Dopasowanie siodła

Orzeszkowa, Ale nie mówię o słabiźnie, tylko o tej wcześniejszej zmianie kierunku🙂
Ulalala, ja też 😉
zembria, zrób najlepiej tak, jak dziewczyny mówią: wymacaj krawędź łopatki i obrysuj, znajdź ostatnie żebro i zaznacz - będzie wiadomo ile faktycznie masz miejsca na siodło i czy jeszcze cokolwiek można przesunąć 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 października 2014 06:53
No, taki jest plan, ale wczoraj jak robiłam zdjęcia to doszłam do wniosku, że do tyłu to już nie powinnam przesuwać. To siodło jest dosyć długie, a koń krótki. Obrysuję sobie dziś go (jak przez tłuszczyk się przebiję) i sprawdzę dokładnie, ale wydaje mi się, że nic z tego, za długie siodło i tyle.
Podsyłam link do zdjęć poglądowych konia, z czerwca bodajże.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,4885.msg2120130.html#msg2120130

edit.
No to osiodłałam dziś trochę bardziej z tyłu. Cofnęłam tyle ile mi żebro pozwoliło, czyli nie wiele. Nieco polepszył się balans, ale nadal trochę na łopatki zachodzi. Popręg wypada nieco na ukos, ale to siodło ma jeszcze jedną przystułę z przodu i następnym razem jak będę wsiadała to zapnę do niej popręg i zobaczę jak wtedy będzie przebiegał (dziś mały miał wolne).
pierwsze zdjęcie: osiodłany jak poprzednio, tylko z zapiętym popręgiem zdjęcie zrobione (poprzednie poglądowe było bez, tylko zblizenia były z zapietym)
drugie zdjęcie: siodło cofnięte o jakieś 3cm.
dopiszę, że to siodło jest długie, bo ma ławki długie, mi dopiero siodło przypasowało na krótkiego konia po wymianie na siodło z bananami.
Czy jest ktoś na Śląsku kto zajmuje się dopasowywaniem siodeł lub czy jakaś osoba znająca temat z re-volty byłaby ew chętna na udzielenie konsultacji/pomocy przy doborze odpowiedniego siodła?
Czy jak siodło podczas jazdy leci na łopatki (za szerokie?) to pomoże żel(lub podkładka) pod siodło z korektą przodu?
Akatash, pomoze wymiana łęku - cena podobna, lub niższa niż podkładek a gwarancja dopasowania znacznie większa
Pod warunkiem ze kon nie zaczyna treningu albo jeszcze sie rozbudowuje, wtedy podladka rozsadniejsza🙂
ushia   It's a kind o'magic
10 października 2014 09:33
Powiedzcie mi prosze czy obecnie jezdzi ktos z siodlami tak jak swego czasu Kostrzewa?
przywozi ich -nascie i mierzysz, mierzysz i mierzysz?
ushia, a do P. Kostrzewy dzwoniłaś? Może już ma znowu siodła. Bo wiesz że znów działa? 😉
Działa ale stan na "miesiąc temu" był taki,że jeździ pasować
Wstawiam zdjecia, jestem załamana, mój koń nie ma jeszcze 6 lat, a to jest... 10 siodło  😵 każde pasuje 2-3 miesiące i koniec, obecne to wintec 2000 z system cair. Popatrzcie na zdjecia, niestety jakość telefonowa.
Białe plamy to pot.
Cd.
TheWunia a próbowałaś jakieś podkładki? mam kiepski monitor w pracy i słabo widze, ale ono nie jest czasem za szerokie?
Mam futrzaka i jak zakładam to i tak są suche plamy, cięzko mi porównać czy wieksze czy mniejsze, w sumie też myślałam, że jest przyszerokie jak tak na nim leży, no ale ten pot.. eh
ja miałam spocony tył czapraka i suche plamy na sierści z przodu, jak siodło leciało na tył a przodem było za szerokie. Pomagał glut podnoszący tył i cieniutka podkładka pod całe siodło, tak żeby wypełnić te miejsca przy kłębie. Suche plamy mogą być też od zbyt wąskiego siodła jak za bardzo uciska, może futro to za dużo/za grubo? Nie goni Cie tył siodła jak anglezujesz?

ps: wstaw jeszcze zdjęcie od boku, żeby było widać jak siodłasz. I zapnij popręg😉
Ok, jutro dorobie zdjęcia i może uda się też z dociazeniem jak dorwe fotografa 😉
ushia   It's a kind o'magic
12 października 2014 18:11
polozylam krzyzyk na izabelce i bede sie czaic na inne siodlo

podrzuccie prosze typy na konia z prostym, srednio-szerokim grzbietem
ujezdzeniowe lub wszechstronne

na pewno fajnie lezy euridingowy titan z lekiem xl
passiera comet lezal tak se ale lepiej niz iw
winteca 2000 musialabym sprawdzac z mniejszym lekiem, zreszta dostepny mi model byl wypychany i nie jest typowym przedstawicielem modelu 😉

Jak Titan byl ok ale za 'duzo' klockow to moze Luxor?🙂
TheWunia Na drugim zdjęciu widać ze siodło jest za szerokie. Jaki masz tam łęk? Może spróbuj wkręcić węższy.
Suche plamy są zazwyczaj tam gdzie siodło przylega zbyt mocno, opadło przodem zbyt głęboko.
Włąsnie jutro musze go rozkręcić i sprawdzić, ale chyba czarny. A nie wiem czy to może być jakaś wskazówka, ale nie moge wsadzić pod nie reki podczas jazdy
Serio? Czarny? Po grzbiecie nie oceniłabym tego konia na łęk 31.
U nas araby się nie mieszczą w biały łęk 34, musieliśmy zrezygnować ze standardowych Winteców na rzecz Winteca Wide i siodeł westernowych.
Ale nie jestem pewna. Bo to uzywka i miałam z nim czarny, czerwony i biały. Ale nie wiem czemu wydaje mi się że jest tam czarny 😉 jutro je porozkrecam
ushia   It's a kind o'magic
12 października 2014 19:07
zasadniczo nie powinnas dac rady wsadzac reki pod siodlo w czasie jazdy


faith - dzieki! luxor wyglada sympatyczniej w rejonach klockowych 🙂
Ushia bo właśnie gdzieś mi się o uszy obiło, że powinno się wkładać a ja nie mogę. W sumie wolałabym za szerokie bo kupie gluta i jeszcze trochę pociągnie. A jak nie. . Chyba skończy się na bezterlicowce
Zasada jest taka że lepsze za szerokie niż za wąskie,zawsze coś włożysz-glut,futro.Ponadto czasami tak się robi-numer za szerokie siodło i podkładka,żeby dać miejsce na nabudowanie się.
Co do włożenia ręki pod spód to ta zasada nie znajduje zastosowania na każdym koniu więc uważaj,powinnaś być w stanie ją lekko wsunąć,ale jeżeli łatwo się da włożyć,do zdecydowanie jest za szerokie.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
14 października 2014 19:44
Albo nie umiem szukac, albo źle szukam... W każdym razie nie jestem w stanie znaleźc odpowiedzi na pytanie: czy ktoś z rymarzy w Warszawie poszerza łęk siodła?

Kupiłam ujeżdżeniówkę siodlarz-pleszew, niestety okazała się za ciasna dla mojego mutanta  😀 Czy pleszewy można poszerzac o jeden rozmiar, czy da radę o dwa?

Bardzo przepraszam, jeżeli padła tu już odpowiedź na moje pytania  :kwiatek:
No to mam nową partie, łęk w środku czerwony.
C.d.
C.d. 

troche za bardzo go wystepowałam  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się