Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

darolga, weź no nawet jak skoczysz- tyle uchodowałaś to dokładnie, chociaż jedna sesja w kiecce! 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 sierpnia 2014 20:31
Nirv i jak zawody? 👀 Mam do Darka straszny sentyment- pierwszy Grunwald, pierwszy Hubertus... mieliśmy jechać zawody na grunwie, ale ciąża przerwała współpracę... 🙁 To właściciel całkiem zrezygnował z konnej rycerki? Szkoda 🙁
Strzyga pasuje Ci taka Buła  😍
Mtl no no Dylan się wyrabia  😀 nieźle
Anai jak tam zawody? chwal się  😀
Gryglodor ale on już duży chłopak  😀 Siwa rozumiem pod Wrocławiem na czas wakacji?
Zu dobrze Księciunio sobie wygląda  😉 ze zdrowiem już wszystko ok?
Arlyn fajnie, że już nie cuduje  😀 Gratulacje
Darolga ale przystojniak  🤣


A ja Wam się pokaże w wersji w której jeszcze mnie nie widzieliście. I już więcej nie zobaczycie całe szczęście  😁 😁
Baffinka-dres od siedmiu boleści  😂







Zatrzymanie na 10tkę  😂




i wersja standardowa  😎



i jedno z treningu:
Ależ Wam zazdroszczę!
My "chwilowo" totalnie odłączeni od roboty przez głupią strzałkę, której nie mogę wyleczyć no i przy okazji zmianę siodła.
Hamlet pewnie zadowolony - pastwisko do oporu i żarcia w bród, ale ja usycham...
Wrzucam więc jakiś wiosenny galop, na pocieszenie (chyba dla siebie  😵 )

baffinka pięknie w wersji dresiarkiej, elegancko. A na niektóre momenty można przymknąć oko 😉
kujka   new better life mode: on
17 sierpnia 2014 21:26
baffinka, a czemu nie na swojej kobyle jechalas ujezdzenie? powinnas czesciej dresic, serio!

ej_anka, az taka masakra ze strzalka, ze kompletnie musialas go odstawic od roboty? brzmi fatal :/ nas niestety też czeka zaraz zmniana siodla i juz mi sie slabo robi na sama mysl...

my sie meldujemy, ze tydzien temu zaczelismy pracowac na munsztuku i kon przyjal to bardzo dobrze. Mi śnurki chyba tez juz przestaly sie platac. Zaspamowalam fb, to i do KR troche wrzuce :>





oczywiscie wiadomo, ze jak przyjezdza Boy z aparatem, to musi walnac deszczem akurat jak wsiadam na konia, prawda? potem pogoda byla piekna i mozna bylo spokojnie wyjsc na dwor... wrr
Retna   nic nie zmieniać
17 sierpnia 2014 21:36
Wpadam się pochwalić, Iza i Kmicic znowu przywieźli flots! 5 w L na 53 przejazdy, ja jestem z nich bardzo zadowolona 🙂

