bardzo mocna. Pomimo, że często piję kawę, to przy dwóch filiżankach tej Kimbo, miałam uczucie że stoję obok siebie 😉 Polecam, jako mózgotrzepa.
Kupiłam jeszcze Arccaffe Mokacrema, która miała być najlepsza:

Dla mnie bezszał 😉
Cały czas szukam czegoś dla siebie 😉
Średniej jakości i w średniej cenie ekspres do kawy. Kapsułkowy z tchibo czy jakiś klasyczny (na tych absolutnie się nie znam). Zależy mi na tym, żeby móc zrobić sobie dobrą... znaczy lepsza niż rozpuszczalka z wrzątkiem, kawę z mlekiem, takie podstawy zasadniczo. Kapsułki - łatwe, szybkie, w sumie dość drogie (chociaż z tego co widzę to można kupić wielkie opakowanie i wychodzi ok 1zł za kawę, ale to przy kupieniu prawie 100szt na raz) i ograniczające. Zwykły ekspres - można używać zwykłej kawy... czy wychodzi taniej? Nie zależy mi na tym, żeby mieć super hiper kawę przy jednym naciśnięciu guziczka.
http://www.tchibo.pl/cafissimo-classic-aubergine-p400086597.html?dim1=Aube Myślę o tym modelu. Ma dyszę do mleka i to mi wystarczy, niższe modele odpadają.
Chess Ja mam ten ekspres od prawie roku i jestem z niego bardzo zadowolona. Kapsułki nie są bardzo drogie ( za 10 kapsułek ok 11 zł ). Czyszczenia, konserwacja też bezproblemowe. Więc ja jak najbardziej polecam.
Natomiast jakieś 4 lata temu kupiłam do domu rodzicom ekspres ciśnieniowy firmy Krups. Generalnie nie mam u nic do zarzucenia, choć konserwacja jest dosyć skomplikowana i kosztowna a kawa średnia. Za kilka lat planuję dla siebie kupić ciśnieniowy i chyba rozejrzę się za inna firmą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się