Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Czytam i czytam i oczom nie wierzę, co się z tym światem porobiło, tzn nie tyle ze światem, co z ludźmi, młodymi ludźmi, według was, tylko bogaci mogą mieć zwierzęta, bo tylko tacy będą w stanie zadać o nie? Nic bardziej mylnego. Tu nie chodzi tylko o kasę, bo ta się znajdzie, gdy jest potrzeba, ale o odpowiedzialność, a bardzo często, tam gdzie jest kasa, brak odpowiedzialności, bo łatwo przyszło, łatwo poszło, będzie następne. Wiem co piszę, jestem już na tym świecie prawie pół wieku, od 15 mam swojego konia,  od 30 lat psiaki, zwykłe kundelki, ostatni, obecny ze schroniska, nie jestem bogata, nie miałam bogatych rodziców, a jednak jestem odpowiedzialna za to co mam. Pewnie że niekiedy mam jakieś wyrzuty sumienia, że nie stać mnie na wypasione siodło, czaprak, super szelki/obrożę, ale zwierzaki sa zadbane, mają co trzeba. Wkurzają mnie młodzi uczący się ludzie, którzy z wyższością mówią że jak nie ma się kasy, to się nie powinno mieć konia, wszystko pięknie, tyle że oni sami nic nie reprezentują, nie są w stanie SAMI CAŁKOWICIE zapłacić za utrzymanie konia ( sprzęt, leczenie itp) najwyżej  dokładają jakąś część, a za resztę płacą rodzice lub rodzina. Pewnie zaraz mi ktoś napisze że piszę głupoty, nie, nie piszę głupot, przez te 15 lat trzymania konia w różnych pensjonatach, napatrzyłam się i nasłuchałam. Pewnie się niektórym narażę, trudno. A co do psów, znam wiele starszych osób, których renta, czy emerytura jest bardzo kiepska, ale o swoje zwierzaki dają bardziej niż o siebie, nie są przez to samotni, mają  kogo kochać i się troszczyć, i nie są to psy czy koty z papierami, tylko zwykłe kundelki i dachowce. Co do kwestii rozmnażania  zwierzaków, to się z wami w pełni zgadzam.
Oprócz konia, mam 3 psy (a były i 4 🙁 ) i dwa koty. Suczka wysterylizowana, psy nie, kocur i kotka wysterylizowane. Mieszkam obecnie na wsi ale ponad 30 lat w mieście i uważam, że płacenie podatku ma się nijak do dbania o zwierzęta. Jak ktoś ma sumienie  i jest odpowiedzialny to dba, jak nie ma tych dwóch rzeczy to żadna kasa mu w tym nie pomoże. Czemu niby służy ten podatek od posiadania zwierząt oprócz nabijania kabzy Urzędowi Miasta czy tam Starostwu ? Dawniej przynajmniej było szczepienie p. wściekliźnie za darmo, a teraz nic. Mając psa w mieście nie płaciłem podatku bo nie widziałem w tym żadnego sensu, gdyby przynajmniej za te pieniądze wynajęli kogoś do sprzątania psich kup, a tu nic. Moje zwierzaki są szczepione, zabezpieczone przed kleszczami, mają co jeść, mają wodę w miskach, mają ocieplone budy, a nawet są codziennie przynajmniej dwukrotnie wyprowadzane na długi spacer.
Większość psów na wsiach są to psy wywiezione z miasta, moje akurat dwa w tym owczarek niemiecki z rodowodem.
Co roku jakiś pies się w okolicy pojawia i na pewno nie są to wiejskie "burki" tylko psiaki, które "państwu" z miasta się znudziły, więc akurat kasa ma tutaj niewielkie znaczenie. Wioskowi może i nie przywiązują do zwierzaków jakiejś większej wagi ale przynajmniej podrzutkami ktoś się zaopiekuje i zawsze mają co jeść.
Saladin i Watrusia no i tym sposobem rozpoczęłyście czwartą stronę mega off topa, drabcio już zdaję się wszystkim zapominalskim przypomniała co to za wątek, ale nie, Wy dalej. Może niech admin w końcu zrobi z tym porządek 😉 Wydzieli czy jak.
jagoda1966, tak bardzo Ci to przeszkadza? Pisałaś do któregoś z modów?
Dyskusja przynajmniej rzeczowa i konkretna... a przede wszystkim potrzebna
_Gaga przeszkadza 🙂 Dyskusja nie przestanie być merytoryczna nawet wtedy, gdy zostanie przeniesiona we właściwe miejsce.
jagoda1966, powtórzę się - pisałaś do któregoś z modów w tej sprawie?
[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2356326#msg2356326 date=1431496583]
jagoda1966, powtórzę się - pisałaś do któregoś z modów w tej sprawie?
[/quote]

juz napisałam do katija  🙂
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/45996