baffinka, mogłaś jechać ujeżdżenie w czarnym czapraku? Bo to były zawody, prawda? (Jeziorki, nie tak daleko od nas 😉)
ej_anka dzięki  :kwiatek: współczuje strzałek. Moja już dwa czy trzy razy kulała z tego powodu  😵 CTC próbowałaś?
Kujka weź tej... Nigdy więcej. Dla mnie przejechanie jakiegokolwiek programu ujeżdżeniowego to katorga  😁 Swojej nie brałam z kilku powodów- bardziej opłacało mi się wypożyczyć od nich konia niż targać ją 70km i to w czwartek na 9.00 żeby przejechać jeden program i skoczyć 6 przeszkód  😀 No i przede wszystkim mojej palą się styki. Wszystko zależy jaki ma dzień. Są dni, że nie mogę najzwyklejszych dodań w kłusie zrobić - bo nie. Koń sztywny, wkurzony. Są dni, że ustępowania nie zrobie- bo nie. Dlatego wsiadam na nią i zależnie od humoru robie to co akurat jej dzisiaj odpowiada- bez zbędnego szarpania. Jak coś nie wychodzi to odpuszczam. Pracuje nad tym następnego dnia np.  Także przejechanie na niej programu ujeżdżeniowego to byłby cud :P A ich koń super ujeżdżony, mega ogarnięty. I bardzo dobrze mi się na nim jeździ. Mam nadzieję, że uda mi się częściej tam wpadać  😁
Retna to srebrna odznaka, więc czaprak dowolny i ochraniacze i kalosze dozwolone  😉
kujka, pięknie 😀 No i zwierzęce wzorki- są odlotowe!
baffinka, już piszę o zawodach 🙂 Młody jest świetny! Pierwsze poważne, dwudniowe zawody, a zachowywał się jak stary. LLki na czysto na przeszkodach, ale w pierwszej przeszłam do kłusa i jakieś punkty mi za to doliczyli. Dzisiaj 4 miejsce w LL. Jak zobaczyłam wczoraj L, to zwątpiłam. Pominę, że stało od jedynki pełnowymiarowo, to jeszcze podmurówki. Młody spłynął przed okserem z brązowych drągów z deskami brązowymi pod spodem (nie winię go za to, wiele koni tam kończyło swoją przygodę z parkurem). Ale skakał świetnie. Dziś zrobił w L zrzutkę, bo jakąś wizję miałam do ostatniej przeszkody i go pojechałam jakby to GP było 😉 Tak więc młody super, ja natomiast masakra. Może ktoś mi rączki wymienić na lżejsze??

Foto by Windziakowa:


I szarak-szuwarek:
[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10299170_721254717935691_1662802116074411138_n.jpg?oh=f5e5cf81e56b97030b9ffb69b4189826&oe=54797AFF[/img]
kujka, a daj spokój, mała dziurka w rowku przegniła i zaczęło się paprać na całego coraz głębiej... No i czekałam 3 tyg na kowala, żeby mi to wyciął i zrobił pole do działania...
Ale ale jaki PIĘKNY komplet! Jeszcze żeby cały czaprak był w panterkę to już w ogóle SZAŁ! Sama się czaiłam na taki zestawik, ale rozsądek mi podpowiedział, że ciapki na ciapkach to jednak średni pomysł...
baffinka, a czego ja nie próbowałam... Aktualnie testuję vagothyl i mieszankę sudocrem-siarczan-betadine. I zobaczymy. W sumie mogłabym spróbować go już polonżować bo jest nieco lepiej, i tak też pewnie jutro zrobię, ale co z tego, skoro siodła nie mam?
Swoje muszę sprzedać i dopiero coś kupić, bo rzecz jasna na razie nie mam jak (i za co :zemdlal🙂
Jedyny plus całej tej sytuacji to to, że koń łaskawie przytył i wygląda już w miarę, bo jak dotąd ja stawałam na uszach, a jemu stały kości. Teraz jeszcze muszę wymyślić CO mu dołożyć po powrocie do pracy, ale na razie mam się czym martwić.
baffinka, i jak, zdana ta odznaka? 🙂
zdana, zdana  😉
baffinka gratuluje zdanej odznaki 🙂
Moon,
konwalia, jak sobie przypomniałam Twoje i Hadziego foty sprzed iluś tam... to zbieram szczenę z podłogi! O.O Wstawiaj więcej fot, bo naprawdę masz sie czym pochwlaić! I jednak ile dają dobre warunki do trenowania i trener... Zielenieję z zazdrości i pisz jak tam postępy :-)

dziekujemy 🙂 Centurion jest dla nas bardzo przelomowy, zwlaszcza dla mnie. Moze pod koniec wakacji go na jakis czworobok wywale,ale to takiegdybanie, na te chwile wszystko zalezy od trenerow. Dodatkowo na pewno nie pode mna, na razie po tych wszystkich kontuzjach pracujemy nad moim siedzeniem (bo do dosiadu daleeeko 😉 )
Wstawiam jedno jakosci telefonicznej niestety. Od czasow Centka wstawiam juz tylko mnie na nim
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2014 08:51
baffinka, dobra Buła nie jest zła *___* Pójdę dziś, może dupkę posadzę, a może tylko pomiziam =)
Fajny ten koń, ładnie nad przeszkodami lata 😀


baffinka w każdej wersji mi się podobacie  🙂
kujka jest moc jak widzę  😀
Retna gratuluję  🙂
anai, pięknie się młody rozwija  🙂

