Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

No to rzeczywiście trudno powiedzieć 😉 Ostatnio codziennie jesteśmy w lesie i spotykamy tylko dwa siwe araby, ale są zamknięte na małym padoczku, chyba  przy ul. Skrajnej. My jeździmy we dwójkę, na klaczach maści: skarogniadej (choć latem to taki brudny kasztan raczej 😉 i gniadej. Właściwie znaków charakterystycznych brak, może tylko czerwony czaprak na gniadej. Gdybym zauważyła inne konie w lesie to z pewnością bym podjechała bliżej.
Isabelle, czasem dla niektórych stajnia w okolicach Łodzi czy Bogusławic oznacza stajnię strikte TAM, a nie choćby 6 km od tego miejsca. A tuż za murem stada masz stajnię z halą, A. Dylewskiej, nie wsponmę so własnej, bo trzeba właśnie dojechać...5 km (i też na jesień stawiamy halę).  Tomaszów, też- 10 km. A myśłałam, ze "Świat się kurczy". Widać nie dla wszystkich 🤔 .
moja nauczycielka z THK - Magda miała stajnię w Tomaszowie, wokół też jest kupa takich mniejszych stajenek po mniej niż 5 koni. nie wiem czy u Jurka Rubersza nie można też się czegoś nauczyć...

no wydaje mi się, że akurat tamten region jest dość mocno "zakoniony" i można naprawdę pojezdzić zależnie od zasobności portfela i oczekiwań.
W okolicy mojej. czyt. Opoczna. 😉
Do Stada wpadłabym na jazdę przy okazji bo zamierzam wpaść pooglądać WKKW, bo to i tak dla mnie 60km w jedną stronę.  🙄
Co do A.Dylewskiej, kojarzę z opowiadań aktualnego intruktora - byłego prackownika Pani Dylewskiej, ale nie byłam i nie wiem co i jak.. 😉
Nie interesuje mnie jazda jako taka, w 4konnym zastępie i galop za ogonem, raczej chodzi o trening doszkalający.  😀

Stajni może być kilka, ale co z tego jak większość oferuje jazdy jak podane wyżej.  🙂
Podane wyżej, czyli jak?
Niezleżnie od zasobności potrfela i umiejętności? Oznacza to rzeczywiście całkiem fajny wybór...
Czyli nie chodzi oregularne "konsultacje'' tylko jednorazowo przy okazji odbywających się zawodów? A wyniesiesz coś z tego? W/g mnie min 3x w tyg- można się czegoś nauczyć. Rubersz jak wróci, pewnie bedzie można skorzystać z jego wiedzy.
Zastanawia to, co tak naprawdę powoduje ludźmi by iść to THK, jeśli taki Makacewicz ma szkolenie, zainteresowanych uczniów jak na lekarstwo i tylko to, co obligatoryjne.

Autodestrukcja, już od jakiegoś czasu piszesz o chęci doszkalania się, a rzeczywiście nie możesz niczego znaleść? Opoczno pewnie tez ma kilka stajni w okolicy. Spore miasto, wydawałoby sie, że powinny być.  A jakie masz wymagania? Ujeżdżenie N i powyżej, czy doszkolenie dosiadu i "masochistyczne" ćwiczenia na dosiad? WSystarczy Ci Dobry Instruktor rekreacji czy juz Trener z prawdziwego zdarzenia?
Autodestrukcja polecałam Ci swego czasu stajnie Dwa Stawy w Sulejowie
Deksterowa- dla chcącego ... Też próbowałam, dlatego pytam o oczekiwania już tak dogłębniej, bo może tak wygórowane, że nic nie można znaleść 🤔... Mogłabym własnego konia użyczyć, ale C nie chodzi 🍴. i trenera, ale: zapłacić trzeba i za konia i za trenera.
Nie potrzebuję Trenera, ale naprawdę ogarniętego instruktora. Byłam w okolicy w 2 i nie pomogli, bo przecież błędy katastrofalne nie są i trzeba je wyjeździć.
deksterowa, och zupełnie zapomniałam. Sprawdzę. ;D dzięki.
Jeżeli już temat dobrych instruktorów/trenerów , to chciałabym spytać czy poleca ktoś w okolicy Pabianic , Zduńskiej Woli ? Najlepiej bliżej Łasku ale kawałek mogę dojechać. Nie chodzi mi na razie o sport , tylko o poprawienie dosiadu i tak dalej. Dopiero gdy jazda będzie okej sport mile widziany.
Autodestrukcja, może coś Ci poradzą w 2 stawach, ale jedną mają wadę uzależnioną położeniem- mini ujeżdżalnia więc koniom też na czym takim ciężko pracować, rozwinąć galop, znaleść troche prostej... Oczywiście zwiększa to wymagania w stosunku do samego konia, ale ja też źle się czuję, gdy mam zakręt, 5 fule i znów zakręt. Sprawdź sama. Każdemu co innego odpowiada +kwestia instruktarzu.
Wiki*, polecam ślądkowice. Z czystym sumieniem osoby, która po paru miesiącach ma nadzieję osiąść tam na stałe 🙂
Marzą mi się ładne zdjęcia moich kobyłek 🙂 Możecie polecić kogoś kto ma zmysł, doświadczenie w fotografowaniu koni ? Zdjęcia maja być dla nas, dla własnego użytku. Samemu wiadomo jak to wychodzi, a to aparat nie taki,  a to nie ma kto zrobić, itd.
@jagoda1966  w okolicach Łodzi polecam [url=https://www.facebook.com/#!/makowska.konie?fref=ts]Makowska Equine Photography[/url], ja jestem zachwycona jej zdjęciami mojej młodej
Tak dla przykładu:


Fajni i naprawdę dobrzy trenerzy są w Konnym Ranczu U Ziutka w Piotrkowie 🙂
Można wiele sie nauczyć 😀 ! Doszkolić, poskakać 🙂!
Z nazwy może nie wydaje się idealną stajnią ale instruktorzy wkładają całe serce w swoją pracę 😉
Pozdrawiam :3
Katasia piękne zdjęcia i piękny koń. O takich właśnie marzę 🙂 Wiadomo samemu sobie takich nie trzaśniemy, no przynajmniej ja 😉 Poleciłaś mi osobę o której przypomniało mi się zaraz po napisaniu posta, widziałam jej zdjęcia u znajomej 🙂 Jesteśmy wstępnie umówione 🙂
Fajni i naprawdę dobrzy trenerzy są w Konnym Ranczu U Ziutka w Piotrkowie 🙂
Można wiele sie nauczyć 😀 ! Doszkolić, poskakać 🙂!
Z nazwy może nie wydaje się idealną stajnią ale instruktorzy wkładają całe serce w swoją pracę 😉
Pozdrawiam :3



jeżeli Piotrków się rozwija pod tym kątem to bardzo dobrze, ja jestem z tego miasta ale nie mam możliwości aktualnie tam pojechać, a jakoś strona internetowa nie jest bardzo zachęcająca jeśli chodzi o poziom, no ale to tylko zdjęcia w sumie pewnie nie miarodajne. Napisz kto jest teraz instruktorem (trenerem?), może być na pw jeśli możesz, bo to przecież nie tajemnica.🙂
jagoda1966, dzięki  🙂 Na pewno będziesz zadowolona - ja się właśnie szykuję na dzisiejszą sesyjkę  😁
Witam  🙂 Ktoś poleci jakiś sklep jeździecki w Łodzi ? (bryczesy )  może gdzieś jakieś promocje, rabaty ? 👀
Ja wszystko w GNL kupuję, mają największy wybór i dzięki temu na każdą kieszeń zazwyczaj coś się znajdzie, promocje też lubią robić więc dobrze śledzić stronę internetową.  http://www.gnl.pl/
tylko gnl🙂 największy wybór- jak nie mają to sprowadzą, kompetentna obsługa, miła, rzeczowa i super ceny w porównaniu do innych łódzkich (i nie tylko) sklepów🙂😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=1096.msg2161452#msg2161452 date=1408104138]
kompetentna obsługa, miła, rzeczowa
[/quote]

z tym to bym nie przesadzala  😉 zalezy na kogo sie trafi
Ja polecam Końską Zagrodę http://konskazagroda.otwarte24.pl/.
Często mają bardzo fajne promocje, widziałam ostatnio jakieś przecenione bryczesy 🙂
W sklepie stacjonarnym mają dużo więcej sprzętu niż na stronie.
Mam watpliwośći, choć hm... nie jest to ogłoseznie ośrodka.
Jakby co, proszę o sugestie gdzie można tę informację umieścić.

Serdecznie zapraszamy na
Kurs Silversand Horsemanship z Moniką Damec
który odbędzie się w dniach 24-26.10.2014
w Gospodarstwie Rolnym Stajnia Bartodziej.

Zapraszamy wszystkich dążących do lepszego porozumienia z końmi niezależnie od uprawianej dyscypliny i poziomu zaawansowania. Kurs obejmuje wykłady i zajęcia praktyczne dotyczące psychologii i postrzegania świata przez konie i ludzi. Zdobędziecie wiedzę, jak najefektywniej pracować z końmi, uczyć je nowych umiejętności i rozwiązywać problemy w możliwie najmniej stresujący i obciążający dla konia sposób.
W kursie można uczestniczyć: z koniem lub jako obserwator.
Przyjmujemy maksymalnie 6 uczestników z końmi.
Zajęcia praktyczne będą polegały na indywidualnych sesjach szkoleniowych bądź pracy w grupach 2-3 osobowych (zależnie od poziomu i potrzeb zgłoszonych uczestników).
Pozostali jeźdźcy i obserwatorzy będą w tym czasie obserwować wszystkie odbywające się sesje.
Z uwagi na elastyczność programu i indywidualne podejście do każdego uczestnika z koniem, zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i tych, którzy uczestniczyli już przedtem w tego rodzaju szkoleniach.
Wszystkim uczestnikom na czas trwania kursu wypożyczamy sprzęt do pracy z końmi (kantary sznurkowe, liny, sticki).