😁
Sztyblety? Ze trzy blety?😀
Trzy berety może  😎
Trzybity to takie batoniki, tylko inaczej się pisze, ale fonetycznie akurat.
http://olx.pl/i2/oferta/kucyk-szetlandzki-CID757-ID7IfTR.html#:648df3a097
tak grubiutkiego kucyka dawno nie widziałam  😉
http://olx.pl/i2/oferta/klacz-malopolska-CID757-IDa928P.html#:648df3a097
Pętanie widzę dalej w modzie  🤔wirek:
desire   Druhu nieoceniony...
14 maja 2015 13:09
olga96, prócz pętania w modzie jest również przywiązanie do nóg szyny kolejowej(! jako dodatek do pętania, dla pewności).  🤔wirek: i nie, nie pisze o stajni u jakiegoś rolnika czy handlarza. Tylko o stajni, która uważa się za 'sportową' i zawodnicy nawet na zawodach w naszym okręgu się pojawiają. Smutne to.
Kurczę kon wygląda na zadbanego. Po cholerę to pętanie. Cos czuje ze moj kon to od razu by się zabił gdyby związano mu nogi. Ze to działa....ale właśnie, na co to ma działać? By koń nie biegał?  🤔wirek:
a takie pętanie to po co właściwie ?
Tak, na wsiach tak się zwiazuje nogi krów, gdy uciekają przez ogrodzenie. To samo robi się z końmi, by nie mogły uciec.
olga96 krowom to się przywiązuje łeb najczęściej za rogi do pęciny, żeby nie skakały przez płot.
a koniom żeby nie uciekały i też nie skakały, bo przy spętanych nogach to on za szybko nie ucieknie.

jestem wielkim przeciwnikiem pętania, bo jak koń będzie chciał uciec to i tak to zrobi, ale mojemu teściowi nie da się tego przetłumaczyć i jak on idzie na pole pętać, to ja za nim idę i ściągam sznurki.
To chyba zależy od miejscowości i rejonu. Ja krowy widziałam tylko pętane za nogi.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 maja 2015 19:37
Ja ostatnio widziałam krowę z doczepionym wielkim drągiem do szyi 🙁
Skoro to nie jest rzadkość, to ja się pytam, gdzie są wszyscy animalsi?
No jak to gdzie? Przed komputerami piszą płaczliwe wiadomości o biednych konisiach, na które trzeba pieniążki uzbierać  😁
Teraz krąży po fb klaczka Lili, którą handlarz chce sprzedać tylko fundacji, a prywatnie konia nie można wykupić  😎
Taka siwa co niby na komunię ktoś dostał? Przemknęło mi się to, nawet nie wchodziłam.
Skąd masz informacje, ze tylko do fundaca może ją wykupić?
Tak, ta siwa...
gdzies na fb byla dyskusja na ten temat, bo ktoś chciał ją wykupić.
Yhym, czyli widać, że jest to kłamana akcja, ktoś w łapę dostal/ dostanie. Szkoda
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 maja 2015 22:58
Skoro to nie jest rzadkość, to ja się pytam, gdzie są wszyscy animalsi?


Siedzą przy wjeździe do MO :/
Albo przygotowują banery na "Skaryszew 2016"  😅
W dzisiejszej Gazecie Wyborczej jest apel o pomoc dla tej siwej klaczy. Ciekawe ile kosztowało umieszczenie go w prasie....
desire   Druhu nieoceniony...
15 maja 2015 09:37
Huzar, umieścili nie tylko w GW, ale też w 3 plotkarskich pismach. Jeśli kobyła kosztuje 3 tyś. to te ogłoszenia przekroczyły kwotę.  🤔wirek:
A o którą fundację chodzi? Doda ktoś linka?  :kwiatek: Tak szukam, szukam i nic nie mogę znaleźć o tej siwej klaczy  😡
Alvay - http://www.pegasus.org.pl/gallery/show/10337/lili
wg. tej strony klaczka kosztuje 2.000 zł, więc tym bardziej cena ogłoszeń przerosła cenę konia 🙂
Pani Prezes fundacji nie odbiera, szkoda....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się