A my już w takich trochę jesiennych klimatach. Wreszcie skończyły się upały, nie ma owadów, nasza najlepsza Pani fotograf chce nam robić foty więc wrzucam weekendową rudą. 🤣






baffinka, gratulacje zdanego srebra 🙂.
kujka, gdzie można zdobyć takie boskie owijki?  💘

Mój glut przymusowo stał dwa dni. W niedzielę na padoku strasznie poluźnił podkowy, a wczoraj był kowal. Także dzisiaj pojeździmy dobrze na płasko, a jutro coś poskaczemy. W sobotę zawody, a my jeszcze ani razu parkuru nie jechaliśmy  😁 . Jedziemy dwa razy LL, żeby się nie pozabijać 😀. Będę zadowolona jak w ogóle ukończymy przejazd 🙂. O wygranej nie marzę, bo to zdecydowanie jest koń na konkursy ścigane. Brak mu cierpliwości do takiej stylowej jazdy 😀.
Także trzymajcie kciuki, żebym wyszła cało z tych zawodów 🙂.
Pozwolę sobie wrzucić jeszcze dwie foteczki Miśka:
Portrecik:


I tyyyyyyle szczęścia z drapania po szyi 😀

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2014 20:45
Cyśka, świetna fotka. uwielbiam końskie miny podczas czochrania 😀

Wiem, że jestem nudna i monotonna, ale uwielbiam Bułę. Wróciłam po paru dniach i postanowiłam wziąć chłopaka na tor, żeby płucka przewietrzył i kości rozprostował. Podejrzewałam, że będę powiewała, gdzieś na końcu, próbując jedynie wskazać kierunek w którym mamy jechać i tu Bułek po raz kolejny mnie zaskoczył. Oprócz tego, że oczywiście odskakiwał (bo banery, bo krosówka, bo ptaki, bo świat), rozluźnił się, puścił i szedł z łebkiem w dole.
W galopie oczywiście odpalił wroty (bo krosówki!), ale podniosłam rękę i od razu zwolnił. A potem był kompletnie podporządkowany i wsłuchany, miałam kompletną kontrolę nad tempem (co naprawdę na torze rzadko się zdarza, a on jakby pytał 'szybciej, wolniejm tak samo? powiedz jak chcesz, a tak będzie'😉.

No i jak tu nie kochać takiej Bułki?
Retna   nic nie zmieniać
19 sierpnia 2014 21:01
O, wiedziałam, że jak się Strzyga odezwała, to na pewno z jakimś zdjęciem Buły przyjdzie! A da się załatwić zdjęcie Buły w całości? 🙂

brzezinka, dziękuję :kwiatek: Przejmuję się przejazdami siostry bardziej niż ona (i bardziej niż kiedyś swoimi :oczy2🙂, więc nawet taki mały sukces bardzo mnie cieszy 🙂 Teraz planuje zdać srebro i wyrobić licencję, żeby móc wystartować wyżej niż to L i L1 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2014 21:08
Retna, ja zawsze największy stres mam jak moi ludkowie pierwsze galopy robią, pomimo, że trzymam ich na lonży, serce mi wali jak oszalałe 😀
Aktualnych nie mam, tylko z zimy. Bułka w obiektywie Moon:
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1512644_10200536143326221_463749122_n.jpg?oh=72c6f6c20a893221d9478b3f584e4caf&oe=54603E1A&__gda__=1416224961_7c701643ecb4d3c4eeda2cc423405a51[/img]
Retna   nic nie zmieniać
19 sierpnia 2014 21:35
Ale ma fryza! 😍 W takim hafku to się można zakochać!
Pusiu kiedyś też miał piękną, bujną grzywę, ale coś mnie podkusiło i teraz wygląda tak 😀iabeł: :

Mama się nie chciała do mnie odzywać 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2014 21:46
Retna, dziś w 2 osoby 20 minut mu zaplatałyśmy warkoczyki, bo z rozwianą nie da się jeździć, a jeden warkocz się szybko rozwala.
Mamie się nie dziwię, bo mimo, że ja preferuję sportowe fryzury, za coś takiego bym chyba udusiła 😀

A on trochę dojrzał, wydaje mi się. No i przytył, bo u nas wszystkie są okrągłe 😀
Strzyga, bułek cudny. E tam nie da się z grzywą jeździć. Przynajmniej rękawiczek nie trzeba hi hi Udanej współpracy życzę.

