Derki

Quanta chyba? bo wydaje mi sie ze z tamtad jest ta podpinka wlasnie ktora zamawiam.
Jak mierzy się premiere equine?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 listopada 2014 21:02
tylko pamiętajcie że obecne ceny na PE związane są z black friday i jutro niestety wrócą do normy.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 listopada 2014 21:09
Z katalogu:
od środka klatki piersiowej do najdalej wysuniętego punktu zadu
160 cm to 7,0     (213 cm od środka klatki)
155      to 6,9     (206 cm ....)
145      to 6,6     (198 cm....)
Centymetry to długość po górnej linii derki ("po szwie"😉

Promocja kończy się 2 grudnia o 8.00

Dziękuje za rady  :kwiatek: z racji tego, że na noc zapowiadali -7 a koń świeżo ogolony, przebrałam konia w kilkusezonowe 300g (czyli teraz pewnie 200). Szyja od razu zrobiła się cieplejsza.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 listopada 2014 21:48
Ja wczoraj na goloną kobyłkę też już założyłam grubszą derkę. Dzisiaj nieogolonej też założyłam plandekę, bo nie wiem czy da sie ogolić a nie chcę żeby bardziej zarosła.
Constantia, uważałabym, bo koniowi najczęściej zimniej w plandece, niż bez niej...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 grudnia 2014 07:09
_Gaga może źle napisałam chodziło mi o taką z grubszego materiału nie ortalionową. Chyba powinnam napisać drelich.
A derka 150g jest wystarczajaca na obecny czas dla niegolonego konia (chudy, słabo zarośnięty folblut) ?
_Gaga, a czemu w plandece zimniej?
Bo cięższa plandeka nie pozwoli nastroszyć sierści . Jest OK na wiosnę, ciepłą jesień. Ale na mrozy już nie 🙁
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2234597#msg2234597 date=1417424459]
Bo cięższa plandeka nie pozwoli nastroszyć sierści . Jest OK na wiosnę, ciepłą jesień. Ale na mrozy już nie 🙁[/quote]
Dokładnie tak-przekonałam się o tym w zeszłym roku😉
Kurcze, nie straszcie. Mój ma na razie samą plandekę, jest bardzo cienka. Musi poczekać w niej do przyszłego tygodnia... 
Wsadź polar pod spód,  a czasem koń będzie cieplejszy bez plandeki
Dzięki  :kwiatek:
Z innej beczki, czy ktos z tu obecnych person ma taka derke kondomik? Te anty brudzeniowe, kloda, szyja, leb?
Albo moze ktos ma w sklepie, chcialabym sie dowiedziec z hakiego ona jest materialu?
Czy ja dobrze sadze ze to jest cos a la lycra ze stroju kąpielowego?
Szukam derki na mrozu/ deszcze/ śniegi i wiatr dla konia spędzającego całe dnie na dworze. Niegolonego. Plandeka podszyta polarem? Jakie derki teraz są w miarę pancerne? Koń lubi się kłaść 🙂
Ja sobie chwałę Villa Horse. Są tanie i jak dla mnie niezawodne. Mam zwykła plandeke i plandeke na polarze. Jestem zadowolona
Ja odpaliłam dzisiaj moją 300g na mojego staruszka, ostatnio było w nocy u nas -13, stajnia ogromna na 20 koni, bardzo wysoka, a koni tylko 5 (w tym dwa kucyki), więc mocno nie nachuchają 😁 Uwielbiam derki Fougnanzy, mam tą 300g, Pamas teraz drugi sezon w niej, kupiona z drugiej ręki, wcześniej też sezon/dwa na koniu a ona calutka, po praniu jak nówka 😀 Zdecydowanie przestawiam się na derki z Deca na przyszły sezon!
ja niedawno kupiłam używaną Horze Crescendo 80gr (  http://animalia.pl/produkt,27357,,horze-wyprzedaz-derka-padokowa-crescendo-80g.html ) i pomimo tego ze jest trochę  za duża to jestem bardzo zadowolona, pierwsza derka  która  kobyle nie krępuje ruchów, mam nadzieje że na wiosnę w końcu nie będzie wytartej sierści na klacie  😅
Nirv, mówisz o stajennej z Deca?
Ja się zastanawiałam pomiędzy derkami z Deca a Avalanche, ale wygrały te drugie po pierwsze że mają podwyższoną szyję a po drugie znam rozmiarówkę i Klusek na styk wchodzi w 155 😉
a i nie wiem jak wypadają jakościowo w porównaniu do Horze.
Może na przyszły rok szarpnę się na stajenne hehe
Livia   ...z innego świata
01 grudnia 2014 18:26
rtk, ja na taką pogodę zakładałam mojemu (też niegolony, padokowany całe dnie niezależnie od pogody) Villa Horse, w zależności od temperatur albo taką jak jest mniej zimno: http://animalia.pl/produkt,16302,villa-horse-derka-jesienno-wiosenna-zielona.html
albo taką na spore mrozy:
http://equiroza.pl/attrvilla-horse-derka-zimowa-ciemnofioletowa-155-cm-p-1373.html
Z innej beczki, czy ktos z tu obecnych person ma taka derke kondomik? Te anty brudzeniowe, kloda, szyja, leb?
Albo moze ktos ma w sklepie, chcialabym sie dowiedziec z hakiego ona jest materialu?
Czy ja dobrze sadze ze to jest cos a la lycra ze stroju kąpielowego?