PROGRAM KURSU:
Na kurs przyjmujemy konie oraz jeźdźców o różnym poziomie zaawansowania. Z każdym będziemy realizować oddzielny dostosowany do jego potrzeb program.
Podczas sesji teoretycznych będziemy omawiać: naturalne instynkty koni, ich sposób myślenia, uczenia się, postrzegania otoczenia. Dlaczego konie odmawiają wykonania tego, o co je prosimy? Fizyczne i psychiczne problemy koni. Czy konie są tak naprawdę agresywne?
Budowanie zaufania i szacunku - jak sprawić, by koń był spokojny przy obsłudze, by nie bał się różnych przedmiotów i swojego otoczenia, by pozwalał się wszędzie dotknąć i by szanował naszą przestrzeń. Będziemy się uczyć obserwowania konia, dostrzegania, co się z nim tak naprawdę dzieje. Dowiecie się, „jak uczyć” konia - jak i kiedy nagradzać, by w efekcie koń chętniej reagował na Wasze sygnały zarówno z ziemi jak i pod siodłem. Będziemy również pracować nad tym, jak pomóc koniowi nie wpadać w panikę w nagłych, zaskakujących sytuacjach oraz jak go w tych trudnych sytuacjach kontrolować.
Poruszymy najczęstsze problemy podczas obsługi z ziemi: wyprzedzanie człowieka podczas prowadzenia w ręku, kręcenie się przy czyszczeniu, siodłaniu, wsiadaniu, brak szacunku do przestrzeni człowieka, uciekanie na padoku.
Na kursie znajdziecie również odpowiedzi jak pracować z problemami często występującymi podczas jazdy, takimi jak: brak akceptacji wędzidła, sztywna szyją, wpadanie łopatką do wewnątrz, zadzieranie głowy, konie wiecznie przyspieszające i wiecznie do „pchania”.
Praca nad zaufaniem i dobrą relacją z koniem to fundament do wszystkiego, co chcielibyśmy potem razem z naszym koniem robić. Umiejętność spokojnej systematycznej pracy nad rozluźnieniem, elastycznością i symetrią ciała konia buduje solidny fundament pod przyszłą jazdę w zebraniu.
Koszt kursu:                                             
660zł uczestnik z koniem
260zł obserwator
Szczegółowe informacje o programie i rezerwacje miejsca na kursie:
Monika Damec
monika@zrozumieckonie.pl
tel. 601963146

W sprawie noclegów, wyżywienia, boksów dla koni lub wynajęcia konia z ośrodka prosimy kontaktować się z właścicielką ośrodka. Kontakt: stajniabartodziej@op.pl
Stajnia położona w okolicach Tomaszów/ Wolbórz
Powiem szczerze, że kilkukrotnie się przekonałam, że gnl jest droższy od Equitomu i była to różnica 15 zł na produkcie.

Ale wybór i asortyment mają niewątpliwie największy i najlepszy. 🙂
First- ja chyba wszystkie kobitki miałam okazję męczyć😉 i in vivo i na fonie i zawsze było miło i sympatycznie. Może miałam szczęście🙂
Equitom w produktach, których ja potrzebowałam był zawsze najdroższy i miał mniejszy wybór.
w Zagrodzie kupuję tylko przy okazji zawodów, ale właściciele są mega sympatyczni i też świetnie doradzą🙂
ja niestety często robię zakupy w hipolandzie. bo mam po drodze. Więc i TŻtowi łatwiej po coś wpaść i mnie tez. ale to po pierdoły. Bo strasznie nie lubię tam chodzić. Czuję się atakowana, przegadywana i generalnie... prawie nie mogę kupić tego, co chcę, bo tak daleko w doradztwie się posuwają właściciele. I rozumiem gadulstwo, ale zbyt dobrze wychowana jestem, i potrafię pół godziny stać i słuchać monologu, bo nie lubię przerywać i czekam na jakąś pauzę z powiedzeniem "do widzenia".  zbyt nachalnie tam jest. Dlatego kupuję, ale nie lubię.

natomiast w gnlu czuję się świetnie. gdyby nie to, że mam pół miasta do zjechania - kupowałabym tylko tam. często zamawiam przez net a TŻ odbiera. Nigdy nie miałam żadnych kłopotów, sklep w moim odczuciu - obsługiwany mistrzowsko.
Mi kilka razy zdarzyło się być w gnl'u i mam podobne odczucia - zawsze miła, fachowa obsługa, sklep jak najbardziej godny polecenia 😉
Ponawiam pytanie o trenera/zawodnika (trenerkę/zawodniczkę) skokowego dojeżdżającego (ew. można dowieźć) 2x w tyg. Stasiak niestety odpada.
Kahlan,  Marchwicki/a ?
Marchwicka na pewno nie, trenowałam z nią jakiś czas i nie do końcabyłam usatysfakcjonowana. Marchwicki chyba nie dojeżdża, bo koleżanka z mojej stajni jeździ do niego z koniem. Poza tym fundusze też mam trochę ograniczone, wątpię, żeby mnie by było stać na niego. 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się