Darolga, obojętne co będziecie robili byle razem

Kujka, z czystą przyjemnością się na Was patrzy, zazdroszczę.

Baffina, gratki za sreberko! No i co się tak bronisz przed pingwinizmem?

Do mnie w końcu przyjechała moja droga psiapsiółka i mnie potrenowała po warszawsku. Ależ fajnie było, co widać po mojej minie (moja pupa jeszcze bardziej się uśmiechała do psiapsiółkowego siodła na "A" uhm).



Pozdrawiam kącik 🙂
Strzyga Bułek jest sliczny!🙂😉)) i twoj fun z jazdy jeszcze lepszy 😀 tez mialam niedawno propozycje jazdy na haffce, ale jednak serce zostaje siwo-pulpetowo-arabskie 😉
Baffinka gratulacje srebra!! fajny ten zwierzak nie twoj, duzy chyba dosc co?🙂
Cyśka sa kciuki za zawody! bedzie dobrze, wlacz pozytywne myslenie 😀
Brzezinka strasznie mi sie podobaja te zdjecia wasze, mimo ze juz takie jesienne, kolorystyka jak z bajki i kon zacnie wyglada!🙂😉)
Kujka  😜 Gluto-opad-szczeny 😀 naprawde masz z czego puchnac, bardzo bardzo pro to wszystko wyglada! inspirujesz 😀

Ja na razie bez-zdjeciowo, ale musze wam sie pochwalic 😀 Pulpeto-arabka pokazala mi dzis taki galop, ze prawie sie posikalam ze szczescia  😜 w koncu bylo na luzie, w relaksacyjnym tempie, na pomocach, miekko i przyjemnie  😅 😅 😅
Rok czasu nam to zajelo ale PUCHNE JAK JA PIKOLE!!!  🏇
A najlepsze jest to ze byl kolega-fotograf i bede miala dokumentacje!! takze wybaczcie ze jak dostane to bede sie bezczelnie chwalic 😀
faith, dawaj te zdjęcia jak najszybciej! Twojej arabki nigdy za dużo 😀.
Strzyga, Bułek wymiata i ma po prostu boskie oczęta  😍 . A na taki tor bym się chętnie sama przejechała, żeby rozwinąć u Giermka maksymalną prędkość 😀. Chciałabym zobaczyć co czuł jego jeździec jak jeszcze się ścigał za młodu 😀.

Konwalia dzięki  :kwiatek:  Hadżi się wyrabia! Powodzenia w dalszej pracy  😀
Brzezinka dzięki  :kwiatek: Ruda jak zwykle dzielnie pracuje  😉 Tamte zdjęcia chyba jakieś niefortunne były. Tu już wygląda normalnie  😀
Cyśka dzięki  :kwiatek:
Cejloniara dzięki  :kwiatek: bronie się, bo nie lubie jeździć programów i jakoś mi ciasno na tych czworobokach  😁
Faith dzięki  :kwiatek: ogroooomny. Zawsze jak zsiadam zapominam, że on taki wysoki i później mnie nogi bolą od lądowania  😁
Strzyga fajny to mało powiedziane  😎 On już jakieś Nki chodził nawet, więc takie buble to dla niego nic  😀 A ja też kiedyś na fajnej bułce jeździłam  🏇 lat temu... hmm 5-6?  😁
CzarownicaSa, dobrze, relacja poniżej. Właściciel to chyba w ogóle zrezygnował z jeździectwa - od dawien dawna nie był w stajni.