Ja mam taką na zawody, to jest ten sam materiał co koszulki pod derke (żeby się koń nie obcierał na klacie)  🙂
Ale nie jest to ewidentnie materiał taki jak strój, jest delikatniejsze i cieńsze
Haha ale ja nie wiem jaki jest na koszulki 😀
Dzięki  :kwiatek:
Myślicie ze taki na strój by sie nadał czy sie zaparzy? Chodzi mi właśnie o zawody i siwego konia, dzień przed zawodami no i tyle. Hm?
Cobrinha, mam taką, tylko w innym kolorze mam, jakąś starszą http://www.decathlon.pl/derka-allweather-300-3-id_8313385.html
Zorilla, no jak zaparzy skoro konie w tym nieraz pół roku stoją..? to normalny oddychający materiał.
Ja mam tą z Deca stable 400 rozm 155 i jest na styk na szczupłą Ciri. Jeśli ledwo wchodzi w 155 to lepiej brać większą. Ale leży idealnie, ma zakładki pod brzuch dodatkowo i bardzo wysoki kołnierz zakończony kołnierzykiem z polaru. Jest baardzo porządna. W stosunku do ceny jakość bardzo dobra.
No to dla nas Deca odpadają bo u nas klata jak stodoła :P
Ja za to uwazam inaczej 😁 mam 125(!!!) na Pamira, gdzie on normalnie 135, małe 145 nosi, pożyczyć musiałam jakąkolwiek derkę w zeszłym roku, koleżanka miała akurat tą decathlonową, przymierzyłam i okazała się być ok 😉 jest trochę kusa po długości, ale bez tragedii.
Haha ale ja nie wiem jaki jest na koszulki 😀
Dzięki  :kwiatek:
Myślicie ze taki na strój by sie nadał czy sie zaparzy? Chodzi mi właśnie o zawody i siwego konia, dzień przed zawodami no i tyle. Hm?

Mój srokaty (głównie biały 😀) jest wieczorkiem kąpany i ubierany w to http://horsepassion.pl/kon-jezdziec/akcesoria-na-zawody/derka-ze-stretchu-top-score.html  i tak stoi czysty do rana, do zawodów. Do tego ma coś w tym stylu: http://horsepassion.pl/kon-jezdziec/akcesoria-na-zawody/derka-nylonowa-firmy-top-score-top-score.html  Tak cały tegoroczny sezon przetrwała 🙂
Raczej nie zdarzyła mi się żeby się zaparzyła w lecie zdarzało się, że była ciepła ale to chyba bardziej z powodu derki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się