baffinka, gratuluje zdanej odznaki! 🙂

Cyśka, jakie urocze gniade wyczochrane szczęście 😀

faith, gratuluje galopu, małe kroczki, a cieszą 🙂

W sobotę zawody poszły nam dobrze 🙂 Jestem zadowolona z obu chłopaków. Siwy jechał 2 razy mini LL, w pierwszym przejeździe to ja pomyliłam mapę 😁 w drugim przydarzyła nam się drobna zrzutka. Mimo miejscami dość trudnych najazdów Dar sobie bardzo dobrze radził.
Pamir startował pod współdzierżawczynią, młoda jeździ na nim bardzo od niedawna, jechała mini LL i LL (pierwsze w życiu LL) i obyło się bez żadnych wyłamań, jedynie z drobnymi zrzutkami. W mini LL za wolno go jechała, zdecydowanie nie miał tempa do skakania, natomiast w LL już było ok. Teraz mamy ok 2, albo 3 tygodnie do następnych zawodów, zobaczymy co z tego wyjdzie.



[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/p526x296/10625010_749693111754374_6591590082940114588_n.jpg?oh=fab1c1edff6925d6251d815a4b4df5e8&oe=547DDB0A&__gda__=1416062700_8fdb871d4b2dc4b0834b30f0b7eb3cac[/img]







Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 sierpnia 2014 12:36
Cejloniara, tak, tak, gorzej, gdy chcesz poprawić wodze i nie możesz ich w tym buszu znaleźć 😀
faith, ja jak zakochana nastolatka się czuję 😀 Ale widać, Ty nie lepiej 😀
Cyśka, dziękujemy =) Uczucia, jak koń wychodzi z zakrętu na prostą i czuje się nagle energię wyrywającą do przodu, nie da się porównać z niczym =)
baffinka, a to była tylko jednorazowa akcja, czy myślisz, żeby raz na jakiś czas na nim pojeździć? Taka chuda ta Twoja bułka, moja to popręgi 120 nosi :P
Nirv dzięki  :kwiatek: a ja gratuluję zawodów  😉
Strzyga nawet bym chciała częściej niż raz na jakiś czas  😀 zobaczymy co z tego wyjdzie. Koń super ujeżdżony, wszystkie boczne, lotne i inne cuda wianki, więc sporo mogę się na nim nauczyć. Niestety stajnia jakieś dobre 50 km ode mnie  😁  Teraz się nie pcham, bo 28.08 ostatnie odznaki, więc może ktoś tam na nim śmiga aktualnie. Nie wiem. A moja bułka chuda, bo to ogr rozpłodowy. Musi być fit, żeby laskom się podobać  😁
Cejloniara, o ja Cię ale z Ciebie się laska robi!!! 😍
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 sierpnia 2014 13:10
Nirv to gratulacje! 😀 gdzie w igole stoicie? Daro to fajne koniszcze, pamietam jaki to hardcore bylo utrzymac go w miejscu jak strzelali na grunwie 😜 wiec masz "szpiega"  na volcie 😁 bede Was bacznie obserwowac 😀iabeł: 😁
Burza, no tak jakoś  😡 ale dzięki  :kwiatek:

Nirv, brawo za zawody a powiedz proszę, jakie to uczucie, jak ktoś inny na Twoim koniu startuje? Dumnaś, co? 🙂

Strzyga, u nas jest hafka i muszę przyznać, że charakter to to ma nieprzeciętny 🙂 a tak na marginesie to o puszczeniu się na torze (bez skojarzeń) zawsze marzyłam eh 🙂
baffinka, dziękuję 😉

CzarownicaSa, dzięki! Poszło PW 🙂

Cejloniara, ojej, ciężko mi 😁 Jestem rozdarta troszkę, bo jak to tak!? Ktoś inny może kochać MOJEGO koniczka?? :P Ale generalnie dumna jestem, bo młoda jeździ pod moim okiem, więc skoro u niej jest jakiś progres to znaczy, że jednak nauczyłam ją czegoś. Bardzo jest zachwycona Pamirem, że jest super ujeżdżony i bardzo miło się na nim jeździ. Śmieję się, że Pamsowi na stare lata przyszło być 'koniem profesorem' 😁  (mój koń ma 18 lat! 🙁 Ostatnio wet robiła mu zęby i na tyle go określiła, jak go kupowałam to troszkę mniej słyszałam).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się